• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

fordson

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Baš me zanima a posjeduje mozda tko fordsona ili da netko zna a ima u njegovoj okolici fordsona.....jos nisam ni na jednog naletio u HR izgleda da su rijetki.....i da samo da se nadovezem...to je NEPODERIVI STROJ imam ga od 1980 i samo sam lamele na njemu mijenjal ove godine...i neki potrosni materijal...stvarno zahvalan traktor..
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
kak je sa djelovima:scratch

ima djelova u jakopicu....a i preko interneta se da naruciti nisu skupi......al tome rijetko kada trebaju dijelovi....da mi je nacu fordson dexta dt 4x4 ,odmah bi ga kupio bez obzira na cijenu.....jedino me sad pocela hidraulika nest zezat...nece bas dizat jedino pod punim gasom....zna mozda tko kako rijesiti problem??
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Treba se malo zakopat unutra , izmjeriti tlakove , oprati , očistiti , ispuhati ...
ha .. teško je ovako napamet , kad bi to mogao bio bi bahat i bogat :zubo:
Jel colnati ili metrički?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Tih čuda nema baš kod nas, barem ja mislim da ga nisam videl...no sjećam se da mi je pokojni deda pričal da su imali u vojsci 30tih godina forda kaj izgleda ko ferguson....mogu si zamisliti koja je to bila atrakcija..:)
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
bratić ima fordsona sam nisam bil dugo pri njemu pa neznam jel ga je prodal...mislim bil je na prodaju...
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
kolko se ja sječam da je imal neki problem...e sad koji stvarno neznam...i onda je kupil ursus-a c-355...
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
579
Jedan lik u okolici Garešnice (Trnovitički popovec) ima nekoliko "staraca" iz 60tih, sad dali ima i kojeg fordsona, nemam pojma. neki su u voznom stanju, a neki služe za djelove.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

Pozdrav. Ja sam kupil Dexta special 64. nisam bog zna kaj z njim delal jedanput je oral i malo navlačil sadilicu za zelje i to je to. Malo sam nekaj prčkal po njemu, izmenil filtere i sva ulja, semering na poluosovini, posložil struju i pofarbal sam ga. Zgleda ko bombonček. Jedino je malo zajebano kaj je colni pa moraš sprobavati koji ključ najbolje paše. Na vuri mu piše 7500vur ali nema sajlu pa sigurno ima i 10000 ali pali i radi. Ljuta mašina:icon_fU:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Fordson dexta special 1964.g

Daj koju sliku svoga.:(nod):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Re: Fordson dexta special 1964.g

Jedino je malo zajebano kaj je colni pa moraš sprobavati koji ključ najbolje paše.
Najpametnije ti je uzeti manji i prilagoditi ga brusilicom :icon_axe:
Bedaček jeden, ko bu to danas sutra odšarafil?
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

Nisam do sad imal potrebe za takvim prilagodbama. Uspel sam sve rešiti s 13, 14 16 i 18mm. a Šrafcigeri su fala bogu v celom svetu isti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,808
Re: Fordson dexta special 1964.g

Nisam do sad imal potrebe za takvim prilagodbama. Uspel sam sve rešiti s 13, 14 16 i 18mm. a Šrafcigeri su fala bogu v celom svetu isti.
Recimo da je tak, ali probal sam ja još nekad davno, davno kad sam Minija imal :icon_wink:
Poslužiti more za prvi put, ali kasnije nastaju problemi.

ovdje možeš pronači razlike
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Re: Fordson dexta special 1964.g

super da se javil i jos jedan vlasnik fordsona, i ja velim da je ljuta pila al moja nije v bas najboljem stanju mislim kaj se tice limarije al je zato motor bombonček, mi ga deremo samo po šumi tak da je i logicno kaj je limarija malo loša, bas sam ove godine slozil struju pa sada sve super šljaka..:D
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Re: Fordson dexta special 1964.g

super da se javil i jos jedan vlasnik fordsona, i ja velim da je ljuta pila al moja nije v bas najboljem stanju mislim kaj se tice limarije al je zato motor bombonček, mi ga deremo samo po šumi tak da je i logicno kaj je limarija malo loša, bas sam ove godine slozil struju pa sada sve super šljaka..:D

daj mi reci kak se ponaša v šumi? kolko metri more vleči:icon_scratch:. sad si baš delam šumsku prikolicu.
 

fordson

Član
Tu od
16 Kol 2011
Poruka
113
Re: Fordson dexta special 1964.g

Taj traktor nema puno konja, mislim da 38 ks al je puno jači u brijegu od ovih imt-a i k tome malo teži , ima drugačiji prijenos pa je zbog toga u brijegu jači al dosta sporiji.
Može on potegnuti koliko ti deneš na njega al treba paziti u brijegu ja sa svojim vozim v dosta veliki brijeg i do 4 metara drva al bilo bi ti dobro da si prihvat za prikolicu spustiš niže ako nemas tako napravljeno da te ne diže u brijegu, traktor je zahvalan i nikad nekih većih problema s njim.

P.S. Od kud si?
 

Najnoviji postovi

Na vrh