• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Dopuna za post iznad: Zanima me jel netko zna nekoga tko prodaje zadnje felge 30" bez guma za 55-90 ili bi htio mjenjati za 36" sa 12.4 gumama? I gdje bi se u RH našle traktorske gume, ali tipa michelin, goodyear, continental 12,4 ili 13.6-36" ili 14.9-30"
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Imam 55-90 2WD, prije toga imao Štore 502 i mogu reći da je Fiat okretniji( najviše zbog servo volana), ali nije tako živahan i nema brz odaziv na gasu kao Štore. Fiat je veći i teži pa mu je tih 55ks malo. Kad bi kupovao ponovno uzeo bih barem 65-90. Ali mi je to jedini traktor pa ga koristim za sve. A za one koji imaju barem 1 veći traktor za oranje i te malo teže stvari, a ovaj bi im koristio više za međurednu obradu takav im je traktor savršen.

Možda ovaj sa tih 5ks bude nešto živahniji. Kak ti se pokazao ovako, po kvaliteti, jednostavnosti hidraulike, izbor brzina za rad i slično?
Jer ja bi ga isto koristio za sve. Trenutno ne trebam veći traktor, a ako za godinu dvije budem trebao, budem uzeo veći, pa ću ovoga koristiti za lakše poslove.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Možda bude pomoglo tih 5ks možda ne, jer ipak je 4wd pa je teži mislim oko 150kg a i ima veće prednje gume. Pa mislim da će zbog toga bit tu negdje. Što se kvalitete tiče imam ga samo godinu dana pa ne mogu baš nešto napisat. Ali ja sam svog kupio sa nekoliko kvarova zbog cijene. Kad sam ga kupio baš nikako nije išao pa sam dao Bosch pumpu na servis (1700kn), prednji kraj je trebalo piksirat (cca 600kn), i prije par dana sam ga odvezao majstoru da riješi semeringe na zadnjem kraju (to im je boljka, ako je netko prije radio pa stavi neke jeftine) i kvačilo, za to cijenu još neznam, ali budem napisao. Znaju dosta hrđat (nekome važno, nekome ne) pogotovo naprijed gdje stoji akumulator. Slike
Kod hidraulike mi se sviđa to što se namjesti visina i samo preko prekidača koji je odmah kraj mjenjača diže i spušta na tu namještenu visinu, nemoraš se svaki put saginjat kad hoćeš dizat i spuštat. Jedino što mi se kod hidraulike ne sviđa su zatezači poluga koji su oni "fiksni" koji imaju osigurače, dok ja više volim one sa navojem kao što imaju Štore, IMT,..
Traktor ima 12 brzina (4x3) naprijed (max:32kmh), 4 nazad i ako ima creeper to je još 8 brzina naprijed i 3 nazad (najniža je 0.2kmh) tako da uvijek ćeš naći brzinu koju trebaš. Ja orem u 6.brzini (6.5kmh), tanjuram u 8.(12.7kmh), špricao u 6. Km/h su iz tablice pri punom gasu, a ja ga netjeram baš full. I velika prednost je to što su mu poluge mjenjača sa strane i taj drugi razred brzina(5.-8.) koje najviše koristim na polju su u istoj liniji kao i rikverc pa samo s tom jednom polugom idem gore, dolje, ovisno jel idem naprijed ili nazad.
 
Posljednje uređivanje:

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Puno ti hvala na infromacijama.
Za hrđu sam i ja čuo da vole hrđati. Budem baš pogledao taj dio bolje. Ima još možda nekih stavki na koje je dobro obratiti pažnju pri pregledu traktora?
Ako se dogovorimo, uzet cu ga sigurno. Trenutno imam veći traktor i više mi stoji nego ga koristim, pa cu ga zamijenit za ovoga. Obojici odgovara zamjena.
Samo da pitam kakve ima kočnice. Da li koče dobro? Trebao bi imati potopljene u ulju? Dosta brdovito je ovdje kod mene i to mi je važna stavka. Pogotovo kad imam prikolicu sa 4-5 tona.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
IvanX.. ne kužim kak nema zatezače s navojima...Ja imam 8090, pa ima osigurače, i kad ih izvadiš normalno s navojem podešavam duljinu..i opet stavim osigurač.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Puno ti hvala na infromacijama.
Za hrđu sam i ja čuo da vole hrđati. Budem baš pogledao taj dio bolje. Ima još možda nekih stavki na koje je dobro obratiti pažnju pri pregledu traktora?
Ako se dogovorimo, uzet cu ga sigurno. Trenutno imam veći traktor i više mi stoji nego ga koristim, pa cu ga zamijenit za ovoga. Obojici odgovara zamjena.
Samo da pitam kakve ima kočnice. Da li koče dobro? Trebao bi imati potopljene u ulju? Dosta brdovito je ovdje kod mene i to mi je važna stavka. Pogotovo kad imam prikolicu sa 4-5 tona.
Ima odlične kočnice, ali prikolica mora imati uljne a ne zračne,jer nema izlaz za zrak tj. kompresor..barem moj nema...a ovako izgledaju moje poluge.. 1609084812150.jpg
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Kočnice su odlične čak i sa prikolicom od 5 tona imaju dovoljno snage da zaustave. Jedino je to što 90% ih nema kompresor pa onda na prikolici moraju bit uljne kočnice. Na traktoru gledaj da je "iskren" nije ništa prefarbano samo na bitnim dijelovima motor, mjenjač (ako je cijeli ofarban kvalitetno onda je to druga priča). I obrati pozornost na mjenjač jer su dijelovi za reparaciju mjenjača dosta skuplji od npr. generalke motora.

Ispravak što se tiče zatezača: Imam i ja navoj ali mi smeta ta cijev jer ako prilazim nečemu gdje trebam raširit poluge moram izvadit osigurač i onda stegnuti da se raširi i onda kad hoću prikvačit moram otezat da ih nazad privučem. Dok na Štoretu sam mogao raširit tako da ih pridržim nogom ili rukom. Možda netko više voli ove fiatove, ali ja preferiram zatezače (kao na slici),pa ih budem vjerojatno ove zime prepravio.
 

Prilozi

  • 204461.jpg
    204461.jpg
    13.5 KB · Pregleda: 6

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Tako je kod mene na velikom nh-u, ovo sa slike je na malom. To mi se najvise sviđa, ne moze zapec nikako.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kod mene opet obrnuto. Na zetoru imam te sa lancem i sad gledam da ih zamjenim za te kao na Fiatu.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Da li znate da li fiat 60-90 ima ukapčanje prednje vuče preko lamela ili direktno preko zupčanika?
Ima problem da kad na klackalici podižem poluge (brzo gore-dolje, ne preko ručica), one otiđu previše gore, počne traktor čudno raditi, ko da hidraulika nema gornji graničnik, već otiđe u max i dalje pumpa.
Ne znam da li to tako treba biti, ili ne? Ako ne, do čega bi to moglo biti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Koliko znam, prednji pogon ima kandžastu spojku, a ne lamele.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Hvala. Mislio sam da nema lamele al nisam bio siguran.
Da li možda znaš koji bi ovo problem bio sa hidraulikom? Skužio sam da to radi i na ručice kad ih skroz stavim u skroz gornji položaj. Zašto to radi?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Nije normal u trebalo bi se moći negdje namjestiti.
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Kaj nema gore na desnoj ruci od poluge hidraulika jedan polumjesec po kojem ide kotačić na kojem štelaš visinu dizanja? Možda se tu raštelalo...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Mislis na polugi odostraga ili na ručici unutra u kabini? Na ovoj ručici u kabini nema, barem ja nisam ništa primijetio. A bogmec nisam ni odostraga na hidraulici vidio. Trebao bi bolje to vidjeti. Imaš možda kakvu sliku, da znam šta točno trebam tražiti?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Taj ekscentrični kotačić služi pri regulaciji vučnog otpora.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Mislis na polugi odostraga ili na ručici unutra u kabini? Na ovoj ručici u kabini nema, barem ja nisam ništa primijetio. A bogmec nisam ni odostraga na hidraulici vidio. Trebao bi bolje to vidjeti. Imaš možda kakvu sliku, da znam šta točno trebam tražiti?
Misli na onaj prekidač,iza ručice gasa unutra na desnom blatobranu.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Na ruki poluge i osovne(desne) imaš možda nešto kao polumjesec ili nešto slično sa tim se štela visina dizanja
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
@ZJ, 90 serija ima regulaciju otpora prek donje osovine poluga hidraulike koja prolazi kroz getribu. A ovo na kaj sam mislil je upravo to kaj je @jlukaci rekel. Tu bi trebal biti prišrafljen na desnu ruku hidraulike jedan polumjesec kojim se štela visina dizanja prek liftomatica. Taj polumjesec je samo štelanje liftomatica, ne i prek ručke za podizanje hidraulike.
@SonnYYY, prejdi po selu do Grge, njegov traktor je linija poslije 90-ke ali je princip djelovanja isti...
 

Najnoviji postovi

Na vrh