• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Čini mi se da si malo loše informiran.....
Pa recimo da uzmeš stroj bilo koji u ruke,,,i ožeži bez milosti,,,ne da bi propišo,,,nego bi se cijedilo sa svakog(govorim o lomljenu do daske,nači nema milosti),pa sad ti meni reci koji traktor,,,ako dela ko stoka,Kžaem da dela,nije negdje pokazao nakon 10-15-tak godina da nigdje ne slini,,,,mislim da ti ima prednost svaki IMT-ac....ali ovako bimo išli u nedogled...

E kad si več spominja seriju 90,mislim da si malo griješiš,,,recimo moj je doša,neopran i mogu reč da s motora nisam naša nijedno puštanje(kažem puštanje),a da je bilo masnoče,oko šipke,ili oko cijevi od oduška,,,to je i svaki ima,,,,,a da su ga štedili nisu,vijeruj mi ni mog ni ničijeg(nači delat normalno).
Pa sad reci ko od gazdi ide lomit svoj traktor,,,,,samo BUDALA,i niko više......

Kad bi IMT-ac ima ovoliko cijevi i hidrauličnih ventila,i neznam ni ja sve koji ukopčavanja spojeva,,,,bilo bi ulja ispod da bi se moglo ljepo vidit,............
A sve to stoji,velim nema takvih traktor u mom kraju da bih mogao sa sigurnošču reč..
Fiat sigurno nije loš traktor,jer sam se raspitivo kad sam kupovao i za njih.

A da IMT ima toliko cijevi i ventila nebi bio IMT:D
 
M

Miško 007

Guest
Hehehehehe....577 se može sakrit iza Fiata 90-90, to se nemre ni uspoređivat, ama baš po ničemu!!!

Sigurno po cijeni fiatovih dijelova imam od fijata motor pa znam o čemu pričam.:rolleyess::rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sigurno po cijeni fiatovih dijelova imam od fijata motor pa znam o čemu pričam.:rolleyess::rolleyess:

Misliš, imaš na IMT-u Fiatov motor, jel?? I skupi su ti djelovi za Fiat u odnosu na IMT???
 
M

Miško 007

Guest
Misliš, imaš na IMT-u Fiatov motor, jel?? I skupi su ti djelovi za Fiat u odnosu na IMT???

Set brtvi za fijatov motor dva klipa orginal 2500 kn gledas i plačeš...
Bio taman u vrijeme kad je rađena generalka čudo.
Skuplji je puno u odnosu na imt.
Bolji je ali bome ja zato i cijena paprenija.
A ko zna odkad su propali kakva ja nabavka dijelova.
Inače je dobar traktor ako nije unisten.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam i ja na 540 Fiat motor 54 ks po papirima, tak da znam o čem pričaš, no kvaliteta je nenadmašna, oko 13.000 rh bez diranja motora, a bratič na 542 s rakovičinim motorom več radio 3 generalke, a samo oko 6500 rh
 
M

Miško 007

Guest
Da ja imam motor od 100 konja 4 cilindra fiat ...
Odličan je i sad mislio ubacit na kakav imt ali valjda ne paše...
Inače motor je lud na gasu ne curi ulje...
 
B

BAGERISTA

Guest
Set brtvi za fijatov motor dva klipa orginal 2500 kn gledas i plačeš...
Bio taman u vrijeme kad je rađena generalka čudo.
Skuplji je puno u odnosu na imt.
Bolji je ali bome ja zato i cijena paprenija.
A ko zna odkad su propali kakva ja nabavka dijelova.
Inače je dobar traktor ako nije unisten.

Ma čekaj baš me zanima koliko dođe generalka za imt-a malog kod vas,,,kad smo več kod tih cijena pa da usporedimo,,,,,,,,:shock::shock:
Ja znam koliko dođe,a da vidim sad dali če ko pogodit,rađena prije 5godina,sve,,,nači sve,pa onda uspoređuj,,,,.
Pa daj kako moreš usporedit generalku imt-a i fiata daj molim te..di tu ima pameti i tega da se uspoređuje,,,ni ovako ni u snazi,,,ima sam 560,i znam šta pričam,,,.nisam dela generalku,,..na 560,ali na malom jesam..
Ali to je moje mišljenje pa iza napisanog stojim,,,,a opet dobro svako ima svoje mišljenje........................
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
dakle sklop za 4 cilindra motor. komplet repratur setovi s dihtunzima i brtvama, sklop (klip,cilindar, karike, leteći) stajaći ležajevi, vodilice ventila, ventili, i ulošći dizna znaći samo djelovi bez obrada i mojih ruku su me izašli 4500kn i djelovi su bili cappelo original fiat. obrada glave je bila 250kn, i boš majstor za dizne je uzeo 200kn, s tim da je pumpu stavio na stroj i pumpa je bila skroz uredu. znači generalka me izašla nešto manje od 5000kn.
borung klipa je bio 100,06 što će reć nekih 70-tak ks. i ja ipak mislim da je to realna cijena. jer imt je punos kuplji za generalku. znam jer ipak sam u tome dosta često.
na imt-u neznam kako stoji to s fiatom jer nisam radio. dok na univerzala, i štoreta dosta djelova je drukčije nego od original fiata, i time su cijenom u nebu.
radio prošlu godinu univerzala mislim 45 ks i generalka je koštala 11 000kn djelovi. na kaj sam skoro na guzicu pao kad mi je reko cifru:shock:.
tak da je ipak fiat nešto sasvim drugo. i po kvaliteti i održavanju i cijeni djelova 8)

tak da kolegu bagerista podržavam u njegvom postu jer ipak znao o ćemu prićamo
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
dakle sklop za 4 cilindra motor. komplet repratur setovi s dihtunzima i brtvama, sklop (klip,cilindar, karike, leteći) stajaći ležajevi, vodilice ventila, ventili, i ulošći dizna znaći samo djelovi bez obrada i mojih ruku su me izašli 4500kn i djelovi su bili cappelo original fiat. obrada glave je bila 250kn, i boš majstor za dizne je uzeo 200kn, s tim da je pumpu stavio na stroj i pumpa je bila skroz uredu. znači generalka me izašla nešto manje od 5000kn.
borung klipa je bio 100,06 što će reć nekih 70-tak ks. i ja ipak mislim da je to realna cijena. jer imt je punos kuplji za generalku. znam jer ipak sam u tome dosta često.
na imt-u neznam kako stoji to s fiatom jer nisam radio. dok na univerzala, i štoreta dosta djelova je drukčije nego od original fiata, i time su cijenom u nebu.
radio prošlu godinu univerzala mislim 45 ks i generalka je koštala 11 000kn djelovi. na kaj sam skoro na guzicu pao kad mi je reko cifru:shock:.
tak da je ipak fiat nešto sasvim drugo. i po kvaliteti i održavanju i cijeni djelova 8)

tak da kolegu bagerista podržavam u njegvom postu jer ipak znao o ćemu prićamo

Slažem se u potpunosti.
To si radio motor na Bourgoinu?? I naš ima fiata nekih 65 ks.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da na borgoinu je to cijena bila. i radio sam na fiatu 880 starom ista cifra je bila.
na borugoinu je standardni borung 98mm. a ja sam stavio veći, jer sam mu stavio frezu, pa nek se nađe malo snage u rezervi. :weedman:
 
B

BAGERISTA

Guest
A sve to stoji,velim nema takvih traktor u mom kraju da bih mogao sa sigurnošču reč..
Fiat sigurno nije loš traktor,jer sam se raspitivo kad sam kupovao i za njih.

A da IMT ima toliko cijevi i ventila nebi bio IMT:D

Vijeruj mi da su traktori odlični,,,a i imt-je traktor,odličan,,samo šta kad biš gleda imt,i fiat razlika je od svega.a opet kažem,svaki ima svoje vrline i mane,.

Kod mene ča je napravija 539,ja mislim da bi i drugi,,,,isto+,- kvarova,,a žalosno je ča je tehnologija ostala iza,vijerujem da su išli naprid s tržištem i dizajnom,,,danas bi bio jedan od traktorammkoji bi sigurno konkurira bilo s kim,,,ali nažalost,,,od toga nema ništa,jer su mislili,da če cija svit čekat njih..

pa zato sam reka da nemoreš uspoređivat ta dva traktora,,.
A da je 577,jak to stoji,,,jer ako je 560,bija jak vijerujem da je ovaj puca od snage...,i da je jak,a koliko,e kad bi imali sve isto,onda biš moga gledat,,,di kad ovaj moj ima gumetine,da se moreš gledat,,,,,pored imt-a.
Meni je ovo prvi s prvom vučom,i tek sad vidim ča je traktor s prvom vučom,,,,,,,,:shock::supz::supz:
 
B

BAGERISTA

Guest
Evo kod mene kad sam dela malog imt-a koštala sve skupa oko 14,000kn.
U to je ulazilo,..
-klipovi
-košuljice
-radilica brušenje
-reparatura kompletne glave,,urađena sijedišta,i sve komplet.
-reparatura kompletne punpe od nafte
-nove dizne nafte
-set brtvi,s time da su semerinzi kupljeni posebno
-komplet kvačila s korpom.
-platija majstora
-napravija komplet instalaciju..
ja mislim da je to sve...uredno razrađivan,,i evo ide bez greške..:prayer:


Danas,taj traktor,ima možda kap ulja ispod di stoji,,,,tako da sam zadovoljan i prezadovoljan....

Pa sad nek uspoređuju s kim oče,naravno da šta je traktor jači i više koštaju dijelovi,,i sve ča ide us to..

Na dijelovima se nije šparalo,.a ni na majstoru..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Evo kod mene kad sam dela malog imt-a koštala sve skupa oko 14,000kn.
U to je ulazilo,..
-klipovi
-košuljice
-radilica brušenje
-reparatura kompletne glave,,urađena sijedišta,i sve komplet.
-reparatura kompletne punpe od nafte
-nove dizne nafte
-set brtvi,s time da su semerinzi kupljeni posebno
-komplet kvačila s korpom.
-platija majstora
-napravija komplet instalaciju..
ja mislim da je to sve...uredno razrađivan,,i evo ide bez greške..:prayer:

..
Uh 14tisuča,pa nas je za motor Perkins 80ks generalka koštala 10 000kn + ruke pred 4-5godina...

Neki skupi dijelovi to bili onda:confused:
 
M

Miško 007

Guest
Ma čekaj baš me zanima koliko dođe generalka za imt-a malog kod vas,,,kad smo več kod tih cijena pa da usporedimo,,,,,,,,:shock::shock:
Ja znam koliko dođe,a da vidim sad dali če ko pogodit,rađena prije 5godina,sve,,,nači sve,pa onda uspoređuj,,,,.
Pa daj kako moreš usporedit generalku imt-a i fiata daj molim te..di tu ima pameti i tega da se uspoređuje,,,ni ovako ni u snazi,,,ima sam 560,i znam šta pričam,,,.nisam dela generalku,,..na 560,ali na malom jesam..
Ali to je moje mišljenje pa iza napisanog stojim,,,,a opet dobro svako ima svoje mišljenje........................

Pa uspoređuje se imt i fiat..
Neznam koliko dođu sklopovi...
Ali ne dođe me puno ako ne treba pumpu reparirat..
Ja bi sve za 3000 kn maks složio si.
 
B

BAGERISTA

Guest
Uh 14tisuča,pa nas je za motor Perkins 80ks generalka koštala 10 000kn + ruke pred 4-5godina...

Neki skupi dijelovi to bili onda:confused:

Vidija si da sam napisa,i kvačila i korpa i instalacija komplet,i pumpa na novo,...pa sad računaj..nemogu reč da je manje,,kad je to koliko sam platija,,imonda se kod nas bile takve cijene za sve.......i u toj cijeni majstori.....

Ža mi je jedino koji je dela instalaciju,jer je naplatija se papreno,,,a načinija slabo......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Uh 14tisuča,pa nas je za motor Perkins 80ks generalka koštala 10 000kn + ruke pred 4-5godina...

Neki skupi dijelovi to bili onda:confused:
Samo ne sa sa kvalitetnim dijelovima ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajmo redom neke stvari sam sazna,,,neke čekam još odgovore...

Ovaj traktor ča ga ja imam,,,nači govorimo o 80/90dt,hi-lo,,,,je traktor koji ima mijenjač sa još polovičnim brzinama.

Te polovične brzine,,,se mijenjaju preko ventila kojeg se manualno uključuje,,na invertoru,s time da se poluga invertora,pomakne prema sebi(desno,pola brže,ljevo nazad u normalu).mijenjanje se more prebacivat samo s gasom,,nači nije potrebno stiskat kvačilo,,a ako šofer oče,,more i s kvačilom,(po želji).

Brzine su nači 24+12 za naprijed,i 12 rikverca..jedino za napred se more uključivat polovične brzine.
Kod ovog traktora,,,nači svi modeli koji imaju HI-LO mijenjač,nije bitna konjaža,ili serija NE MOGU SE,I NESMIJU ŠLEPAT AKO MOTOR NE RADI.(upaljen)...

Isto tako se traktor nemože,i nesmije parkirat ako ručna nije dignuta,ne radi sigurnosti,,koja je i po meni normalna,,,več traktor ako i staviš u brzinu i invertor,za naprid,,,i ugasiš motor,traktor če nakon nekog vremena krenut,,ako ručna nije gore,,,,,jedino ako se ga metne u rikverc,,Jer tu HI-LO ne radi može držat ali nije preporučljivo.........

Ovaj model kojeg ja imam,,,ima svo ulje zajedno,,,jer je to bila serija di je več newholand,bio u principu podvozije,,,samo je ostala limarija od fiata,,,,ali je zato udaren znak od newholanda ispred na karoseriji i sve po podvoziju i dijelovima dole....Ovo je crveni newholand..tako ga zovu u italiji...............
Nači ulje se mijeri iza sa mijeračem koji je odiza s desne strane toplinka.......

Serije koje imaju odvojeni mijenjač,od diferencijala,,,,su one,,kako je jedan kolega pisa i imaju s desne strane čep,u principu ključ isti koji je i za odvidat za ispustit ulje(čep)..
Ti koji imaju odvojeno ulje imaju na mijenjaču i filter ulja,,,za koji je neko s ove teme govorija...u pricipu,,,svim fiatima koje je godište otprilike 88kad se je presta delat fiat,i počeja koperacija s new holandom,,,,su još uvijek odvojena ulja,nači imaju čep,,,ostalo naprid,,,su spajali.........

U zadnji dio traktora ide 55litara ulja,,,u prednji diferencijal,oko7+glavčine..nači ulja i para da se pomoliš...........

Kod mog modela je pločica di stoji da je traktor izrađen i predviđen,i montiran prednji utovarivač,,,s time da su i obadvije hidraulične punpe mijenjane i pojačane.............

Ovo bi bilo za sad koliko sam se sijetija,,,,a pisat če se i dalje......
 
I

ilijadr

Guest
Ajmo redom neke stvari sam sazna,,,neke čekam još odgovore...

Ovaj traktor ča ga ja imam,,,nači govorimo o 80/90dt,hi-lo,,,,je traktor koji ima mijenjač sa još polovičnim brzinama.

Te polovične brzine,,,se mijenjaju preko ventila kojeg se manualno uključuje,,na invertoru,s time da se poluga invertora,pomakne prema sebi(desno,pola brže,ljevo nazad u normalu).mijenjanje se more prebacivat samo s gasom,,nači nije potrebno stiskat kvačilo,,a ako šofer oče,,more i s kvačilom,(po želji).

Brzine su nači 24+12 za naprijed,i 12 rikverca..jedino za napred se more uključivat polovične brzine.
Kod ovog traktora,,,nači svi modeli koji imaju HI-LO mijenjač,nije bitna konjaža,ili serija NE MOGU SE,I NESMIJU ŠLEPAT AKO MOTOR NE RADI.(upaljen)...

Isto tako se traktor nemože,i nesmije parkirat ako ručna nije dignuta,ne radi sigurnosti,,koja je i po meni normalna,,,več traktor ako i staviš u brzinu i invertor,za naprid,,,i ugasiš motor,traktor če nakon nekog vremena krenut,,ako ručna nije gore,,,,,jedino ako se ga metne u rikverc,,Jer tu HI-LO ne radi može držat ali nije preporučljivo.........

Ovaj model kojeg ja imam,,,ima svo ulje zajedno,,,jer je to bila serija di je več newholand,bio u principu podvozije,,,samo je ostala limarija od fiata,,,,ali je zato udaren znak od newholanda ispred na karoseriji i sve po podvoziju i dijelovima dole....Ovo je crveni newholand..tako ga zovu u italiji...............
Nači ulje se mijeri iza sa mijeračem koji je odiza s desne strane toplinka.......

Serije koje imaju odvojeni mijenjač,od diferencijala,,,,su one,,kako je jedan kolega pisa i imaju s desne strane čep,u principu ključ isti koji je i za odvidat za ispustit ulje(čep)..
Ti koji imaju odvojeno ulje imaju na mijenjaču i filter ulja,,,za koji je neko s ove teme govorija...u pricipu,,,svim fiatima koje je godište otprilike 88kad se je presta delat fiat,i počeja koperacija s new holandom,,,,su još uvijek odvojena ulja,nači imaju čep,,,ostalo naprid,,,su spajali.........

U zadnji dio traktora ide 55litara ulja,,,u prednji diferencijal,oko7+glavčine..nači ulja i para da se pomoliš...........

Kod mog modela je pločica di stoji da je traktor izrađen i predviđen,i montiran prednji utovarivač,,,s time da su i obadvije hidraulične punpe mijenjane i pojačane.............

Ovo bi bilo za sad koliko sam se sijetija,,,,a pisat če se i dalje......
Nisam znao da mozes da polovis brzine.Video sam ja na nekom italijanskom sajtu da pise za 8090 12+12/24+12 brzina ali nisam znao sta znaci.Sad mi je jesno.Po ovom sajtu i jedna serija 7090 ama isti menjs,tj. isto brzina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh