• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GDJE KUPITI RABLJENI KOMBAJN

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ne bi li 1996 godina kombajna trebala imati prednju poluokruglu šajbu.
 
M

mladi gazda

Guest
Zlatko123 kaže:
Kolega savjerujem ti da si uzmes svakako hidromat....nas koliko si brzi na njivi puno brze se okreces...ja imam df-a 3580 imam 3,60m žitni heder i 5 redi sa rotofrezom kukuruzni i super sam zadovoljan...aj sam za svoj dao 23 500 eura....covjeku bila zurba on si je kupio novog john dereea i trebalo mu je novaca za polog tako da sam super prosao....u svakom slucaju bilo koji kombaj obavezno hidromat...:)


Imanjak za te novce imam ponudu iz Bošnjaka od jednoga čike ali nema kukuruzni heder a i da budem iskren malko mi je to puno para dati na ovu krizu i na ovako netabilne noge na kojima je danas poljoprivreda tako da neznam idem na teren sutra možda u obilazak pa ćemo vidit sa čime se raspolaže......................... Jel znate možda još neke švercere koji bi imali nešto dobro za prodati??

..............mladi gazda..............
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dmatkovic96
čestitam!!!
Za ovo bi trebalo doč popit jedan aldamaš da se nekvari,zar ne? ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jd4755 kaže:
Ne bi li 1996 godina kombajna trebala imati prednju poluokruglu šajbu.
Da je Topliner onda da, a serija Starliner je imala kabinu stari tip sve do 99.g., kada je Starlinera zamjenio Ectron sa okruglom kabinom.
 
M

mladi gazda

Guest
Osijećam se ovdije prozirnim da nitko nevidi mene pa ću prestati pisati ovdije na ovoj temi a i općenito nevjerujem baš da ću doć više na forum.......................... pozdrav od mladoga gazde..............


...........mladi gazda................
 
B

Bobo

Guest
Mladi gazda, mislim da pretjerujes...

Zadnje 3 stranice ove teme su ti davani prijedlozi i savjeti o kupovini kombajna i pise ti sve.

Pitaj konkretno pitanje za konkretan tip kombajna jer svaki ima svoje prednosti i nedostatke, a ovo sto ti trazis je pre opcenito. Od svercera si broj dobio, a ako nitko ne odgovara na temu, ne znaci da si proziran, nego jednostavno ljudi ne poznaju ljude koji uvoze kombajne i drze ih u dvoristu na lageru.

Imas ljude koji kombajne dovoze iz njemacke, austrije svicarske, ali samo po narudzbi, a na nevidjeno kupovat nikako. I sam si rekao da je to previse novaca za dati.


Eto, toliko od mene.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
ja bi ti pomogal ali pri meni ti je nis vece od zetalice :roll:
mladi gazda kaže:
Osijećam se ovdije prozirnim da nitko nevidi mene pa ću prestati pisati ovdije na ovoj temi a i općenito nevjerujem baš da ću doć više na forum.......................... pozdrav od mladoga gazde..............


...........mladi gazda................
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Nisam detaljno pratio ovaj podforum "Kombajni" jer najviše o kombajnima raspravljaju oni koji ga nisu izbliza ni vidjeli, prvo mi se nije svidjelo pljuvanje po hidromatu, pa sam odlučio ne pratiti i ne ulaziti u neke rasprave, pa tako sam i zanemario i ovu tvoju temu, mladi gazda sorry. Znam za jedan 36.10, 87.g., 4.2m zahvat kose i 5 redi adapter, bez sječke za slamu, ako te zanima? Čovjek nije švercer, kombajn je radio do zadnjeg.

I jel te zanima Claas 98 ili 108?
 
T

tomonh

Guest
Ima ti jedan švercer Debeljak u Ježevu kraj auto puta,znam za Jd 975 sa oba adaptera oko 12000
 
M

mladi gazda

Guest
Nekad treba i kritiku udijelit da bi se došlo do konkretnoga rezultata............... bio sam na terenu okolo Zagreba, Bjelovara, Virovitice Novske itd.............. U U ježevu kod Debeljaka ima lepi strojeva ai lepi cijena gledo sam jednog 1322 kod njega hidro motor sa 4,20 hederom kombajn je onak u solidnom stanju treba ga još malo pregledat i tako nešto malo sitnice stavit pogon sječeke jer je skinut itd........... Uglavnom to je pogledano i traži 19 tisuća eura a išao sam u jedno mjesto(zaboravio sam ime) ima 2385 sa sječkom 105 ks motor obični remenjaš iz uvoza nigdi zagreban u top stanju 3 metra kosa prilično očuvan i čika traži 18 tisuća eura za njega............. Dali netko zna nešto o tome 2385 neke dobre strane i loše?? dal bi on mogao terat heder žitni 3,60?? dal može kukuruzni 4 reda sa frezom (tarupom)?? i još ponešto nekakva iskustva da napišete da mogu znati nešto više o njem!!!!!!!!!!

................mladi gazda............
 
B

Bobo

Guest
U DF kombajne se ne kuzim nesto puno, al na konedata.net pise da 2385 sa 103KS motorom standardni heder ima 3.6m, a isporuciti se mogao s 3.0 - 4.20m...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Za žitni heder se nebrini terat ce ga ali za kuruzni nezz bas....moj je 3580-170ks i tera 5 redi sa rotofrezom i nije mu tesko sad nezz el bi tvoj mogo od 100ks terat 4 reda....a sto se tice onog 1322 mislim ti radi kako hoces ali kod nas svi grde tog debeljaka....kao prvo dosta je skup a kao drugo kod nas se prica da on kupuje sve razbijene i strgane kombajne pa ih onda popravlja sa kako ih popravi nezz .....i jos jedan savjet nemoj padati na vanjski izgled tj dali je obojan...bitno ti je da mu sve ostalo radi dobro a za limariju nebrini to se lako pokrpa.....
 
B

Bobo

Guest
Ako zmaj 142 tera 4 reda s frezama, tjerat ce i DF...

Sto se Debeljaka tice. Cuo sam i ja sve najgore, kao i za svakog drugog preprodavaca, da ne kazem svercera. Covjek iz susjednog sela bas kod njega kupio kombajn i zadovoljniji ne moze biti. Trazili su na puno mijesta i tamo su nasli jako uredan kombajn (nema puno naljepnica ;) ) za normalnu cjenu.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
A nezz...kod mene ga bas niko nevoli svi kazu da je los a sad sta je istina od toga ....uglavnom bitno da je svako zadovoljan ...i kupac i prodavac......a sto se tice zmaja prvi put cujem da on ima frezu....
 
B

Bobo

Guest
Po Vojvodini imas ljude koji ugradjuju roto freze na ZMAJ ukuruzne hedere. Njiva iza takvog stroja bude obrijana "ajnc A". Samo sto onda vise nema vrsidbe u drugoj brzini, nego samo u 1., ali ako ne moras malcirati za njim, to je onda vise koristi nego stete.

Nije ugradnja skupa, a sistem je jako jednostavan.


Debeljak ti nije nista losiji ili bolji od ostatka, samo je karakteristican po naljepnicama... Mpguce je da je ovaj moj naletio na dobar kombajn gore, ali svi strojevi mu izgledaju uredno iz vana, ne znam kakvi su "pod haubom" pa to ne zelim ni komentirati. Znam samo da ovaj kombajn koju je u susjednom selu samo ima potresene zupce na kosi i remen dva. Drugo sve odlicno.
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Sto se tice rotofreze znam kako izgleda njiva jer i ja imam rotofrezu na kombaju...a sto se tice svih svercera svi oni su isti ....sve strojeve malo prefarbaju pa odmah traze vise novaca za njih ....mene osobno obojani strojevi odbijaju jer onda neznas nista kako zapravo izgleda taj stroj...ostavi ti njega neobojanog pa ja kad ga vidim ako budem htio lako ga prefarbam a ne ovako kako oni rade malo ga prefarbaju i sakriju sve mane...ali tu nema pomoci taki su oni...
 
B

Bobo

Guest
Kazem ti da je Debaljak sirem krugu ljudi poznat po silnim naljepnicama po kombajnu. Gdje god je ogreban, naljepnica je tamo ;)

Tako sam i prepoznao odakle je ovaj susjed dovezao kombajn ;) A cuj, boja prodaje puno toga. Tebi nitko ne brani da se zavuces u kombajn i provjeravas debljinu limova i lezajeve i sta ti ja sve znam sto ne... boja je dosta bitna stavka i prije ce se prodat obojan stroj, nego hrdjav i uvijek po visoj cjeni...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Znam da ce se prodat prije obojani stroj nego hrđav ali ja ne bi niti jedan od tih kupio...sve polovno sto sam kupio do sada ima na sebi tvornicku boju i to super stanje...svi kada dodu i vide moje strojeve pitaju dali su novi ...hehe....ali ja i drzim do strojeva...pogotovo do rotobrane i sijacice...obavezno ciscenje i pranje na kraju sezone i onda naspricam sa uljem i naftom i onda u šupu....ove godine su mi jedino tanjurace ostale vani jer sjebo mi ih jedan kolega pa smo ih misli popravljat al nismo stigli...
 
B

Bobo

Guest
Kazem ti, svi su ti oni jednaki... Mislim da nece sad bas ici s namjerom da kupe krsinu, dovezu ju u HR, ovo ono, farbaju ju i srejuju bez veze, samo da bi nekome uvalili krs...

Dakle, covjek je trazi oadrese i brojeve telefona "trgovaca" kombajnima, sto je donekle i dobio.

Debeljak bio los ili ne, nek se za njega zna, kao i za sve ostale. Ima ih par i na forumu, pa se ne javljaju...
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Ma nemam ja nista protiv njega nemora biti da covjek ima lose strojeve samo kazem sta se prica kod nas i kakva iskustva ljudi imaju sa njim...ali uostalom ni drugi nisu bas puno bolji tako da nemamo bas prevelik izbor...ja sam imao srecu pa sam kupio od privatnika kojemu je bila velika sila pa je kombajn isao po nizoj cjeni...limarija je losija i malo je boja losija ali unutra je sve kao bombon....motor radi kao novi hvala Bogu ... a sto me najvise zadivilo covjek je imao boju orginal deutz-fahr koju mi je dao uz kombajn...nije ga htio bojat bas zbog toga da ljudi nebi mislili da nesto skriva....:)
 
Na vrh