• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
bercolinija - ako je stvarno bio hladan :scratch ,,,onda nemam reči...tako da pali na zub...svaka čast!
A ekipi Ličkih komunalaca,i kauboja... skidam kapu! Svaka vam čast,,,šaltate brzine-kao sir... :D
gašparović...sećam se da si spominjao kako ti se ralica brzo spusti, lupi u zemlju...e sad vidim na video klipu da stvarno lupi...bitno da radi odlično,,,i nek ste zalili akciju čišćenja...
živi bili...pozdrav joe... :mrgreen:
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ej! prijatelju Joe!!! fala, fala ti doneba na dobrim vibrama, komentarima, iskrenosti, dobroćudnosti i orginalnosti ku donosiš sa onog dela i kraja tvoje planete zemlje nam svim skupa!!!., bil i ostal legendarac!!!., jedino je sused Gašparović ostal dužan pijaču!., a sada je trostruko dužan!!!., ha, ha, ha,...

... pozdrav našeme forumašu, neumornom forumašu sa dobrim strojem; bercolinija!!!., ma prijatelju sve pet., jedino sam mišljenja da ti poluge hidraulike stojidu krivo skopčane., treba ji postavit obrnuto!., a pila ko pila!., pali za pet!!!

Veliki pozdrav svim ki ovdeka navratidu, ki samo čitadu, ki falidu., posebna pozdrav onima ki kudidu., jer da ne kudidu kadi bi mi bili?., a ovako smo dosta loši nikako da se ispravimo na Božji put!!!., svakako i pozdrav mojim dragim prijateljima ki ima dosta., neću ji sve poimenice nabrajat!., jer ja sam šeprtlja i zaboravljivi tip pa uvik nekoga zaboravim ili nenamjerno preskočim i eto ti pelde onda!!!., pa ovako pozdravljam sve moje frendove i šaljem jim dobre vibre ma kadi god bili i ča god delali?., iz snigom zavijane moje Like - predivni Jezeran!!!...

Bog!., moj narode čitamo se...
 
Posljednje uređivanje:

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

POZDRAV SVIMA!

@GROF
Grofe poluge hidraulike su namjerno tak stavljene jer nisam mogel prikapčiti plug :mrgreen: ,bilo je
pre usko pa sam ih obrnul :D
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav vrijedni ljudi...

Imam pitanje, u nabavci sam rotokosilice za mojeg tomicu 419 do širine 100cm, pa me zanima kakav bih trebao kardan za nju, dali možda sa jednosmjernom spojkom ili ... :?: .., uglavnom kardan da manje trpi traktor , a opet da može dobro kositi.

Unaprijed zahvaljujem.....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

edosoko kaže:
dsc05396gn.jpg

Pozdrav edosoko!

Izgleda da su ti ovi iz Hittnera ukrali patenti i malo ga doradili
te su sad počeli ugrađivati na svoje traktore:

 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

stipe kaže:
Pozdrav vrijedni ljudi...

Imam pitanje, u nabavci sam rotokosilice za mojeg tomicu do širine 100cm, pa me zanima kakav bih trebao kardan za nju, dali možda sa jednosmjernom spojkom ili ... :?: .., uglavnom kardan da manje trpi traktor , a opet da može dobro kositi.

Unaprijed zahvaljujem.....

... ej forumašu; Stipe!!!

neznam kakov imaš traktor???., ali kod kupnje roto-kosilice svakako moraš točno navest tip i seriju traktora., a što se tiče kardana., nema nikakove mudrosti., dovoljan je običan i standardan kardan., a traktor trpi koliko trpi?., traktor je napravljen i predvidjen da trpi!., mesto nas., zato smo ga napravili i kupili da trpi!!!.-

Bog!., čitamo se...
 
Z

zimmerman

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kako bi rekao Peter odlučio se i ja za neko izboljšanje, mada je većini vas to redovna "oprema". Sjedalo s amortizerom za mog 35-godišnjeg veterana! :) :)
Pravi poklon za rođendan!! :p :p

 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... pa forumašu!; ZIMMERMMANE!!!., svaka ti dala vode iz bokala!., tvoj tomica izgljeda odlično!., tvoja ocijena čista desetka!!!., skidam ti kapu!., onu pravu!., onu LIČKU!!!., Aj Bog!., čitamo se...
 
Z

zimmerman

Guest
Osim toga, nabaavio sam si još jedan detalj koji će tek ići za izboljšanje!! :D :D :D :D

Nešto što sam istlačio Grofa i niz drugih članova kako da napravim...

E,a sad sam si nabavio sve što đaku treba od starog TAMIĆA... :p :p



Nakon što si ugradim ima da jednim prstom vrtim Tomeka

Ovako to sad izgleda :D :D


 
Posljednje uređivanje:
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav-ZIMMERMAN-to sto si doradio volan od tamica i ja sam isto to odradio davno to si dobro napravio to je prava stvar jel tako da je puno lakse sad nego prije pogledaj moje slike tamo pa ces vidjet kako je kod mene pozdrav
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

zimmerman
Kako sad vidim imaš montiran još onaj stariji volan na zupčanik. Taman ti sad staviš ovaj od tamiča i da bude malo duži pošto ti sjedalo sad stoji visoko. Tako češ imat sve malo višje i netreba se onda izgrbit u vožnji. Bit če pravi luksuz :D . He he, ima da se preporodi tomo od ovog izboljšanja ;) :D .
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svima -----imam jedno pitanje ako neko mozda zna slucajno imal ko kakvu frezu za tv730 nema veze sto je u losem stanju moram nesto od nje iskonbinovat samo da nije mnogo skupa :lol: nek se javi ako ima neko blizu mene ja sam iz gradacca bosna znaci posavina hvala unaprijed :D
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo konacno sam osbosobio svog tomicu
popravio sam stari nosac i nabavio novi filter koji je kostao 4 evrica,svijedno sam uzeo golfofo nosac koji ako nekad ne budem nasao ovakav filter cu pripasat na traktora



i namontirao sam novu gumu tako da je sad traktor i obuven:



a evo jedan i video mog tomice
los je snimak jer nisam mogao zajendo drzat gas i volan jer se gas vraca i mora se rukom drzat a trecu ruku nemam


[youtube:1qhnyx1f]uS4Q5l_6nNY[/youtube:1qhnyx1f]
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav --matriks123456 vidim da ti je jos orginalni volan na tomi sto ga ne prepravis tezak je taj jesil gledao u koga kad se prepravi ima na mojim slikama vidi kako izgleda
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pogledajte tomicu kako freza a a kako se polako vrti kardan , kaj bi bilo da da malo gasa ?
[youtube:36wviivj]Gkk4S7V5lMk&feature[/youtube:36wviivj]
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

volan nije puno tezak lak je zaupravljane,jedino u sumi je vec zajebancija,kad zakacis balvan pozadi nemogu sa dvije ruke smotat, kad bi vec to preradjivo nageo bih volan vise prema sjedistu da bi imao bolji i lkasi navin voznje
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
Pogledajte tomicu kako freza a a kako se polako vrti kardan , kaj bi bilo da da malo gasa ?
[youtube:23fw7m89]Gkk4S7V5lMk&feature[/youtube:23fw7m89]

punuti to je freza od serije 700, a TV je serije 800 i ne poklapaju se prijenosni omjeri.
Ta freza radi super na 1000 o/min, a to je frezanje na 540 o/min (kada govorim o broju okretaj kardana govorim za broj okretaja na maksimalnom broju okretaja motora).

A zašto ne doda malo gasa to trebaš pitati joekiki jer je to njegova freza i traktor tako da....
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

upravo ti o tome govorim mnogo je laksi volan u tim teskim situacijama kad bi probao vidio bi kako je
 
Z

zimmerman

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
zimmerman
Kako sad vidim imaš montiran još onaj stariji volan na zupčanik. Taman ti sad staviš ovaj od tamiča i da bude malo duži pošto ti sjedalo sad stoji visoko. Tako češ imat sve malo višje i netreba se onda izgrbit u vožnji. Bit če pravi luksuz :D . He he, ima da se preporodi tomo od ovog izboljšanja ;) :D .

Peter ono je samo bezveze postavljeno sjedalo-rukom pridržano. :D

Moram ga malo spustiti jer je previsoko-smislio sam već prilagodbu kako. Iako će biti malko povišen od orginalnog plastičnog.

Sedo nisam još postavio ovu glavu od volana od Tamića-tek je nabavio, ali imam namjeru je postaviti i uklopiti po visini s novim sjedalom!! :D :D

Tomo će biti udobniji od mercedesa S klase! :lol: :lol: :p
 
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav---ZIMERMAN---kad postavis slikaj pa da vidimo imas na mojim slikama vidi tamo kako je kod mene ja sam namjerno ostavio majo visi volan da nebi morao da se saginjem da bi bilo udobnije vidi pa mi javi kako izgleda
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh