• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Ludiloooooooooo,,,,idem na jednu ljutu,,ili ako ne jedan brzopotezni gemišt..:drinkers:

Dobro ti legel :drinkers:

Nego, nisam siguran jel naprijed na zvonu ili na zadnjem dijelu, pa da te to ne buni. Trebal bi biti negdje iznad onih dviju cijevi hidraulike.
 
I

ilijadr

Guest
Ovaj ljevi je 8090DT,,,,A ovaj desni je 750SC...:p
Dobri oba dva(odlični za mene,,za ostale kako ko kako gleda:p)prodaja moguča samo isključivo ljevog..i to je pitanje.....

Zašto tražiš baš 8590,,,,mada ima jako puno serija..
Pa nemem pojma ni sta da trazim od fiata.Aj mi daj neke savete sta da gledam?
 

case mxm

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
65
ma negdje iza nosača kabine bi trebo bit šaraf,jer nelogično je da je ulje jedno a idu 2 cjevi dovod ulj jedna iz getribe a jedna iz diferencijala,jedno je ulje volana a jedno hidraulila ili se varam?na tom 115-90 je tko i ima 2 filtera kao i ti i treći je ispod lijeve stepenice!
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobro ti legel :drinkers:

Nego, nisam siguran jel naprijed na zvonu ili na zadnjem dijelu, pa da te to ne buni. Trebal bi biti negdje iznad onih dviju cijevi hidraulike.

Koliko sam gleda,,,ispada ko da nema uopče zvono...:?,ispada da je mijenjač odmah,ali još je isto razlika,,,kakose počelo pričat,,,nači oni koji imaju mijenjač12+4,,,12+12,,,i 24+12,samo hi-lo40kmh..
Pa da nije radi toga neka razlika......
Kod mene je i ventil koji daje kad kočiš sa pedalom,,na zadnje kočnice,,,da koči i prednji diferencijal..tako da neke stvari sam pomalo dozna,,,,a za neke čekam..

Pa nemem pojma ni sta da trazim od fiata.Aj mi daj neke savete sta da gledam?

Nemoj da te niko zavlači,,,,gledaj traktor,koji uzimaš,,,da ga detaljno pogledaš,vidi motor,,,mijenjač,probaj ga,,,vidi kako se ponaša,poglej kočnice,,,,vidi stanje,,svega pomalo,pusti ga da se zagrije,,,ako je stariji dimit če malo na odušak,,,niš strašno,,,u supštini vidi scijlokupno stanje.......

Biježi od prekupca,,,i ne plačaj nikome da te vodi gledat mašine,,da te zavlači,itako dalje........

A i dobro vidi šta te zanima,,,koliko snage tražiš,,,i ostalo,a sve kad to vidiš,,izaberi,,i nemoj šparat na nekom koji je malo više,,ali da ne kompliciram,,,s koliko raspolažeš,,ili koliko si spreman potrošit,,,,e s tim se vidi koji možeš traktor uzet..
Fiat je odličan na održavanju,,i po komadima,,,a ima ih još koji su odlični traktori,,,,meni osbno je vajk ža,,da nisam jedne godine uza renola,,,koji je bija totalno picikato,,i kako se kaže svaka vida na svom mistu..

ma negdje iza nosača kabine bi trebo bit šaraf,jer nelogično je da je ulje jedno a idu 2 cjevi dovod ulj jedna iz getribe a jedna iz diferencijala,jedno je ulje volana a jedno hidraulila ili se varam?na tom 115-90 je tko i ima 2 filtera kao i ti i treći je ispod lijeve stepenice!

Kod mene nema filtera s ljeve strane,,,i imam hi-lo mijenjač,,,pa vijerovatno je razlika,,dali imaš spojen ventil za prednji diferencijal na svom da koči,,nači kad si ispod traktora,,s desne strane je na samoj trubi di se kopča blokada diferencijala,,jedan ventil na kojeg idu cijevi od kočnica,..i ide na još jedan ventil,,,iznad cijevi od hidraulika.... i od njega se spušta jedna cijev na prednji diferencijal...

Dali tvoj ima kompresor od zraka,,,i dali ima kopčanje zraka ko od šleperskih prikolica(primjer)radili su se samo za neka tržišta,,jer kod ovih u neweholandu,,niti nemaju katalog za kajiš (remen )od kom, zraka........

Dali je s tvojim i knjiga o održavanju..ili si i ti osta bez,,,,,,ja je mislim naručit,,jer ovako u nedogled idemo..
 
I

ilijadr

Guest
Koliko sam gleda,,,ispada ko da nema uopče zvono...:?,ispada da je mijenjač odmah,ali još je isto razlika,,,kakose počelo pričat,,,nači oni koji imaju mijenjač12+4,,,12+12,,,i 24+12,samo hi-lo40kmh..
Pa da nije radi toga neka razlika......
Kod mene je i ventil koji daje kad kočiš sa pedalom,,na zadnje kočnice,,,da koči i prednji diferencijal..tako da neke stvari sam pomalo dozna,,,,a za neke čekam..



Nemoj da te niko zavlači,,,,gledaj traktor,koji uzimaš,,,da ga detaljno pogledaš,vidi motor,,,mijenjač,probaj ga,,,vidi kako se ponaša,poglej kočnice,,,,vidi stanje,,svega pomalo,pusti ga da se zagrije,,,ako je stariji dimit če malo na odušak,,,niš strašno,,,u supštini vidi scijlokupno stanje.......

Biježi od prekupca,,,i ne plačaj nikome da te vodi gledat mašine,,da te zavlači,itako dalje........

A i dobro vidi šta te zanima,,,koliko snage tražiš,,,i ostalo,a sve kad to vidiš,,izaberi,,i nemoj šparat na nekom koji je malo više,,ali da ne kompliciram,,,s koliko raspolažeš,,ili koliko si spreman potrošit,,,,e s tim se vidi koji možeš traktor uzet..
Fiat je odličan na održavanju,,i po komadima,,,a ima ih još koji su odlični traktori,,,,meni osbno je vajk ža,,da nisam jedne godine uza renola,,,koji je bija totalno picikato,,i kako se kaže svaka vida na svom mistu..



Kod mene nema filtera s ljeve strane,,,i imam hi-lo mijenjač,,,pa vijerovatno je razlika,,dali imaš spojen ventil za prednji diferencijal na svom da koči,,nači kad si ispod traktora,,s desne strane je na samoj trubi di se kopča blokada diferencijala,,jedan ventil na kojeg idu cijevi od kočnica,..i ide na još jedan ventil,,,iznad cijevi od hidraulika.... i od njega se spušta jedna cijev na prednji diferencijal...

Dali tvoj ima kompresor od zraka,,,i dali ima kopčanje zraka ko od šleperskih prikolica(primjer)radili su se samo za neka tržišta,,jer kod ovih u neweholandu,,niti nemaju katalog za kajiš (remen )od kom, zraka........

Dali je s tvojim i knjiga o održavanju..ili si i ti osta bez,,,,,,ja je mislim naručit,,jer ovako u nedogled idemo..

Hvala na savetima,valjda cu se snaci.Oko 10 000 eura.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Nikad te nisam pital gdje su gumbi (ili šalter) za Hi-Lo i gdje je reverzer?

Ventil za kočenje prednjeg diferencijala?
Gdje je kočni disk? Na kardanskoj osovini (otraga, pri izvodu pogona, ga nisam videl. Ili su diskovi u prednjim glavčinama (poput Samea)?
Kak se uključuje prednji pogon: ručicom ili gumbom?
 
B

BAGERISTA

Guest
Nikad te nisam pital gdje su gumbi (ili šalter) za Hi-Lo i gdje je reverzer?

Ventil za kočenje prednjeg diferencijala?
Gdje je kočni disk? Na kardanskoj osovini (otraga, pri izvodu pogona, ga nisam videl. Ili su diskovi u prednjim glavčinama (poput Samea)?
Kak se uključuje prednji pogon: ručicom ili gumbom?


Ventil za kočenje prednjeg diferencijala,,je povezan sa zadnjim kočnicama,,i to ide na jedan ventil iznad cijevi od hidraulike,,,koji je dosta visoko,,,,s tog ventila,,,ide u diferencijal prednji,,i ima unutra kočenje sistem ko konbinirka,,,da ga pali,,i nešto koči,,a doznaču i šta.....ja ima osovinu koja povezuje,,prednji i zadnji diferencijal,,,namm kardan..

Kopčanje prednjeg diferencijala,,je ručno,,,ali zato kod kočenja dirigira ulje..

Mijenjač je hi-lo,24+12,40kmh,,,,, s desne strane su t5ri grupacije po 4brzine,,,i ljave strane je invertor,,,napred nazad,,+na njemu i (coniglieto)zec,,,nači svaka brzina se reducira automatski preko ulja,tj. možeš ih mijenjat s kvačilom i bez njega,,,ako radiš brze spore,,ostalo naravno s kvačilom...

ovo je ventil hidraulični za brzine(hi-lo)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ovo je mehanizam kojim prebacivaš,naprid nazad,,i brze spore..


Uploaded with ImageShack.us

ovo je ventil na kojem su spojene cijevi od kočnica,,,i idu na


Uploaded with ImageShack.us
ovaj ventil


Uploaded with ImageShack.us
i s njega ide kod motora,,,i spušta se prema diferencijalu......


Uploaded with ImageShack.us

I ovdje se vidi osovina s kojom su povezani diferencijali..


Uploaded with ImageShack.us
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Znam da nema zglobove, ali ga ipak zovemo kardan prednjeg pogona. Tak mi imaju i Štore i Same.
Nego, ovo naprijed mi više liči na uključivanje prednje špere nego kočnica.
Obično su ti Fiati imali uključivanje prednjeg pogona pri kočenju. Provjeri još jedanput ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
Onda nisam napisa do kraja,,,ima sistem ko i šta ga imala moja konbinirka,,,koči s time da ga uključuje,prednji pogon,a li kod bagera,,je bio sistem uključivanja elektroventil,,,a ovdje to odradi ulje,,,,,ali o tome čemo diskutirat,,jer još nisam 102% siguran..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Sjećam se da je davno Šanana pokazival kandžu za uključivanje prednjeg pogona na nekom FIATu koja je bila potrošena radi uključivanja prilikom kočenja...
Nego, iz koje je zemlje ovaj tvo FIAT uvezen? Da je iz Francuske, imal bi ventil za hidraulično kočenje prikolice, a ovaj tvoj ima kompresor (valjda onda iz Njemačke:scratch)
 
B

BAGERISTA

Guest
Iz njemačke je,doša..8)
Jer su samo za ta tržišta i bila delana s kompresorom,za zrak,,,i kočionim sistemom,ko kod kamionskih prikolica,,a to sam provijerio,,,,,,na kraju zovi koji očeš servis,,,niko nema podatak kod nas koji je broj remena za kompresor zraka,,za moj model,,,,a nijedan new holland servis kod nas nema niti katalog o kompresoru,,,,svi su začuđeni,kad im postaviš pitanje,,,tek poslje sam sazna zašto..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Iz njemačke je,doša..8)
Jer su samo za ta tržišta i bila delana s kompresorom,za zrak,,,i kočionim sistemom,ko kod kamionskih prikolica,,a to sam provijerio,,,,,,na kraju zovi koji očeš servis,,,niko nema podatak kod nas koji je broj remena za kompresor zraka,,za moj model,,,,a nijedan new holland servis kod nas nema niti katalog o kompresoru,,,,svi su začuđeni,kad im postaviš pitanje,,,tek poslje sam sazna zašto..

Nikaj čudno.
Naime, za pojedina tržišta uvoznici ili dealeri montiraju određenu opremu prije stavljanja traktora u prodaju, tak da zato NH servis nema informacije.
Trebal bi se obratiti uvozniku u Njemačku.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sjećam se da je davno Šanana pokazival kandžu za uključivanje prednjeg pogona na nekom FIATu koja je bila potrošena radi uključivanja prilikom kočenja...
Nego, iz koje je zemlje ovaj tvo FIAT uvezen? Da je iz Francuske, imal bi ventil za hidraulično kočenje prikolice, a ovaj tvoj ima kompresor (valjda onda iz Njemačke:scratch)

Je, bilo je to na kumovom 65-94...uspel je rešiti tu kanđu, na isti princip ima isto i od bageriste 80-90
 
B

BAGERISTA

Guest
I kako se ponaša,dalje,,ja sam kod bagera napravija sklopku,,kojom sam prekida da se ona pali,u vožnji,,jer e to bila velika smrt za lamele u konvertoru,:mad:,,mada je ovdje mehanička...pa je možda bolje.
 
B

BAGERISTA

Guest
E danas se dela,,,delo koje ni načinjeno do kraja,,,i kad ljudi fušare..nije neki veliki problem,,,,ali mrzim:mad:,kad se špara na kraju dela,,,,a ja sad odlučija da se to načini kako rabi............8)



Uploaded with ImageShack.us
Ovo su zabili zavidat,,,,pa se sve poskidalo počistilo,i krenulo na novo slagat...


Uploaded with ImageShack.us

ča je najgore,,,mora san i bocu zraka skidat,,,...........


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
Vide su se skinule,,,za mijeru,,,pa su i nove skračene,,na istu mijeru,,,,a jačina vide 8,8..



Uploaded with ImageShack.us

Odmah se pobrusilo,,,i riješilo,da ne smeta,,,,a uho i tako ničemu ispod ne služi..


Uploaded with ImageShack.us


Usput se odlučilo riješit i luft u poluzi od invertora,,,pa kad se dela,,da se načini do kraja....a na kraju je im lakše sad kad nema boce,,,luft je doša u pernu koje je razreztano na pola,,,,mi to zovemo (špakano perno,kod vas neznam)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ovo je samo improvizorno,,,Stavija bi vidu skroz,,,,ali čemo je morat delat kod tokara,,,jer je ova mala,,,,triba bit mrvicu veča...,odnosno šira..


Uploaded with ImageShack.us

i nosač kabine,,,,kojeg su tražili neki da slikam..


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
Sviđa mi se traktor, i u dobrom je stanju to me čudi.
Jel može koja slika motora,mjenjača i zadnjeg dif.?
Kakva je razlika između 80-90 i 8590, znam da je 85-90 mlađi , ali kakva je razlika u mehanici?
 
B

BAGERISTA

Guest
Zašto te čudi,,,,:shock:pa ne lome svi traktore,,,ko da ih sutra ne trebaju,,,ima i ljudi vani koji isto čuvaju i održavaju traktore,,,,kao i kod nas..:p:p

Imaš na slikama,zadnji diferencijal..poslikan,,,a motor i mijenjač je teško poslikat,,jer je zatvoren,tako da je teško dobit sliku cijelu,,,,ali probat se može,,,reci šta te zanima,,,pa se da slikat,još..:rolleyess::rolleyess:

Ja mislim da je razlika i u mijenjaču,,kod tih serija..ali ima još nešto.nisam siguran dali ima turbinu,,ili ne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh