• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

G M O - s j e m e

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Čekaj. Sad bi ja trebal reči dobro. Svijet ide napred pa je to to. Ko i kad su našeg ministra Brčića pitali da prokomentira zakaj je pal BDP. veli on ma nije to , to je izračun na godišnjoj razini. U zadnjih nekoliko godina nije bio stabilan kako bude do kraja godine. I ja bi trebao slušat ministra i reč sigurno tako bude kad je reko ministar. jedno je filozofiranje, a drugo svaki od nas zna samo... Još jedan primjer filozofije. Čovjek psuje i drugi ga pita zašto. Pa kaj bu meni pop govoril da ne psujem pa on ima auto za 300 000 kn i kara babe po selu. reci onom tko ne želi GMO svaka čast, ja to ne mogu jer sam prisiljen tak radit. Nemoj filozofirat i delat bedaka s onoga ko ne želi GMO.
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ne ti uzmi godišnji odmor ,i provjeravaj kaj i od kud kupuješ,električnu energiju nemoj koristit -nadam se da si ovo poslal uz pomoč solarnog kolektora,auto i traktor ni vrag da imaš ,sam izrađuješ odječu od vlasitih prediva ,sapun i te fosfate za prato obleku nisi lud da puštaš v savu....IPAK SI TI EKOLOŠKI OSVJEŠTEN,a zakaj su ukinuli i rekli da se ona kuruza uništi ,pa to nije bilo štetno neg dva put vrednija,,,? Si su jako veliki ekologi i puni pameti ,aj baš bi htjel posjetiti tvoje imanje ,,ak je ikak moguče ,stvarno ti se divim ,jedino neznam jel si zišel z grane ili i to još preferiraš...imaš tri paradajza na balkonu i tu prodaješ meglu ,ak več trošiš el energiju onda ju troši na neku edukaciju ,naše je se ekološki -pa po čemu ...nema umjetnog gnoja ne šprica se s prihrani ,protiv drača za zaustavljanje vegetacije,,,a z vana je zlo ..ljudi odite malo v svet ,,ne želim sbe promovirat kakti svjetskog putnika al dajte se spustite z grane i okrenite malo oko sebe...

Iduči put kad dođe ovakvo nevreme z puno kiše ti sebi to rastiraj ,pa neju tam neki tebi potapali i namakali kad tebi to ne paše ,možda da im skreneš pažnju,viš moglo bi urodit plodom -valjda bu eko....

Dosta dugo smo u eu i znam kako stvari stoje. Gmo kukuruz ti nije pravljen da ima 3 klipe nek da je otproran na moljce i da se šprica sa glifosfatom- cidokor kod vas.

Tako da kupi cidokara i špricaj kukuruz, koji se ne posuši je gmo a koji ne je običan hibrid.Kod nas se siju svakojake sorte i u jesen na svima ima moljca,kako to?:icon_blackeye:
A to kaj se piše po strnanicama moraš uzet sa rezervom jer brzo češ počet da polivaš oko kuče sa ocatom i nosit alu kapu. :(party):

Uvozi se gso soja sa južne amerike.

moljac je tu da bi uništil sitne i da stranci moreju kupit zemlju,a alu kapu i ocet nose takvi ka si ti ,kaj se ni suncu ne izlažu jer je štetno ,ne koristiš,valjda kreme za sunčanje -kemija maslinovo ulje je preskupo i šteta da se ti mažeš a v afrike umiru od gladi ,,....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
mursanic
zaš li napisati suvisli tekst, koji je čitljiv, a i razumljiv?

Kome se obraćaš?
Kakav je to način komunikacije?
Čime potkrepljuješ svoje tvrdnje?

Daj, čovječe, stani malo na loptu, saberi se i razmisli kaj i kak pišeš, a ni malo poštovanja i uvažavanja sugovornika ti nebi škodilo!
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Iduči put kad dođe ovakvo nevreme z puno kiše ti sebi to rastiraj ,pa neju tam neki tebi potapali i namakali kad tebi to ne paše ,možda da im skreneš pažnju,viš moglo bi urodit plodom -valjda bu eko....
.

Nevreme s puno kiše nije ove godine došlo samo od sebe,jer iako to mnogi ne vjeruju i kažu da su to teorije zavjera, postoje firme koje prodaju opremu za izazivanje klimatskih pizdarija po Europi...
http://weathermodification.com/index.php
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Pozdravljam sto nastojis..no tek kada ljudi puknu glavom o zid ili tresnu na pod se probude.Propaganda je prejaka...uvjerili su nas da su oni stvarnost-a iluzija su koja melje dolarima i eurima i da smo mi iluzija(proizvodaci)-a stvarnost pripada nama..
Svi krenemo po nasapunanoj dasci..
Zanimljivo mi je citati sada neke teme na nekim forumima.Nekada su neki od nas pisali o istim ili slicnim temama...o sluzbenim dokumentima i izjavama duznosnika iz vlade koji kazu da su zaprasivali ljude jos 50-tih,o wtc,o chemsima i sl. Zanimljivo mi je citati da sada druga generacija citira te postove i radove..a mi smo bili teoreticari zavjere...ali!!!
Sada je to indokrinirano...zakonski i implementirano u praksi. Nema vise sumnje...i nazalost nema povratka osim radikalne mjere(npr.svi odjednom ne jesti ili kupiti gmo). Informacija ce doci do onih koji zele cuti...za sve ostale je sva kuruza ista,ljudi u pecini organiziraju najkompleksniji napad na najmocniju silu svijeta,terorizam je realnost i gmo je ok...poljoprivrednik je postao proizvodac(istrazi sto znaci izraz-lingvisticki,pa povezi pravno)...ili ne moramo ici dalje...ima i na nasem forumu primjer..
Pogledaj kolegu @nustradurusa... sve je opisao i dokazao...koliko je dobio zahvala? A koliko je nas vec poljubilo zemlju i tek tada razumjelo da covjek pise o temeljnom uzroku?
Treba nastojati i dalje jer svi vidimo sve...kao pojedinci smo jos na "proizvodackoj" liniji ;)
O vremenu bi mogao..ali rekli su amer-decki da je sustav u Becu i Beogradu ugasen prosle godine pa valja im vjerovati jer nasli(kako su i rekli) su oruzje za masovno unistenje u Iraku....zar ne? Cilj gmo-a je nahraniti gladnu djecu u africi...gdje u Nigeriji svake minute umre dijete od malarije,a lijek ima cijenu 20 eura...
Gmo je rjesenje jer istrazivanja kostaju milijarde dolara...
Vjerujmo gmo ciljevima ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Iako sam stavio sliku izjave o korištenju vaših podataka u temi Dekalb kukuruza,evo stavljam ju i ovdje.Znači ovom izjavom vi omogučujete Monsantu da koristi vaše podatke u cijelom svijetu,istina piše tamo i da se mogu povući ali tko nam to garantira.Uglavnom čekaju nas teška vremena jer po njihovom predavanju oni troše ogromne milione u razvoj,tko tu cijenu na kraju bude platio,već polako znamo,
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Koliko ja znam gmo je u EU jos uvijek zabranjen tako da se ne brinem da bi se oni "igrali".
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,697
@ ajkula, pa kaj se žifciraš...
za taj papir ti budi Milorad Guzović iz Mrduše Donje br. 17...
pa nek si ga u Monsantu obrade...:wink:
neće te niko za osobnu pitat...:x:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Krivo si obavješten. Španjolska, Rumunjska, Češka, Slovačka, Portugal...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Krivo si obavješten. Španjolska, Rumunjska, Češka, Slovačka, Portugal...

Nastavi niz...

heheheehe uopce ne sumnjam u nase vlasti da su nepodmitljivi i nepopustljivi
(citaj - prvi koji dobije priliku uzet ce lovu da odobri nesto za sto ga uopce nije briga)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Neki dan je donesen zakon da svaka drzava u EU sama odredi hoce ili nece dopustiti gmo. Pogodite pod cijim pritiskom...
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma ja bi ipak rekao ruskim.
Šalu na stranu, ali ovo je tek početak kod nas. I ako su pojedinci stvarno potpisali onda treba krenuti s agresivnom kampanjom protiv toga i pokušati s nekim referendumom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
E da gospođa predsjednik nije am placenik, još bi možda i bilo šanse. ..?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,535
Prekobarski naravno. Sve glasnije se suska o zoni slobodne trgovine između sad i eu gdje bi ameri upumpali ogromne kolicine svog smeca poglavito u siromasnije drzave.
Podrzavam referendum sto prije ali da se ne ostavi prostora kasnijim izigravanjima. Kao sa pe....ma. Necemo ih zvati šija već vrat i eto ih u zakonu.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
933
Referendumi gore dole, ak se nebi kupovalo gso sjemena oni nebi prodavali, u ova vremena svi bi ljepo jeftino in brzo.Sijte stare hibride one kaj su jih pred 80 godina naši i vaši djedi.

Samo kaj su taka vremena da je kaj se kupi u hoferu domače ratalo a kaj je od domačeg farmera je previše špricano in preskupo ak je bio.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Prekobarski naravno. Sve glasnije se suska o zoni slobodne trgovine između sad i eu gdje bi ameri upumpali ogromne kolicine svog smeca poglavito u siromasnije drzave.
Podrzavam referendum sto prije ali da se ne ostavi prostora kasnijim izigravanjima. Kao sa pe....ma. Necemo ih zvati šija već vrat i eto ih u zakonu.

Ako EU potpiše TTIP,nkakvi referendumi ne pomažu.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Osim za izlazak iz EU-a...

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh