• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

B

BAGERISTA

Guest
Nažalost mljekare nema,,,,mada je žalosno,,,da se neki smrzavaju,,a ostali da se griju i dobiju isti dio kolača..........
Kod nas banda sve uništila.......

Ništa da neidemo u off,,,evo dana s dobija novo ulje i filtere,,,,,,,,,,,prede maloi ko grom,,,,još da se vrati zaštita,,,koju sam skinuja s kardana,,jer je na dva mijesta popucana,,malo,,,,ima da je spreman za pokret..

a i riješava se prednja brza spojka utovarivača,,,jer je malome zezalo ono zakopčavanje.....



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

I od utovarivača..........


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Nego, jel filteri stoje tak kak na stolu?
Ako stoje, dobro ih je prije montaže napuniti uljem, da se pumpa ne pati sa povlačenjem (na suho).
 
B

BAGERISTA

Guest
Nego, jel filteri stoje tak kak na stolu?
Ako stoje, dobro ih je prije montaže napuniti uljem, da se pumpa ne pati sa povlačenjem (na suho).

Filteri stoje tako ko i na stolu,,,,,,,,,,ali su prije montaže napunjeni do vrha skoro,,(samo se možda ne vidi na slici,,,ali kanta je do njih otvorena..),,,i u svakog išlo preko 1 litra ulja,,,,i nije bio još do vrha,,,,,,,,..
napunim,,,di god mogu,,dali motorni,,ili hidraulični,,,ako je moguče,,,jer neki stoje naopačke,pa nema niš od punjenja...........

jel kod tebe tako toplo kad radiš kod otvorenih vrata

Vijeruj mi da je,,,,,,,,,,,i to ugodnih 10-11°C,,,,mogu reč slobodno,,da si otvorim vrata,,i uživam,,,,kako sunce piči unutra u garažu...
 
I

ihorzic

Guest
pravi strojevi! sve ono sto si ja zelim! serija 90, mailleux utovarivac i 56-50 balirka

pa nije tako preskupo kad usporediš sa drugima , vjeruj mi fiat je tako dobar traktor , nježan a u poslu zvijer - puca od snage, gas prima kao lud a prenosi glava boli

BAGERISTA zna što valja i siguran sam da mu ponude maseja ili nešto sl - OSTAVIO BI SVOJU ERGELU.
 
B

BAGERISTA

Guest
pravi strojevi! sve ono sto si ja zelim! serija 90, mailleux utovarivac i 56-50 balirka

E lipo je ova konpoziciju vidit,,,,,,,,pogotovo sad kad je utegnut do kraja....8)8)


pa nije tako preskupo kad usporediš sa drugima , vjeruj mi fiat je tako dobar traktor , nježan a u poslu zvijer - puca od snage, gas prima kao lud a prenosi glava boli

BAGERISTA zna što valja i siguran sam da mu ponude maseja ili nešto sl - OSTAVIO BI SVOJU ERGELU.

Nije ni jeftino,,,,ako se kupuje roba u redu,,,,,nisu baš jako jeftini,,prema ostalima,,,,,,ali vijeruj mi da me u snazi oduševija,,,ko i kamion kad smo imali,,,,,,,,zna se da fiati,,,u snazi ne posustaju nimalo,,,,,,,a pogotovo ako ga pravi bošista stavi u fazu,,,....;)

Kad mu zapuicaš gas,,,zareže,baš muški na auspuh,....:shock:

Neznam,,,,,malo si me ulovija na pravu mašinu,,jer MF,,je vijeruj mi jakoooooo dobar stroj,,,,ali da bi iša u to ,,mora bi stvarno nač da bude utegnut ko BOCA.....:partyman:
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ma znam da fiati imaju snagu! moj od 70 ks se naprosto igra sa rotodrljacom i trobraznim plugom! e bagerista koliko izvoda hidraulike treba za taj utovarivač? bio jedan takav na njuskalu neki dan i bilo vec rijeseno da idemo po njega, a on prodan drugi dan
 
B

BAGERISTA

Guest
Pojima nema,,,,uzet je od dole,,,,ali je bilo sve složeno gore kad sam ga uzima....tako da sve ča bi ti reka,,,bin laga..

A utovarivač,,je stvarno,,jak,,mada na početku nisam mislija toliko,,mada se u poslu pokaza,,stvarno odličan.....8)8)

Čita sam da si stija uzimat,,,ali takve stvari brzo otiđu,,jer je cijena bila,,maltene za đabe..
 
I

ihorzic

Guest
e moj bagerista, ja i moji prijatelji smo radili jedan veliki kompleks zemlje i on je imao novog maseja mislim 114 ili 117 ks vukao svoj trobrazni rebrasti plug a ja trobrazni 16 cola dubičanac.
moj je izrazito težak plug sam po sebi i težak za rad.

on je mene z.....o kak ponekad pusti crni dim

natjerao sam ga da zamjenimo plugove - nije mogao vući , išao je dvije brzine manje a ja sa njegovim brže

prodao ga je tebi u istru
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijerujem,,,,da je blenuo,,,,:shock::shock:ko sipa na suhom...
samo neka on pušta crni dim,,,,i nakamionima je fiat,,,,pušta crno,,,,sa svim euro normama........a da ne pričam kad si ga otvorija,,,,,:partyman::partyman:

E da je meni,,,samo veči dvobrazni,,,jer trobrazni,,,malo di se zavučeš,,za ove naše njivice,,,,mada ima i ode velikih tabli,,samo je kamenito,,pa bez pluga za to,,,ima da se navariš,,,,,,,ovdje di sam ja je jedan dio u vali kamenja,,,,a ostalo,majka..pa znaš,,di ga moreš upregnut,,,,ali kod tuđih,,,je škakljivo.......

Radite još puno i dalje obadvojca ili je manje sad..
 
I

ihorzic

Guest
on je otišao u mljekarstvo i grca kao i svi drugi a ja sam prešao na smanjenu proizvodnju za svoje potrebe i proizvodnju akumulatora i pilića

plugova ima dosta na ponudi u prigorju to ti je potez od Zeline , Vrbovca , Križevaca
dosta ih dovažaju iz Njemačke , Azstrije nisu ni skupi .
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajde valjda če krenut,,pa da čovijjek dela i živi,,,mada mislim da nečemo tako skoro vidit..

Koje plugove,,ima,,šta prodaješ ti ,,ili on..nisam skužija napisano..
 
I

ihorzic

Guest
Ajde valjda če krenut,,pa da čovijjek dela i živi,,,mada mislim da nečemo tako skoro vidit..

Koje plugove,,ima,,šta prodaješ ti ,,ili on..nisam skužija napisano..

ne ni ja ni on - plugove imaju šverceri koji dovažaju iz EU
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ne ni ja ni on - plugove imaju šverceri koji dovažaju iz EU

Koji je tvoj fiat?
Tu kod mene ima jedan NH 110-90, star oko 5g i čovjek mi kuka da je strasno trom i ljen motor..
Iz susjednog sela ima čovjek onog 5cilindara oko 100konja, neznam točno koji model i on je došel k meni zapitivat za mojeg jer kao njegov je isto trom, muči se sa 4000L cisternom čim vidi brijeg..
 
I

ihorzic

Guest
Koji je tvoj fiat?
Tu kod mene ima jedan NH 110-90, star oko 5g i čovjek mi kuka da je strasno trom i ljen motor..
Iz susjednog sela ima čovjek onog 5cilindara oko 100konja, neznam točno koji model i on je došel k meni zapitivat za mojeg jer kao njegov je isto trom, muči se sa 4000L cisternom čim vidi brijeg..

moj je 880 dt 5 - pet cilindara 90 ks i vjeruj mi na rječ puca od snage.

svi koji se bave šumom kod mene imaju 110 - 90 i ni jedan drugi traktor mu ne parira - probali su vući klade u blatu , brdu itd...

kao što je rekao bagerista fiatu daj gasa i ne boj se da nejde nema nigdje bolje prenose i snagu
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Koji je tvoj fiat?
Tu kod mene ima jedan NH 110-90, star oko 5g i čovjek mi kuka da je strasno trom i ljen motor..
Iz susjednog sela ima čovjek onog 5cilindara oko 100konja, neznam točno koji model i on je došel k meni zapitivat za mojeg jer kao njegov je isto trom, muči se sa 4000L cisternom čim vidi brijeg..

Nh 110 90 star 5 godina ? neznam baš .
To je stari model , koji se začudo proizvodio jako dugo ,mislim negdje do 2000, ali ne duže , tako da je ovaj što spominješ sigurno stariji.
Ti trakori rade u većini slučajeva preko 15 000 rh bez nekih problema, a ni s 20 000, 25 000 nisu neko čudo bez ozbira na starost.
Taj što spomimješ vjerojatno je uvoz iz EU, sa velikim brojem rh ( možda preko 15 000 rh) i tu nema ništa čudno, jednostavno poderan stroj.
Ako stanje nije tako loše , jedini drugo rješene je u faziranju motora( štelanje vremenskog razvoda , ventila ) i komplet servisu ubrizgavanja( dizne , bosch pumpa, filteri goriva). Preporučljivo je prvo zamjeniti filtere goriva i očistiti vodove goriva od rezervara do bosch pumpe, jer je to najjeftinije a često i relativno uspješno rješenje.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Ispravak.vidio sam na Konedati , da se nh 110-90 proizvodio od 1988. do 2003.
Ipak ne može danas biti star oko 5 godina, nego oko 10 ( minimalno).
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ispravak.vidio sam na Konedati , da se nh 110-90 proizvodio od 1988. do 2003.
Ipak ne može danas biti star oko 5 godina, nego oko 10 ( minimalno).

Ma on ga je kupio novog u Agriji, negdje oko 2005.. nebitno sad točno u godinu.. i traktor je kao trom od kad ga ima.. Ja imam 160-90, i na snagu se nemogu žaliti, jedino malo na veću turbo rupu..ali ipak to je koncept motora star skoro 30g.
Za primjer u transportu za taj isti brijeg gdje se ovaj muči s cisternom ja vozim prikolicu 5t tešku sa 11t tereta, znači 16t u največoj brzini (4/4) na 1900-2000okr/min..
 

Najnoviji postovi

Na vrh