• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Za kvrckanje unazad na ovom 80/90 bil je zaslužan jedan zubič na rikverc zupčaniku.
Trošak 60 eura.
Ako ne računamo skidanje kabine, motora, rastavljanje zadnjeg dijela na više manjih dijelova, pranje..... prava sitnica

Uglavnom, da bi došel do diferencijala dovoljno je skinuti zadnju ploču, ali da bi ga izvadil van, pošto sumnjaš na neki od ležaja, potrebno je izvaditi poklopac hidraulika i obje trube sa poluosovinama.

 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,661
Ma nije samo je više posla i dijelovi malo skuplji ali puno kvalitetniji i to ako se dobro sastavi to onda vozi oholo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Uf, trebal sam se držati zetora. Ovo je izgleda malo veče sra...
Ovaj tvoj primjerak je malo mušičav, stalno imaš sa njim neke problemčiće, ali vjerujem da kad ga uglazbiš bude puno bolji stroj od Zetora i da te bu vjerno služil.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Nekih problema nebi niti bilo da mi svašta ne smeta. Npr pvp je mogla onako raditi do tko zna kad, na ukapčalici slinilo ulje isto kome ne smeta radilo bi još 100 godina. Po kabini i još neke stvari šta sam radio isto nekom nepotrebno a meni smeta. Pokojna mama mi znala reći ako nemam ništa za popravljati da namjerno potrgam samo da nešta popravljam.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,964
Za kvrckanje unazad na ovom 80/90 bil je zaslužan jedan zubič na rikverc zupčaniku.
Trošak 60 eura.
Ako ne računamo skidanje kabine, motora, rastavljanje zadnjeg dijela na više manjih dijelova, pranje..... prava sitnica

Uglavnom, da bi došel do diferencijala dovoljno je skinuti zadnju ploču, ali da bi ga izvadil van, pošto sumnjaš na neki od ležaja, potrebno je izvaditi poklopac hidraulika i obje trube sa poluosovinama.

Kad malo pogledam sliku, izvedba je slična kao na Torpedu, isto tako se skine poklopac hidraulike i poklopac mjenjača i može se puno toga zamijeniti, u samoj getribi gornji snop osovina i zupčanici, naravno ako je donji snop u pitanju onda mora traktor na pola. Vidim da je uvijek kod vas sve čisto i na svome mjestu, tako da po tome pitanju skidam kapu, ovo je svakako primjer pravoga majstora. Svaka čast.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Podignut kompletno zadnji kraj i ništa se ne čuje. Spustili ga na zemlju išli se provozati i nekom par minuta počelo cviljeti. Zvuk dolazi iz diferencijala sa desne strane. Budem ovih dana skidao zadnji poklopac a onda dalje. Možda bude neke sreće pa nebu ništa komplicirano.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Kad malo pogledam sliku, izvedba je slična kao na Torpedu, isto tako se skine poklopac hidraulike i poklopac mjenjača i može se puno toga zamijeniti, u samoj getribi gornji snop osovina i zupčanici, naravno ako je donji snop u pitanju onda mora traktor na pola. Vidim da je uvijek kod vas sve čisto i na svome mjestu, tako da po tome pitanju skidam kapu, ovo je svakako primjer pravoga majstora. Svaka čast.
U biti da, samo kaj je na Torpedu to puno masivnije izvedeno.



Getriba uglavnom kad treba remont najbolje ju je skinuti skroz jer obično ako treba gornji sklop dirati treba i donji.



Hvala na pohvali, trudili smo se ponekad i počastiti se iz specijalnih tanjura.
Moral bi nekad izdvojiti iz kolekcije nekoliko parova svojih slika i podijeliti ih sa vama, budem, obečavam.

 
Tu od
15 Ruj 2024
Poruka
2
Pozdrav fijatovci!
Imam jedno pitanje.
Radi se o fiatagri 70 90 imam neki zvuk u zadnjem djelu kad namotam puni desni i idem u rikverc i čak se osjeti udar a kad je uključena prednja vuča onda nema taj problem.
Dali mi ko može reći na šta da obratim pažnju
Inače taj sam traktor uzeo prije 4 mjeseca
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Za šta služe ovaj šaraf
IMG_20240921_171836.jpg
Ako skidam onu zadnju ploču kako se vadi kardanski osovina
IMG_20240921_173515.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20240921_173515.jpg
    IMG_20240921_173515.jpg
    41.6 KB · Pregleda: 0

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Pozdrav fijatovci!
Imam jedno pitanje.
Radi se o fiatagri 70 90 imam neki zvuk u zadnjem djelu kad namotam puni desni i idem u rikverc i čak se osjeti udar a kad je uključena prednja vuča onda nema taj problem.
Dali mi ko može reći na šta da obratim pažnju
Inače taj sam traktor uzeo prije 4 mjeseca
Spojnička na osovina prednje vuče?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
I šta da ja tu gledam. To meni izgleda ko novo. Šta god probam klimati nigdje niš. Barem za sad.
IMG_20240922_125752.jpg
IMG_20240922_125818.jpg
Jedino ležaj kroz koji ide osovina iz poklopca se malo klima ali ne u kućištu nego kao da kuglice ležaja imaju lufta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Tu ja mislim da ne trebaš gledati ništa.
Kad skineš trube onda buš gledal ležajeve na poluosovinama, a ako na njima ništ ne nađeš onda ležajeve na diferencijalu.

 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Lijevu sam nedavno sredio jer se klimala poluosovina i mislio sam da je to razlog cviljenja. Neznam koliko je pametno ali upalio sam traktor ovak sad kak je i krenulo je ovo. Zadnji kraj podignut od zemlje. Mislio sam ga pustiti da vrti malo tak da vidim oče li zacviljeti
IMG_20240922_151905.jpg
Ona cjevčica sa desne strane konusno tanjurastog se klima. To tak mora ili ne ?
Dopuna : ovo je izašlo malo takvog ulja i poslije je još malo izašlo čistog
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Nije pametno dugo ga vrteti zbog pumpe, ostalom nebu ništ.
Bojim se da kad su kotači u zraku ti nebuš dobil zvuk cviljenja.
Lijevu veliš da si slagal, a desna se teže vrti pa je nekakva logička predpostavka da je u desnoj strani i problem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh