• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

I

ihorzic

Guest
ok hvala , možda te sretnem na cesti sa pilom pa odemo na ,..
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Danas sam malo tanjurao sa fiatom,i primjetio da mi dosta često izbaci iz radnih brzina.Nije važno u koju radnu stavim,iz svake izbaci i to baš tu ručicu mjenjača za napred,nazad,radne i spore.U ovima nema problema osim radnih.
Koliko je to komplicirano i skupo popravljati?:madmana:
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
to ti je najvjerojatnije sinhron poderan zato izbaciva,a popravak i nemora biti skup ai može sve ovisi dali ima posebno sinhron za kupit ili moraš kupit cijeli sklop skupa sa zupčanikom!!!
 

aengler1

Novi član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
12
Danas sam malo tanjurao sa fiatom,i primjetio da mi dosta često izbaci iz radnih brzina.Nije važno u koju radnu stavim,iz svake izbaci i to baš tu ručicu mjenjača za napred,nazad,radne i spore.U ovima nema problema osim radnih.
Koliko je to komplicirano i skupo popravljati?:madmana:

koliko sam shvatio tebi izbaciva ručica za napred nazad i spore i to ti je sve na jednoj ručici i ti sklopovi nemaju sinhrone radi se najvjerojatnije o tome da su poderani zupčanici, za fiata dijelovi nisu tako skupi, al neće bit jeftino,dobro je to što prije popravit da nešta ne potrgaš još više. ja sam radio getribu na massey fergusonu,al sklop sa sinhronima isto su bili poderani zubi na zupčanicima platio sam dijelove oko 8000 kn,ak te šta zanima javi se
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
koliko sam shvatio tebi izbaciva ručica za napred nazad i spore i to ti je sve na jednoj ručici i ti sklopovi nemaju sinhrone radi se najvjerojatnije o tome da su poderani zupčanici, za fiata dijelovi nisu tako skupi, al neće bit jeftino,dobro je to što prije popravit da nešta ne potrgaš još više. ja sam radio getribu na massey fergusonu,al sklop sa sinhronima isto su bili poderani zubi na zupčanicima platio sam dijelove oko 8000 kn,ak te šta zanima javi se

Tako je,ta ručica izbacuje iz radnih(lijevo naprijed)dok naprijed nazad i u sporima sve 4 brzine rade normalno.Jedino što u vožnji tj. u brzima malo zakrči kad se mjenja iz 3 u 4.
Da li se to mora skidat cijela kabina da se dođe do toga ili se može od negdje drugdje.
Inače,te radne(bar ih ja tako zovem jer su između brzih i sporih) bi trebale za oranje.Tanjurača i sjetvospremač idu u brzima a,freza u sporima.
 

aengler1

Novi član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
12
Tako je,ta ručica izbacuje iz radnih(lijevo naprijed)dok naprijed nazad i u sporima sve 4 brzine rade normalno.Jedino što u vožnji tj. u brzima malo zakrči kad se mjenja iz 3 u 4.
Da li se to mora skidat cijela kabina da se dođe do toga ili se može od negdje drugdje.
Inače,te radne(bar ih ja tako zovem jer su između brzih i sporih) bi trebale za oranje.Tanjurača i sjetvospremač idu u brzima a,freza u sporima.

getribu bar tako mislim možeš skinuti bez skidanja kabine,na trećoj brzini ti krči jel je otišo sinhron to ti je skoro sigurno,jer se u vožnji najčešće koriste te dvije brzine,a u radnima možda su poderani zubi a možda samo smotana vilica koja gura zupčanike pa dovoljno ne uzube,u pravilu ručica bi trebala ispadat više kad traktor gura teret a manje kad traktor vuće. Sve to su samo pretpostavke, najbolje je skinut getribu i otvorit poklopac pa će ti majstor sve vidit.
 
B

BAGERISTA

Guest
Odavna se nije pisalo u temi,,,,,,,,,,,,,pa evo jedan video,,,,interesantan o svim traktorima serie 90:supz::supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=syVtmzfR0hI&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=iZaHIl40Z44&feature=related[/YT]:supz::supz::supz:
 
Posljednje uređivanje:

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Odavna se nije pisalo u temi,,,,,,,,,,,,,pa evo jedan video,,,,interesantan o svim traktorima serie 90:supz::supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=syVtmzfR0hI&feature=related[/YT]

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=iZaHIl40Z44&feature=related[/YT]:supz::supz::supz:

U čemu je stvar u ovim utrkama, brzina, vrijeme, ili potezna sila?
A je potezna sila, kako ju mjere, ?
vidim da ta "prikolica" ima neku dasku naprijed pa s njom stvara otpor , ali u čemu je fora?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemaju li fiati ove serije samo klasicnu i/ili hi-lo getribu? majstor na drugoj snimci salta kao da ima powerquad :scratch

sto se tice ovih utrka.. u tractor pullingu je poanta da predje sto veci put ili da predje cijelu stazu - full pull
http://en.wikipedia.org/wiki/Tractor_pulling

"prikolica" ima uteg na sebi. kada se pocne kretat, uteg putuje prema naprijed i stvara sve veci otpor. a fora je u tome da traktor tu skalameriju odvuce od starta do cilja.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to imaju samo ovi veci modeli?
u prvoj rundi cini mi se da je saltao 3 puta, a drugi put 4 puta?
koliko powera ima?

edit: krivo mi se cini. ipak oba puta salta 4 puta..
 
B

BAGERISTA

Guest
U čemu je stvar u ovim utrkama, brzina, vrijeme, ili potezna sila?
A je potezna sila, kako ju mjere, ?
vidim da ta "prikolica" ima neku dasku naprijed pa s njom stvara otpor , ali u čemu je fora?

Kako se on kreče,,,,pilot na prikolici pomijera dasku prema naprijed,,,,i tako dodaje sve veči pritisak na kotače,,,od traktora....
Gleda se dužina staze koju je preša,,,,,,,,,a ima ih na početku kad skoro polovica radi full pull,,,,ali kasnije je interesantno,,jer budu ja mislim sve više opterečeni.....(nešto slično,,ko s kamionima u brdo)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
to imaju samo ovi veci modeli?
u prvoj rundi cini mi se da je saltao 3 puta, a drugi put 4 puta?
koliko powera ima?

edit: krivo mi se cini. ipak oba puta salta 4 puta..

Da, veci. Ima reduktor u 4 stupnja, reverser i powershift mjenjac s 4 stupnja.
 
B

BAGERISTA

Guest
Drugim riječima,,,,,,,,,,,,pila i pol....:gitarist::gitarist:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
nemaju li fiati ove serije samo klasicnu i/ili hi-lo getribu? majstor na drugoj snimci salta kao da ima powerquad :scratch

sto se tice ovih utrka.. u tractor pullingu je poanta da predje sto veci put ili da predje cijelu stazu - full pull
http://en.wikipedia.org/wiki/Tractor_pulling

"prikolica" ima uteg na sebi. kada se pocne kretat, uteg putuje prema naprijed i stvara sve veci otpor. a fora je u tome da traktor tu skalameriju odvuce od starta do cilja.

Hvala na objašnjenju.
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Kako se on kreče,,,,pilot na prikolici pomijera dasku prema naprijed,,,,i tako dodaje sve veči pritisak na kotače,,,od traktora....
Gleda se dužina staze koju je preša,,,,,,,,,a ima ih na početku kad skoro polovica radi full pull,,,,ali kasnije je interesantno,,jer budu ja mislim sve više opterečeni.....(nešto slično,,ko s kamionima u brdo)

Hvala tebi i Tiboru na objašnjenju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh