• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje je problem???

  • Temu pokrenuo Zena mafija
  • Datum prvog posta

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
neznam sta da kazem u pravu si,evo mene trenutno odvojili,,nemam 200 litara da me smjeste kuci,,a i ne zelim trenutno,,ta investicija mi nije u planu,dnevno imam 140-150 litara,,ja sam recimo zadovoljan,,al fakat se treba pazit sa tim mastitisom,,tako reci svaki dan provjeravam,,da nema toga pada se u vodu,,mi moramo strogo pazit,,a uvoze tko zna sta,,to me malo smeta,,jel prvo uvoz,,pa onda smo mi na redu,,nase mlijeko,,nadamo se boljemu,al nada je zna se sta,,:finga:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,714
Ma sve bu to EU popravila. :roll:
Bit će med i mlijeko :butthead::finga:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
možda i nije mjesto za ovo ali ovih dana nešto se crno piše kravama,lokalni pretržci voze več 10 dana pune kamione,veterinare več zabolili prsti od pisanja putnica,mislim da do kraja godine bude stanje krava u bazi HPA jako otišlo prema dolje ili nema rentabilnosti ili štednja na hrani ali očito nešto ne ide u dobrom smjeru za stočarstvo:?:
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
možda i nije mjesto za ovo ali ovih dana nešto se crno piše kravama,lokalni pretržci voze več 10 dana pune kamione,veterinare več zabolili prsti od pisanja putnica,mislim da do kraja godine bude stanje krava u bazi HPA jako otišlo prema dolje ili nema rentabilnosti ili štednja na hrani ali očito nešto ne ide u dobrom smjeru za stočarstvo:?:

Da,bas tako. Inace pratim oglase dosta i broj ponudenih krava se povecao.
 
M

MOCO

Guest
ja sam hitno morao jednu prodati i čekao sam 2tjedna dok je došao po nju jer kaže da nezna kako da me ugura u raspored, al to mi je učinio uslugu jer sam mu stara mušterija
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
več sam pitao ali da ponovim dali ima negdje u nekom novokomponovanom pravilniku o poticajima sa koliko starosti možeš prodati malo muško sim . tele a da ne pogubiš pravo za njegovu majku kravu poticaj u tekučoj godini:?::confused:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
dali ste danas gledali plodove zemlje i one buduče veterinare,užas oni bi svi samo kučne ljubimce lječili ,definitivno bude hrvatsko selo ostalo bez veterinara ako netko ne uveze nekog izvana da uči za takve velike životinje,najbolje made in China ili Afrika,prije nekih 25-30 godina sadašnja vet,iz Bjelovara je imala jednog zaposlenog veterinara iz afrike,zvao se Ateks ,ljudi iz V.Pisanice gdje je bio veči dio radnog vremena nikada nisu imali boljeg i predanog za takav posao,čovjek je sada negdje na zapadu i tamo zarađuje kruh,jer on je poštivao kravu više nego išta jer u njegovoj africi je ona bila hraniteljica i moralo se dobro i kvalitetno pristupiti lječenju
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
a ni netreba ih jer se stalno smanjuje broj poljoprivrednih gospodarstava, a ovo malo kaj ih i završi ne rade svoj posel kak se spada jer još nesu svjesni da kroz koju godinu kad se još farmi zatvori nebudu imali gdje zarađivati za kruh
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Problem je što na faksu uopće više i nemamo domaćih životinja osim ljubimaca!U mom 5 godina školovanju do sad samo 2 kravice,od toga jedna na klanju druga uginula na faksu u štali. Ajd nešta konja,ali to samo sportski i liječenje hromosti.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Pa da,meni bas jedan kolega koji studira vet. prica kako on nema pojma o kravi,kozi,ovci,konju...
Ja gledam u covjeka i mislim da mi laze u oci.
Ali vidim da ne laze.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
več sam pitao ali da ponovim dali ima negdje u nekom novokomponovanom pravilniku o poticajima sa koliko starosti možeš prodati malo muško sim . tele a da ne pogubiš pravo za njegovu majku kravu poticaj u tekučoj godini:?::confused:

imas dvije vrste,,krave dojilje i mlijecne krave,,sa jednim od tih mozes prodat sa tjedan dana tele,,nisam siguran kojom kravom,,,heheh,,al i poticaj je manji jedan je 800kn,,a drugi 1177,,ma kad moras imat zakon u malom prstu,,,
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas nisam gledao vijesti i sad kad sam vidio ovog bisera od načelnika u Bogdanovcima kako njemu smrdi na selu došlo mi da se pretvorim u bespilotnu letjelicu i da poletim do tamo,pa na kojoj se taj k...evoj hrani i zraku odhranio i kako nama može biti dobro kad načelniku selske opčine tako jako smrdi štala:axe::axe:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
i ja sam vidio veceras,,ni neznamo kakve bisere imamo,,ja sam se krizao,,kad sam slusao:finga:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
na žalost više u selu nesmiješ uzgajati životinje jer je selo postalo grad svi su danas gospoda a do jućer su hodali u gumenim čizmama dobro kaže ona poslovica kad seljak iz opanaka uđe u cipele misli da je gospodin:prayer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
danas smo imali predavanje u našoj opčini o dobroodrživoj poljoprivrednoj proizvodnji i malo o nitratnoj direktivi i sad večeras sam malo kalkulirao kad bi to htio sve napraviti po zakonu i propisu trebao bi za jedan srednji OPG 50 000 eura minimalno znači legalizacija,izrada gnojnih jama,prostorije za gorivo ,ulje .maziva,prostorije za zaštitna sredstva ,cisterna za gorivo i tko zna šta još,ma ima da nas nema,najzgodnije je bilo kad je rečeno da moraju biti uređene živice uz polja ,raznoliko drveče i puno toga vezano za stanište domicilnih divljih životinja a na moj upit zašto su nam kod upisa čestica u arkod brisali sva mjesta gdje god je kakvo drvo ili živica ,odgovor sam dobio nikakav,još jedan biser o sprečavanju erozije tla je da oremo zemlje na brdovitom terenu popreko da dolazi do manjeg ispiranja tla,moš mislit kako je to izvedivo na nagnutom i nepovoljnom terenu,odgovor struke na taj zahtjev je da svaki teren sa nagibom večim od 15% ne smije se pretvarati u obradivu površinu nego mora biti pašnjak,vinograd ili vočnjak,očigledno da stručnjaci koji smišljavaju te kojekakve zakone nisu promolili nos izvan ureda i dobro grijane fotelje:vragek::vragek::vragek:
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
na žalost više u selu nesmiješ uzgajati životinje jer je selo postalo grad svi su danas gospoda a do jućer su hodali u gumenim čizmama dobro kaže ona poslovica kad seljak iz opanaka uđe u cipele misli da je gospodin:prayer:

Taj kreten iz opcine Bogdanovci je vjerojatno trazio novac od farmera pa ga sad ucjenjuje.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
danas smo imali predavanje u našoj opčini o dobroodrživoj poljoprivrednoj proizvodnji i malo o nitratnoj direktivi i sad večeras sam malo kalkulirao kad bi to htio sve napraviti po zakonu i propisu trebao bi za jedan srednji OPG 50 000 eura minimalno znači legalizacija,izrada gnojnih jama,prostorije za gorivo ,ulje .maziva,prostorije za zaštitna sredstva ,cisterna za gorivo i tko zna šta još,ma ima da nas nema,najzgodnije je bilo kad je rečeno da moraju biti uređene živice uz polja ,raznoliko drveče i puno toga vezano za stanište domicilnih divljih životinja a na moj upit zašto su nam kod upisa čestica u arkod brisali sva mjesta gdje god je kakvo drvo ili živica ,odgovor sam dobio nikakav,još jedan biser o sprečavanju erozije tla je da oremo zemlje na brdovitom terenu popreko da dolazi do manjeg ispiranja tla,moš mislit kako je to izvedivo na nagnutom i nepovoljnom terenu,odgovor struke na taj zahtjev je da svaki teren sa nagibom večim od 15% ne smije se pretvarati u obradivu površinu nego mora biti pašnjak,vinograd ili vočnjak,očigledno da stručnjaci koji smišljavaju te kojekakve zakone nisu promolili nos izvan ureda i dobro grijane fotelje:vragek::vragek::vragek:
Ja bi tu budalu otpeljal na brijeg, dal mu traktor s plugom pa nek ore k brijegu. Prvo bi mu dal jednu veliku pelenu nek si obleče.:butthead:
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
danas smo imali predavanje u našoj opčini o dobroodrživoj poljoprivrednoj proizvodnji i malo o nitratnoj direktivi i sad večeras sam malo kalkulirao kad bi to htio sve napraviti po zakonu i propisu trebao bi za jedan srednji OPG 50 000 eura minimalno znači legalizacija,izrada gnojnih jama,prostorije za gorivo ,ulje .maziva,prostorije za zaštitna sredstva ,cisterna za gorivo i tko zna šta još,ma ima da nas nema,najzgodnije je bilo kad je rečeno da moraju biti uređene živice uz polja ,raznoliko drveče i puno toga vezano za stanište domicilnih divljih životinja a na moj upit zašto su nam kod upisa čestica u arkod brisali sva mjesta gdje god je kakvo drvo ili živica ,odgovor sam dobio nikakav,još jedan biser o sprečavanju erozije tla je da oremo zemlje na brdovitom terenu popreko da dolazi do manjeg ispiranja tla,moš mislit kako je to izvedivo na nagnutom i nepovoljnom terenu,odgovor struke na taj zahtjev je da svaki teren sa nagibom večim od 15% ne smije se pretvarati u obradivu površinu nego mora biti pašnjak,vinograd ili vočnjak,očigledno da stručnjaci koji smišljavaju te kojekakve zakone nisu promolili nos izvan ureda i dobro grijane fotelje:vragek::vragek::vragek:

Ne vjerujem da su ovakvi zakoni i u EU !? Kako je sve ovo riješeno npr. u Austriji ili Sloveniji? :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh