• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FLIEGL prikolice

P

pixa93

Guest
zasto niko nespominje njih.jel moguce da ih niko nema.pa to su po kvaliteti super prikolice a i po voznim osobinama
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Re: fligel prikolice

Evo ja ću ti reći nešto o njima što me je povuklo da ih ne kupim.
Kao prvo rade se u Mađarskoj a oni se hvale kako je to njemački proizvod, ali nije to toliko bitno.
Kada sam ih razgledao nije mi se svidjelo povezanost nosača zadnjeg gibnja nije varen samo kroz šasiju zašarafit s dva vijlka i to je tako jadno po mojoj viziji jer kod drugih prikolica to je dobro ojačano .
Sanduk je nizak i nemože se pohvaliti s debljinom lima --- kod 18 tonke to je dobro riješeno a ove manje konkretno koju sam ja gledao --9 tona kao nosivosti ili 11 tona bruto težine malo smaterijali oskudni.
Gume su im jako loše i da bi se vozio sigurno moraš doplatiti još 5130 kn za zadnju vuču poteznica,priključak za zrak za drugu prikolicu i priključak za kipanje treba još oko 2000 kn.
Dok sastaviš jednu tako kompletnu izađe to podosta novca a za razliku ja sam kupio Tehnostrojku s povišenim stranicama dakle 120 cm. i sa svim priključcima koje sam gore nabrojao da se doplate uštediš i do 8000 kn.
Mislim i da nije fligl dorastao tehnostrojki.
Tehnostrojku sam platio na sajmu u Gudovcu 82500 kn s dovozom pred kuću a posle sam čuo od jednog trgovca da bi mi prodal i za 80000 kn.
Dobro sam razmišljao i mislim da Fligl nije to što se napričalo.
Prikolicu Fligl sam gledao i u Lateranu i Fortuni agro i s cijenom su isti.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: fligel prikolice

Ovo da Fligel nije dorastao Tehnostsroju ne drži vodu ;) Rade kamijonske prikolice i imaju sigurno bolju završnu obradu
 
P

pixa93

Guest
Re: fligel prikolice

nisi upravu.fligel se nemoze usporedit sa tehnostrojkom.pogledaj u kakvom je stanju moja i tehnostrojke nakon isto predenih godina.u 80 posto se na tehnostrojkama u prve 2 godine sve stranice izvitopere zbog tereta a kod fligela nista.a i fligel radi kamionske a twehnostroj ne.ja i tata prije nego sto smo kupovali smo puno gledali i vidjeli da je fligel skoro najbolja
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: fligel prikolice

pixa93 kaže:
nisi upravu.fligel se nemoze usporedit sa tehnostrojkom.pogledaj u kakvom je stanju moja i tehnostrojke nakon isto predenih godina.u 80 posto se na tehnostrojkama u prve 2 godine sve stranice izvitopere zbog tereta a kod fligela nista.a i fligel radi kamionske a twehnostroj ne.ja i tata prije nego sto smo kupovali smo puno gledali i vidjeli da je fligel skoro najbolja

Potpis
 
P

pixa93

Guest
Re: fligel prikolice

ja mislim da se svi slazu da je fligel bolji od tehnostroja.ja imam i fligelovu cisternu i prezadovoljan sam
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: fligel prikolice

pixa93 kaže:
ja mislim da se svi slazu da je fligel bolji od tehnostroja.ja imam i fligelovu cisternu i prezadovoljan sam
Daj stavi slike od cisterne i podatke, cijenu u temu odgovaračuju......
Ja imam Tehnostroj i zadovoljan sam.
Susjed vozio na 8 tonskoj tehnostrojki 18 tona kamena :mrgreen:
 
P

pixa93

Guest
Re: fligel prikolice

metnem slke al dok uslikam.sutra navecer ih metnem
 
D

dgeceg

Guest
Re: fligel prikolice

mario kaže:
pixa93 kaže:
ja mislim da se svi slazu da je fligel bolji od tehnostroja.ja imam i fligelovu cisternu i prezadovoljan sam
Daj stavi slike od cisterne i podatke, cijenu u temu odgovaračuju......
Ja imam Tehnostroj i zadovoljan sam.
Susjed vozio na 8 tonskoj tehnostrojki 18 tona kamena :mrgreen:

kak su gume izdržale 18 tona?
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Re: fligel prikolice

zakaj pa nebi izdržale?
tandemka 10 tonka,znaci da je svaka guma nosila oko 5 tona, a to je više manje svima donja granica...
još ak su one široke gume... drže one i više...
 
D

dgeceg

Guest
Re: fligel prikolice

aha, nisam znao, čisto me zanima kolko dođe takva široka balonka koja je opisana u gornjem postu, ak neko zna nek napiše
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: fligel prikolice

Ja imam na balirki 19" široku gumu i dode oko 3000kn/komad, e sad jesu ove na prikolicama drugačije nemam pojma
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Re: fligel prikolice

dgeceg kaže:
aha, nisam znao, čisto me zanima kolko dođe takva široka balonka koja je opisana u gornjem postu, ak neko zna nek napiše
evo kaj ti piše za 10 tonku tehnostrojku; da je nosivost jedne osovine 8 tona,znaci da dvije nose 16 tona.
A vjerojatno je na to jos ima i nešto rezerve tak da je sigurno uspel prepeljati 18 tona kamena.
A s tim isto onda i gume moraju imati sposobnost nošenja još i veču nego osovine.....
evo ti link sa specifikacijiom 10 tonke tandemke
http://www.tehnostroj.si/si_tp1000.htm

evo di onog kaj tebe zanima (ak se nebi slučajno snašel) :D

/Os/
Robustna ADR os z 10-imi kolesnimi vijaki, tandem agregat, kolotek 1.850 mm, obremenitev osi
8.000 kg/os
 

slafko

Član
Tu od
22 Kol 2008
Poruka
275
Re: fligel prikolice

dgeceg kaže:
aha, nisam znao, čisto me zanima kolko dođe takva široka balonka koja je opisana u gornjem postu, ak neko zna nek napiše

Za sve nosivosti veće od 12 tona bi trebalo stavljati 22,5 cola kotač. Npr. široka 400/55-22,5 čija cijena je 4.500,00 kn sa PDV-om (kompletni kotač sa felgom,6,8 ili 10 rupa).

A oni koji preferiraju nisku prikolicu 10 tonku vole 400/60-15,5 balonku (kompletni kotač 1.800,00 kn).

Fliegl je dobra prikolica, ali je istina da su proizvodnju prebacili u Mađarsku i da im je nakon toga pala kvaliteta tj. završna obrada. Tehnostroj se ipak specijalizirao za proizvodnju prikolica i imaju odličnu kvalitetu. To što Fliegl proizvodi odlične kamionske prikolice ne znači nužno da su im traktorske na istoj razini. Vrlo vjerojatno u razvoj kamionskih prikolica ulažu puno više vremena i novaca. Ali daleko od toga da je Fliegl loša ili nekvalitetna prikolica.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Re: fligel prikolice

Forumaši nisam mislio reći da su Fligl prikolice loše ali sam im naveo neke nedostatke koje sam ja uočio i neke nedostatke koje su mi trgovci tih prikolica rekli a to su Gsn.Dananić darko iz Agrofortune i Dražen iz Laterana koji su im i zastupnici.
Ja sam se pored iste cijene ipak odlučio za Tehnostrojku i mislim da nisam pogriješio.
 
C

clas

Guest
Re: fligel prikolice

ja bi bio sretan kad bi mogao skupiti novce za 8T fligel bez obzira kaj velite da nisu baš najkvalitetnije
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Re: fligel prikolice

tomica koliko je to tona?! :D
izgleda mi ok...

ovih dan dobio sam "ponudu" za jednu FLIGELICU... radi se o DK 110-88,9 t...= cijena 67,900 + PDV!
čini mi se povoljno...

dal zna neko nekaj o toj prikolci?
:?:
 
H

Hurlimann86

Guest
Re: fligel prikolice

BELEC7340 kaže:
tomica koliko je to tona?! :D
izgleda mi ok...

ovih dan dobio sam "ponudu" za jednu FLIGELICU... radi se o DK 110-88,9 t...= cijena 67,900 + PDV!
čini mi se povoljno...

dal zna neko nekaj o toj prikolci?
:?:
Od tomice prikolica ti je 8 t,a platil ti ju je oko 80 tisuća kn kolko ja znam.
Tak da ovo kaj veliš mi se ne čini preskupo ;)
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
Re: fligel prikolice

fligel prikolica je 9.5 tona i ja sam je platio 80 000 s pdv-om, a za božič sam dibio ponudu od laterana na akciji 67 ooo +pdv, tako da to nije skupo, a ja bi trebao jos jednu nabavit...
 

Najnoviji postovi

Na vrh