• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

B

BAGERISTA

Guest
Bogami,,,ljepo mu stoji,,mada se nebi žalija da je imam ispred,,,,ne košta ništa,,,,a uvijek more dobro doj....:supz::supz:

Jesi vrtija kardan,makar na prazno..,,kako ga pališ,,,ima preko dukmeta unutra ili:!::!:

Ok..
A to je baš original ph? Kak je riješen pogon kardana, direktno s radilice.?

Mislim da bi treba bit preko radilice,,(moguče da je i preko ulja),,ali kako se ukopčava,,mora bit neki mehanizam,,,
 
Posljednje uređivanje:

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Hvala Vam za napise o traktoru,posebno iHorzicu i Bageristi,pravim maherima,ali ako smijem još malo biti dosadan pitao bih u vezi ulja.Pročitao sam cijelu temu i vidim da ima razlike u sistemu ulja.Moj je traktor god. 1985 i nema Hi-low mjenjač,dakle nema zeku na karoseriji.Pretražio sam ga cijelog ali nisam našao drugi mjerač za ulje osim onog odostraga kraj toplinka.Sad me buni da li i on ima zajedno posudu za ulje za getribu i hidraulik ili je ipak posebno.Totalno sam zbunjen ,a itekako je važno.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako ima samo zadnji mijerač,,,nači kod toplinka,,,onda je mijenjač,,,i diferencijal,,,,povezano..nači isto ulje,,,i ljeva se na tom mijestu di je mijerač.....

a da budeš 100% siguran,,,ispusti prvo ulje iz mijenjača,,,koji ispod ima svoj čep,,,i gledaj dali iza na mijeraču pada nivo,,(ako pada),,i to je onda 101%,da je ulje isto i da su povezani....

Ako slučejno nije ,,onda mora bit čep s desne strane,,ispod stepenice,,negdje na polovici mijenjača,,,,,(više-manje)....

A ne sekiraj se,,,ja sam skroz poludija oko toga,,,i na kraju sam metnuja ulje unutra original,,šta satavljaju i u servisu,,,i eto,,,za sad nemam riječi....a tako napravi i ti,,,vijeruj mi,,i šta je najbolje,,,nađi nekog uzmi preko firme,,skini pdv,,,i dođeš na ist cijenu,,,od svih drugih ulja,,,,,a opet ovo je original,,,koje sam i napisa u ovoj temi..i dao mi je sve podatke,,jedan talijan koji ima servis,,pa imaš broj i nazovi,,ako nisi siguran,,,,,,,,,,,,eto napisa ga tamo da svi mogu zvat..

I mene je bilo strah,,,dok nisam sve iskopa,,nisam ništa ni mijenja..............i OBAVEZNO,,mijenjaj filtere..........
 
I

ihorzic

Guest
SIGURAN SAM DA JE POSEBNO IZ STEPENICE - i bagerista je u pravu zbog ulja
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Dečki,sila ste.Morali bi se kad tad upoznat da spijemo koju skupa i popričamo.Inače da se mene pita ja bi nama seljacima dao državu vodit ,jer bar smo večina pošteni i dobrih namjera.:supz:
P.S,
U Gudovcu sam sutra (subota),pa ako ste tamo,da se nađemo na štandu forumaša u 12h .Moja runda.
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Nema zime ako znam pomoči ču,,,,a ako šta trebaš nazovi,,,,evo ti broj na pp..
 
I

ihorzic

Guest
Dečki,sila ste.Morali bi se kad tad upoznat da spijemo koju skupa i popričamo.Inače da se mene pita ja bi nama seljacima dao državu vodit ,jer bar smo večina pošteni i dobrih namjera.:supz:
P.S,
U Gudovcu sam sutra (subota),pa ako ste tamo,da se nađemo na štandu forumaša u 12h .Moja runda.

samo se opiši i ja te tražim i ja sam tam:supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Popijte i u moje ime,,,,,,,,jednu,,,hladnu..
20zoidu.gif
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Ne pišem puno na forumu,ali sam pročitao skoro sve,i mogu reči da sam dosta naučio.Zato če mi biti posebno drago ako se sutra u 12h nađemo.
Pozdrav svima.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Ok..
A to je baš original ph? Kak je riješen pogon kardana, direktno s radilice.?
heh...da...valjda je orginal...:scratch...pogon je direkt preko radilice u koju se uštekava jedna osovina koja je na razvlačenje(nazubljena poput kardanske samo puno jača) i na onaj kuplung kaj sam poslikal,a uključivanje se vrši iz kabine na prekidač koji uključuje elektromagnet koji pritišče lamelu...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Je lipo za vidit,,,,,,,:prayer::prayer:,,,a stvarno,,,,skoro prednja guma veča od malega ferkača od zadnje..

ne da je skoro,nego je viša za 4 cm,a šira je skoro za duplo...još su na ferku skoro nove gume,a na fiatu su prednje na cca. 50%...:lol:
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Koju dimenziju guma imaš napred i otraga?

naprijed su 480/65 R 24 X M 108
otraga su 600/65 R 34 X M 108

...malo jesu povelike,al kad su već gore i zadnje su skoro nove,nema smisla ih ići mjenjat...dok budu za mjenjati vjerovatno budu išle manje...:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh