• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
bas sam i ja imo storeta 402 i isto je tesko palio,samo mislim da je spor anlaser na storetu pa zato a motor odlican bio,tj.imo je 2000sati.a sad na fiatu vrti ko blesav,dimi al tesko sastvalja.na mf-u sam probo malo pumpu zaokrenut i puno je bolje palio a nije dizo temperaturu...budem probo prvo pumpu a onda ako nije to zatim glavu, to je trosak nekih 500kn...
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Nezna mali kaj je zima, pali tak dobro da se i vlasnik začudio :)

Nije tu ništa čudno da pali na -3,možda bi bio problem za imr ili za zetora ali kad je fiat u pitanju ima ih ovakvih kao ovaj dolje

Kaže da je preko noći bilo -25 a u trenutku kad ga je palio -12
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Q2kXVu-xIzE[/YT]
 

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
pa tak i moj nest slicno pali,vrti i dimi i postepeno hvata.malo mi je cudno to.imo sam mf-a 260 koji je palio na -15 bez grijaca na akomulator od 45 ah(mozda necete vjerovat ali je)i sad mf-a kojeg imam isto pali bez grijaca do nekih -10.
imo sam par komada zetora 5011 i sve jedan je palio bez brigo,skoro na zub,samo ga napumpam i stisnem cok na pumpi i pali...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pa tak i moj nest slicno pali,vrti i dimi i postepeno hvata.malo mi je cudno to.imo sam mf-a 260 koji je palio na -15 bez grijaca na akomulator od 45 ah(mozda necete vjerovat ali je)i sad mf-a kojeg imam isto pali bez grijaca do nekih -10.
imo sam par komada zetora 5011 i sve jedan je palio bez brigo,skoro na zub,samo ga napumpam i stisnem cok na pumpi i pali...
Malo bude van teme..
I moj MF 590 isto teško pali kad je hladnije,tam ispod -10,vergla,vergla baca bijeli dim al nikak da odma okrene,slično kao i ovaj F 140 na snimku..
Motor je u dobrom stanju...
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
nije john al ga dere

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=fp8BITUxU8g[/YT]
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Meni mf pali do -10 bez problema zagrijem ga dva puta i upali skoro odmah, ispod -10 ga i ne palim,ali što me začudilo je torpedo ima oko 6-7rh (sat stao na 4t),palim ga neki dan na --6 i upali ko onaj fiat sa prošle strane,bez grijača.


nego da ne idem previše sa teme evo jedan fiat sa dobrim zvukom
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=MTEEguLJEhI[/YT]
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
auč...

[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=lqSz_A0d7_0[/YT]
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
...bil z kumom pred jedno mjesec-dva tam i morem reći jedino "zvana glanac,znutra jarac"... barem za tog fiata,a baš se i meni činil lepi...ukratko...prve gume z jednom nogom v grobu,zadnje felge srca mjenjana i varene pa prefarbano(iz kojeg razloga???)...lampe i retrovizori su svaki od svojeg gazde,i još hrpu sitnica koje se ne prvu ne primjete tak daaa....:(doh): a na cijenu ide još PDV...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To sve kaj si nabrojal manje je bitno i lako za srediti. A utječe na spuštanje cjene :)

Nego kaj mene interesira, kakav mu je motor i tako to, kak diše?? Jer i meni se sviđa :)
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
To sve kaj si nabrojal manje je bitno i lako za srediti. A utječe na spuštanje cjene :)

Nego kaj mene interesira, kakav mu je motor i tako to, kak diše?? Jer i meni se sviđa :)

a nesmo ga palili,kum je gledel agrotrona i jonnija jednog.Istina,sve su to sitnice,ali te sitnice mogu nešto govoriti o prošlosti samog traktora...najviše me zanima kaj su delali z njim kaj su mu uspeli strgati zadnje felge?...ili to možda upoće ni nisu njegvi kotači?...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zadnje felge su možda prepasivane z drugog traktor i nije odgovarao razmak rupa..Tak i meni izgleda,ili nije pasala širina traga kotača pa je srce prepasivano...Teško je to znat,ali mislim da te felge nisu ispucale zbog težine,tu se radi o prepravci felge...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Koliko znam, u Njemačkoj se često koriste zavarene (jednodjelne) felge. Tak da ove felge mogu biti prednost, a ne nedostatak.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima istine u tom kaj veli ZJ!

Kupil je kolega 2006. novoga Landinija Legend 135 TDI i od prvoga dana je imal problema s otpuštanjem šerafa koji povezuju srce i obruč felge.
Uzel je CO2 u ruke i povaril je sve te spojeve, apsolutno niakd više problema, a traktor je uzet u kompletu s šumskom prikolicom i dizalicom, el treba kaj dalje reči!? :)
Tak da mislim da to nema veze. ovakve su elge druga priča.

Ove mi felge izgledaju OK, bitno samo dok ga se potera da su u balansu, da ne plešu.
A vrlo je moguće da je to tak i u originalu, a na njega sigurno pašu felge i od MF-a, Fendt-a i sličnih...
Večina ovih velikih novih traktora ima felge kruto varene bez mogučnosti štelanja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,519
Po razmaku rupa na fiata ja mislim da pasu jedino sa nh(case) i yto-a. Bio bi zahvalan da netko izmjeri razmak rupa posto bi do proljeca trebao nabavit uske gume na nh. Mali i veliki nh imaju podesive felge i nemamo s njima problema.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Idem sutra ujutro pogledat tog fiata pa cu ga probat poslikat i neki video snimit kak radi pa da cujem misljenja bas....
 

Najnoviji postovi

Na vrh