• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
S

sedo

Guest
pozdrav zbali jel ono tvoj tomo 730 plava hauba sto je na tvojim slikama jesil ti napravio nozni gas kako kad mu das gas jel gas mehak sam se vraca kad ga pustis to je na principu neke opruge jel jel konplikovano kako ide ubacivanje slika da ja ubacim neku svoju od svog tome

pozdav -GROFE -tomo ti je extra nisam vidio dosad boljeg svaka cast
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo na ovim slika je moje TV http://www.mojalbum.com/zbalija/tv-730s .
To je TV serije 730S sa tvorničkim hidrauličnim upravljačem,
godina proizvodnje 1981. Tvornički nema serija 700
nožnog gasa, pa nema ni moj tako da...., a nisam ga ni ugrađivao,
ali znam princip na kojem radi na seriji 800 (ubiti je firemanpeter na svom traktoru
napravio kopiju kako ima serija 800). Malo pogledaj slike njegove i sve će ti
biti bolje jasno!

nije ništa tako komplicirano za napraviti trebaš dodatnu papučicu za gas
na desnome polugu, oprugu koja će vračati papučicu u prvobitan položaj,
još jednu dodatnu sajlu, kutiju i unutra jednu polugu sa oprugom na koji
povežeš sve tri sajle i to je to....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo kaže:
pozdrav svima---- mozel mi neko poslat kataloge rezervnih dijelova za moga tomu tv 730 ili bilo sta za tomu sve sto imate i ko od vas ima taj nozni gas dalte slike da to vidim kako to izgleda ljudi
Imaš primjer nožnog gasa na temi TOMO VINKOVIĆ
 
S

sedo

Guest


dsc00004ww.jpg












dsc00007fe.jpg




 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo lijep traktor i vidi se da je odrzavan
lijepo rijesan poteznica,samo kakav je to tip upravljaca drugaciji je nego ostalih 700 serija
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo traktor izgleda odlično!

Daj reci kakav je ovo stroj, pred postavljam da je to roto kosa.
Ako se ne varam za pogon koristiš kompletan mostu od starog Mercedes kombija,
samo to je sa jedne strane zakočena poluosovina ili se varam?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
sedo - ma ljudino...traktor ti je strava...svaka čast!
sve pohvale za održavanje...nema šta, odlično izgleda...u tip-top formi :D
živ bio,,,srećan rad sa njim,,,i da te služi mnogo rh...
jest,boga mi,,, čudan donji deo upravljača...al to tako treba...jel ;)
pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jel taj upravljač od Tamiča. Dosadijo ti luft jeli, pa promjenijo. Vjerovatno ovaj nije tolko direktan pa je zato malo lakši ali treba više obrtaja da se napravi za skretanje.
Inače vidim da održavaš Tomu, čini mi se dobar.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo kaže:



Lipi pozdrav novome članu - forumašu - preponosnom vlasniku traktora tome!; sedo!!!., pa moja ocijena tvoga stroja čista PETICA!., svaka čast i fala na orginalnosti - izvornosti, pedantnosti - urednosti!., traktorić je prava beba!!!

... Bog!., dragi moj narode!., čitamo se...
 
I

izo84

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

sedo svaka cast na tomi pravi je imam istog daj reci mi odakle si vidim da imas bih table
 
S

sedo

Guest
POZDRAV MOJI DRUGOVI ---- evo mene i hvala vam na pohvalama za mog tomu ja sam takav inace precizan u svemu ja jos ni jedan svoj stroj nisam upotrijebio da ga nakon toga nisam oprao i vidite da imam posebnu garazu za tomu i njegove prikljucke.A sto se tice pitanja koja ste mi postavljali kao prvo onaj stroj u garazi mi zovemo tarup to je to odprilike kao roto kosa to mi sluzi da kosim travu izmedzu redaka u vocnjaku ako koga zanima detaljnije o tome neka se javi pa cu mu i slikati i objasniti,a sto se tice onog volana promijenio sam ga iz razloga sto mi je orginal bio pretezak a ovaj kad sam stavio kao servo spram onog orginala a samo je mozda za pola kruga duze kad se mota od tamica je rekao sam to prije svakom bi to savjetovao svi to kod nas pripravljaju .

eeeeeee IZO84 ja sam iz GRADACCA BOSNA znas li gdje je to odakle si ti
 
Posljednje uređivanje:
I

izo84

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

iz Kozarca kod Prijedora prosle god bilo je u kozarcu dosta ljudi iz tvog mjesta radili kuce idt
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

aha znaci tako ako te sta interesuje pitaj samo ti rece da imas isti tomo kao moj imas li ti neke slike
 
I

izo84

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

nemam sad ali postavicu u ovaj koji dan ma nisam imo garaze pa ufatila malo korozija ali imam sad u planu ofarbati ga a kupio sam ga u bihacu prije 2god imo dosta opravki a sad radi ko sat
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,956
Re: TOMO VINKOVIĆ

molio bih Vas da mi procjenite koja bi otprilike bila vrijednost tome vinkovića 1994 godina,TV821,od opreme imam plug,frezu i roto kosu,ali roto kosu mislim da nebi prodavao...Znaci otprilike,nemam slike,masina je u redu,s njim se samo frezao vinograd i kosila trava,plug nikad zakvacen za njega,drugi vlasnik...ima na satu kolko ima radnih sati,ali sad neznam napamet!

zahvaljujem
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!

:scratch kod nas to ide oko 3000-3500eura...po oglasima...ali sve zavisi,,,u kakvom je stanju...??? ;)
sedo - kolega...pa ti nisi pročitao temu kompletnu o Tomo Vinkoviću,,,inače bi znao za člana izo84!!!
Lepo su ti rekli i ostali,,,sedi na svoju guzuuuu,,,kad imaš vremena, pa od A-Š...pročitaj sve,,,poskidaj slike što te interesuje,,,i da izbegnemo suvišna pitanja i odgovora!
Pozdrav Joe!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,228
Re: TOMO VINKOVIĆ

komer kaže:
molio bih Vas da mi procjenite koja bi otprilike bila vrijednost tome vinkovića 1994 godina,TV821,od opreme imam plug,frezu i roto kosu,ali roto kosu mislim da nebi prodavao...Znaci otprilike,nemam slike,masina je u redu,s njim se samo frezao vinograd i kosila trava,plug nikad zakvacen za njega,drugi vlasnik...ima na satu kolko ima radnih sati,ali sad neznam napamet!

zahvaljujem
A gdje si u Popovači? Rado bi ga videl uživo.
Inače, cijena koju je Joe navel bi bila dobra za dvocilindraša, a za ovoga mi se čini malo visokom. No, prevrti po oglasima pa buš više znal.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,956
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije benziske kad ides od kutine s lijeve strane! Jos nisam sa starim pricao o prodaji, ali me onako informativno zanima otprilike!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,228
Re: TOMO VINKOVIĆ

Aha, mislim da sam nekoliko put i videl nekoga TV-a 800 s frezom na benzinskoj.
Jel to prije rotora ili tam kod onih uvučenih zgrada?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Re: TOMO VINKOVIĆ

kad ideš niz brijeg prema rotoru, pa imaš s lijeve strane onu kuću sa terasom kaj je nekda bila birtija, ak si prije 15 godina tuda prolazio sjećaš je se, druga kuća poslije te.. :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh