• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje je problem???

  • Temu pokrenuo Zena mafija
  • Datum prvog posta

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
da kolega,,ti zakoni su u EU,,to sam sve slusao prosle godine,2 puta bio,ako se ne pridrzavas toga gubis odredjeni postotak,poticaja,,i 2 puta godisnje imas pravo vozat gnoj i gnojnicu,,nama uvode te zakone,,a koliko cujem,,vanka se toga ne pridrzavaju,,sad jel na nama treniraju zakon,,il tko tu koga,,,uostalom,,kak bude,,bit ce,,,ne vredi se sekirat:x,,i stvarno sam misljenja,,da cemo,,kad,tad propast,,nemozemo mi,,ocu rec,,bar ja, opstat,,
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Dečki slažem se da se donose neke nebulozne mjere koje imaju najmanje namjeru da zaštite samog pojedinca,u ovom slučaju seljaka.Neke mjere se moraju provoditi u onoj mjeri dok je to racionalno,npr oranje okomito na smjer padine kako bi se smanjila erozija tla i ispiranje hranjiva.Ako ste imalo informirani koliko se gubi erozijom tla,onda ćete ovu mjeru prihvatiti sasvim normalno,kao što ju i ja prihvaćam.
No nikad ne bih pristao da me netko tjera da popreko orem njivu pri tolikom nagibu gdje postoji opasnost da se prevrnem,ili je ona suviše uska za tu operaciju.Tu vas nitko niti ne može natjerati.
Ove mjere iz DPP(dobre poljoprivredne prakse) su zapravo korisna stvar, ali teško je prihvatiti neku naredbu koje se niti ostali ne pridržavaju.Siguran sam da svaki osviješten i dobro informiran farmer zna za ove mjere već odavno prije i pridržava ih se maksimalno koliko se to može,jer razmišlja i onome što ga čeka sutra.
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Dobre poljoprivredne prakse su se i držali naši stari samo što je puno toga zaboravljeno i sad nam to baš ne paše .Tko je prije palio kuruzovinu, a sad jesenas nismo mogli disati radi dima.Reko bi moj stari " gdje im je pamet".Stvar je u tome da se godinama selo zapostavljalo , seljaci se nisu školovali za posao koji rade.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,553
Dobre poljoprivredne prakse su se i držali naši stari samo što je puno toga zaboravljeno i sad nam to baš ne paše .Tko je prije palio kuruzovinu, a sad jesenas nismo mogli disati radi dima.Reko bi moj stari " gdje im je pamet".Stvar je u tome da se godinama selo zapostavljalo , seljaci se nisu školovali za posao koji rade.

prije se kukuruzovina vozila doma do zadnjeg batva, i davala stoci u zimi kao hrana, tak da baš i nije bilo kaj zapalit na čistoj njivi...
koliko se ja sijećam starih dana...:mrgreen:
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
prije se kukuruzovina vozila doma do zadnjeg batva, i davala stoci u zimi kao hrana, tak da baš i nije bilo kaj zapalit na čistoj njivi...
koliko se ja sijećam starih dana...:mrgreen:

Istina kaj veliš.Kod mene se kuruzovina podara posljednjih dvadeset i više godina.Ljudima nitko ne objašnjava da kad nemaju stoke a s time i stajnaka biljni ostaci su jedini izvor organske materije.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Evo i sami vidimo da imamo dosta problema i u nama samima i dobro je što ih prepoznajemo.Znači da možemo još puno učinit u poljoprivredi,samo se treba držat struke,primjenjivat tehnologije koje su i naši stari znali da su itekako korisne.Nema ništa od laprdanja i tjeranja inata. Mislim da je u HR statistika takva da preko 90% poljoprivrednika ima više od 50 godina,a samo 2% njih ima neku višu stručnu spremu.To valjda dovoljno govori koliko smo 'znalci' u poljoprivredi.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma najmanji je problem kukuruzovina,ja ju nikada nisam palio,,uvjek zaorao,,ima flegma sto prigovaraju,,da to nikak ne zgleda,,da pola vani,,idu na ljepotu,da se to vidi od oka,,zima napravi svoje,premrzne,sve to na proljece se fino obradi,,ili kako cu kosit travu,od pocetka il sredine livade,,da ne ozlijedim fazana il zeca,,problem su sto,,zele grabe,,septicke,,sve mora bit,,znaci voznja,gnoja 2 puta na godinu,,pa tko ce to izfinancirat,,,,od dozvola,,radova itd,,,problem je kod nas sto se na opak radi,,,otpocetka su govorili,daj junice,prosiri stalu,,lupi sa daskama i to je to,,sisaj,,a sta sad,,sad mi kazu da kopam grabu,,tko je tu lud,,,,sta nisu rekli,,prvo graba,,onda,sve ostalo,,,,uostalom,primjer,,susjed napravi stalu za 3,4miliona kuna,,projektanti sve,,boli glava,,on mene dodje pitat jel moze izvest gnojnicu na moje polje,,da nema kam sa njom,,tko je tu lud,,,,,izgleda da ce drzava sluzit na kaznama,,ak se to primjeni,,,jel,ja ju fakat necu radit,,,,,i da ne zaboravim,,svi pametni preko papira,,kazu ne ic na polje kada voda lezi,itd,,sjetimo se 2010g,kisna,,kada vecina nas,silirala sa dva traktora,,izvlacenja itd,,da cekali bolje vrijeme,,ode nam kvaliteta silaze,,pa sta sad riskirat??pitanje je,,al eto,,Eu, zna,,takav je zakon i to je to,,
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ja bi tu budalu otpeljal na brijeg, dal mu traktor s plugom pa nek ore k brijegu. Prvo bi mu dal jednu veliku pelenu nek si obleče.:butthead:

još ako je zemlja široka 20 m i duga 300 pa ajmo poprek,

bavim se tovom a svojedobno smo imali krave pa sam proćitao vašu temu i vrlo je interesantna.
Zanima me, sad tim novim zakonom telad prodajete nakon 2 mj, ima li tko teladi i koja je cijena
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nadam se da nakon današnjeg gostovanja u emisiju Plodovi zemlje ,ne bude Šolčić zadavio onog lika Bobetića a zbilja je sirovina taj lik iz Croatiastočara
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
To je stara komunjara koji mijenja kapute i živi na račun svih nas.Lijepo mu je Šolčić reko da 40 god. nosi kravatu i da nek proba hranit krave i proizvodit mlijeko po cijeni koju nam daje Dukat.
 
K

Ketty

Guest
Stvarno je ponuđena cijena plemenita, pogotovo u ovo vrijeme nakon sušne godine dok većina jedva prehranjuje krave i mlijeko nije kakvoće koje bi trebalo biti a hrana se kupuje...
Ja ipak vjerujem da budu morali podići cijenu mlijeka jer ovo je stvarno neodrživa situacija, pa ajde da mi odemo u poljoapoteku ili na benzinsku i kažemo da plačamo litru nafte 3 kn ili vreću umjetnog 25 kn...
Mislim, oni bi određivali cijenu mlijeka i nama od kojih odkupljuju a i onima kojima prodaju, pa gdje toga još ima ???? (osim u Hrvatskoj):evil::evil:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
nočas mi jedna križanka pobaci tele sa 7,5 mjeseci,bila bi ljepa krava,a jebi ga uvijek neke pizdarije ,nazovem ja terenca iz selekcije i kažem mu problem da mi da broj markice da mogu odvesti lešinu ,dadem ja njemu podatke preko mob. on meni broj i ja nazovem higijeničarsku službu kad mahuna,neki novi zakon ,mora biti privremeni putni list,sad opet ja nazovem veterinara i dođe on i kaže da je taj novi zakon od prošlog tjedna pa to više normalni ljudi ne mogu pratiti,i konačno nakon hrpe papira dođe higijeničar i još on ispuni jedan papir i konačno gotovo,pa nemožeš vjerovati koliko papira za jednu malu lešinu:madmana::madmana::axe::axe:
 
M

MOCO

Guest
birokracija je postala svrha samoj sebi!


žao mi je male krave, uvijek mi je žao kad životinja strada ili pati
 
D

dado

Guest
Pomoć! Novi sam na forumu i trebam pomoć od svih. Već tjedan dana krave mi imaju kiselost mlijeka . Kako to spriječiti ili izliječiti? Unaprijed hvala! Dado!
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,432
Čime hraniš krave, jesi li ih pregledao na mastitis, kako hladiš mlijeko?
 
M

MOCO

Guest
uzmi si alkohol od vozača i pregledaj svaku kravu posebno da vidiš koja je "kriva" ! kad je pronađeš onda vidi šta je snjom-može biti svašta, al javi nam da vidimo kako dalje
 
D

dado

Guest
Hranim sa sijenom,sjenaža i brašno kukuruz,zob,tritikale a svima kravama je
kiselo mlijeko. Imamo svoj laktofriz i odmah sipamo i hladimo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh