• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
bager,vidim fuul sređuješ i održavaš fiata,tu su sad i orginalni dijelovi.
a koliko godišnje napraviš sati s njim,otprilike?
mislim,dali ti se isplati to,jer koliko sam upučen,ne obrađuješ nešto previše zemlje...

Dobro se održavanje uvijek isplati. Ako ne njemu, onda onom poslije njega.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Jesam. Ako budem još šta trebao, javit ću se. Tek za nekih 2 tjedna ću biti kod kuće pa ću onda vidjet sa tatom hoćemo nastavit s JD50 ili promjenit svo ulje na Ambra.
 
B

BAGERISTA

Guest
bager,vidim fuul sređuješ i održavaš fiata,tu su sad i orginalni dijelovi.
a koliko godišnje napraviš sati s njim,otprilike?
mislim,dali ti se isplati to,jer koliko sam upučen,ne obrađuješ nešto previše zemlje...

Koliko si upučen neznam,,,,,a koliko smatraš pod (previše zemlje,,,u metrima ili hektarima..)isto nebi znao,,,......
radim oko 5 hektara mojeg,,,nači i vinograda i posijanog,,,,a uz to idem u košnju u jedno selo blizu pule,,,di več par godina kosim i praktički održavan njive,,i spremam hranu za konje i telad..nemam pojimna koliko je površina jer je više njiva,,,,ali smo tu negdje,,,..130bala.otprilike..

Neznam ko te je uputio,,,pa ga pozdravi,,i ptaj njega koliko on radi(bez uvrede:mrgreen::mrgreen:)da vidimo šta če on napisat....ako mislimo na istu osobu,,,a čini mi se da mislimo.....:partyman:

Da radim oko 400-500sati s malim,,,a s velikim nešto manje,,,Mada je on zamijenija 560,ali radi više od njega,,pa sad da vidimo računicu,,,.........:scratch,da mi neko izračuna dali se isplati,,kad ja neznam..

I u postu sam napisa da je ispalo da je original jeftinije,,,(ulje)a tako je i za filtere...sad ko kako oče nek protumači,ja ne gledam u tuđe novčanike,,,a ako nekog zanima nek pita odgovor je jednostavan..(MOJ PROBLEM,,,ne pitamm njega pare,,,je tako,,mislim izvini,,,ali kad več nekog zanima,,volim odgovorit..)

Nikad,,,ali nikad nisam špara na strojevima:D,,,pa neču ni sad,8),ako neki misle,,da se strojevi održavaju prema potrebi ili koliko radiš zemlje,ili sat,dali godišnje ili bilo kako..,,odmah nek ih proda,,,tome stroj ni ne treba..

Kad bi neko bija u poziciji ko i ja sad,,,,a ima ih dosta,,nebi kupova ni ulje ni išta,,,ali ja sebi neču kupit ni majcu ni patike,,,ni išta ali ulje je došlo.....tako je i za druge stvari,,,moja dijeca imaju šta obuč,,i jest,,,i imat če,,,ali ima i stroj..

Dok sam ima konbinirku,,,,iako na kraju nisam radija puno sati,,,bila je registrirana,,i bila je održavana,,,(je...š staklo,,,ali je otišla sa svim uljima novim,,,i koplet,,,nači sjedni i radi),mene sram nije nikad bilo ištza prodat,,,,jer ono šta je,,,vidi,,a iza svoje riječi stojim,,,dali i ostali,,pitanje je...........(neko če reč svako svog konja fali,,,mene sram ni pregledaj,,,pa odluči,,,,a i zato ne skidam cijenu dalje nego šta zacrtam,,)

Da se niko ne nađe uvrijeđenim,,,,jer sve se uvijek krivo protumači..:mrgreen::mrgreen:

Dobro se održavanje uvijek isplati. Ako ne njemu, onda onom poslije njega.

Taj če se načekat,,,,,,,...8)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Kad bi neko bija u poziciji ko i ja sad,,,,a ima ih dosta,,nebi kupova ni ulje ni išta,,,ali ja sebi neču kupit ni majcu ni patike,,,ni išta ali ulje je došlo.....tako je i za druge stvari,,,moja dijeca imaju šta obuč,,i jest,,,i imat če,,,ali ima i stroj..

Dok sam ima konbinirku,,,,iako na kraju nisam radija puno sati,,,bila je registrirana,,i bila je održavana,,,(je...š staklo,,,ali je otišla sa svim uljima novim,,,i koplet,,,nači sjedni i radi),mene sram nije nikad bilo ištza prodat,,,,jer ono šta je,,,vidi,,a iza svoje riječi stojim,,,dali i ostali,,pitanje je...........(neko če reč svako svog konja fali,,,mene sram ni pregledaj,,,pa odluči,,,,a i zato ne skidam cijenu dalje nego šta zacrtam,,)

Da se niko ne nađe uvrijeđenim,,,,jer sve se uvijek krivo protumači..:mrgreen::mrgreen:
[/QUOTE]

Tako je.
Je....š staklo, ulje je važno , ulje je kao krv čovjeku.
Jadni su mi oni koji radije kupe 1, 2 kg farbe i farbaju npr. haubu nego da za iste novce kupe filter ulja i promjene ga na vrijeme, a takvih ima puno.
Slično je ili još gore kod onih koji imaju samo automobile.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
I tako je njihov,,,,,veči od manjeg klinca,,,,,a manji od večeg klinca,,,dogovor je več pao..:mrgreen::mrgreen:(njihov izbor):drinkers:
 
S

siniša

Guest
pozdrav prijatelju BAGERISTA
moj savjet- orginal ulje i filteri kao što si i reko jer je to manji iznos nego poslije kad stroj stane e onda treba otvoriti novčanik.
 
B

BAGERISTA

Guest
Pozdrav,,,,siniša:partyman::partyman:

Vijeruj mi da je........poslje :madmana::madmana:je kasno,,,za neke stvari..

malo da se smiri bura,,,i idemo mu dat novo ulje nek i on uživa.....:cool:
 
I

ihorzic

Guest
Uz dužno poštovanje svima , ali ipak smatram da je Dinov komentar na mjestu.
U ovo današnje gluvo doba ili kako ga ja zovem predgrađe zone sumraka , trebalo bi ipak paziti na financije i isplativost svega.

Evo postavljam Vam pitanje -

Što sde desi ako se pomješaju ulja Hipenol ( neovisno o gradaciji ) i Hidraol ili sl.
Odnosno kad se kipa , radi sa balirkom ,..

Ja sam radio godinama , sa različitim strojevima , priključcima i to iskreno jako često a da nisam imao ista ulja.

Ništa mi se nije desilo.

Vi dobro pišete ali vjerujte mi da nismo toliko bogati pa da se ponašamo kao ,..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Uz dužno poštovanje svima , ali ipak smatram da je Dinov komentar na mjestu.
U ovo današnje gluvo doba ili kako ga ja zovem predgrađe zone sumraka , trebalo bi ipak paziti na financije i isplativost svega.

Evo postavljam Vam pitanje -

Što sde desi ako se pomješaju ulja Hipenol ( neovisno o gradaciji ) i Hidraol ili sl.
Odnosno kad se kipa , radi sa balirkom ,..

Ja sam radio godinama , sa različitim strojevima , priključcima i to iskreno jako često a da nisam imao ista ulja.

Ništa mi se nije desilo.

Vi dobro pišete ali vjerujte mi da nismo toliko bogati pa da se ponašamo kao ,..

Čovjek ti je lijepo odgovoril: stalo mu je do stanja stroja i radije bu prišparal na sebi nego na održavanju. Da si to nemre priuštiti, nebi niti mijenjal ulja, a niti mijenjal traktor.

Hipenol i hidraol se nebi smjeli miješati. Nekim gumicama smeta hipenol, a getribi smeta hidraol, jer ispire masnoću sa zupčanika, pa povećava suho trenje.
Na starim i grublje građenim strojevima nije bitna kvaliteta ulja, već važno je da ga ima.

Ako od traktora živiš, ne razumijem da nemaš za ulaganje u njega. Sigurno imaš i auto (koji ti manje treba), pa na njegovom održavanju sigurno ne šparaš. Gdje je tu logika?
Ista logika kao i imati prastari traktor u dvorištu i novi skupi auto (koji ti, btw., niti netreba, ali je prestiž).
 
I

ihorzic

Guest
Dobro , slažem se ,..
ALI !!!
Da li se komu od vas desio ikakav kvar od miješanja ulja ( budite iskreni ) ili druga situacija radite kod nekog npr: poznanik , obitelj , kum , brat i njemu se pokvari traktor sa drugim uljem i on te moli da mu ti iskipaš bilo što.

Što češ mu reći SORY nemamo isto ulje !!!!!!!!!!!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Dobro , slažem se ,..
ALI !!!
Da li se komu od vas desio ikakav kvar od miješanja ulja ( budite iskreni ) ili druga situacija radite kod nekog npr: poznanik , obitelj , kum , brat i njemu se pokvari traktor sa drugim uljem i on te moli da mu ti iskipaš bilo što.

Što češ mu reći SORY nemamo isto ulje !!!!!!!!!!!!
Svi novi traktori su jako osjetljivi na ulja. Pogotovo ako imaju powershift mjenjače, reverzere i sl. Čak i mokre kočnice.
Serviseri su mi rekli da nikak nek ne stavljam u Samea INA Transhidraol, jer papa obloge diskova kočnica.

Naravno da Štore nije toliko osjetljiv na ulje. Ionak ima motorno u getribi.
Glede prikolice: ne kipam ju sa Sameom, baš zbog ulja. Kad nalijem u Štorea isto ulje kakvo je i u Sameu, kipala budu oba traktora.
Nema govora o tome da nekome posudim prikolicu za kipanje. Ako treba kipati, može prikolica ali samo s mojim traktorom.
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobro , slažem se ,..
ALI !!!
Da li se komu od vas desio ikakav kvar od miješanja ulja ( budite iskreni ) ili druga situacija radite kod nekog npr: poznanik , obitelj , kum , brat i njemu se pokvari traktor sa drugim uljem i on te moli da mu ti iskipaš bilo što.

Što češ mu reći SORY nemamo isto ulje !!!!!!!!!!!!

Evo vidim tema se probudila,,,,,bilo je i vrime........
Čekam da se smiri ova bura,,,i idemo u zamijenu ulja..;)

Na neka pitanja si dobija i odgovor,,,i znam sad če neki reč,,,evo pametuje se o uljima.....pa ja ču reč svoje,mišljenje,,,..

Ja kad sam uzima prešu,,bila je spojena na 560,godinama,,i nikad nisam ni razmišlja,,niti o tome mislija,,,tada sam ima 539,kojeg imam i sad,,i 560,,,s kojim sam najviše balira i ora..mada kako se desilo,,umijesto 560,je doša agri,,,,i (vijeruj mi nikad do sad nisam ima s prednjom vučom traktor,,,a ako bog da ni neču više ni kupit bez nje....),,,ali da se vratimo,,na ulje,,nači u prši je bilo izmiješano,,ulje od imt-a,,,a sad sam prošlo lito tijera nju s agrijem,,nači iz preše je išlo ulje u njega,,radeči,,pa da si je i jednom otvorija,izmiješalo bi se...,nikad problema,,,ali nikad se nezna,,(možda je mala količina) ali opet je pomiješa sve skupa...........

U traktoru ulja fali,,,izmiješano je,,i pored svega,,,,totalno je pojedeno,,,,izubijano,,,i nema nego mijenjaj,,,,,,zato sam i izbijegava puno delat s njim,,jer znam da ga je falilo,,,,akakve koristi od naljevanja,,pa i kad bi ga nalija,,,,opet je svega bilo unutra,,,a još i prije mene vlasnik ko zna šta je sve kopča.........na njega..

E sad doša san bija do nekih novaca,(jedva),,i uzeja ulje,,i filtere original,,,i sad če se to zamijenit,,,,,e sad,,uzeja sam malo više,,radi utovarivača i balirke,pa ču ljepo sve cilindre na balirci zatvorit,,samo da je sklopim do kraja i tako isto na utovarivaču,,,i pustit,,da se dobro iscijedi ulje iz njega......(prije toga zagrijat) i nalit novo,,,,,dali biš ti onda iša kopčat bilo kaklvu prikolicu,,ili neznam nešto tuđe a da znaš da se ulja ne podudaraju,,,ja nebi i neču,,i tako veliki ne vuče prikolicu,,jer mu visi dosta za nazad(i to mi je drago,baš radi toga),,,a ostalo je sve na novom ulju(plug okretač,balirka i utovarivač i prikolica za fonju),,,pa mi ne pada na pamet,,iz razloga od cijene samog ulja,do toga da sam se muke namučija dok sam dozna šta i koje ulje uzet,,,,jer nije samo nalij i peri(barem kod mene)

Da je teško vrime,,i da je totalno došlo umijetnost živit,,je,,a da i stroj treba održavat,,za mene treba,,pa eto ja sam odlučija tako,,i ako treba kome pomoč,,kipat ili bilo šta,,nema problema tu je fergi,,,a za posudit NE DOLAZI U OBZIR,,,poznavajuči,,sve okolo,kako trgaju,,,a za napravit i pomoč(uvijek ali idem ja sa strojem )

Za kvar nisam čuja,,,a da je dobro nije,,,pa i u motor stavi dva-tri različita ulja,,,pa da vidim kad ispijeni,,koliko če vozit,,,samo onda je kasno..

E jesam se raspisa...........
 
B

BAGERISTA

Guest
Doša je i na njega red.....napokon če i on imat među kostima novu tekučinu......;):partyman:
Sve se ljepo jučer izbacilo,,,,i pustilo nek se cijedi,,,sve ča više iscijedi bolje je.



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

balirka se spustila i zatvorila.. tako da je iz nje ulje maksimalno izvađeno...


Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
sad kad ga skockaš nađi ljude i pravac Zg u pomoć slavoncima
Jesi ti lud,,,,,,,,,,,,,, s mesta nikam dok se dobro ne ocedi,,,,,,,,,,ko bi ga više pod vagu del :scratch
 
B

BAGERISTA

Guest
sad kad ga skockaš nađi ljude i pravac Zg u pomoć slavoncima

Evo bit če sutra gotov,,,,,,danas se iskoristilo dan za paljenje,,,,,,,,,jer je stvarno vrijeme bilo ko naručeno,,,,,poslje se malo diga vijetar,,,ali sve u svemu,,,bilo me strah od kiše,,,nešto najvaljuju,,,več danima,,,pa reka ovo more i čekat,,,,,bitno je bilo,,,kad je bio topal da se ga izbaci vanka..8)

Da gore,:supris:,,,bit če i ovdje kako je krenulo......:mad:
 
I

ihorzic

Guest
jebiga bagerista koga će te vi tamo blokirati ,

ja tebe razumijem da si solidaran i svaka ti čast
 

Najnoviji postovi

Na vrh