• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
B

BAGERISTA

Guest
Di ti je ta tablica,,,,na njemu,,ali obavezno okini sliku..
Skoje strane traktora,,ili je u kabini..:?::?::?:
 
B

BAGERISTA

Guest
mislim da ide to i u zadnji koliko sam videl po tablici,a kaj se cijene tiče za takvo ulje je to još čist povoljno...imal jedan striček prije tu kod mene prodaval po 200kn karnister i sprodal za par dana,da sam znal da bude i meni jednom trebalo mogel sam uzeti:madmana:

Po meni ide,,,,sad još da utvrdimo,,,i to je to..:rolleyess:
Ja stavija ulje u prednji austril,,ali karakteristike iste..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Di ti je ta tablica,,,,na njemu,,ali obavezno okini sliku..
Skoje strane traktora,,ili je u kabini..:?::?::?:
sa nutarnje strane lijevog poklopca motora(onaj limene ploče što se skidaju sa svake strane):p
 
B

BAGERISTA

Guest
Nači naljepnica je s unutarnje strane poklopca,,,na njemu,,,,,ujutro idem ja to vidit..
Ajd nebudi ti teško poslikaj je molim te..
ozcsx.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Ode na ovom forumu sve manje poznavaoca,,,ulja,,,ili su svi odlučili NE pomoč.....kad triba.
b5rxqb.gif
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo one tablice sa uljima...snimil video,crkle baterije na fotiću:rolleyess:...

[YT]v=A4AZA7D4Ix0&feature=youtu.be[/YT]

i kolko sam ja to shvatil u njega može ići jedno ulje za sve...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Sva ta ulja koštaju podjednako. zakaj se mučiš sa zamjenskim, kad neznaš buš li pogodil ili ne?
Da je obična getriba, rekel bi da nalij bilo koje UTTO ulje. Tvoja getriba ima powershift i važno je i zbog lameli i zbog upravljanja imati odgovarajuće ulje.
U Fiata idu original Ambra ulja.
Pogledaj koja točno na stranici proizvođača:
www.flitalia.it/en/agricoltura/ambra/content/view/8/17/

Ide ovo:
http://flcf.onion.it/commonfile/eng/pdf/2693_scat_ENG.pdf

Ok,.,,,,,,zašto se mučim,,,,zato šta su neka ulja po cijeni od 32-34kn/l,,,,a neki su po 21-23kn/l,,pa da je mala razlika baš i nije,,,,a još kad pričamo o količini od 60l......meni se čini da izađe ljepa svota novaca..:?:

Drugo,me zanima taj (powershift),,,nači to bi ti izašlo za one traktore,,,koji imaju inverzer,ili inverter,,,ili samo oni koji mijenjaju,ko moj još dodatnu polovičnu ili cijelu brzinu,,,,i mijenja se putem ulja...:?::?::?:
A vijrovatno je u igri i konvertor..

Di kupit ulje AMBRA,,,koje si reka da je original,,,,i ako se smije znat po kojoj cijeni,,:?:,,mada vidim gore da je kolega snimija "tutela multi F"jer kako imam iskustva s našim dilerima,,,ili kako da ih nazovem,,:mad:,,svako vuče vodu na svoj mlin,,počme priča o original ulju,,,..
Da budem precizniji,,,recimo da u newhollandu,,stavljaju primjer ambra,,,,a ne stavljaju,,,onda po njima koje ulje je original,,,i za koje ulje oni kažu da ide original,,,,,za ono koje imaju velike marže i prodaju pod originalno,,,je tako....

Još me zanima,,,zašto ulja drugih proizvođača,,,,nisu dobra,,ili neče valjat,,šta nemaju ta ulja neku oznaku,,,recimo,,,znamo da u moj fiat ide ili 10w30,,,ili 15w40,,,,pa sad biraj,,,i na gazdi je da odluči koje če stavit,,,naravno u tim normativima,,,,(nije auto,pa ajde ulje ide 3-4l,,pa ko ga j...e,,,,ovdje je malo više ulja..)

A i pitam se ko koplega Ivica Blagaj,još bi nadoda,,,,koje ulje još more da mijenja ovaj,,ili AMBRU-,,,a da nije jd-50,za kojeg svi tvrde da je odlično,,,ali ima i odličnu cijenu..
 
B

BAGERISTA

Guest
evo one tablice sa uljima...snimil video,crkle baterije na fotiću:rolleyess:...

[YT]v=A4AZA7D4Ix0&feature=youtu.be[/YT]

i kolko sam ja to shvatil u njega može ići jedno ulje za sve...

Zahvaljujem kolega,.................:partyman::partyman::partyman:,mada je samo ime,,,i to je več nešto..:p:pbarem znamo šta je kod njih original,,.
 
B

BAGERISTA

Guest
I opet ulje,,,,,nači isključuje se JD50,,,,ne ide,,,mora 10W30,,,.(koja je razlika,,,,,neznam,,,)
Dali ko ima kakve preporuke..i po kojoj cijeni da pazarimo..

Ode kod nas tapija,,,nemožeš više ništa radit,,ulja su poskupijela,,,a da ne pričam o gostoljubivosti(pa kažu ne ide nam....:shock:....)nije ni čudo,,,kad mu je teško reč dobar dan,,a kamoli da se okrene pa da vidi dali ima.....

U cijenama razlika,,,da ne vijeruješ..:twisted:


Di nač ovo ulje,,,,,i koja mu je cijena...AMBRA MULTI G 10W30,,,,,ILI NEKI KOJI JE ZAMIJENSKI..

Officina meccanica.

"SINDERO GINO"
di sindero luca
6/a,viacolombo -34072 GO,ITALIA.
GRADISCA D´ISONZO

Ulje za mijenjač,diferencijal,i hidrauliku.........

-TUTELA MULTI F,SAE 20W30
-API GL 4
-M2C86-B
-NH 420A,,,ili zamijena koje koristi i servis,,AMBRA MULTI G,SAE 10W30

Provijereno,,,i naručeno ulje,,,nadam se da če nekom bit od koristi...koji budu tražili ko i ja,,,za isto....:p

JD 50,,(ide u john deere,mf,i još neki),,,...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Pogledaj na karnisteru od JD50 i piše, između ostalih, da ide i u Fiata. Sad ne znam zašto kod tebe ne može.
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam,,:shock:,,neki kažu ide,,neki ne,:scratch,,,ja se odlučija za ulje koje se stavlja u servisu,,i dobija sam ga po cijeni koju mi nije niko dava,,,,,JD,je zamijensko,,,a i cijena mu je paprena..

Prijatelj uza na firmu,,,skinuja PDV,,,i milina..na kraju ispadne da ulje koje ide unutra,,,i koje je napisano i u postu gore,,je jeftinije..........od ininog...:!::shock:

Baš ču pogledat,,,,dali piše na kanti,,,i dali je u specifikaciji isto,,,jer mi se čini da nije,,,a na kraju,,,čovijek iz servisa je jasno rka koje ulje ide original(cijena da ti mozak stane),,a koja su zamijenska......api je po 35kn,,jednog nisam naša,,,a tutela,,,je da ti se mozak okrene..

Sutra po ulje,,a filtere,,,uzimam kod drugog........

Pogledaj na karnisteru od JD50 i piše, između ostalih, da ide i u Fiata. Sad ne znam zašto kod tebe ne može.

Da ali za kojeg............i koje oznake pokriva..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
I opet ulje,,,,,nači isključuje se JD50,,,,ne ide,,,mora 10W30,,,.(koja je razlika,,,,,neznam,,,)
Dali ko ima kakve preporuke..i po kojoj cijeni da pazarimo..

Ode kod nas tapija,,,nemožeš više ništa radit,,ulja su poskupijela,,,a da ne pričam o gostoljubivosti(pa kažu ne ide nam....:shock:....)nije ni čudo,,,kad mu je teško reč dobar dan,,a kamoli da se okrene pa da vidi dali ima.....

U cijenama razlika,,,da ne vijeruješ..:twisted:


Di nač ovo ulje,,,,,i koja mu je cijena...AMBRA MULTI G 10W30,,,,,ILI NEKI KOJI JE ZAMIJENSKI..

Officina meccanica.

"SINDERO GINO"
di sindero luca
6/a,viacolombo -34072 GO,ITALIA.
GRADISCA D´ISONZO

Ulje za mijenjač,diferencijal,i hidrauliku.........

-TUTELA MULTI F,SAE 20W30
-API GL 4
-M2C86-B
-NH 420A,,,ili zamijena koje koristi i servis,,AMBRA MULTI G,SAE 10W30

Provijereno,,,i naručeno ulje,,,nadam se da če nekom bit od koristi...koji budu tražili ko i ja,,,za isto....:p

JD 50,,(ide u john deere,mf,i još neki),,,...
ž

Preko ti preče, okolo ti bliže...
Ipak si me poslušal i naruči originalno ulje. Tak je sigurno najbolje.
No, pazi ako mijenjaš traktore kad voziš kiper prikolicu (inače bi isto ulje trebalo biti i u Fergiju).
 
B

BAGERISTA

Guest
Ispalo je da je original,,,i najeftinije,,,,,ako gledamo kod nas,,.
A i zadovoljan sam s firmom,,,,brzi i učinkoviti,,,,večeras plačeno,,sutra doma..

A u balirci,,,,malo če se izmiješat,,,,niš strašno..na kraju nevijerujem da ima puno ulja u njoj,,,a kipericu,,,skoro da i ne kipa...malo mu je mala....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Ispalo je da je original,,,i najeftinije,,,,,ako gledamo kod nas,,.
A i zadovoljan sam s firmom,,,,brzi i učinkoviti,,,,večeras plačeno,,sutra doma..

A u balirci,,,,malo če se izmiješat,,,,niš strašno..na kraju nevijerujem da ima puno ulja u njoj,,,a kipericu,,,skoro da i ne kipa...malo mu je mala....

Pa iscjedi cilindre i gurni malo novog ulja dok su ti cijevi otpojene na balirki...
 
B

BAGERISTA

Guest
Nebi znao koje serije pokriva jer to ne piše. Meni su u servisu rekli da za F seriju ide isključivo JD50 kao zamjensko ulje za to original Ambra ulje koje nisam nigdje vidio za kupit tako da ne znam kolika mu je cijena.
Tu ti piše isto što i na karnisteru:
http://www.maziva.hr/web/index.php?...:ina-transhidrol-jd-50&catid=14:uzt&Itemid=12

Imaš ga u new holand servisu,,kad skineš PDV,,,,dobiješ ga po 26kn,,,,a JD,,i ako ide,,,avidim da zadovoljava,,,API GL 4,,,jer tako piše,,,(e sad ko tu koga),,nije više ni bitno,,,njega po ovoj cijeni nemožeš dobit.........nigdje..pretresa sam pola hrvatske,,,ali nema teorije..

Na kraju sam reka,,,pa čekaj,,šta se zajbavam,,,zvao servis,,,reka(koje ulje tražim,,,,)i ovo ča sam uza je zamijena umijesto,,NH420 A,,,,i riješeno,,,,evo ga na toplom u hodniku......

Filtere sam uza original za hidrauliku, i dobija po dobroj cijeni,,,tako da sutra stižu doma,,,,i onda zamijena,,,....
Sutra se ide delat zapostavljena preša,,,,nekako mi je došlo,,,,jer vani zima za popizdit,,a pitanje dali če bit hladno,,ako ne u kuču na teplo..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
bager,vidim fuul sređuješ i održavaš fiata,tu su sad i orginalni dijelovi.
a koliko godišnje napraviš sati s njim,otprilike?
mislim,dali ti se isplati to,jer koliko sam upučen,ne obrađuješ nešto previše zemlje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh