• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

B

BAGERISTA

Guest
Po meni je ipak najbolja kombinacija za rad mjenjac s 4 ili 5 brzina + 3 ili 4 powera.

Čekaj,,,,,,,,,,nači,,,nema mijenjač,,,ko šta imam i ja,,,,,,,,,,,,,jer meni svaka ima još polovicu,,i to računaš pod power,,,,nači 4 brzine s 4 powera,,,,ako sam dobro shvatija,.....(tako je na mom,,,ako sam dobro shvatija)---

Neznam dali i tvoj ima mijenjač ko i moj,,,ili je nešto drukčije..:?::?:
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Čekaj,,,,,,,,,,nači,,,nema mijenjač,,,ko šta imam i ja,,,,,,,,,,,,,jer meni svaka ima još polovicu,,i to računaš pod power,,,,nači 4 brzine s 4 powera,,,,ako sam dobro shvatija,.....(tako je na mom,,,ako sam dobro shvatija)---

Neznam dali i tvoj ima mijenjač ko i moj,,,ili je nešto drukčije..:?::?:

Moj 160-90 ima klasicni mjenjac s 4 brzine i reduktor sa 4 stupnja + reverser.
Ovaj na videu ima sve isto jedino mjenjac ima u powershift izvedbi i mjenja se bez kvečila u sva 4 stupnja, kvacilo jedino koristi za kretanje i zaustavljanje.
No to po meni nije bas najbolje rjesenje jer je dosta velika razlika izmedu brzina, pogotovo kod 40 getriba. Meni se najvise svida kombinacija da je klasicni mjenjac i da ima unutar brzine jos 4 powera (nema takve izvedbe na seriji 90)..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Moj 160-90 ima klasicni mjenjac s 4 brzine i reduktor sa 4 stupnja + reverser.
Ovaj na videu ima sve isto jedino mjenjac ima u powershift izvedbi i mjenja se bez kvečila u sva 4 stupnja, kvacilo jedino koristi za kretanje i zaustavljanje.
No to po meni nije bas najbolje rjesenje jer je dosta velika razlika izmedu brzina, pogotovo kod 40 getriba. Meni se najvise svida kombinacija da je klasicni mjenjac i da ima unutar brzine jos 4 powera (nema takve izvedbe na seriji 90)..
110-90, koliko ja znam, za 40km/h getribu ima 5 brzina...
 
B

BAGERISTA

Guest
Sve u svemu šalta ko po loju,,,,,,,,,,,ama baš kad gledaš,,,ide da se smrzneš,,....:supz::supz:

Ja sam s mojim mijenjačem prezadovoljan,,,,za sad,,,,kad se navikneš i fali pola,,,,šaltanje preko ulja,(hi-lo),,,,,,,prehebeno,,,jer dobiješ ono ča fali,,,,,,,,,,,,,,,,i to samo polovica...a u vožnji,,,,zakon..:p:p
 
B

BAGERISTA

Guest
Ma neki pijesak krca na kamion,,,,,prijatelju...,,,:p
Odražav se,,,,koliko se more,,gleda se čim više,,,,,,,,,,,još par sitnica,,,,i ko boca je..
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema tema zamrla,,,,,,,,,pa evo malo čiščenja od danas...


Na kraju i ja naša naljepnicu koja ulja idu unutra,,,,,,:eek:





Malo se pogledala voda u akumulatoru,,,i zamijenila jena klema,,,,
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Bas je lijep traktor.
Ako i ja nadjem sebi takvog oko 90-100 ks sa utovarivacem prednjim, kupicu ga ako bude u dobrom stanju
 
B

BAGERISTA

Guest
Uredan je vijeruj mi,,,....
Sve se riješilo,svaka sitnica..,,i za sad,,,nema greške,,,a nadam se da je i ne bude...
Šta kupuješ i ti,,,,ili si u fazi traženja..:?:
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
bagerista možeš samo poslikat gornju poteznicu,jer moja nije originalna pa tražim nekaj
 
B

BAGERISTA

Guest
Mogu,,,nije problem,,,..
Samo i ova je skinauta s 560..(toplink).i stavljena tu,,tako da nije ni ovo njegova.....jer je doša bez nje..:(
Šta te točno zanima,,,pa nije problem,,,,,,sliku nabacit...8)
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Uredan je vijeruj mi,,,....
Sve se riješilo,svaka sitnica..,,i za sad,,,nema greške,,,a nadam se da je i ne bude...
Šta kupuješ i ti,,,,ili si u fazi traženja..:?:

Ma fiat je nepoderiva masina. Koliko je taj tvoj konja i koje je godiste?
ima komsija samo nije duplak i malo je stariji ...
a sto malo trosi to je cudo jedno ...
zato bi kupio fiata sto je bas mali potrosac a i jeftini su mu dijelovi za razliku od landinija(ne trosi ni on puno al je skup za odrzavanja)
Pa prodo bi ovog landinija i kupio fiata oko 90-100 ks ako nadjem dobrog.
 
B

BAGERISTA

Guest
80KS,,,,ali snage,,,,dosta..90god...dva izvoda zraka za kočnice od prikolice,,,,,,,,prednja i zadnja špera,,,kočnice ispred iza,,,mijenjač,,,40km/h sve ispravbno,,,,sva ulja zamijenjena,.,,sad če on u delo..s ljubimicom..
I ja sam se ugodno iznenadija uvezi potrošnje,,,,,,,,i to da sam mislija da sam se zenuo u računici,,,kad sam gleda u rezervar,,,,,,,,,,osta,,,,pa čak mislija da nije neko točio bez da znam,,stari ili dijeca,,...
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Pa to je onda extra traktor, sad si me jos vise uvjerio da su dobri,
nadam se da ce do godine pasti kakav fiat.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ovi FIATi imaju samo jednu karakteristiku koja mi se ne sviđa:
puna snaga im je na 2500 rpm motora. Troše malo, dok ih ne tjeraš preko 2000rpm, a onda su spori na cesti.
Da je na 2200, nebi bilo zamjerki.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Puna snaga na 2500 okretaja? Od kud ti to??
Po tome bi ga uvijek morao držati na max okretajima jer preko 2500 ne ide.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Pogledaj malo tehničke podatke, pa buš videl. Je, 2500 je.
Moreš ga držati niže, no tam je i manje snage.
 
B

BAGERISTA

Guest
Puna snaga na 2500 okretaja? Od kud ti to??
Po tome bi ga uvijek morao držati na max okretajima jer preko 2500 ne ide.

Na nožni neide preko,,,a na ručni pere dosta,,dok je kazaljke,,,mada ga ja tamo ne vozim ni ne radim,,,,a tamo i ide 40km/h
 

Najnoviji postovi

Na vrh