• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
E ovo se mijenjalo ulje u prednjem diferencijalu i glavčinama,,, za sad prednja strana riješena.....to je bilo prije pranja,,............


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Sistem naljevanja,,,samo se triba snač,hehhehhehehehe


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
A ovo je se stavilo unutra,,,nači ulje za mokre kočnice,hidraulika,transmisija,osovinske pokretače,,,,itd,,,takvog sam imao u konvertoru,mijenjaču od konbinirke.....ili JD50,ovo mu je zamijena..


Uploaded with ImageShack.us


bagerista!
pa što neide hipenol 90 u diferencijal
 
B

BAGERISTA

Guest
Ne,ne,nikako,,,,u ovaj ne,.:shock:
Ja sam se dobro raspita,,,i dozna da ide ovo ili jd-50,ili ulje predviđeno za njih 15/30,10/30,ali da je specifikacija koja piše.....

VIMI,,
Ovo je bilo kod mene u mijenmjaču od konbinirke,,popreporuci,,,i mogu reč odlično ulje,,,di se je moralo mijerit kad bagerJE UPALJEN,i tad je točno na maksimunu,,,a ugašen ide nešto preko,,tako je pisalo u uputstvima.......
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
i aj na svom bageru moram mjeriti kad je bager upaljen
ali ja livam u njega atf za mjenjače a u diferencijale hipenol 90
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovaj je zamijena za ATF,,,more ič i ovaj i atf,samo ako je prepisano,,,u principu,je meni reka talijan,da stavim ili jedno ili drugo da je u katalogu prepisano za mf-a,ili fermec ča san ja ima i taj,nije bitna marka,več,,,viskozitet,i namijena ulja,,.
Ovog kad staviš,je puno je jači na lamelama,,i kad se zgrije drže više nategnute lamele, s time da je automatski jači u kupu kod utovarivanja,,i jako bolje u vožnji,,,mada bi se vožnja trebala izbijegavat čim više..,ali u principu je jedno i drugo dobro.

A za traktor su mi rekli u servisu,da more ič ovo ili JD-50,,nikako gušče..
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
iskreno ja imam na bageru neku lamelu koja dobija ulje preko radilice i kad ulijem super tri ili super pet tribam dugo čekati da se ulje ugrije pa tek tad dobije snagu a kad ulijem neko drugo ( neznam koje je marke) iste oznake odmah ima snagu na pogonu valjda je malo rjeđe
 
B

BAGERISTA

Guest
Vijerujem da je tako,,.
Kodmene je bilo ovo,,pa reka da pitam šta ide u prednji diferencijal,,,kad ga več imam(mislija sam ko i ti vijeruj mi),kad kaže serviser,da ide unutra ili jd,,,ili ovo ča sam ja stavija,ili slično.reka super,kad več ga imam ,da ga stavim bolje da dela nego da stoji.........:p
 
I

ilijadr

Guest
nemaš brige ima njih još...sam daj pare...malo oglasnika v ruke i put pod noge,more se najti dosta dobar stroj za relativno malo love ak se pogledaju cijene novih...:scratch

evo ja obećal još slikica od svojega...nije v stanju kao od bageriste,(a trebal bi i jedno dobro pranje) al motor je fantazija,dela ko Švicarac hehe...

fotografija0072.jpg


fotografija0071c.jpg


fotografija0074u.jpg


fotografija0073.jpg

I ovaj je u dosta dobrom stanju.Ja sam mislio da je ovo malo manji traktor ali kad videh 539 u pozadini uocih da je poprilicno veliki.Mislim da je po velicini kao imt 577.ili se varam?Kad si ga kupio i ako nije tajna koliko je bila cena?.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ovaj je u dosta dobrom stanju.Ja sam mislio da je ovo malo manji traktor ali kad videh 539 u pozadini uocih da je poprilicno veliki.Mislim da je po velicini kao imt 577.ili se varam?Kad si ga kupio i ako nije tajna koliko je bila cena?.

Hehehehehe....577 se može sakrit iza Fiata 90-90, to se nemre ni uspoređivat, ama baš po ničemu!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Hehehehehe....577 se može sakrit iza Fiata 90-90, to se nemre ni uspoređivat, ama baš po ničemu!!!
Nemoj ovo dvaput reč,Fiat ima sigurno bolju kabinu,udobniju,i te sitnice al motor S-44 ipak nema..

Jesi vozio kad 577?
 
I

ilijadr

Guest
Hehehehehe....577 se može sakrit iza Fiata 90-90, to se nemre ni uspoređivat, ama baš po ničemu!!!
to sam mislio slican kao 7090 mozda i kao 8090 ili se varam?Vidim da je ovaj ogroman,dosta veci od 577.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemoj ovo dvaput reč,Fiat ima sigurno bolju kabinu,udobniju,i te sitnice al motor S-44 ipak nema..

Jesi vozio kad 577?

Naravno da sam vozio, orao i tanjurao, samo bil je obični....
No, nemoj mi samo reči da je 577 jači od 90-90.....to je smešno, pa čak i za tebe koj se kužiš u traktore ....
Za usporedbu, 65-94 s svojim izborom brzina i 10 ks slabijim motorom može se usporediti s 577 DV koji je 10 ks jači, provjereno, isprobano, testirano...FIAT jednostavno ide, no to neznači da je 577 slab, to nikako, al 90 ks je ipak 90 ks!

to sam mislio slican kao 7090 mozda i kao 8090 ili se varam?Vidim da je ovaj ogroman,dosta veci od 577.
MA sve 5 :)
 
I

ilijadr

Guest
Naravno da sam vozio, orao i tanjurao, samo bil je obični....
No, nemoj mi samo reči da je 577 jači od 90-90.....to je smešno, pa čak i za tebe koj se kužiš u traktore ....
Za usporedbu, 65-94 s svojim izborom brzina i 10 ks slabijim motorom može se usporediti s 577 DV koji je 10 ks jači, provjereno, isprobano, testirano...FIAT jednostavno ide, no to neznači da je 577 slab, to nikako, al 90 ks je ipak 90 ks!


MA sve 5 :)[/Q
Gde moze da se poredi 577 sa 9090,nema sanse.Konji su konji.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Naravno da sam vozio, orao i tanjurao, samo bil je obični....
No, nemoj mi samo reči da je 577 jači od 90-90.....to je smešno, pa čak i za tebe koj se kužiš u traktore ....
Za usporedbu, 65-94 s svojim izborom brzina i 10 ks slabijim motorom može se usporediti s 577 DV koji je 10 ks jači, provjereno, isprobano, testirano...FIAT jednostavno ide, no to neznači da je 577 slab, to nikako, al 90 ks je ipak 90 ks!


MA sve 5 :)
Neznam kako je Fiat jer to niko nema kod mene,ima samo jedan Fiatagri 65ks..

AL za 577 mogu sa sigurnošču reč da se neče postidjet niti jednog traktora iste snage u radu..
Neznam kak ste uspoređivali taj Fiat 65ks s 577,al stojim iza svojih riječi da se nemože usporedit s 577,moguče samo da je u oranju brži,ali samo brži a ne jači jer 577 ima sporiju 1 brzinu malo,ali zato mu snage ne fali u njoj..
Od nekih sam ćuo da ako se Fiat malo više optereti odma procuri na sve strane,velim ovo sam čuo samo,meni je Fiat isto super traktor pogotovo serije F 130,ili 80-90..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kako je Fiat jer to niko nema kod mene,ima samo jedan Fiatagri 65ks..

AL za 577 mogu sa sigurnošču reč da se neče postidjet niti jednog traktora iste snage u radu..
Neznam kak ste uspoređivali taj Fiat 65ks s 577,al stojim iza svojih riječi da se nemože usporedit s 577,moguče samo da je u oranju brži,ali samo brži a ne jači jer 577 ima sporiju 1 brzinu malo,ali zato mu snage ne fali u njoj..
Od nekih sam ćuo da ako se Fiat malo više optereti odma procuri na sve strane,velim ovo sam čuo samo,meni je Fiat isto super traktor pogotovo serije F 130,ili 80-90..

A testirali smo u vožnji silaže, Fiat ima prednost zbog večeg izbora brzina i manje potrošnje nasuprot 577...
 
B

BAGERISTA

Guest
Neznam kako je Fiat jer to niko nema kod mene,ima samo jedan Fiatagri 65ks..

AL za 577 mogu sa sigurnošču reč da se neče postidjet niti jednog traktora iste snage u radu..
Neznam kak ste uspoređivali taj Fiat 65ks s 577,al stojim iza svojih riječi da se nemože usporedit s 577,moguče samo da je u oranju brži,ali samo brži a ne jači jer 577 ima sporiju 1 brzinu malo,ali zato mu snage ne fali u njoj..
Od nekih sam ćuo da ako se Fiat malo više optereti odma procuri na sve strane,velim ovo sam čuo samo,meni je Fiat isto super traktor pogotovo serije F 130,ili 80-90..

Čini mi se da si malo loše informiran.....
Pa recimo da uzmeš stroj bilo koji u ruke,,,i ožeži bez milosti,,,ne da bi propišo,,,nego bi se cijedilo sa svakog(govorim o lomljenu do daske,nači nema milosti),pa sad ti meni reci koji traktor,,,ako dela ko stoka,Kžaem da dela,nije negdje pokazao nakon 10-15-tak godina da nigdje ne slini,,,,mislim da ti ima prednost svaki IMT-ac....ali ovako bimo išli u nedogled...

E kad si več spominja seriju 90,mislim da si malo griješiš,,,recimo moj je doša,neopran i mogu reč da s motora nisam naša nijedno puštanje(kažem puštanje),a da je bilo masnoče,oko šipke,ili oko cijevi od oduška,,,to je i svaki ima,,,,,a da su ga štedili nisu,vijeruj mi ni mog ni ničijeg(nači delat normalno).
Pa sad reci ko od gazdi ide lomit svoj traktor,,,,,samo BUDALA,i niko više......

Kad bi IMT-ac ima ovoliko cijevi i hidrauličnih ventila,i neznam ni ja sve koji ukopčavanja spojeva,,,,bilo bi ulja ispod da bi se moglo ljepo vidit,............
 
B

BAGERISTA

Guest
BAGERISTA jel si otkrio gdje se ljeva ulje u getribu??

Jesa,,,jesam,navodno če bit tako,,,,,ali još neču ništa govorit dok nisam 100%siguran....:confused:
A ako znaš bilo šta javi slobodno.:p
 

Najnoviji postovi

Na vrh