• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GDJE KUPITI RABLJENI KOMBAJN

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
mladi gazda kaže:
Hm New holland Nisam baš upoznat sa njim iz nepouzdanih informacija čujem da su potrošači kao i john dere.........
Ima za 17500 eura u Njemačkoj Deutz Fahr 3610 u ljepom stanju ali danas pogledam vald je već prodan dok ga nema........... dajte vi preporuke mišljenja (dali hidromat ili ne) naću ja nešto preko rođaka u Njemačkoj..........

......mladi gazda................
NH i class su sigurno najbolji kombajni pa je sve ostalo stvar ukusa.za potrošnju mogu reći da nije velika,a to znam jer ga ima bratić i svake godine skupa vršimo žito.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Imas kod covjeka u bosnjacima vise komada i bolje su cjene nego kod debeljaka.
oglase mozes naci na njuskalu
 
M

mladi gazda

Guest
Hidromat otpada jer svi se jadaju na njih kažu dok ide super al kad ode onda jeb......... ježu majku.... Iće kod mene nekih 60~70hektara u raznim kulturama + toliko možda nekih usluga ako budem sdve stigo tako da mislim da će se naradit................. Ipak bi uzeo Deutz Fahra koji nija hidromat jer ima mi ga rođak doduše je manji 1002 al mali ide kao lud on ga je kupio iz uvoza i radi bez problema sam odžavanje i gas... A mogu reć da neide usluge ide samo sebi i to nekih 80 ~90 hektra godišnje u raznim kulturama..............
Baju u Bošnjacima sam vidio na Šnjofalu i ima zanimljive robe, malo me vreme patilo ovih dana al evo sunce sja ko tepsija pa odem ja kod njega da vidm sa čim raspolaže a i cijene mu nisu tako paprene kako je Čika Zeko reko............
Može te vi pisat i dalje preporuke uvažavam svako mišljenje i savijete............... HVALA............

....................mladi gazda......................
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ma nevjerujem da se ti hidromati toliko kvare, nek netko sa ovoga foruma napiše kome točno se pokvario hidromat i na kojemu kombajnu. imam ga na JD 1188 i zakon je, naspram pogona na zmaju kojega sam prije imal. vršidba ide dosta brže nego kog standardnog pogona, nema kvačila, krčenja mjenjača. kad bi uspoređival kombajne istog kapaciteta košnje, sa hidromatom ili bez, hidromat bi bio sigurno za trečinu brži u košnji. jedina mana je ulje koje se jako grije u žetvi žita dok imaš puni bunker, a vani 40 stupnjeva, pa mi diže temperaturu vode. a u soji ili kukuruzu ne diže temperaturu. otkad ga imam promijenio sam jednom ulje u pogonu skupa sa filterom.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
20-ak godina vozimo isključivo samo hidromate, i stvarno nikad do sad nismo imali s tim problema. Ustvari jednom smo na Bourgoinu jedino imali kvar, ali ako se to može računati pod kvar, crijevo se zaglodalo i pumpa je vukla zrak pa je teško išao u opterećenju. Ovu raspravu o hidromatu sam vidio, i vidim da ovdje ima pametnijih od mene pa se nisam htio uključiti. ;)
 
T

tomonh

Guest
Svakako moja preporuka ti je hidromat.Nedaj bože dok ima korova u soji ,pšenici i slično ti si uvijek polako ubrzavaš ili usporavaš.na rupama usporiš,na ravnom potjeraš.
Debeljak ima paprene cjene,on starudiju pofarba i digne mu cjena 50% i ti dođeš,ljep na oko a ono banana...
Mi prije nego što smo kupili novi kombajn malo smo gledali rabljene i ništa nije bilo ispod 40000nprDominator 98 i u tom rangu,
Dovoz izvana če te koštat 3-4000eura
Ima jedan serviser iz agrije jd 975 sa oba adaptera za nekih 12-13000eura
 
B

Bobo

Guest
Poznam covjeka koji je kod Debeljaka kupio kombajn i ovaj je super zadovoljan i kaze mi da se cjena kretala u rangu drugih, al je ovaj bio u puno boljem stanju. Imali su prije malog zmaja 133rm, sad imaju 142 i znaju sto je kombajn. Sve pregledali i ovaj DF sto sad imaju uz 142 ne mogu prestati hvaliti. Bojali su se za njega, jer je od 142 manji, pa su mu sjecku skinuli prve godine, al kad su vidjeli da ima veci ucinak od zmaja, sjecka ide na njega nazad.

Za Debeljaka samo lose stvari citam po internetu. Skup, neposten, mulja, ovakav onakav, al vjerujem da covjeku treba dat sansu, jer ne znas sto ces naci i za koje novce.

Sto se hidromata tice, koliko znam da ga u mom kraju nitko nema, al nikad nisam cuo da je nekome hidromat otisao na kombajnu, pogotovo ako je kombajn iz uvoza, jer stranci mjenjaju ulje i filtere redovno, dok domaci ne mjenjaju, jer "ulje nije pocrnilo" ili je mjenjano neadekvatnim, jeftinim uljem sumljivog porijekla...

Hidromata se ne treba bojati, dok god je ostatak stroja u urednom i vidno odrzavanom stanju.
 
M

mladi gazda

Guest
E da sad ste me još više rasporili dal hidro. ili ne................... ja bi ga uvezo nije mi problem imam ja puno rodbine po njemačkoj i austriji ali to mi ide preko kredita pa neću moć dobit predračun i povijerenje banke(Nisam siguran ali.) Vidit ću sa bratićem iz Virovitice on zna neke švercere jer je on kupovao prije nekoliko god........... Ida on ima baš ovakoga 1002 sam starijeg vjerovatno dok je on Fahr i stavio mu kabinu od zmaja 142stoji mu kao da je nejgova orginalna ofarbana istom bojom kao kombajn i super izgleda............. I dalje pišite savijete i preporuke a tako neke prodavače spomenite ako znate da ima dobre robe.............. hvala.............


...............mladi gazda..............................
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Kaj velite na kombajn DF 27 80 H ?

Jel tko upoznat s njime? ima li koje mane osim da zna popucat...
 
P

pixa93

Guest
polovna fiat laverda iz italije ili ak ides na nove onda na clas.najejftiniji je
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
markach kaže:
Kaj velite na kombajn DF 27 80 H ?

Jel tko upoznat s njime? ima li koje mane osim da zna popucat...
Ako je kombajn uredan nema nikakvih mana, nisam ni za to čuo da zna popucat, vjerojatno to nisu bili normalni uvjeti. Kod tih kombajna je možda mana to što je drugačiji od 1322, 1600, pa nisu dijelovi isti, npr. korpa, pa se to teže nabavlja.
 
M

mladi gazda

Guest
Jel ima netko da zna još neke trgovce tj švercere kombajnima idem u utoran u potragu ali je slab izbor pa me malo strah da neću naći nešto posebno.............. tko zna neka pošalje broj ilki adresu na privatnu poruku ili ovdije da mogu znati sa čim se raspolaže................. hvala................


.......mladi gazda............
 

Zlatko123

Član
Tu od
14 Sij 2010
Poruka
202
Kolega savjerujem ti da si uzmes svakako hidromat....nas koliko si brzi na njivi puno brze se okreces...ja imam df-a 3580 imam 3,60m žitni heder i 5 redi sa rotofrezom kukuruzni i super sam zadovoljan...aj sam za svoj dao 23 500 eura....covjeku bila zurba on si je kupio novog john dereea i trebalo mu je novaca za polog tako da sam super prosao....u svakom slucaju bilo koji kombaj obavezno hidromat...:)
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Ja neki dan kupio kombajn DF 4045 H 1996. god 4.2 žitni i 5 redi capeelo preklopni

slika0110a.jpg


slika0102p.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Odličan je kombajn, i čestitam na kupnji, i želim da te dugo i dobro služi ova kombinacija :)

Adapter je Capello i istog izgleda kao i moj, na svom još nisam našao ni jednu manu tako bi trebalo bit i na tvom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,618
dmatkovic96 kaže:
Ja neki dan kupio kombajn DF 4045 H 1996. god 4.2 žitni i 5 redi capeelo preklopni
Ma, sram te bilo! Kak možeš kupiti tak lijepu stvar ;)
Da bog da ti ga pes zapišal ( da se ga naužiješ) :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh