• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
otvoram ovu temu jer me zanimaju iskustva sa serijom 90? potrošnja, mjenjači, rezervi dijelovi? za motor znam da je zvijer.
najviše 8590, ali i 9090. 9090 je petak, talijani su specijalisti za petero cil. motore( npr. alfa 2.4 jtd, same panther 90), ali ipak je zanimljivo čuti kako to zvuči u praksi.
neke njihove serije mi izgledaju dosta mršavo, npr ona na kojoj je napravljen štore 404, 504, skoro ko bicikl. dal ima tko iskustva s time?
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
sve pohvale seriji 90 od mjenjača,motora,hidraulika i naravno okretnosti(na 9090 se to može reći za one od 1988g.)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
za razliku od auta traktori fiat su skoro nepoderivi,a i ako i kaj ode jeftini su dijelovi
 
B

BAGERISTA

Guest
80/90dt,,,uredan,,,,i mogu reč,,normalan potrošač,,,,snage koliko očeš,,..
Napokon riješio,,,i zrak,,,sad je u 100%-tnoj ispravnosti...
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
bagerista
koliko tvoj fiat ima ks.
kakv je potrošač
 
B

BAGERISTA

Guest
80ks,,,i potrošnja,,,koliko sam ja gleda do sad,,,jako dobra,,,,a i u svemu po meni kod baliranja i vožnje,,,,po ljeti je bio tu negdje ko 560,,,nešto šta smo ja i stari računali..ako ne i manje,,,jer se imt-ac mučija na gasu dosta..

Kod oranja,,,smo još na probama....ali po meni je manji potrošač,,,ili ti za siromaha,,,jako dobar.
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
gledam neki traktor za kupiti koji bi mi služio za sve
oranje, baliranje , transport i da ima utovarivač ,
tvoj ima kolik sam vidio , reci mi dali si sa njim ulazio grabiti zemlju kako se ponaša
 
B

BAGERISTA

Guest
Meni osobno drago da sam uzeja ovog fiata..

Za sad riječi hvale po pitanju utovara,,,,svega pomalo,,,,,a za zemlju ču morat napravit male zube koje bi stavija na dio koji se skida odnosno,,montiram da dođe veča korpa,,,i lakše če ič u materijal,,,,,.po meni sasvim jak utovarivač,,,i konstrukcija mu je za deset+
Kod gnjoja nije problem,,,,ali kod jakog materijala,,,zemlja,,i pijesak mašinski vijerujem da bi,,,jer nema šta da ga razbije prije samog ukopavanja,,..(to je moje mišljenje)a ko god je dela s bagerom,,ili konbinirkom,,,zna o čemu pričam..
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
zato te i pitam jer znam jer si imao kombinirku pa znam da se razumiš
 
B

BAGERISTA

Guest
Ima netko u tvom kraju fiata,,,,sličan mome..:shock:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ne nema nitko fiata
ovdje ti je standardno imt, zetor ursus
 
B

BAGERISTA

Guest
A tako je i kod nas,,,,samo ča umijesto zetora je fiata .....barem u našim krajevima......

E bilo mi je ža da nisam slika,,,,iša sam po telića,,pa da vidiš koje traktore čovik ima doma,.,,,i sređeno,,da moreš samo sanjat,,među jačima u ovim krajima..

ma nikako da nađem čep,,,,di mogu pogledat ulje u mijenjaču,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,:mad::mad:a i knjiga bi mi dobro došla,,,,,ali vidim niko ništa ne priča...:confused::confused:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
da ti nije čep za ulje na mjenjaću kao što ima MF 254
mi smo se ubili dok nismo našli
kod njega ide jedna cjev ispod sjedala služi kao povrat i na njoj je mjera za ulje i tu se doliva kad odšarafili crivo a ono na njemu šipka za mjeriti
 
B

BAGERISTA

Guest
Reka mi je ovaj iz servisa newholanda, sa desne strane da je,,,ubija se tražeči ga,,,,,,,,,,,,ali još nisam ga naša,,,,,.Jer u principu ovaj traktor je cijeli ko holand,,,,jer je na njemu i nasta,podvozije je komplet indentično,,,,..

Imaš koju sliku,,ili nešto slično,,,a ako ne čemo tražit.........di se nalazi na tom s desne strane..:?::?:

Di se uljeva to sam naša,,,,ali ovog nikako,,,a di se spušta ima ih 4kom...pa sad ko je lud,,,,,,,
Ispod sica nije jer je sve u kabini tapecirano,,i nema nijedne cijevi..
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
poslikat ću danas pa ću je večeras staviti ovdje inače imam dosta slika samo mi jako sporo ide sa ubacivanjem slika pa ih baš i ne stavljam ovdje
 
B

BAGERISTA

Guest
fala lipa..........:partyman::partyman:
Ovo me izluđuje do krajnjih granica,,,,,,...nikad mi se nije desilo,,da nemoren naj čep za kontrolirat ulja,,bilo di ili mijerač...ali kažu da za sve postoji prvi put..:p:blackeye

Čak neko ko ima hollanda bi moga reč..di je na njegovom..
:p
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Reka mi je ovaj iz servisa newholanda, sa desne strane da je,,,ubija se tražeči ga,,,,,,,,,,,,ali još nisam ga naša,,,,,.Jer u principu ovaj traktor je cijeli ko holand,,,,jer je na njemu i nasta,podvozije je komplet indentično,,,,..

Imaš koju sliku,,ili nešto slično,,,a ako ne čemo tražit.........di se nalazi na tom s desne strane..:?::?:

Di se uljeva to sam naša,,,,ali ovog nikako,,,a di se spušta ima ih 4kom...pa sad ko je lud,,,,,,,
Ispod sica nije jer je sve u kabini tapecirano,,i nema nijedne cijevi..

Ovaj tvoj je tata New Hollanda :D
 
B

BAGERISTA

Guest
I ja sam mislija tako...jer je dosta ljudi mi reklo,,,pa mogu slobodno reč,,da je svaki new holand,,,fiat.......:p:p:p

Nego di smo stali:blackeye,,,na čepu za provijeru ulja,,,,,ajmo znalci,,šta niko ne gleda ulje u svojim traktorima......:scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
I ja sam mislija tako...jer je dosta ljudi mi reklo,,,pa mogu slobodno reč,,da je svaki new holand,,,fiat.......:p:p:p

Nego di smo stali:blackeye,,,na čepu za provijeru ulja,,,,,ajmo znalci,,šta niko ne gleda ulje u svojim traktorima......:scratch

Ima jedan 110-90 u mom kraju, no nikad mu ne vidim gazdu da ga pitam.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bager, jesi pregledao zadnji kraj traktora? da nije mjerac odozada?
 

Najnoviji postovi

Na vrh