• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalka tomosove umo06 kopacice

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Todi nisam te bas razumjeo jel zavarim da mi se zalijepi elektroda pa da njom cupam ili?
 
T

Todi

Guest
ne, povuci čisti var iznutra i okreni dekl sam će ispasti ili malo pomogneš sa odvijačem(šerafciger)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Zaboravi elektrode, bušenja rupa, kojekakvi radapcigeri, toplo hladno ................. Uništil buš kučište, a ovi MEŠTRI te budu na kraju na to nagovorili :icon_confused::icon_confused:

Upotrijebi Lisnikov način, a pošto ti je problem varena guma upotrijebi sviječu ili sapun.
Tak ti mi slepari to delamo kaj nemamo penez da si alata kupimo ali se znamo snajti pa ni na WC-u ne ostanemo gladni :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Slike idu na pp.

Hvala, molim ...................
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Zaboravi elektrode, bušenja rupa, kojekakvi radapcigeri, toplo hladno ................. Uništil buš kučište, a ovi MEŠTRI te budu na kraju na to nagovorili :icon_confused::icon_confused:

Upotrijebi Lisnikov način, a pošto ti je problem varena guma upotrijebi sviječu ili sapun.
Tak ti mi slepari to delamo kaj nemamo penez da si alata kupimo ali se znamo snajti pa ni na WC-u ne ostanemo gladni :(giggle)::(giggle)::(giggle):

Slike idu na pp.

Hvala, molim ...................

Prednost ovog starinskog nacina sto se uglavnom koristi da bi se sacuvao lezaj.Tacnije kad hoces da stari lezaj jednog kucista da prebacis u drugo.U 99 posto slucajeva lezaj na ovaj nacin ostaje citav.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,499
Prednost ovog starinskog nacina sto se uglavnom koristi da bi se sacuvao lezaj.Tacnije kad hoces da stari lezaj jednog kucista da prebacis u drugo.U 99 posto slucajeva lezaj na ovaj nacin ostaje citav.
Ko zna zna v:icon_pidu::icon_pidu:
 
T

Todi

Guest
pa ako je dobar za drugo kučište, zašto ga onda treba mijenjati?:(:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
pa ako je dobar za drugo kučište, zašto ga onda treba mijenjati?:(:

Vecinom ide novi pa nije bitno jel se strga ili osteti,a ak je dobar ne diram nis.
Vecinom u 99%slucajeva su dobri jer nisu jako optereceni i ne griju se i u ulju su pa i nema potrebe za zamjenom.:drink:
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Hvala puno svima na javljanju. PRobacu to sam sapunom sutra pa vidjecemo dokle cemo stici.
Jako malo vremena imam od posla pa to ide onako na tenane laganini :)

Al valjda cemo je i upalit nekad :)


P.S. U jednom deklu gdje je radilica sa strane reduktora imaju na radilici 2 6203 lezaja. izmedju njih je podloska.

Jel ima neko predstavu koliko drugi lezaj(blize radilici da uguram u blok)
ako uguram previse stisne se od podlosku i drugi lezaj odna se oba okrecu tesko a ako uguram malo stiskace lezaj radilicu
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Radilica ima na sebi izdrean zub do kojeg ide lezaj i on mora ici do kraja a drugi bi trebal ici do njega ak je podloska izmedu njih i morali bi se vrtit slobodno,pogle kuciste pa ti bu jasnije do kud ide drugi lezaj.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
pa ja sam upakovo prvo taj do kraja jedan pa podlosku pa stavio drugi lezaj. al ne znam sad koliko da ga uguram prema podloski
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa ako je podloska moral bi ici do kraja na tvrdo.
Podloska nebi smjela biti veca od manjeg prstena lezaja i nabijes jedan na drugi.
Jesi siguran da je bila podloska izmedu jer meni na kosilici jedan lezaj od drugog su udaljeni tocno 1cm i nemam podlosku izmedu.
 
T

Todi

Guest
i jesi uspio izvaditi ležaj?
koju tehniku si upotrijebio rusku ili ...?
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nisam. Ovih dana sam bas prebukiran poslom. Danas sam samo uspjeo semeringe staviti. Probo vraitit onu dole pogonsku osovinu ali sam zaboravio kako se vraca na koju stranu. Jel bitno to na koju se stranu okrece?

Jbg po cijeli dan radim i onda ono malo vremena sto ostane moram raspodijeliti na 100 stvari, ali dobro bolje je i tako po malo sklapati pa da bude dobro na kraju nego zbrzati, to ne volim.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ako si i to zaboravio kako se okrece ti definitivno nisi za taj posao. batali se toga. onda slikaj aparatom sve kad rasklapas. ko ovako da ti objasni .
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
i ti bi zaboravio da te u zivotu muci 1000 bitnijih stvari, da krepajes 12h i vise za koru ljeba i platu koju mozda nes ni dobit,da vremena imas nekad i po sata dnevno jedva za sve ostalo u zivotu, a i kad ostane tih 30 minuta si obicno skrkan da nemos ni stajat na nogama. i onda kad svako peti dan uhvatis vremena za 3 sarafa odvrnuti pa slazes nesto mjesec dana sasvim je normalno da zaboravis kako je sta bilo.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
nemoj misliti da je moj zivot imalo lak. vecina nas ima iste muke i probleme. ali moras shvatiti da neke stvari ili moras pamtiti ili slagati kako idu redosledom .ili slikati sad bar nije to problem. neke osnovne stvari neznas a hoces se baviti mehanikom. za ove stvari treba dosta poznavanja i rutine i alata i odmoran mozak.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Netko ko zna ne pita na forumu nista jer zna,ak nekaj nejde ili nema gdje procitati pita ovdje.

Bar te dvotaktne masine nisu komplicirane i svatko ko nezna uz pravo navodenje slozi ga.
E dizel je vec malo kompleksnije i ak ga ne kuzis nema prckanja,zoves majstora ili ga ostavis dok ne skupis nekaj love.
Nikome nije bajno al se zato svakak snalazimo i prezivljavamo!
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
kako mu pomoci. sta god se ponudi za resenje dosad neodgovara mu. jel mogu ja napamet da znam koju osovinu i kako okrenuti. i sliku da imas pa nije zgodno. neradim ni ja to svaki dan. sve se radi logikom . hoce da budz nesto a nema .posle hoce da izbije lezaj a da sve ostane citavo i ko novo. e pa ni onda nek se snalazi kako zna. shvatam da je mnogima tesko ko i meni ali nesto sto je skoro nemoguce on bi da uradi a nema cime. pa kako onda pomoci i sta reci. evo izvolite vi pa pomozite napamet ako mozete
 

Najnoviji postovi

Na vrh