• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

B

BAGERISTA

Guest
Slažem se s napisanim,,,.

Ne cuka previše,,,čak ni malo ako ga ljepo mijenjaš,,,nači da ga ne šaltaš s turažom,,:blackeye
Kod mene dela kako triba,,,,a i jako je dobar,,kad ideš u brdo,,,i treba ti pola,,brzine još,m,,,da ne spuštaš cijelu,,ili pola kad ideš na više,,,pa zlata vrijedi.......:prayer:
Ja ga šaltam s kvačilom,,,,a moreš i sam gasom,,,isto se ljepo prešalta,....a kad cuka,,,cijelo vrijeme,,,je lagano ulje za promijenit,,.........:roll:

Ne, ne mora. To su ti dva višelamelna kuplunga, sa stalno ušaltane dvije brzine. Tlak ulja uključuje jedan ili drugi kuplung, s tim da u trenutku šaltanja jednog uključuje, a drugi još uvijek drži , tak da u prijelaz oba kližu (radi razlike brzina od nekih 20%). Dok ima tlaka ulja, uvijek je uključen jedan kuplung (bilo Hi ili Lo). Kad motor ne radi, nema tlaka ulja i ti su kuplungi razdvojeni (ne voze). Zato ga moreš vleći koliko hoćeš (i uništiti brtve) a motor se nebu pomaknul.


U potpunosti se slažem....................:p:p
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ne, ne mora. To su ti dva višelamelna kuplunga, sa stalno ušaltane dvije brzine. Tlak ulja uključuje jedan ili drugi kuplung, s tim da u trenutku šaltanja jednog uključuje, a drugi još uvijek drži , tak da u prijelaz oba kližu (radi razlike brzina od nekih 20%). Dok ima tlaka ulja, uvijek je uključen jedan kuplung (bilo Hi ili Lo). Kad motor ne radi, nema tlaka ulja i ti su kuplungi razdvojeni (ne voze). Zato ga moreš vleći koliko hoćeš (i uništiti brtve) a motor se nebu pomaknul.

Ahaaaa, kužim sad sve.

Ma jednostavno moram nabavit takav traktor!! :)
 
B

BAGERISTA

Guest
A niš nač čemo ti jednog..................:mrgreen::mrgreen:;)s velikom mašnom..:rolfer:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
MIKE,,,može slika kako je kod tebe smiješten radio......:shock::shock:,baš me nešto zanima..

evo par slika,danas baš zmontiral radia...

ovo je antena
fotografija0071i.jpg


a žice su raspeljane kroz zadnju rupu od ventilacije
fotografija0072.jpg


i još par slika
fotografija0073.jpg


fotografija0074.jpg


fotografija0075.jpg




i jedno iznenađenje...dvokanalno pojačalo u krovu...prijašnji vlasnik nije šparal:mrgreen:
fotografija0076s.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U hebate led....muzika ko v disku.:supz::supz::supz:
Mike, kaj nema on rupu u tapicirungu krova za smjestiti radio???:scratch
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
U hebate led....muzika ko v disku.:supz::supz::supz:
Mike, kaj nema on rupu u tapicirungu krova za smjestiti radio???:scratch
orginal nema,al mogla bi se razrezati rupa tu gore samo onda nebi bilo mjesta za pojačalo unutra :mrgreen:
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
i jedno iznenađenje...dvokanalno pojačalo u krovu...prijašnji vlasnik nije šparal:mrgreen:
:prayer:
Sad kada bude Tuning Show u blizini prijavi se, ima da cure padaju a muška ekipa pocrveni od srama :rolfer:
orginal nema,al mogla bi se razrezati rupa tu gore samo onda nebi bilo mjesta za pojačalo unutra :mrgreen:
Zamjeni radio u rupu a pojačalo na vidljivo mjesto, još oko njega LED diode da se vidi u mraku 8)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
DObra muzika:heart:

MA bolje da je ovako radio,kad se nakupi prašina samo se ispuše kompresorom:finga:
 
B

BAGERISTA

Guest
MIKE.......
Vidin ja ni basa ni gasa na muzici ne bude falilo:prayer::prayer:,samo neka on dela,,,i neka sviri,,,a traktor,još bolje dela.....
Lipo složija, i skrija žice,,sve pet,,,,,samo šta nije kod tebe bilo radio,dole s ljeve strane,nači na unutarnjem dijelu blatobrana:?::?:tamo je kod mene montiran..(moram mu malo predelat kutiju,,,,,ali otom-potom,jer na njoj mi je nosač,za elektroniku od balirke...),pa se mora načinit i tapecirat lipo..
A tu gore,,,ja mislim ne stane,,,jer sam ja otvarao krov gore,,,i ne prođe od hladnjaka,,za grijanje,,da ga ubaciš unutr,,,i nije čošak kako spada,,trebalo bi se malo igrat.

zato me zanima di je tvoj......imao radio:?::?:

I u ovim rupama kod vratiju na vrhu di su crni poklopci,,,su filteri od kabine,,,pa skini ih i ispuši,,,,manje praha je kad upališ ventilator......da puše........
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
tak je bil radio i prije i sva instalacija je bila tu izvedena,ja sam samo radia prištekal i složil onog poklopca da mi pokrije žice i da nejde toliko prašina...

...da malo bi se trebalo zabavljati ak bi htel ga ubacit unutra u ćošak,al ja mislim da bi išlo kad stane pojačalo s nutarnje strane...

a za one filtere sam skužil...već su oni očišćeni...:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
A kaj će ti dodatno pojačalo uz tak male zvučnike?
Imaš samo još jedan elekment više, koji pogoršava kvalitetu zvuka (jer ne vidim da si pojačalo apajal preko chinch konektora).
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Prednji utezi

Dali ima tko prednje utege za prodat, ili zna koga da ih ima od FIATa ili YTOa (trebali bi biti gotovo isti)..??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Ivica, pitaj Žagara u Vrbovcu. On ti ima raznih utega.
098/205-913
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
A kaj će ti dodatno pojačalo uz tak male zvučnike?
Imaš samo još jedan elekment više, koji pogoršava kvalitetu zvuka (jer ne vidim da si pojačalo apajal preko chinch konektora).

u biti si u pravu, jer zvučnici i nisu nekaj extra presnažni i njih bi i sam radio snabdijeval bez problema,al kad je već to sve bilo unutra pospojeno i u funkciji onda sam sam ostavil tak kak je i bilo...

...ima unutra jedan adapter ( samo ga nisam poslikal:finga:) na koji su spojene žice iz radia i iz njega idu chinch na pojačalo,pa onda iz pojačala prema zvučnicima (vjerovatno je prije bil radio koji nije imal izlaznu liniju za pojačalo)...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
u biti si u pravu, jer zvučnici i nisu nekaj extra presnažni i njih bi i sam radio snabdijeval bez problema,al kad je već to sve bilo unutra pospojeno i u funkciji onda sam sam ostavil tak kak je i bilo...

...ima unutra jedan adapter ( samo ga nisam poslikal:finga:) na koji su spojene žice iz radia i iz njega idu chinch na pojačalo,pa onda iz pojačala prema zvučnicima (vjerovatno je prije bil radio koji nije imal izlaznu liniju za pojačalo)...
Ako ti izlaz radija nema chinch priključke, već pojačalo spajaš preko izlaza iz radija, onda ti je bolje pojačalo maknuti, jer samo unosiš još jedan stupanj šuma. Snaga ovih pojačala na radijima je 4x30...50W. To ti je i više nego dosta za stvaranje buke u kabini.
Prodaj pojačalo i kupi si 4 kvalitetna i veća zvučnika i imal buš bolje ozvučenje.
Ne vidim koja ti je marka radija. Nadam se da nije Sony.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
točno.pojačalo je ovdje nepotrebno.
Zašto ne Sony, mislim kaj fali Sony-u ?
Nikaj mu ne fali, ali ima kreštav zvuk koji se neda ničim popraviti.
Imal sam Sony, Clarion, Pioneer, čul Kenwooda, Alpine i JVC-ja.
Sony je smeće u kvaliteti zvuka prema bilo kojem od njih.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ivica, pitaj Žagara u Vrbovcu. On ti ima raznih utega.
098/205-913

Dali je to žagar,(žagar transporti čini mi se da je pisalo),,koji ima i kamione za stoku(stočare,,,i prodaje polovne poljoprivredne mašine i sl...odmah do kuče mu je ograđena žica uz glavnu cestu i unutra svega traktora balirki,,,itd)...):scratch:scratchako govorimo o istom...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,190
Dali je to žagar,(žagar transporti čini mi se da je pisalo),,koji ima i kamione za stoku(stočare,,,i prodaje polovne poljoprivredne mašine i sl...odmah do kuče mu je ograđena žica uz glavnu cestu i unutra svega traktora balirki,,,itd)...):scratch:scratchako govorimo o istom...
Upravo taj!
 
B

BAGERISTA

Guest
Upravo taj!

E vidiš,,,,svaka mu čast,,,,ja sam od njega uza balirku i quad........onaj crveni ako se ga siječaš.....(neznam dali si često prolazio onuda)..
tada sam ja iša u jedno selo malo dalje po jednu balirku,,,,za koje je reka čovik da je u odličnom stanju,,pa reka niš sijedni u kamion(tada smo ih imali),,,i idemno uzet,,kad dođem tamo ono prekupac,,,preša ruglo,,,,slomljeno i s...na sve čla se da satrt,,,ništa reka čoviku svaka čast,,,i da vam se isto vrati,,ko i meni,,ki sam potrošija nafte i svega za doč ovamo,,,,kad idemo za nazad,,,i reko starom,,ajmo stat,,i pogledat,,jer za gore,sam krajem oka vidija te baliurke,,,i traktore......kaže stari,,ma daj bit če paprene cijene,,,,,reko sad smo tu,,niš ne košta,,,nazovemo,,,i došli još jedan čovik sa sinom,,,i čekali za tu prešu,,,kad je reka cijenu,,odmah,,,,sam parkira kamion,m,,i nakrca je unutra,,,i gas za doma,,,aovaj stari kaže,,,pa da vas pitam za prešu,,,,reka prijatelju moj čekaj red......uzeja mu je pred nosom........(čujem u pozadini,,stari divlja na sina,,,pa šta sam tio reko da smo mogli doč ujutro....):partyman:

Za njega osobno riječi hvale,,,,a i ža mi je onog renola,,,traktora ki je bija ko nov,,,,i ža mi je da ga nisam uza,,,cijena je bila više nego ok......ali opet kažem ljudina s kim moreš popričat,,,i sve se da dogovorit..:drinkers::supz::supz:

Neznam dali je i sad takav,,,ali zvat ču ga i za utege ako ima.....:partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh