• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Je izgleda dobro al ima ulaganja, uzeo sam traktor bez da sam ga i vidio zbog cijene i utovarivaca i spreman sam bio na dodatno ulaganje
 

Amir1994

Novi član
Tu od
7 Tra 2018
Poruka
1
Imam pitanje za fiat agri 65-90 sa hi lo mjenjačem.. da mi bi znati kakva je to fukcija mjenjača i kako se šalta i koje su njegove mane. Koje se ulje koristi za taj mjenjač. ? Svakav odgovor bi mi dobro došao hvala.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Molim, ako netko ima iskustvo s hidaulikom na Fiatu..kako otkriti u čemu je problem..Kad imam dignut bilo kakav teret, počinje nizmjenično tupi zvuk, kao da nešto zavija. Jače se čuje nakon duljeg rada. Ulja ima dosta,promjenjen filter. sporo podiže ruke. teret drži ugašen, ali vremenom popusti. U vožnji kad cimnem gore ili dolje glavnu podiznu rućicu, na trenutak prestane taj zvuk, ali se brzo pojavi. Ne tuli stalno,nego s prekidima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Samo kad je teret dignut do kraja ili i kad je malo niže?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Imali smo sličnu pojavu na Štoreu. Uzrok je bila špena u iberdruk ventlu, koja ga je držala djelomično otvorenim.
Probaj rasklopiti hidrauliku i polako, dio po dio, oprati i sastaviti.
 

Jocker

Član
Tu od
13 Lis 2019
Poruka
35

Pozdrav, kakva su iskustva sa ovakvim traktorom, dal vrijedi te novce s obzirom na godinu i 10 000 radnih sati?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Izgleda očuvan ali se naradio po meni max 10 tisuća vrijedi
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651

Pozdrav, kakva su iskustva sa ovakvim traktorom, dal vrijedi te novce s obzirom na godinu i 10 000 radnih sati?
ovi radni sati??? najmanje x3, više bi bilo x5..Utovarivač meču da se lakše proda,,, Kak je rekel kolega max 10000 eura. Staro je to..pipneš neku žicu odmah pukne.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Ima li netko da zna, zašto je hidraulik za dizanje spori. Pritisak na izlaznim priključcima oko 200 bara. Da li serija 90 ima još negdje filter hidraulike ili samo ovaj vanjski prije pumpe? Ulje je JD50, i novi filter--snage za podići ima ali jako sporo.
 

Fiatagri70/90

Novi član
Tu od
24 Tra 2020
Poruka
28
Jel znaš za regulacioni ventil koji služi za brzinu reagovanja hidraulike,imaš ispod sjedišta onaj kao kolut koji okrećeš lijevo-desno.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
Znam..s njime reguliram samo brzinu spuštanja..na brzinu dizanja ne reagira.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Jel pumpa zuji?
Kak ti se ponaša volan?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,651
To je ok..ima posebnu pumpu za volan,jedna ispred druge, i posebno ulje za volan.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Znam..s njime reguliram samo brzinu spuštanja..na brzinu dizanja ne reagira.
Mislim da cijeloj seriji 90 pumpe su premalog protoka. Čak sam si bio obećao da ču montirat veču kad crkne pumpa ali ni bilo vremena za preinake.

Npr.
180-90 ima nekih 30lit/min
Case cs 120 86lit/min
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Ima netko iskustva sa Fiatom 60-90 DT. Kak se iskazao? Da li je okretan? Dali je živahan, pošto ima 3 cilindra?
Imam jednog u ponudi i najviše bih ga koristio za baliranje, košnja, eventualno manje parcele za oranje te sjetva i špricanje.
 

IvanX

Novi član
Tu od
27 Pro 2020
Poruka
25
Ima netko iskustva sa Fiatom 60-90 DT. Kak se iskazao? Da li je okretan? Dali je živahan, pošto ima 3 cilindra?
Imam jednog u ponudi i najviše bih ga koristio za baliranje, košnja, eventualno manje parcele za oranje te sjetva i špricanje.
Imam 55-90 2WD, prije toga imao Štore 502 i mogu reći da je Fiat okretniji( najviše zbog servo volana), ali nije tako živahan i nema brz odaziv na gasu kao Štore. Fiat je veći i teži pa mu je tih 55ks malo. Kad bi kupovao ponovno uzeo bih barem 65-90. Ali mi je to jedini traktor pa ga koristim za sve. A za one koji imaju barem 1 veći traktor za oranje i te malo teže stvari, a ovaj bi im koristio više za međurednu obradu takav im je traktor savršen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh