• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gdje kupit ogrijevno drvo i po kojoj cijeni

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Gledam na slovenskom oglasniku metrice od 45 do 60 eura http://www.salomon.si/oglasnik.aspx?Oglas=gaber+drva , kad se sjetim da sam jednog lika koji s kamionom razvozi drva pitao koliko plaća metrice inteligentno mi je odgovorio 180 kuna (mene bi bilo sram to reć). Jebu stvar oni iz oglasnika koji nude po nekoj povoljnijoj cijeni tobože da privuku kupca a onda ga prevare u količini i kvaliteti drva i preprodavači napravili biznis dobili svoje a kupac drugu godinu opet kupuje "povoljno" drva i prolazi istu školu. Treba cijenu dignut na 50 eura i gotovo. Gledam na ovoj stranici http://www.mojkamin.net/Clanci/Cijenadrva.aspx i metar drva odgovara negdje 150 l lože, a 150 l lože košta 950 kn dakle i s cijenom od 370 kn bi grijanje na drva bilo gotovo tri puta jeftinije od grijanja na ložu a trenutno je gotovo pet puta jeftinije, drva su prejeftina.

e napokon je i to netko primijetio:partyman: , naime kod mene cijena drva nije zadnjih 10-ak g nije išla gore, u sezoni 220kn-grab-bukva a hrast 160kn, a ako pogledamo koliko je gorivo, mazivo, gume...i sve drugo otišlo gore doista su drva preeeeeee jeftina, evo s kolegom koji kupuje od mene znam otfurati turu za zg ili sk i tamo ih trži po 260-270kn grab bukva i moram napomenuti da vozi poštenije od drugih koje znam a za 9m proda 10 ali kako sam več rekao da je najpošteniji kojeg znam jer vidio sam kako drugi tovare moj štos, ostaje im na 10m-2m-tj tovare 8m ali ti prodaju samo jednom i nikad više a spomenuti kolega vozi ljudima od 92.g i stalno starim mušterijama + nove i nikad problema!
dok znam njih 7-8 koji su došli i dovezli drva pa je bilo polupanih šajbi i noseva u i na kamionu:rolfer: također ljudi u prvom trenu ostanu šokirani pa tek nakon dan ili 2 zovu policiju pa zatim policija naruči kao osoba e onda kad majstor dođe obično mu zaplijene drva, dobije kaznu za pretovar, te sve moguče nedostatke koje mu nađu na kamionu, te još mora ili vračati novce ili nadomiriti drva, i to im stalno rade i ovi stalno varaju, pojedinci redovito posiječuju zatvor ali ne odustaju......
nije mi jasno kako im 1m na 10 nije dovoljno nego moraju pretijerivati:scratch
 
B

bosniahos

Guest
-

Stvarno su prebezobrazni.Kao da su drvo dobili besplatno ili ukrali nekom jadniku.Moje iskustvo sa tipom iz OS.kao ponestalo mu u njegvog<nabavljaća<pa će dokraja uzet od mene u mom dvorištu.Platilo dogovorenu cijenu i otišo.Meni malo ćudno kako to sad uzel nekoliko metara a prije nije htil cili kamion drva uzimat.Nekako intuitivno odem u šumu da pogledam fata.Vidi se trag kamiona a pred ulazom u šumu veći traktor nigdi nikog.Reko pa ni vrag da su otišli kamionom unutra gdi ima i traktor muka.<Nabavljaći< tovare gazda mobitelom objašnjava uspijeh aha,reko ruke gore saću vas pokrkat ovi domaći hulje bris a pićka osijećka pa neznam nisam ja kriv.Kaže zovi policiju pa ćeš vidit.Dalja situacija nije za javnost a ja sam bio neko vreme u pržunu al više ne rade ni <nabavljaći< a drajver je već istrunul odavna.
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
znate zasto je takva cijena s drvima? jer ljudi imaju svoje šume i znači to ih ne košta ništa i onda idu stim cijenama jer opet se zaradi nešto i tako je uvijek tih koji će ići stim cijenama i stvarno imaju zarade ako imaju svoje šume al tako nemogu niti drugi poskupiti, i zato drvo nije ni poskupilo ništa dok je lož duplo...

jer ko i u svakom poslu uvijek ide netko s manjom cijenom kako bi prodao, al kada kupujes resurse prerađuješ pa prodaješ to će uvijek ići cijena gore jer resursi poskupljuju i nitko neće moći imati cijenu istu kao prije 5, 7 8godina ni da ima 1kn zaradu na mjesec neće moći imati istu cijenu, a kod drva se može dok imaš svoje šume, al nestat će i te tvoje šume i dok druga ne nikne si u banani (jer tada ti je zarada 3x manja), al očito ni još došlo do toga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh