• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

fordson

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

Bum ja probal poslikat svojega z ovom šklopocijom od mobitela pa ga nabacim.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Re: Fordson dexta special 1964.g

A-a. to je perkinsov motor A3.144. Za forda se isporučival pod oznakom F3.144

Onda to i je sličan kao na 533.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

Danas je bil moj dexta special prvi put z menom u šumi i jako sam se ugodno iznenadil. Traktorek je odlično odradil posel. Napravil sam si prikolicu od šasije i prednjeg trapa tamića taman za 4 metra drva i mali to vuče bez problema. napravil sam jednu furu bez greške i vratim se u šumu po drugu, kad ono, svijetli kontrolka od onog lucasovog govneta od alternatora! sutra rastavljanje pa da vidimo koji mu je jarac.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Re: Fordson dexta special 1964.g

nema sumnje da fordson ne odradio posao kako spada, i ja sam imal problem s alternatorom pa sam stavio od auta s malom preinakom i sve radi kako treba..:D
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

@fordson
Hvala ti kolega na savjetu za poteznicu:icon_pidu: Šljaka kak treba, a tak mi je bilo najjednostavnije spustit vuču. Usput, riješen problem s alternatorom. Zacvikala je jedna četkica. Malo čišćenja i sve opet radi.:cool2:
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: Fordson dexta special 1964.g

Pozdrav ekipi foruma...Nakon dugo vremena, ponovno Vam se priključujem,
postao sam vlasnik Fordsona super dexte iz 1964 g
Bio je u odličnom stanju, trenutno je na pjeskarenju i ponovnom lakiranju..
nakon toga ide u pogon, od mehanike je sve ispravno, promijenjeni su semerinzi na volanu i na spojničkom vratilu...
Jako rijedak traktor i tražio sam ga nekoliko godina, neletio sam na njega u okolici Garešnice
Bio bih zahvalan kad bi netko postavio sliku rješenja kopčanja donje vuče za prikolicu..
 

Prilozi

  • Ford 001.jpg
    Ford 001.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 190
Posljednje uređivanje:

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Re: Fordson dexta special 1964.g

pozdrav, ja sam to spuštanje prihvata riješio na taj način tako da mogu bez brige skinuti kada mi treba kardan i za par sekundi se stavi natrag gore jer je samo na šarafima, mislim da mozes i s doljnje strane prišarafiti isto prihvat, samo ga treba dati napraviti, al mislim da je tak jednostavnije jer bi smetalo za kardan ,a je ispod stavljeno, puno je teze onda to opet gore montirati...

http://upload.slike.com/slike/2013/10/1380920941-1500-x-2000px-IMG_20130815_125154.jpg

http://upload.slike.com/slike/2013/10/1380920958-1500-x-2000px-IMG_20130815_125212.jpg
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: Fordson dexta special 1964.g

Hvala na ideji, jednostavno je za demontirati..malo sam danas gledao, moram prvo kupiti Whitworth vijke za montažu donje ploče..inače koristio bi za kopčanje šumske prikolice i tomo vinković prikolice...ako uspijem nekako riješiti onda bi kopčao i creinu cisternu..
još jednom hvala na slikama...
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: Fordson dexta special 1964.g

evo nekoliko fotki po fazama obnove dexte..
 

Prilozi

  • Forum01.jpg
    Forum01.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 263
  • Forum02.jpg
    Forum02.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 269
  • Forum03.jpg
    Forum03.jpg
    50 KB · Pregleda: 269

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

Svaka čast. Odličan posel. Ovo rješenje za donju vuču od kolege Fordsona ti je odlično. Ja sam tak napravil i super šljaka.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Re: Fordson dexta special 1964.g

evo nekoliko fotki po fazama obnove dexte..


vidim da će to na kraju izgledati super, svaka čast na trudu..
zanima me kako to da si baš nekoliko godina tražio fordsona?

:icon_pidu: :icon_pidu:
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: Fordson dexta special 1964.g

vidim da će to na kraju izgledati super, svaka čast na trudu..
zanima me kako to da si baš nekoliko godina tražio fordsona?

:icon_pidu: :icon_pidu:

Nemam baš neko objašnjenje od kuda fordson, znam samo da tamo negdje devedesetih dok su se na veliko uvozili strojevi iz njemačke, poznanik iz sela je uvezo fordsona i tada je to prema imt-u bio stroj i pola....ta godina 1964...a sve je imao-špera, dvostepeno kvačilo....u svakom slučaju tko ga god ima pre zadovoljan je...mogu slobodno reći poseban traktorčić...
Naravno, ova obnova košta puno sati truda, jer radim iz nekog osobnog zadovoljstva....
 
G

GROF

Guest
Re: Fordson dexta special 1964.g

Prijatelju ddalibor@!, svaka čast i fala za odlično obnovljen traktorić.

Jednostavno nis ni sumljal u tebe, da taj svoj naum oko nabave i uredjenja traktorića; "fordson dexta" neće ić u realizaciju, ALI, iskreno si me ugodno iznenadil u brzini svega., i nabave - kupnje, sredjivanja - picanjenja.-

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - družimo - pomažemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Re: Fordson dexta special 1964.g

Dalibor, koliko je bilo pametno pjeskariti?
Naime, lijepo to izgleda, no bojim se da je pijeska i na mjestima gdje ga nebi trebalo biti, a da buš to otkrival malo po malo.
Vjerujem da si ga zaštitil, ali...
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Prijatelju ddalibor@!, svaka čast i fala za odlično obnovljen traktorić.

Jednostavno nis ni sumljal u tebe, da taj svoj naum oko nabave i uredjenja traktorića; "fordson dexta" neće ić u realizaciju, ALI, iskreno si me ugodno iznenadil u brzini svega., i nabave - kupnje, sredjivanja - picanjenja.-

L.p., Bog!, čitamo - pišemo - družimo - pomažemo se ...

Budući da sam zauzet što sa redovnim poslom, što sa poslovima oko jesenske sjetve...nisam zaboravio na forum i drage prijatelje!!!
Radovi na sređivanju Fordsona teku prema planu.....cilj je bitan i njega se držim, zahvaljujući i tebi prijatelju Grofe....jer bez cilja ništa...Hvala ti na poruci podrške!!

Nekoliko slika ako ih uspijem usnimiti na forum...

Dalibor, koliko je bilo pametno pjeskariti?
Naime, lijepo to izgleda, no bojim se da je pijeska i na mjestima gdje ga nebi trebalo biti, a da buš to otkrival malo po malo.
Vjerujem da si ga zaštitil, ali...

Prijatelju, pitanje vezano uz pjeskarenje...da zaštićeno je sve bilo što je predstavljalo potencijalnu opasnost od nakupljanja pijeska, nakon pjeskarenje sva ulja ispuštena i isprana u benzinu, tako da ,mislim da ne bi trebao predstavljati problem....hvala na podršci!!
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 135
  • image.jpg
    image.jpg
    55.1 KB · Pregleda: 132
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
fordos super major,1962

Dali je netko imao sto slicno,prijatelj ga kupio i sreduje ga traktor ima 70ks
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: fordos super major,1962

Samo da te ispravim kolega. Nije Fordos nek je Fordson. Bez zamjere
 

FoMoCo

Novi član
Tu od
13 Stu 2013
Poruka
13
Re: fordos super major,1962

Dali je netko imao sto slicno,prijatelj ga kupio i sreduje ga traktor ima 70ks

Prijatelj se registrirao :icon_super:,ako ga nije nitko imao na forumu ja ču biti
prvi :eek::
Sljedi tema o njemu popračena slikama i tekstom hi,hi
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
957
Re: fordos super major,1962

Imas tu temu ostali traktori ,ima covjek nesto o njima
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh