• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ma kaj bi mjenjal, velika je vrijednost u njima..
Ja imam prve 480/70 R28 a zadnje 520/85 R38, da su mi zadnje 580 bile bi taman, ali su mi one isto nove 95%..
 
B

BAGERISTA

Guest
Na mojem su prednje 380/70R24,,,,,a zadnje 16.9R34,,,,i sve su nove..
 
I

ihorzic

Guest
kad se sjetim koliko sam platio zadnje R 36 muka me uhvati , tak da Vas razumijem tko ima nove ,..
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma,,da se smrzneš,:rolleyess:,,kad nekome kažeš ni ne vijeruje........ko nezna,evo meni prijatelj,,,iša na google,,pa je osta šokiran,,,,mada su još sad cijene višlje..:supris::supris:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
naprijed su 480/65 R 24 X M 108
otraga su 600/65 R 34 X M 108

...malo jesu povelike,al kad su već gore i zadnje su skoro nove,nema smisla ih ići mjenjat...dok budu za mjenjati vjerovatno budu išle manje...:mrgreen:

Kaj znači ovo m 108?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ivica Blagaj
Jesi možda uslika,,,,,onu plastiku od radija...8)8)

img0767ru.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
Fala kolega,,,,,,,,,,,,....:supz::supz:to kod mene nije tako,,,niti blizu,,.
Sad mi nije jasno,,,di su ovakvi modeli imali original,,,,,,,,,,,na blatobranu di je kod mene neko stavio,,ili negdje drugdje,,,,,jer tamo su provedene sve žice,,,,a i vijerujem da je bila plastika,,,a ne lim ko na mojem,,,,,,,,,,,,samo moram,,,vidit,,valjda če se neko javit ki zna..ili ima............
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Pozdrav fiatisti.
Na traktoru uočen jedan problem.Pri izmjeni ulja uvidio sam da fali ulja u hidrauliku i mjenjaču,te nakon što je doliveno,otkrio da curi kod poluge za broj okretaja kardana-vidi se na slikama.

[img=http://img812.imageshack.us/img812/6070/fiat009.th.jpg]

Pošto dosta curi,moram to rješavati.Da li netko zna kako najlakše doči do tog semeringa ili šta več ima.Šta sve treba skidati ili rastavljati.
Puno hvala!
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Slika se ne vide,,,,pa daj sliku,,,mada znam na šta govoriš..
Šta nije onaj poklopac iza na vide..mada ja nisam skido..
 

aengler1

Novi član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
12
grijanje

80/90dt,,,uredan,,,,i mogu reč,,normalan potrošač,,,,snage koliko očeš,,..
Napokon riješio,,,i zrak,,,sad je u 100%-tnoj ispravnosti...

nedavno sam kupio 70 90 pa nema nikakvog grijanja jel mi možeš reči kakvo ima grijanje i na koji sistem radi hvala
 
B

BAGERISTA

Guest
Vidim prvi post,,,pa onda dobrodoša na forum,,,,,:partyman:mada si moga koju riječ o sebi u temi prestavi se.

Šta te zanima,,,za grijanje u kabini,,mislim da bi treba imat ko moj u kabini iznad glave,,,jedna plugica,,koja se miče ljevo desno...to izabireš grijanje-hlađenje,,,,+do toga bi trebalo bit prekidač za palit brisače,,,i za palit ventilator..

unutra je hladnjak..
 

aengler1

Novi član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
12
grijanje

Vidim prvi post,,,pa onda dobrodoša na forum,,,,,:partyman:mada si moga koju riječ o sebi u temi prestavi se.

Šta te zanima,,,za grijanje u kabini,,mislim da bi treba imat ko moj u kabini iznad glave,,,jedna plugica,,koja se miče ljevo desno...to izabireš grijanje-hlađenje,,,,+do toga bi trebalo bit prekidač za palit brisače,,,i za palit ventilator..

unutra je hladnjak..

kod mene je to neko povadio pa ne znam kroz kuda idu cijevi od grijanja i te stvari, i još jednu stvar te molim da mi kažeš, ne mogu pomaknut ručicu od prebacivanja broja okretaja kardana,kardan nije korišten uredno radi al ručica se ne da pomaknut,da li treba nešta uključit,isključit ili nešto slično. hvala ti na odgovoru!
 
B

BAGERISTA

Guest
kod mene je to neko povadio pa ne znam kroz kuda idu cijevi od grijanja i te stvari, i još jednu stvar te molim da mi kažeš, ne mogu pomaknut ručicu od prebacivanja broja okretaja kardana,kardan nije korišten uredno radi al ručica se ne da pomaknut,da li treba nešta uključit,isključit ili nešto slično. hvala ti na odgovoru!

Malo okreni kardan na ruke,,,pa bi trebala ič,,,,,ako niuje neko prčka prije....
Samo se to mora i prije kupnje vidit,,,,,,jesi gleda malo traktor kad si uzima,,,,:supris::supris:pitanje je šta je s kardanom,,,,nadajmo se da je samo malo blokirala,,,,,,,,,a kod mene se zna desit da neče,,jer ostane točno van zuba,,i samo malo takneš kardan i odmah ide u 540/1000,,,,bez imalo problema,,,samo to se desilo možda dva put..
Dali i imas opciju biranja uopče..8)8)


A ovo ako je počupano,,,neče bit druge..nego vidit šta fali,,hladnjak,,,ili još šta:(:(skupo če bit ako fali dosta toga..,,,,imaš uopče hladnjak gore,,i dali ide cijevi od vode prema gore..
 

aengler1

Novi član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
12
Malo okreni kardan na ruke,,,pa bi trebala ič,,,,,ako niuje neko prčka prije....
Samo se to mora i prije kupnje vidit,,,,,,jesi gleda malo traktor kad si uzima,,,,:supris::supris:pitanje je šta je s kardanom,,,,nadajmo se da je samo malo blokirala,,,,,,,,,a kod mene se zna desit da neče,,jer ostane točno van zuba,,i samo malo takneš kardan i odmah ide u 540/1000,,,,bez imalo problema,,,samo to se desilo možda dva put..
Dali i imas opciju biranja uopče..8)8)


A ovo ako je počupano,,,neče bit druge..nego vidit šta fali,,hladnjak,,,ili još šta:(:(skupo če bit ako fali dosta toga..,,,,imaš uopče hladnjak gore,,i dali ide cijevi od vode prema gore..

hvala sve sam vidio, ima mogučnost 540/1000 al se ne da pomaknut ručica,a šta se grijanja tiće gore nema ništa . i još da te pitam sa desne strane kraj sica ima neki sistem sa sajlom pored ručnog gasa, sajla ide u getribu al ne znam za šta služi. Hvala
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
hvala sve sam vidio, ima mogučnost 540/1000 al se ne da pomaknut ručica,a šta se grijanja tiće gore nema ništa . i još da te pitam sa desne strane kraj sica ima neki sistem sa sajlom pored ručnog gasa, sajla ide u getribu al ne znam za šta služi. Hvala
to ti je za podizanje i spuštanje hidraulike...tak da se nemoraš daviti sa ručicom(podizat i spuštati ju),samo štrocneš onog tam prekidača prema natrag i ond podiže poluge skroz do gore,a spustiš je tak da onog prekidača kaj ti iskoči van,pritisneš(opet štrocne)nazad unutra...
 

aengler1

Novi član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
12
Koliko sam do sada primjetio ne puši skoro ništa.Možete li mi pomoči oko ručica?Za šta je ova mala,skroz do sica,ima oznake + i -.Ova duga sa crvenom glavom je ručna.



Ne znam ni za šta je ovo kao neki šaraf ispod sica naprijed isto ima plus i minos oznake.



S lijeve strane je dugačka ručka sa sivom glavom ,izgleda kao i ručna s desne strane.Za šta je to?
[

Hvala.

jedna ti je ručna, jedna je kvačilo kardana a ovaj plus i minus ispod sica ti blokira ruke hidraulike kad nosiš težak teret ruke ne idu dole ni kad spustiš ručicu
 

Najnoviji postovi

Na vrh