• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Opet čemo poj gledat,,,,,,,:scratch,sto očiju vidi bolje od dva,,,pa zato sam i stavija slike,,,,.
Ali,,još mi ne gre u glavu,,zašto oba dvije cijevi idu iza,,,:scratch:scratch

A nešto mi frend ruje po netu,,i ja skupa s njim,,,pa možda se nađe i knjiga..:idea::idea:
Onda bimo otkrili sve,,,,ča nas zanima.
Neznam, no velim ti kaj znam: mjenjač ima odvojeno ulje od diferencijala/hidraulike. Bar mi je tak rekel serviser NH-a. E sad, ak on laže, onda i ja tebi.
Istina je da ti ovdje imaš takvu gužvu, da se nekaj teško vidi, naročito od rame za utovarivač.
 
B

BAGERISTA

Guest
fiat ima skupa ulje za mjenjac i hidraulik nema razdvojeno

I to čemo uskoro saznat,,,jedni kažu da imaju skupa,,,drugi da je odvojeno,,pa sad valjda če se otkrit taj misterij...

Jel imaš neku sliku cjelog traktora s prednjim utovarivačem, da se sve lijepo vidi?

Imam ako treba čemo ti stavit..Očeš bočno ili?:?:

Valja,ili ti smeta bijeli:rolfer::rolfer:


Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
donji dio je sličan mf-u

Sad sam gleda,,,ali nema ja tako unutra ni blizu..ti imaš di je ona cijev mijerač ako sam skužija,,:?:
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
kolega mi ima fiata 115-90 i ima odvojeno ulje,mjerač i čep od getribe su s desne strane ispod kabine
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Sad sam gleda,,,ali nema ja tako unutra ni blizu..ti imaš di je ona cijev mijerač ako sam skužija,,:?:

da tako je
ma ja sam mislio da nije nešto slično kod tebe da vidiš di su ti povrati od ulja u getribu da nije kakvi mjerač na njima ili za livanje ulja
a da ti nemaš kakv čep na getribi kao što znaju imati diferencijali za razinu ulja
 
B

BAGERISTA

Guest
kolega mi ima fiata 115-90 i ima odvojeno ulje,mjerač i čep od getribe su s desne strane ispod kabine

dali se more nekako to slikat,,,,bija bih ti zahvalan.....

da tako je
ma ja sam mislio da nije nešto slično kod tebe da vidiš di su ti povrati od ulja u getribu da nije kakvi mjerač na njima ili za livanje ulja
a da ti nemaš kakv čep na getribi kao što znaju imati diferencijali za razinu ulja

Evo danas,,odnosno sada doša u kuču presvuč se,,,jer do sad sam prao traktor iz kanala,,odnosno odispod,,,,(luđak),,ali šta češ ki je munjen,,je munjen..
 
B

BAGERISTA

Guest
E sad da malo pričamo o seriji 90,,,i mogu reč da sam doša do dobrih informacija,,,pa da podijelim s vama...a sve čemo pomalo doznat,,,i stavit tu neka svi vide,,,,ako ja tražim,,da nemoraju drugi..
Nakon dužeg razgovora,,,polako se vidi da traktor,,(ko god ima ovakvog i sličnog),,,ima opreme na sebi za koju nisam ni znao..

Idemo redom.........pita sam za moj model pa ču o njemi i pisat......
Serija 8090dt

Krečemo navečer,,,jer če se pisat dosta..
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
nažalost nemogu slikat nije mi traktor blizu ali to ti izgleda kao mjerač ulja na motoru tu negdje gdje ti je razvod od utovarivača iza njega,a jel s lijeve strane ispod kabine imaš filter?
 
B

BAGERISTA

Guest
Nema,ga danas prao komplet traktor na kanalu,odispod(luđak šta češ),,i komplet odgore,,,i nema niš,,ni vide,,,niti matice,ma ništa,,a filteri su meni odispred kod punpi,,,,,ali sazna sam neke stvari,,,pa još da mi ih potvrde,,,i onda čemo znat sve.........

Znam samo i sa sigurnošču,,mogu reč da nije svaki full oprema,,,i nema svaki sve gore,,,ali su razlike velike,,,dali je rađen za njemačku,francusku,,,ili za ostale,,pa čemo napisat točno kad doznamo..
Dali si mislio na filter hidraulike..i dali taj o kojem pričaš ima hi-lo mijenjač..:?:

A i razlika je velika od svih serija i pogotovo u mijenjačima...
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
ma nema hi-lo mjenjač,isto ima dva filter kao i ti ali ima jede s lijeve strane ispod kabine,a da nemaš mjerač u kabini ispod tapicirunga??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bagerista, jel to original stanje Fiata??

Inače traktor skupa s utovarivačem izgledaju extra perfektno, gde si ga samo našao, i ja bi takav! :)
 
B

BAGERISTA

Guest
Daj kad stigneš opali koju sliku.................
Kod tebe je mijerač u kabini,,,ili?ako moreš poslikaj..(bija bin zahvalan):shock:
 
B

BAGERISTA

Guest
Bagerista, jel to original stanje Fiata??

Inače traktor skupa s utovarivačem izgledaju extra perfektno, gde si ga samo našao, i ja bi takav! :)

Fala lipa..
Je stanje je originalno,,,i sadašnje,,,slika je friška.....10-tak dana..:shock:
A tražilo se dosta,,,,a nije mi ža nimalo..:supz::supz:
 
I

ilijadr

Guest
I to čemo uskoro saznat,,,jedni kažu da imaju skupa,,,drugi da je odvojeno,,pa sad valjda če se otkrit taj misterij...



Imam ako treba čemo ti stavit..Očeš bočno ili?:?:

Valja,ili ti smeta bijeli:rolfer::rolfer:


Uploaded with ImageShack.us
koja je oznaka ovog Fiata?za koliko novca moze da se nadje fiat 8590,da je dobar?
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
pito sam kolegu kaže da vecina ima odvojeno ulje,i pogledaj gdje ti je nosač od kabine imaš šaraf 27 ili 30 (teško se vidi)to je mjerač a tu se ujedno i naljeva ulje za getribu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
pito sam kolegu kaže da vecina ima odvojeno ulje,i pogledaj gdje ti je nosač od kabine imaš šaraf 27 ili 30 (teško se vidi)to je mjerač a tu se ujedno i naljeva ulje za getribu?

22 ili 24, napisal sam već i prije. Vjerojatno je teško uočljiv zbog okvira utovarivača i svega kaj ima dolje.
 
B

BAGERISTA

Guest
koja je oznaka ovog Fiata?za koliko novca moze da se nadje fiat 8590,da je dobar?

Ovaj ljevi je 8090DT,,,,A ovaj desni je 750SC...:p
Dobri oba dva(odlični za mene,,za ostale kako ko kako gleda:p)prodaja moguča samo isključivo ljevog..i to je pitanje.....

Zašto tražiš baš 8590,,,,mada ima jako puno serija..
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
pito sam kolegu kaže da vecina ima odvojeno ulje,i pogledaj gdje ti je nosač od kabine imaš šaraf 27 ili 30 (teško se vidi)to je mjerač a tu se ujedno i naljeva ulje za getribu?

Čekaj ako sam dobro skužija,,,,a neznam,,,po tebi je nosač kabine ujedno i čep ili mijerač,,,,nači jedna od vida koja drži nosač....ili nosač prednjeg utovarivača....:?::?::?:

22 ili 24, napisal sam već i prije. Vjerojatno je teško uočljiv zbog okvira utovarivača i svega kaj ima dolje.

Ma opet se žderem,,,,ali po tebi je čep,,,na nosaču..ili drži zavidanoga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
...
Ma opet se žderem,,,,ali po tebi je čep,,,na nosaču..ili drži zavidanoga
Ne, negdje ga nekaj skriva. Nosači kabine su na nekim M12..M16 šarafima.
 
B

BAGERISTA

Guest
Ludiloooooooooo,,,,idem na jednu ljutu,,ili ako ne jedan brzopotezni gemišt..:drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh