• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

zimerman:

na kojoj stranici si našao oznake za naljepnice?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
@Alfa - hehehe dobra sprava,,,ruda do jaja izgleda :lol: pravi si Don Kihot :lol:

bezimeni - tražio i ja na kojoj je stranici,,,al nema šanse da nađem...mislim da je o ovome reč, što je bagudina crtao...pa je stavljam... ;)

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
Z

zimmerman

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

bezimeni kaže:
zimerman:

na kojoj stranici si našao oznake za naljepnice?

Bezimeni to su ove slike koje je joekiki objavio. Prijatelj se bavi grafikom pa je to brzinski nacrtao prema ovim dimenzijama i izrezao na kater od samoljepljive folije koja se koristi baš za ovakve naljepnice.
Dimenzije koje su objavljene na slikama odgovaraju odlično!
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

džoekiki, cimerman,

baš vam fala za ovo, znam da sam vidio negdje al dok to nađem ihhhiiiiii, pođem ponovo čitat svaku stranicu i nikad doć tamo gdje krenem...ima da i ja nakitim svog TV ovih dana naljepnicama. živili!
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kupis samolepljive tapete...izrezes A4 format ubacis u stampac ,odstampas,izrezes i preko tog sablona
nanosis boju direktno na TV.....Moze parcetom sundjera ,,pipkanjem,,...
Ovako odradjeno je mnogo bolje i postojanije...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Eto danas sam malo radijo sa Tomom pa sam vam napravil jedan video. :mrgreen: Komentari dobrodošli.

[youtube:fs9k96vf]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3oxdgX4gS6k&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3oxdgX4gS6k&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube:fs9k96vf]
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

o fireman
dobar video
malo sporije vozis ,da li tak ovozis ubicajeno ili zbog snimanja,ipak mislim da tv sa tim malim teretom moze picit 3 sporom

bolje bi bilo da si mu lance stavio naprijed

predio sume ti je slican kao sto je kod mene,kod mene je cak i strmiji

vidim imas nozni gas na njmu kako si ugradio gdje si ga spojio,koliko je to funkcjonalno,pogtovo u sumi gdje traktor stalno vrda i trese se,ja sam to namjervam pravit na svom tomici,i mislim odvojit onaj leptir za gasenje od palice rucno gasa i namjestit da se gasi ko imt,jer ovaj leptir mi povlaci sajelu i palicu prema polozaju za gasenje i tim stalno moram drzat ruku na gasu.............
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
:mrgreen: Komentari dobrodošli.
Kad ja dobijem na lotu kupit ču svakom tomoljubcu po jedan Tv ..tebi budem kupio i mirovnu ..i to pravu ..poštenu ..Daću ti i lovu da si urediš taj novi Tv po tvojim kriterijima ..Pa se vozikaj s njim i tresi okolo koliko te volja .
i daj malo tog gasa , motor je napravljen da se vrti a ne da brojiš taktove .
Snaga je umnožak okretnog momenta i kutne brzine ..onako jednostavno računano .
Dakle proporcionalna ...ako radiš na manje okretaja "izvlačiš" više mometa . Moment je taj koji trga zubčanike i ključeve . Daj mu nek se vrti , nek te dobro protrese .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Matrix
Prvo ti moram reči da se na videu ne vidi koliko jako je tu uzbrdo i koliko je loš teren, mokar i blatan, čak sada teče voda po tom putu nizbrdo. Zbog toga optimalna brzina mu je druga brza a plus toga treba i snimit sa fotičem :mrgreen: .
Što se tiče tereta moglo bi još na njega ali i onako sam imao materiala za još jednu vožnju, a da bi sve u jedan put bilo bi previše.
Tu gde idem uzbrdo vidi se rasturen put od problema od jučer- previše tereta i bez lanaca.

Ne podržavam te u toj ideji da bi bilo bolje staviti lance na prednji kraj jer prikolica opterečuje zadnju osovinu puno više nego šro je prednji kraj težak, a tu je još uzbrdo što dodatno optereti zadnji kraj a prednji rastereti.

Nožni gas je super stvar i da ga nemam to bi bilo prvo što bi ugradijo na Tomu. Ima dve sajle (iz nožnog i ručnog gasa)do sredine traktora a od tamo napred ka motoru ide jedna. Moj TV ima drugačije spojeno na motoru gledajuči na tvoj TV 420. Moj nema tog leptira. Ako ti povlači leptir ručicu na stranu za gašenje, onda nemaš nešto dobro naštelano ili ti je odvijena matica na donjem kraju ručice ručnog gasa. Ručni gas mora bit pomalo tvrd (ne previše) da ga drži tamo gde ga ti ostaviš. Pogledaj tu maticu na donjoj strani gasa.
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma sta da komentarisem :shock:
Kao da sam ja vozio,uzivao sam....
Ma jaooooooo ocu i ja Tomu....
Sanjam ga nocu..
Nasao jednog 523 91godiste,covek ga koristio za prskanje vinograda.
Daje ga za 2000 e sa prskalicom i dvobraznim plugom.
A bez toga za 1500..Neznam sta da radim ...
Dobra li je to serija,kakvo vam je iskustvo,na sta da obratim paznju kad ga pregledam i probam,koje su mu mane....
Napisite nesto pa da i ja kupim jednog Tomu i prikljucim vam se kao punopravni clan :D
Aj pa tako....klip ti je odlican :supz:
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

kažem ja tebi, ovo je najbolji tomo u cijeloj SFRJ, hoću i ja jednog takvog...može on još 5x toliko povuć...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
puknuti kaže:
firemanpeter kaže:
:mrgreen: Komentari dobrodošli.
Kad ja dobijem na lotu kupit ču svakom tomoljubcu po jedan Tv ..tebi budem kupio i mirovnu ..i to pravu ..poštenu ..Daću ti i lovu da si urediš taj novi Tv po tvojim kriterijima ..Pa se vozikaj s njim i tresi okolo koliko te volja .
i daj malo tog gasa , motor je napravljen da se vrti a ne da brojiš taktove ...

Ajajaaj, nije samo da si puknut, nego si i jako pametan. Barem tako misliš.
Da ti dobiješ na lotu, prvo sebi kupi TV da vidiš na kojima se obrtajima vrti da dobro vuče i da se ne kvari. Nije sve u gasu do kraja i da te super protrese.
Što se tiče vozikanja, ja se več sad vozikam kolko mi je volje i potreba bez tvojih para i mirovine koju mi obečavaš u slučaju da dobiješ na lotu. Trebam te samo opomenut da prvo trebaš kupit loto listič pa onda ako...
Ja sam več kupijo i u slučaju da dobijem, tebe ču platit da mi budeš brtomjer, da mi brojiš taktove i savetuješ kako da vozim u tom trenutku.

acapapec kaže:
Ma sta da komentarisem :shock:
Kao da sam ja vozio,uzivao sam....
Ma jaooooooo ocu i ja Tomu....
Sanjam ga nocu..
Nasao jednog 523 91godiste,covek ga koristio za prskanje vinograda.
Daje ga za 2000 e sa prskalicom i dvobraznim plugom.
A bez toga za 1500..Neznam sta da radim ...
Dobra li je to serija,kakvo vam je iskustvo,na sta da obratim paznju kad ga pregledam i probam,koje su mu mane....
Napisite nesto pa da i ja kupim jednog Tomu i prikljucim vam se kao punopravni clan :D
Aj pa tako....klip ti je odlican :supz:

Ako je 91 godište onda nije serija 500 nego mora bit 800. Jel crvene boje?
1500 € za bilo koji TV iz serije 800 je kod nas iluzija, znači nema ga za tako male pare. Prvo razjasnimo koje je on serije. Inače 523 su stariji modeli iz 80ih godina.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

acapapec, nema šta da razmišljaš, ako imaš pare uzimaj i vozi ako je dobar traktor, ako i nije sve se lako sredi, ne može bit gori nego što je bio moj...ajde pa da vidimo slike uskoro! pa ja sam toliko platio pe18.
 
A

acapapec

Guest
firemanpeter hvala ti sto se trudis da mi pomognes.Moja greska ..covek mi je rekao
da ga je kupio novog 1990 godine u zadruzi gde je i radio.A ,523 je sigurno ,to sam pogledao...
Jedino sam primetio da ima luft na sredini al to sam vec pisao i dobio savet

Bezimeni hvala i tebi na savetu druze
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpetre video je odličan!

Ako se ne varam po brzini kretanja ti ideš u drugoj brzoj.
Po zvuku getribe bi rekao da malo šparaš na gasu (što je recesija pa se špara gorivo ili :lol: :lol: ),
,alo gasa fali to se čuše lijepo kad zavija getriba (ali ne da sad daš gas do daske).

matrix123456 lanci na prednjem kraju u ovom slučaju ne bi ništa pretjerano pomogli pošto
je zadnji kraj jako puno opterećen.

@acapapec što se tiče mana i sl. oko tome
već je nekoliko puta napisano i odgovoreno na to pitanje u
ovoj temi tako da malo pročitaj temu i sve mane, prednosti
i nedostaci će ti biti jasni....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
Ako se ne varam po brzini kretanja ti ideš u drugoj brzoj.
Po zvuku getribe bi rekao da malo šparaš na gasu (što je recesija pa se špara gorivo ili :lol: :lol: ),
,alo gasa fali to se čuše lijepo kad zavija getriba (ali ne da sad daš gas do daske).
...

Oko brzine kretanja več sam nešto odgovorijo zašto tako

firemanpeter kaže:
... moram reči da se na videu ne vidi koliko jako je tu uzbrdo i koliko je loš teren, mokar i blatan, čak sada teče voda po tom putu nizbrdo. Zbog toga optimalna brzina mu je druga brza a plus toga treba i snimit sa fotičem...

Normalno, može se i brže i sa više obrtajima...

acapapec
Još nismo razjasnili koje je serije taj TV.
Nije mi jasno to da bi 90 godine radili seriju 500 :scratch . Kako ti kažeš tad je bijo nov a siguran si da je oznaka 523. Ne valja nešto tu.
Ajd ti reci kakve je boje i kojeg je oblika?
Ako je crveni onda je serija 800 a ne 500.
Ako je oblik haube sličan kao od mog TV 731onda je serija 500.
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter nije crvene boje...
Boja mu je siva ili kako vec i slican je kao tvoj...
On ga je kupio 90 godine sto ne znaci da je to godiste...mozda je stajao po magacinima.....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

acapapec kaže:
firemanpeter nije crvene boje...
Boja mu je siva ili kako vec i slican je kao tvoj...
On ga je kupio 90 godine sto ne znaci da je to godiste...mozda je stajao po magacinima.....


Ako je sive boje limarija i zelene boje šasija,te dizajn isti kako i
na seriji 700 samo nešto manjih dimenzija onda je serija 500.
Što se tiče dali je proizveden 90-te godine ili nije sad je to upitno
pošto se je serija 700 (732) proizvodila sve do polovice 1992 godine,
a serija 800 se počela serijski proizvoditi sredinom 1986 i sve te godine
se je zajedno proizvodila. Te iz toga proizlazi da se serija 400, 500 i 700
u isti čas prestala proizvoditi i od toga se je vremena nadalje proizvodila serija 800.

Ako se ne varam to je ono vrijeme kada su počeli izlaziti sa proizvodnih traka
prvi modeli na kojima je naprijed na masci pisao "tomo vinković" a sa boka na
naljepnicam "tvornica traktora", i nije bila više oznaka modela "TV",
nego "tt"koja se još dan danas koristi na prima modelima....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Trebam te samo opomenut da prvo trebaš kupit loto listič pa onda ako...
e da ,kupiti liostič ;)
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

acapapec kaže:
firemanpeter nije crvene boje...
Boja mu je siva ili kako vec i slican je kao tvoj...
On ga je kupio 90 godine sto ne znaci da je to godiste...mozda je stajao po magacinima.....

Sad je sve jasno, onda je to TV-523 sa motorom LDA 820- 21 KS, stariji model traktora. 1500€ nije skupo za njega, no puno zavisi u kakvom je stanju.

PS
Usput se zahvaljujem svima koji su pohvalili video.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh