• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gdje kupit ogrijevno drvo i po kojoj cijeni

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
kod mene ti je višemetrica doslovno cijeli trupac al koji je za drva,tipa sušci,grbavi,tanki il kaj niko nije htel kupit pod trupac, uglavnom ak nisu za pilanu.
ja ču ove godine uzet dio šume kraj mene za čiščenje od vrbe,johe,loma od rušanja,sveg kaj raste uz rub šume.
koliko sam videl ima oko 60-70m i to bude dobra cijena jel to neče niko radit.doslovno badava je šumarrija davla.

kod nas u tehniku ide samo prvi trupac ako ima promjer a nema grešku,sve ostalo ostaje u šumi i pravimo ogrijev od toga,s tim da grab,cer rijetko idu u tehniku
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kak ne radim drva za prodaju.
sad ti meni molim te ako ti se da reci koliko ima drva na prikolici,naravno tu uvjek ima šupljina dužina 3m visina 110cm x 100cm.
gle ja ne radim drva za prodaju možda 15m,sad jesam li krivo obračunaval?

po meni je to 3.25m onih 0.05 je zanemarivo, pa i zrak se u štosu prodaje isto kao i kora, pogotovo hrastova ili bagremova, gledam kak ljudi od mene kupuju drva pa slažu na kamion i voze za Zg , Sk ili kud več, on na 10m, obavezno i svaki koji tako preprodaje, za metar zaje.. mušteriju, dovoljno je da dvije cijepanice zakreneš i več si skoro pol metra u plusu,
Zaključak-ljudi koji tako kupuje od njih cca 10m dobiju 9m i to je zakon, npr neko na 15m dobe 13m, znam jer sam i sam davno tovario kamion i čovjek hoče da mu se slažu drva iz kamiona jer je nanjušio da nema 10m nego 9m a ja i kolega smo mu složili pred njegvim očima 10.5m i još nam ostalo na kamionu za 0.25m
:lol:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
znači nisam zeznul ni kupca ni sebe jel za takvu turu hrasta uzmem 700kn.
hrast kod mene je 220kn/m.200kn ak ti je jako blizak.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
znači nisam zeznul ni kupca ni sebe jel za takvu turu hrasta uzmem 700kn.
hrast kod mene je 220kn/m.200kn ak ti je jako blizak.

pa u principu ne ali ovisi koliko računaš prijevoz i koliko daleko moraš voziti
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ne vozim nikam van sela maximalno 5km od šume i moje kuče kaj sam išel.
a i to sam uzel 100kn kaj sam dovezel i istovaril.
kak sam rekel ne radim nekaj za prodaju 15-20m,moja mi jeftinja.
a da sad vozim nekam 20 il više km. bogme neču.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ne vozim nikam van sela maximalno 5km od šume i moje kuče kaj sam išel.
a i to sam uzel 100kn kaj sam dovezel i istovaril.
kak sam rekel ne radim nekaj za prodaju 15-20m,moja mi jeftinja.
a da sad vozim nekam 20 il više km. bogme neču.

pa u principu 100kn po turi nije loše i što kažeš samo po selu
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
gle ak idem na početak sela a to mi je 3km,il sela kaj su mi s ljeve i desne strane cca 5-6km i istovaram a to je obično negdje u čošak 100kn vredi.
meni jednostavnje doma istrpat slažem hrpe po 5m.pa ak oče nek si dođe i sam tovari i istovara.s tim da nema utovara il istovar(kad ja vozim) dok nisu pare u đepu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ja se ove godine više ''bacam'' u šumariju , dogovori sa privatnim vlasnicima šuma je daleko teži nego sa ovima iz šumarije , kod njih nema cjenkanja,natezanja,laganja,''zavrtanja'', problema oko papira i još milion drugih stvari
najbitnije je da im ne kradeš van čekića i uredno plaćaš , sve ostalo se lako dogovori :prayer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
gle ak idem na početak sela a to mi je 3km,il sela kaj su mi s ljeve i desne strane cca 5-6km i istovaram a to je obično negdje u čošak 100kn vredi.
meni jednostavnje doma istrpat slažem hrpe po 5m.pa ak oče nek si dođe i sam tovari i istovara.s tim da nema utovara il istovar(kad ja vozim) dok nisu pare u đepu.

pametno:cool: i isplativo mora se znat neki red
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ma kakvi privatnjaci pa moral bi 1m računat 400kn da mi se isplati.
oče po kubiku 50€ a tolko plačaju i pilane s tim da moraš dovest trupac,il najmanje dovuč ga do puta di može kamijon.
bolja mi šumarija,nemoj krast i radit gluposti i dobro prođeš.
mada je bilo takvih bisera kod mene,di im sad daju da rade drva,ja nebi išel ni da su badava.
dogovoril sam s lugarom čiščenje šume koje niko neče drva sigurno 50-70m.ak ne i više istina vrba,joha,ljeska,grab oni spigani i polomljeni,hrasta ne puno al ima ga.problem je rub jel ima i trnja i svega,al po toj cijeni meni dobra.nekaj i prodam i dobro.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma kad je lugar ok sve se da dogovoriti, evo ja mu čistim jedno 2. kose od sušaca i to samo hrastovina (ne smijem navesti količinu ali ima ih sigurno za cijelu sezonu), 40%ih leži na zemlji ali su komadi pravi a osim one bijeli zdravi su ko čelik, ima nas u selu mislim 3-4 koja tako radimo i nitko nikome ne smeta, svatko vodi svoju brigu i svi sretni i zadovoljni, a kupci se hoče polomit za takvim drvom, evo sad mi kamion odvezao zadnjih 10m i pita za još tak da mi od sutra ne gine akcija
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
oču reč da u šumi radi kak ti lugar veli i nebuš imal problema možeš sam bolje proč.
lani su kuma i mene prijavili da krademo drva murija,iz šumarije i ko zna ko ni bil.a kad ono sve uredno,
pa onda kak oni mogu takve rušat?
kak mogu u tom djelu šume a mi nemremo.
pa kad im je lugar rekel da niste krali mogli bi i vi,sa možete tam di sam vam dal.doslovno da imaš 3 sata kaj ič do tam.
lani nevrjeme ščupalo grab,bilo skoro 2m u njemu.
zval sam ga da dođe videt i da mi ga doznači,veli on kaj ga nisi porezal da dođem sam počekičat,reko nepada mi napamet bez tebe da vidiš prvo.
a poznamo se dobrih 20g.dok sam s dedom delal po šumi ko klinac.
ima nas 5-6 kaj iz iste šume delamo drva,dvojica prodaju al niš veliko možda 200m godišnje i držimo se pravila.
al dođu padobranci i eto problema.a mogu i oni delat da niko nikom ne smeta kak i sam veliš.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
oču reč da u šumi radi kak ti lugar veli i nebuš imal problema možeš sam bolje proč.
lani su kuma i mene prijavili da krademo drva murija,iz šumarije i ko zna ko ni bil.a kad ono sve uredno,
pa onda kak oni mogu takve rušat?
kak mogu u tom djelu šume a mi nemremo.
pa kad im je lugar rekel da niste krali mogli bi i vi,sa možete tam di sam vam dal.doslovno da imaš 3 sata kaj ič do tam.
lani nevrjeme ščupalo grab,bilo skoro 2m u njemu.
zval sam ga da dođe videt i da mi ga doznači,veli on kaj ga nisi porezal da dođem sam počekičat,reko nepada mi napamet bez tebe da vidiš prvo.
a poznamo se dobrih 20g.dok sam s dedom delal po šumi ko klinac.
ima nas 5-6 kaj iz iste šume delamo drva,dvojica prodaju al niš veliko možda 200m godišnje i držimo se pravila.
al dođu padobranci i eto problema.a mogu i oni delat da niko nikom ne smeta kak i sam veliš.

taj naš mentalitet je nekak sije..n ako susijed vidi da imaš jednu kokoš više od njega neće se potrudit da i on zaradi istu takvu pa da ste 1-1 nego će rađe tvoju otrovati tonje tužna istina-čast izuzecima
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ja se ove godine više ''bacam'' u šumariju , dogovori sa privatnim vlasnicima šuma je daleko teži nego sa ovima iz šumarije , kod njih nema cjenkanja,natezanja,laganja,''zavrtanja'', problema oko papira i još milion drugih stvari
najbitnije je da im ne kradeš van čekića i uredno plaćaš , sve ostalo se lako dogovori :prayer:

Savo to je najčistije tako i ja radim stalno ako se dogovorim s lugarom dobro obojici ako ne opet dobro.Ako radiš privatnu uvijek misle da si ih prevario
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
ljudi samo pametno sa šumarima , unaprijed amortizujte nesuglasice sa njima ako me razumijete :mrgreen:
ako dodje do nekog nesporazuma onda ste uvijek korak u prednosti

samo pametno , znate na šta mislim :roll:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
moj lugar ne prihvača amorizaciju:mrgreen:

samo budi pošten,normalan i prije svega čovijek.
i nečeš imat nikog problema sa njim.
i rijetki mogu odvest drva pa onda platit:mrgreen:.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ljudi samo pametno sa šumarima , unaprijed amortizujte nesuglasice sa njima ako me razumijete :mrgreen:
ako dodje do nekog nesporazuma onda ste uvijek korak u prednosti

samo pametno , znate na šta mislim :roll:

Ja imam 4 lugara s kojim radim već godinama i nikad nisam imo problema s nijednim niti oni samnom s svima sam manje više kućni prijatelj mišljenja sam da je jako bitan stav odnosno kako se postaviš prema njemu,ako skuži da šutiš i može te zezati onda si propo:axe:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ja svog poznam više 20g.
čovjek je teška poštenjačina,i nema zafrkancije.
a da buš amortiziral s njim,nebuš sigurno.
a nas male kaj godišnje radimo 30-40m
doslovno ni ne gleda,tu si napravi označi ti i tog se drži,
nemoj na svju ruku,rušat prije če ti dat ak ga pitaš.
a baš ak ti se oče nečeg znaš valjda porušat da i taj dobi.

a kad on veli 5 ja velim 3 i izvadim metar.onda ispadne oko 3,5 sam da me se reši.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
danas se interesiram za liniju kod šumarije kad ono jedan lugar ima posinka i njegova ekipa drma na veliko imaju cca 250m graba i bukve, pitam za liniju-šalje me u čuke ma ffuck off mislim si, kad još jedna vesela vijest cijena po kubiku 145 kn m3 a hrast 122kn da sve bude bolje pali se granje ma propo svijet naćisto i popola, di je tu matematika:scratch, tko tu koga j..e:confused:
e da i to se izrađuje ostatak od tehnike i višemetrice-pa moraš spaliti 10 hrpi granja za 1m drva
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
danas se interesiram za liniju kod šumarije kad ono jedan lugar ima posinka i njegova ekipa drma na veliko imaju cca 250m graba i bukve, pitam za liniju-šalje me u čuke ma ffuck off mislim si, kad još jedna vesela vijest cijena po kubiku 145 kn m3 a hrast 122kn da sve bude bolje pali se granje ma propo svijet naćisto i popola, di je tu matematika:scratch, tko tu koga j..e:confused:
e da i to se izrađuje ostatak od tehnike i višemetrice-pa moraš spaliti 10 hrpi granja za 1m drva

moram se na ovo nasmijati.
naravno da su dečki iz šumarije ostavili koji komad višemetrice da se nađe za malog.
od tih 250 m će platiti 150 eto ti računice.
Kad sam radio u hrvatskim šumama, uz brdo vlastitih šuma, kupio sam šest kubika
višemetrice, bukva grab. dobio sam rubne grabove, jedan trupac od četiri metra
sam cijepao tri dana. nikad više, makar morao namještaj paliti.
kao pripravnik sam pitao jedog lugara jer sam vidio u jednoj sječini brdo hrastovih gula,
kaže nemaš brige, pili i vozi, cijena 35 kn kubik. Bilo je jedno desetak kubika.
cijeli petak smo stari i ja pilali, ja još raskolio da se u subotu lakše natovari.
došli s dva traktora u subotu, i dvije velike prikolice, no na jednoj smo uspjeli prekriti
dno i to komadima koje sam dan prije mora raspiliti jer ih nisam mogao raskoliti.
Inače ulaz u šumu se zaključava.
Poslije mog odlaska je očito netko bio :)

tako da više izbjegavam samoizradu i kupovinu od šumarije.
i tvoja priča me uopće ne iznenađuje, jer sam vidio kako se radi i što se radi iznutra.
 
Na vrh