• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

GDJE KUPITI RABLJENI KOMBAJN

N

Nowittza

Guest
A situacija s tim kombajnima kod nas je sljedeća. Kod nas su stvarno preskupi ako usporediš s cijenama u inozemstvu a da ne govorim koji je ondje izbor. pogotovo Francuska. Ako bi opet sam išao uvozit stroj dok platiš pdv transport ispast će te skuplje nego da si ga ovdje u hr kupio. Tak da nevalja nikak. Jedino da preko poznanstva ili nekome ak je hitno pa da prođeš jeftinije. Al recimo jedan dobar df 1322h kod nas nećeš nać ispod 20k E što je apsurdna cijena jer u inozmestvu kupiš Nholland 8070 s duplim bubnjem koji je napredniji kombajn i brži 6 puta. U inozemstvu opet vole muljat s radnim satima, kolko sam skužio jedino valjda john deere nemogu mjenjat rade sate, kod ovih novijih john deera, na njima valjda elektronika ne dozvoljava. Uglavnom uz svu pamet svijeta za kupnju kombajna trebaš imat sreće...
 
Z

zlatko_01

Guest
Di su ti kombajni iz Bosne od Debeljakovih, Debeljak je mozda svercer i farba to sve ali ovi iz BiH/Bosnjaka su izraubani do kraja, nijedan mi se njegov kombajn nikad nije svidio, bas se vidi da uvozi samo da je jeftino, bez obzira kako izgleda i kakav je iznutra, samo da je najjeftiniji moguci.

Samo da odgovorim na ovo i da kežem Isparak netočnog navoda
Debeljak je švrecer ofarban sa 100 i više boja i zaštita tako da je on priča za sebe bio sam kod njega više puta tako da znam o čem pričam...Stari debeljak i nekako ali mladi voli pričat ali mleti praznu slamu... došli smo ja i burazer kod njega kupit kombajn i rekli da nikad nismo imali kombajn pa nam je počeo pričat koje kakve priče vam tam bla bla blaa buraz ima već godinam kombajn tako da je sve raskrinkano..... U bošnjacima nisam bio ali mi je žao što nisam jer ako je po priču uvaženog člana Steve izarubani kombajni takve iste uvozi i debeljak dobrano ih upakira i prodaje nama i ostalima i priča kako je taj kombjan malo radio ovo ono tako da ako i nije obojan i upicanit (bar meni) onda znam što zapravo je a što nije.... Ja sam osobno kupio 3580 koji ima i nekih hrđavih mjesta i ogrebotina i slično ali je kombajn koji je radio tko neće takvo nešto neka kupi novo pa će bit onda ja mislim zadovoljan....
I da ima kod Vukelića jako lepih kombajna u Novskoj što sa nije baš mogolo reći onda za Debeljak kad sam ja bio i obilazio teren..... i ima još kod uvaženog člana vedrana što će možda i pogledat ovaj moj post jer i kod njaga su isto kombajni uredni i ok pa tko voli nek izvoli......:roll:
 
N

Nowittza

Guest
Samo da odgovorim na ovo i da kežem Isparak netočnog navoda

I da ima kod Vukelića jako lepih kombajna u Novskoj što sa nije baš mogolo reći onda za Debeljak kad sam ja bio i obilazio teren..... i ima još kod uvaženog člana vedrana što će možda i pogledat ovaj moj post jer i kod njaga su isto kombajni uredni i ok pa tko voli nek izvoli......:roll:
Hvala na informaciji!
 
S

seljaček

Guest
098/656469 čovjek je doktor za kombajne nema šta ema koliko znam uvozi iz francuske austrije njemačke iz cjelog svijeta.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
što biste rekli na moju kupovinu case 953 2500 eura 4000rh,francuska trebo bi me doč nekih 5000 eur sve skupa jedino što ga nisam vidio uživo.e sad ak bude neko groblje dok dođe jao si ga meni a išo sam gledati male fahr-e m900-1000 ali mi to nekako krhko izgleda a šnek za istovar od 1mm lima i naravno puknut a svi cijene 5000-6000 euriča a to mi sigurno nemože ni sječku terat.
jedan poznanik mi je nahvalio ihc-a jer i on ima jednog 541 i super je zadovoljan kaže da je brži od df 1322 u košnji a da je ovaj 953 u rangu 1600 fahra .ali meni je svaki skoro dobar na trideset rali soje i kukuruza samo da može terat sječku i neznam koji kukuruzni adapter uzeti za 150ks kombajn,imam u francuskoj drago olimac 6 redi fiksni 90,godište 1000 eur dobro stanje ali taj mu je prevelik sigurno a možda class 5 reda sklopivi 1700 eura ili kod nas neki oros ili tako nešto,kombajn mi ima žitni heder 4.20 m pa mislim da bi 5 redi mogo nositi samo se i sklopivi više trgaju a i teški su
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
Cuj ovo kupio napamet ! :D Nego, kako si dosao do 5000 Eura ukupno ? 2500E kombajn + minimalno 3-4 dovoz iz Francuske + 23% PDV + 10% carine jer vjerojatno nije iz EU kombajn. Ili sam ja nesta krivo skuzio ?
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Cuj ovo kupio napamet ! :D Nego, kako si dosao do 5000 Eura ukupno ? 2500E kombajn + minimalno 3-4 dovoz iz Francuske + 23% PDV + 10% carine jer vjerojatno nije iz EU kombajn. Ili sam ja nesta krivo skuzio ?

e pa račun mi je na 1500 eura a dovoz neče toliko jer taj kombajn može na kamion tako da računam od 1500 do 2500 eur povratna tura kamionom a kombajn je iz francuske tako da mislim da ide samo pdv.
 
R

Renato5820

Guest
Ljudi da li imate kakvih loših priča o Vukeliću iz Novske?
Ugledao sam kod njega Class Dominator 98 ima 98.god=340000 kuna i Class Dominator 88,94.god=300000 kuna
 
Z

zlatko_01

Guest
pa ljudi oćete mi pomoć ili ne?

Ja sam bio kod njega prošle god malo smo cunjali i iskreno nismo našli ništa loše na kombajnima ali je on za mene iskreno skup bio u ono doba ali je opet imao po mome najbolju robu tj kombajne očuvane i garažirane i sve je se moglo probat a ne kao kod Debeljaka nesmije kao upalit uprašit će mu ostale kombajne .... moje mišljenje..:scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh