• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ipak grjesis u vezi lanaca
traktor je opterecen pozadi i ima dobar grip i sa gumom bez lanaca
a prednji kraj ti se razdize ako je veci teret,dakle kad se malo pdigne prednji kraj imas manji grip,i kad nabijes lance naprijed to ti omogucava veci grip,a nazda je pritisnuto teretom

ako bi mogao da mi poslikas malo taj nozni gas kao je sajela provedena ako nije problem
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Matrix
Imaš svoje mišljenje u vezi lanaca i imaš svo pravo na to. Ipak je moje mišljenje drugačije i tako če ostat.
Tamo gde je opterečeno tamo se isplati imat dobre gume ili lance a to je kad se vozi prikolica pozadi a kad se radi sa ralicom tad je ispred bolje jer je traktor TV teži ispred.

Slike gasa:

izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957460.jpg


izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957631.jpg

Tu dodu sajle iz ručnog i iz nožnog gasa. Dalje na motor ide jedna sajla.

izdelava-gasa-foto_10744305_12957413_12957430.jpg
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma naprijed pozadi kako god bitno da su na tockovima

a ti si pravio novu kutiju,ja mislim da ima slobodna rupa na razvodniku na motoru ali provjerit cu sutra
hvala na slikama
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Lipi pozdrav bećarima najboljega poljoprivrednoga-foruma!

... prijatelju; firemanpeter!., najiskrenije čestitke na tvom snimljenom materijalu!., kako si ti u svemu odgovorna, precizna, pedantna, nadasve vridna osoba!., UVIJEK., tako si i sada sa tomekom u šumi., apsolutno se slažem sa tobom u svezi vožnje traktora lagano u drugoj sporohodnoj brzini sa malo jačim leer gasom!., kako bi mi rekli u mojoj Liki?!., prvo; nemoraš brzo vozit traktor po šumi kada drva nisu pokradena, drugo; zašto ga vozit brzo?., po blatu da ga zamažeš ko divlje prase, svakako i treće; niš manje važno a isto tako istinito!., pa nemoraš se zubima držat za zrak dok voziš jednom rukom traktorić po kaljuži i drugom snimaš?., istina i Bog!., ma dobro su rekli naši forumaši., more on još., točno!., onoliko drva koliko ti imaš na prikolici puta tri!!!., i toma ide bez greške., koliko vidim vaša šuma je lipa, nema kamena., dok je kodmene u mojoj Liki uz svo blato i kaljužu sam kamen i krš. Neznaš kako je lakše vozit traktor?., dali po blatu ili po kamenu???., kamen je ko led kada je umuljan blatom i lišćem..., a ča se tiče lanaca?., ja na moje traktoriće nisam nikada montiral lance!., bila je ona neka "fora" JEDNOSTAVNO MORA IZVUĆ nima druge i treće nego samo po gasu., a moja "ekipa" šumara - drvosječa., moja družina!!! posidala bi po tomi, negdi nji 5 - 6 i samo piči!!!... da rezoniram., FIREMANPETER!., orginalan si!, legenda si!!!., svaka ti čast i fala na orginalnosti!.-
... / e Petre!., imaš dobru "kuku" na volanu, a još je zelene boje!!!/...

... a za kraj moje štorije moram dodat i ovo., ma forumaši moji., moj narode!!!., ajde molim Vas sve skupa nemojte da se oko svakoga PITANJA nejasnoće i SAVJETA moramo igrati KVIZA ili MILIJUNAŠA!!!., pa majka mu stara., kada nekoga nešto interesuje???., neka najprije skubicira kompletno pitanje na papir i onda ga neka prepiše ovde!!!., mislim da sam bil dovoljno jasan!..., a ne da se igramo mačke i miša., jel koka ili jaje???!...

... znanja radi moram dodat još i ovo!., serija; 400, 500, 700 RADILA SE negdi do 1991. godine., iako nešto preostaloga gvoždja i materijala znalo se još sklepat - sastavit po NARUDŽBI i za prijatelje i za GOSPODU., a i poslije toga vremena!!!

Bog!., narode moj!., dobro mi stojte., čitamo se...
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

POZDRAV SVIMA!

@FIREMANPETER
video ti je odličan! malo si si zaprljao traktor, ali uredu.

evo pogledajte ovaj video tomo izbacuje iz sedla :D


[youtube:3ftadnu8]A2ffAZxFdqQ[/youtube:3ftadnu8]
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

seljačić kaže:
koliko KS ima najjači Tomo

Najjači Tomo ima 30 ks koji je bio u serijskoj proizvodnji.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Matrix
Istina, trebal sam napravit tu kutiju za gas je se nije moglo kopčat dve sajle na motor pa je to odlično rješenje. Inače moj TV ima drugačije kopčanjesajle na motoru ako usporediš tvoj TV- 420. A mislim da če bit problem i kod tebe kopčat sajlu na onaj leptirič pa da sve ispravno radi.

Grof
Drago mi je da smo sličnog mišljenja, sličnih interesa, sličnih...pa hvala ti na podržki! ;)
Što se tiče originalnosti, pedantnosti, vridnosti..., čini mi se da ti ja nisam ni do koljena.

Bercolinija
Je je, zaprljao se Tomo, ali ima kod nas vode dosta. ;)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Bercolinija
Je je, zaprljao se Tomo, ali ima kod nas vode dosta. ;)

Ne budeš ga valja prao sa vodom iz hidranta?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Još ga nisam oprao, a neče se to iz hidranta, pokušat ču sa mini washem. Naravno, kad se nađe malo volje. ;) :lol:


GROF kaže:
... / e Petre!., imaš dobru "kuku" na volanu, a još je zelene boje!!!/...

Ne želim da se hvalim ali moram reči da je super. Stigla je ona iz Amerike, poslal mi ju netjak upravo za mog tomu :D

izdelava-hidrovolana-foto_10744305_17376599_17683553.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Petre,,, ma šta reći?...to je to,,, videlo se na snimku... ;)
Što su neki rekli,,, uživanje u video klipu...i ja sam uživao gledajući, i nema tu šta po gasu,,,samo lagano... ;)
Što kaže izreka - " Ko sporije ide,,,brže stigne!"...i to je tačno!
U lance se nerazumem, jer ih nikad nisam koristio,,,ali moje mišljenje, da u blatnjavom terenu nemaju nekih povećanih efekata,,, sem ako su ćelave gume do jaja!
Po meni su lanci, potrebni za klizav teren...led, sneg, itd...
A zvuk iz menjača, što se čuje...hehehe,,,kad mu ga daš po gasu...neće se ništa čuti, od buke... :lol: i nemogu komentirati...a kad bolje razmislim,,,najveći kritičari......nisu dali,,,ni jedan svoj video klip! :scratch
I daj bože da Puknuti dobije na Loto...jer nas onda neće zajebavati za Tome,,,neg će laditi jaja, na Havaje...nadam se...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

He he, znam da ti uživaš u videu, pa zato ih i sam puno napraviš i ja jih rado pogledam u kojoj prilici. :D
Čuje se nešo iz getriba :lol: , ipak je prošlo 28 godina njegovog života. Dok se čuje znači da je živ :lol: :lol:
A za lance moram ti reči da je veliki učinak, vjeruj mi, kad se stave gore u snjegu, ledu, blatu, zemlji. Ko jih upotrebljava taj to zna. Nebi drvosječi to stavljali gore za đaba. Vidi se na snimku jedna Valtra od drvosječa i na njemu vitlo i šta još? Pa naravno lanci na kotačima.
Vidi se i na snimku na početku druge minute, na ljevoj je strani izorano od jednog dana prije. Natovorijo sam puno više i nisam stavijo lance. Eto ti zajebancije, teren visi u ljevo i traktor počeo kopat, proklizavat i izašao iz puta, ukopao se i gotovo. Složio sam nešto drveta iz prikolice dole ali nije pomoglo. Onda sam išao u rikverc po šumi pored puta da sam se izvadijo iz toga, montirao lance i onda sasvim druga pjesma. Malo je nezgodno to jer moram posle po asfaltu ali ne hebem, ne skidam dok nije svo drvo kod kuče :lol: .

A što se tiče našeg člana, on bi i iz Havaja pisao na forum jer baš ne može odoljeti da nebi nekoga malo...
Mislim da če se i on složit samnom. :mrgreen:
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

fireman
danas idem na selo pa cu vidjet kako sta id i poslikat cu

ex rado bi ja napravio koji snimak,ali telefon je malo losji kamera 2mp
a moj tomica po makadamu izbacuje iz sedla ko na onom snimku,pa mozda i poksusam snimiti nekad klip
 
E

eichertrack

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam imao tv 821 91 god. i radio sam s njim vinograd, taj tomek je takvo govni od traktora da sam ja više izludio s njim.Svaku godinu dva puta mjenjaj župčanike od kardana i to onda kad ti najviše treba.
Težak mu je i atomizer od 200 lit, freza a malčer da ne pričam.
Hvala bogu pa sam ga se rješio prošlo ljeto i kupio si EICHER 35 ks vinogradar, preporod,tri do četri puta brže radi od tome i ništa mu nije teško,i ne kvari se.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja ti vjerujem da je razlika velika i da ti ovaj drugi puno bolje služi. U svakom slučaju usporedijo si Fiču sa Mercedesom i vjerujem da je mercedes bolji, jači, veči, izdržljivi... jer on i koštao (nov jedan i drugi) puno više pa ti je fičo zbog toga gov*o. Vidjet češ i razliku kad ti zatreba koji rezervni dio za Eicher i nemoj tada kukat ako te lupi po đepu, a budeš ti rado dao velike pare samo da dobiješ taj dio. Možda se tada setiš i pitaš sam sebe zašto nisam kupijo neki veči TV koji bi lakše obavljao posao od ovog malog Tome pa da ga mogu održavat.

Matrix
Napravi koji video i sliku svejedno ako budu malo lošije kvalitete.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

belic0209

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svim forumasima! Evo da se malo i ja javim. Drago mi je vidit da se puno lijepih i zanimljivih stvari događa na forumu to znaci da se radi a to je najvaznije.Peter video je odlican,drago mi je da mijenjas mijesta snimanja...malo snijeg malo suma sad bi trebao asvalt...cuj mogo bi ti napravit neku kolekciju cd-a da malo pokazes ljudima sta sve stroj moze... :lol: Pozdrav!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Belic0209
Drago mi je Marko, da si se i ti nama javil i ja te pozdravljam!
Možda napravim još koji snimak i stavim tu ako vas zanima sve to. Moram reči da i mene zanimaju takvi snimki pa zato apeliram na sve članove da naprave koji, bilo kakvi u vezi TV. A da napravim kolekciju CDa, au :scratch , to bi trebalo imat puno materiala. Ostat čemo na ovakim snimkima od kojih par minuta ;) .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh