• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

snouden

Novi član
Tu od
30 Stu 2016
Poruka
3
Po knjizi za transmisiju ti ide TUTELA MULTI F al to ulje ti je jako teško naci i ako ga nadjes preskupo je, sljedeće zamjensko je sa ovim specifikacijama ford M2C86a ili
MF1135 e. Api GL4 znaci bilo kojeg proizvođača koji to zadovoljava a najčešće kažu da je to AMBRA stim da sam ja našao još ulja kojima piše jedna ili druga oznaka ili čak i obije
A u motor možeš sipati motorno 15w 40 ja konkretno koristim INA super turbo a možeš i INA super 5 ili ulja drugih marki na tebi je odluka

Šta se sipa u mjenjač,u Fiata agri 70-90 i gdje se sipa...Nikako nemogu skontati...
 

snouden

Novi član
Tu od
30 Stu 2016
Poruka
3
Zna li ko koje ulje se sipa u prednju vuču,a koje u mjenjač...u FIATA AGRI 70-90
i gdje se sipa ulje za diferencijal...a gdje za mjenjač....
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pozdrav, u onom postu koji si citirao ti pise koja ulja idu u tvoj traktor i to mozes naci na kanti transhidraola, da ti pojednostavim u transmisiju ti ide svugde isto ulje znaci, mjenjac diferencijal hidraulik prednji most i bocni reduktori. Mozes uzeti lna transhidraol 85 ili inol transhidraol, ina agrina ili bilo koji transhidraol da ima one oznake iz prijasnjeg posta. Za prednje glavcine imas cep i postavis ga u samoj polovici glavcine ,prednji most imas cep sa prednje strane mosta, mjenjac diferencijal i hidraulik imas cep sa meracem koji je na zadnjem kraju traktora gde se kaci topling par centi u desnu stranu. To je ako je mladji od 88 god i nema pregradu a ako je stariji nebi znao. I lako provjeris ako nema pregradu tako da ispustis ulje napred iz mjenjaca ako iscuru svo ulje 55lit i ako iza na mjeracu peda ulje onda je spojeno a ako i dalje ima ulja onda ima pregradu izmedju mjenjaca i difa.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Moj je bio 1985 I imal je pregradu I moras dolijat na dva razlicita mjesta znaci nazad normalno I ispod kabine sa desne strane tocnije ispod gas ti je saraf tu doljevas ovo za getribu ajmmo rec makar je sve isto ulje
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Pitanje , fiat mislim da je 80ka u pitanju , ima li ona normalnu brzinu kardana i kako se mijenja , sada je u nekom bržem režimu rada mislim da je čak hidaljarka gledajući kardan.
Ima li on standardno 540 i kako se mijenja??
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Na mojem kraj lijeve strane sica tj. lijevo od rucne je rucica za kardan.....kad je gurnes naprijed je 540 a kad je povuces prema natrag je 1000 bar mislim....
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Savo pogledaj otpozadi kad s desne strane da nema rucka kakva. Negdje sam cini mi se vidio na nekom fiatu prebacivanje tu brzina:icon_e_wink:
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Na mojem 85 90 rucica za promjenu brzine kardana je iza sa ljeve strane na pola puta izmedju samog kardana i prihvata za topling polugu, sama rucica na sebi ima plasticnu zastitu koja se dize i onda mozes rucicu gurati napred nazad, napred je 1000 a nazad je 540. Ima i modela koji mjenjaju brzinu kardana na samom kardanskom vratilu tako da se ubaci neki stift i samo vratilo ide vani ili unutra ovisno o stiftu i tako se mjenja 1000 i 540.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Moze jos biti da imas iza na izlazu kardana,znači ovak moras odšarafit ona tri šarafa na kojem se drzi izlaz I unutra ti je štift vjerojatno ubačen pa ti je na hiljadarki,kad nema štifta onda je na 540,tak je bilo kod mene na fiatu 90-90 85godina
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Odakle toliko varijacija , pa mi kažu da je rus komplikovan :mur:

Dali bi vam pomogle slike i koji detalji bi vam trebali sa traktora ??
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pomogle bi slike znaci slikaj zadnji kraj i unutrasnjost kabine pored sica s lijeve strane
I ovo sa stiftom ti je isto sto sam ja i massey 595
Opisali samo svako na svoj nacin
 

guliver

Novi član
Tu od
5 Velj 2017
Poruka
1
Pozdrav ljudi,novi sam clan na ovom forumu pa me zanima traktor fiatagri 55 90 sta mislite o tom traktoru i da nema neko uputstvo za koristenje ..Hvala i LP
 

Hrga

Novi član
Tu od
7 Ožu 2015
Poruka
15
pozdrav, imam fiat 90-90 i nesto se dogodilo sa kvačilom pa me zanima da li treba skidati kabinu da bi se traktor razdvojio, navodno se izvuče spojnička neka i ispadne neki lezaj ili zupčanik u mjenjaču kod razdvajanja...
 
Tu od
15 Kol 2011
Poruka
70
Ne trebaš skidati kabinu samo je odšarafiš na prednjim nosačima i malo podigneš prednji kraj kabine da možeš doči do vijaka ispod kabine. a mislim da se može do tih vijaka i iz kabine kroz rupu u gumi na podu ispod volana Koliko se sjećam ne ispada ništa.Pazi samo da imaš ulja u mjenjaču jer ti je mjenjač odvojen od diferencijala na toj seriji i lijevaš ga kroz čep za nivo ulja sa desne strane.
 
Posljednje uređivanje:

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: Zetor

Kupio sam traktor u selu kod Rakovca a on je to uzeo u nekoj kombinaciji, mislim da su prije bile Bj tablice. Sad imena nisam zapamtio morao bi pogledati ugovore, jel znas nesto o traktoru njegovu povjest kvarova i popravaka?
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Re: Zetor

Ja sam mu nudio zetora 7245 1986 god. za njega , tražio doplate 10 000 kn. On ti šverca sa svačim , kupuje - prodaje svašta. Kako ide fiat,
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: Zetor

Za sada sam preso jedno 80km u prevozu do kuce, pusta kompresiju ispod 2 dizne, i nije bilo ulja u bocnim reduktorima nesto su slagali prednji kraj i nisu natocili, cekam malo vremena da skinem glavu i sredim to skupa sa bos pumpom i pogledam koliko su nastradali bocni reduktori i jos dosta sitnica treba pogledati, u svakom slucaju dosta posla ali da se rjesiti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh