• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gdje kupit ogrijevno drvo i po kojoj cijeni

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
to ti je terensko računalo pomoću toga razdužuje masu i vrstu drveta u pojedinim odjelima,razdužuje popratnice itd. kad dođe u kancelariju kod revirnika kablom se spoji na računalo i prenese sve podatke
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
otprilike tako ali sigurno sačuvaju koji listić za drugi dan

ma nemoj biti naivan kakav papir kako im se oprema sofisticira tako i oni iznađu način da s njom manipuliraju tj s nama
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
tako je!!!
glavna manipulacija su im popratnice-o tom sam blokiću pričao u nekom od predhodnih postova
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
tako je!!!
glavna manipulacija su im popratnice-o tom sam blokiću pričao u nekom od predhodnih postova

tako je i pao ovaj što je bio u buksi, no trebalo je revirnici šest mjeseci da otkrije kako je to
izveo. imao je dvije knjižice popratnica, jedna za prijevoznika, sve uredno, druga u šumariju.
to se radilo o tehnici.
trebalo je provjeravati pločice, popratnice, sva čuda, ali je dolijao, ali nedovoljno.

a s terencima je sada malo teže muljati na tehnici, ali višemetrica koja nema pločice, to je pravi pičvajz. čim su dobili odmah su znali kako će "zaobići" zaštitu. jer svaka tehnologija koja
dođe ima neki bug koji "snalažljiv" šumar može "popraviti"...

a što se tiče ogrjevnog drva primijetio sam da ljudi manje kupuju od ovih što rade preko svojih lugara, nego od ljudi koji imaju svoje šume odnosno rade po privatnim šumama.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
da to je istina štp kažeš da manje kupuju od ovih što rade s lugarom
jedan takav dečko došao meni neki dan da kak idu drva... pa reko prodo sam sad 70m u par dana, on je riješio nešto s lugarom a ostalo mu cca 40m što mu navedeni nije "nije uspio riješiti" pa nek se sam snađe...i bla bla pita jel imam koga za drva,kažem ko fol ma reko to meni stoji u dvorištu pa kad netko vidi, stane i kupi-imam ja svoje 2 mušterije koje če od mene uzeti drva da su neznam kakva i da je neznam koliko van sezone jer imamo svoje odnose, pitam ja njih kao za kolegu-kaže ma nema šanse, još kad sam spomenuo lugariju reko da su zlatna da ih ne bih uzeo
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Po koliko idu i kakva drva kod vas što se tiće metrica? Kod mene cerovina, grab i bukva po 240 kuna metar bez prijevoza normalno.
 
M

Marka31

Guest
između 220-250 ovisno o sezoni a kod nekih padobranaca i po 180 i sve normalno s prevozom
 
U

USRO

Guest
Nego, imam ja sume 4 jutra i dal bi to pod kosu!?

Pare na sunce pa rezi (uglavnom drva za ogrijev).
Jel to funkionira tako i koliko mogu dobiti cca

Primam i ponude, lokacija Lasinja
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Za 180 kuna padobranac vozi na adresu metrice? Pa koja su drva za te novce vrba i lipa možda?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
pa lani je bilo 220 u sezoni a sad isto iako mislim da če kod nas sad otiči na 240
a što to voze po 180-kod nas garanjevina ida za to
 
M

Marka31

Guest
to su kamiondzije koji odnekuda vuku svaki dan drva vec izrezana u metricama a sto se tiče drva posve normalna drva za ogrijev grab bukva cer.....
nešto sam bio načuo da kod našica ista drva u samo izradi plačaju oko 20kn/m
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
to su kamiondzije koji odnekuda vuku svaki dan drva vec izrezana u metricama a sto se tiče drva posve normalna drva za ogrijev grab bukva cer.....
nešto sam bio načuo da kod našica ista drva u samo izradi plačaju oko 20kn/m

to ti je drvo iz ćišćenja branjevina, onih gustiša, kod nas je cijena takvog drveta 11 kuna
(jedanaest). lik je to radio dva mjeseca, kad je vrijeme dalo, napravio je oko 35 metara i prodao za 180 kuna ispiljen metar.
i vjerojatno granjevina koja se još može podvući pod metricu.
teško da je to promjer iznad 10 cm.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
Za 180 kuna padobranac vozi na adresu metrice? Pa koja su drva za te novce vrba i lipa možda?

samo uživaj i radi po svojoj cijeni , budi kvalitetan u poslu i samo gledaš kako padobranci padaju :D
već sam pisao o tome , kada im dodje neki veliki finansijski izdatak (tipa gume,generalka,havarija) tada propadaju , već sam upamtio takvih mnoooogo slučajeva oko mene
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Nego, imam ja sume 4 jutra i dal bi to pod kosu!?

Pare na sunce pa rezi (uglavnom drva za ogrijev).
Jel to funkionira tako i koliko mogu dobiti cca

Primam i ponude, lokacija Lasinja

to nesmiješ sjeći sve nego kad ti dođe inžinjer i doznači koliko smiješ koje godine
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
to ti je drvo iz ćišćenja branjevina, onih gustiša, kod nas je cijena takvog drveta 11 kuna
(jedanaest). lik je to radio dva mjeseca, kad je vrijeme dalo, napravio je oko 35 metara i prodao za 180 kuna ispiljen metar.
i vjerojatno granjevina koja se još može podvući pod metricu.
teško da je to promjer iznad 10 cm.

i ja sam mišljenja da je tobranjevina-kod nas je 16kn neke mjere jer neznam kak bih to izmijerio osim po tablicama i normativima
složio bih de i sa savom pošteno i bez kur..nja, ništa nije viječno a pogotovo što radi u šumi, tauzenku eura u rezervi za nedo bog
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Cijena ogrjevnog drva

evo kak naslov kaže kolike su cijene ogrjevnog drva,koje drvo koja kvaliteta,rezano na kratko cijepanice.
kod mene recimo nije ista cijena od trupca i od brka.

cijene koje u mom kraju su aktualne i kaj je najbolje potražnja je velika.
hrast-220-230 kn/m.
grab i bukva 250-270 kn/m.
sad mene zanima koliko je 1m johe dosta se traži a uzel sam odjel u dogovru i ima je 60-70m.
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
evo kak naslov kaže kolike su cijene ogrjevnog drva,koje drvo koja kvaliteta,rezano na kratko cijepanice.
kod mene recimo nije ista cijena od trupca i od brka.

cijene koje u mom kraju su aktualne i kaj je najbolje potražnja je velika.
hrast-220-230 kn/m.
grab i bukva 250-270 kn/m.
sad mene zanima koliko je 1m johe dosta se traži a uzel sam odjel u dogovru i ima je 60-70m.

hrast prosušen, piljen na pola metra za centralno, znam da su neki tražili 320 kuna za metar. jesu li uspjeli prodati po toj cijeni ne znam. meni se čak čini da je i ovih 220-230 kuna previše. ali ako ide po toj cijeni super.
bukva i grab, piljeni na kratko također za centralku dostava u zagreb 330 - 350 kn. oblica iz vrha piljena na kratko 170 - 190 kuna. metrica od 230 - 260 kn metar.
joha ti je za celulozu 70- 80 kuna. a za ogrjev kod mene prodaju 90 pa čak do 110 kuna. rezano na metar i ne kalano. kupuju ljudi za centralno preko ljeta za grijanje vode.
 

Najnoviji postovi

Na vrh