• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje kupiti povoljno novo vitlo u RH

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Susjed bi kupio vitlo za imt 539...Za oko su mu zapali uniforest,krpan i tajfun...koji bi mu vi preporučili i koji tip?

Mene isto to muci, samo meni treba za 533.
Trenutno me muci je li isplativo investirati u vitlo s donjim skripcem da snizim teziste traktora posto je traktor lagan, znaci tajfun egv 35A ili krpan 3,5e ili jednostavno uzeti krpan classic 4t za 4000kn manju cijenu?
 

marx

Novi član
Tu od
30 Stu 2014
Poruka
21
Ja imam krpan 4si.Donji škripec rijetko uporebljivam.A treba znati ,da ima moj traktor samo 14000 kg.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Svaka kuna koja se ulozi u vitlo je isplativa, sad je samo pitanje ko kolko moze ulozit! Po mojem tajfun je najjaci ali i najskuplji, a sve ostalo kolko para tolko muzike!
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Za ove modele koje sam gledao ispada da je kod nas Tajfun dosta skuplji od Krpana, a u Sloveniji nije tolika razlika.
Npr Krpan 4si s dva skripca je u Slo 1200 E, Tajfun egv 40si je 1212 E,
dok je kod nas takav Krpan 9500kn , a Tajfun 9500+pdv.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Krpanova vitla su odlična tu nema lomljave.
I svi su oni tu u kvaliteti i tajfun i krpan.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Kakva su Karasova vitla, ima li netko iskustva s njima? Netko mi je rekao da je to kopija Krpana. Po cijenama na njuskalu njihovo 4t vitlo je jeftinije skoro 1000kn od Krpana 4t classic.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Ima kod mene čovjek 5.5t Karasa. Čini mi se ok vitlo i msm da je puno povoljnije od slovenaca. Mislim da ga je platio 6000,7000kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Pogledaj izradu Karasa i Krpana, pa ti bu jasno zakaj je jeftiniji.
Ak već hoćeš jeftinije vitlo od Krpana, pogledaj vitla koje proizvodi Zenta.
Kontaktiraj člana zgzac za detalje.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
965
SOSTA@ Zasto se radi nauka oko donje koloture,pa sva vitla imaju napravljenu neku kuku za vucu,zar je tu problem slozit neku piksu ,dvije ploce i kolotur i sve rjeseno?

Molio sam clanove da izmjere koliko je bubanj u stranu od centra daske,medutim nije si nitko dao bas truda izmjerit to ,nevjerujem bas da nitko nije imao vremena ,,,,,,al nema veze...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ja bi ti izmjerio ali mi nije baš blizu,ako se sjetim sutra budem ti izmjerio.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Krpanova vitla su odlična tu nema lomljave.
I svi su oni tu u kvaliteti i tajfun i krpan.

Nema lomljave ako kvačiš na traktor koji ti proizvođač propiše što se tiče snage.
Krpan 5tsi moje je puklo na dva mjesta,savita kompletna osovina ne krivim vitlo nego sebe jer to vitlo kvačim na traktor 100ks koji ga ne osjeti nego ga lomi:mad:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nema lomljave ako kvačiš na traktor koji ti proizvođač propiše što se tiče snage.
Krpan 5tsi moje je puklo na dva mjesta,savita kompletna osovina ne krivim vitlo nego sebe jer to vitlo kvačim na traktor 100ks koji ga ne osjeti nego ga lomi:mad:

A to je drugo .
Jel sajla šteka , jel ima razlike iz među standardnog 5t i tvog si osim izgleda daske, i špage
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ne šteka iako je na njemu 4-ta sajla sada,razlike ima i nema ušminkanije je,zaštićenije i špage su tu iako nisam bio presretan snjima sad sam se naviko i puno je sigurnije nego ručka:icon_super:
 

sina

Član
Tu od
21 Ožu 2014
Poruka
150
Na krpanu 4t je osovina bubnja na sredini daske, daska je 120 cm široka, po visini je na 27 cm.
Ak trebaš još kaj mogu izmjeriti, samo javi.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
SOSTA@ Zasto se radi nauka oko donje koloture,pa sva vitla imaju napravljenu neku kuku za vucu,zar je tu problem slozit neku piksu ,dvije ploce i kolotur i sve rjeseno?

A ne znam jel nauka, razlika u cijeni istog modela (Krpan 4 SI) s i bez koloture je 1000kn, cijene same koloture po oglasnicima kolko vidim krecu od 400kn prema gore, znaci treba jos neki materijal i tvoj rad, tu mi se onda cini bolje ici na tvornicko rjesenje.
Eventualno je isplativo ako ga sam ugradis na Classic seriju za koju ne nude mogucnost donje koloture.
Teoretski ni konstrukcija vitla nije neki kunst, pa opet neki proizvodjaci ne mogu slozit vitlo koje npr. prolazi test trajnog opterecenja.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
965
Na krpanu 4t je osovina bubnja na sredini daske, daska je 120 cm široka, po visini je na 27 cm.
Ak trebaš još kaj mogu izmjeriti, samo javi.

Trebao bi od starijeg modela gdje je zamaknuto u stranu tako da i kardan dode vise prema centru,hvala svejedno.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Onda ti ne vrijede ni moje mjere jer je i moje novo vitlo,bubanj je u sredini a kardan je zamaknut.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
965
Dal onda sajlu namata dobro ili ide svakako,jel takvo imam za izmjere uzet kod kolege ,ali sam mislio da bi bilo bolje malo zamaknut u stranu.
Budem onako odokativno malo ustranu ,pa ce bit to ok ,samo da prikupim sve pozicije.
Hvala na trudu u svakom slucaju i do .:drink:
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ima li razlike kojom snagom treba vuci spage kod Krpana, a kojom kod Tajfuna? Prijatelj koji je radio s 4t classic Krpanom i Krpanom sa spagama veli da se moras uprijet ko sivonja kad upravljas spagama,pa da je vlasnik cak skratio te spage kako bi se upro u kotac traktora kod rukovanja i da mu je zbog toga bolji ovaj obicni krpan s ruckom.
Dok covjek koji ima tajfuna 4t sa spagama veli da upravlja spagama bez ikakvih problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh