• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
puknuti kaže:
Pogledajte tomicu kako freza a a kako se polako vrti kardan , kaj bi bilo da da malo gasa ?
[youtube:5nv96mzs]Gkk4S7V5lMk&feature[/youtube:5nv96mzs]

punuti to je freza od serije 700, a TV je serije 800 i ne poklapaju se prijenosni omjeri.
Ta freza radi super na 1000 o/min, a to je frezanje na 540 o/min (kada govorim o broju okretaj kardana govorim za broj okretaja na maksimalnom broju okretaja motora).

A zašto ne doda malo gasa to trebaš pitati joekiki jer je to njegova freza i traktor tako da....

POZDRAV SVIMA!!

eto, da malo prokomentiram ovaj video.
ja mislim da na videu, ovo što se vidi, nije prava brzina krdana. Pa nemre bit tak sporo, vjerojatno se tak brzo vrtil, da to kamera ili mobitel ni mogel poloviti. Na mojem se krdan vrti, u štand gasu, puno brže nego ovaj na videu, usto se još vrti u lijevu stranu, a kolko ja znam joekiki ima TV-818.
ETO TO JE MOJE MIŠLJENJE. :mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!

Uzeo si mi reč iz usta! Baš tako je kako ti kažeš,,,kamera - frejmovi u sekundi...bla bla bla...
I još se levo okreće na snimku...a treba desno...bla bla bla...
Bercolinija - zvani Serlok Holms! :D

Puknuti - pa sam si govorio o nekim vizuelnim efektima, na nekom zadnjem točku traktora, felga stoji, a guma se okreće ili obrnuto...e ovde kardan stoji,,,a freza se okreće...ili je to možda zbog pive???
A gasa više nema...to mu je to...nemere 18ks frezu 120cm tek tako ujesen, dan posle oranja...
I tata bi sine...

Malo sinulo sunce,,,pa sam nakalemio Roll bar na tomu!







Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Puknuti - pa sam si govorio o nekim vizuelnim efektima, na nekom zadnjem točku traktora, felga stoji, a guma se okreće ili obrnuto...e ovde kardan stoji,,,a freza se okreće...ili je to možda zbog pive???
A gasa više nema...to mu je to...nemere 18ks frezu 120cm tek tako ujesen, dan posle oranja...
I tata bi sine...
29qazo8.gif
i1e4h4.gif

Nedate puknutom da se zabavlja :lol: , znao sam da ce neki nasjesti
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

He he, Joe lisac, odlično zamišljeno :D Vidim da češ ti to skinut, da ti treba za registraciju a onda švrc, dole iz traktora. Pošto imaš one 4 vijke kod sjedala.
Oni donji nosači su ti ostali od originalnog rolla, jeli?
Inače dobra zamisao nema šta drugo reči, bravo majstore. ;)
A imam neku ideju, netrebaš ju uzet u obzir, ja samo malo razmišljam.
A da staviš umesto onih 4 vijaka neke malo jače bolcne, a na njima ziherunge, onda bi magal imat stalno taj roll na traktoru. Kad dođeš u vočnjak i ako ti smeta rol, samo vadiš ziherunge, izvadiš roll i ajmo ispod drveta. Posle staviš nazad i miran si zbog policajaca. :mrgreen:
One bolcbe bi trebalo napravit da se roll stavi na njh malo tvrđije, nalagano nabije. Znaš zašto, da bide fiksan a ne labav, vibracije i to...
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav!
Hvala Petre!
Razmišljao sam i o bolcnama,,,al neznam zašto sam rešio da fiksiram sa vijcima!
Da su bolcne, i još malo da su tesne(zbog vibracija), opet teško za vaditi bez alata! Pa sam ostao kod šrafova, tu mi je potreban 1 ključ 19...i skidam ga! Matice su dole zavarene!
Neću moći bez Rolla, po putevima - ima milicije do njive :evil: Tako da ću morati skidati po potrebi!
No vidićemo kako će se pokazati,,,pa ako treba, ide dorada...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nego Joe, zakaj nisi montiral taj okvir na prednje rukavce, tak da okvir bude preklopiv prema naprijed oko haube?
Tak ti imaju svi mali traktori toga tipa napravljeno (čak i Hittner).
 
N

nkardo20

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovako zanima me dali tomo vinković tv 418 ima jedan ili dva kardana??' jel sam ja imo 732 imao je 2 kardana... pa sam čuo da 418 ima jedan dali je to istina?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav nkardo20!

Nisi baš najbolje formulirao pitanje na koje kardane misliš?
Daj malo pojasni na što misliš točno....

Dakle ukratko serija 400,500 i 700 ima sve isto što
se tiče kardana.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
T

Tomazy

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ajd ti fino otvori stranicu 281 kod posta člana zimmerman ima slika koja govori tisuču rijeći a mislim da te to zanimalo za 318 čim je takvo pitanje a ne 418
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Lijep pozdrav ekipi s Foruma!
Konačno se zima smirila, na ovom mjestu snijega je bilo 60 cm samo zadnjeg. Pomalo ćemo ralicu skinuti a plug uskoro nabaciti, lanci ostaju dok oranje ne završi.

16032010197.jpg


16032010199.jpg


16032010202.jpg


16032010207.jpg


Ovo je veseli pozdrav upaljenom traktoru. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

16032010206.jpg


E sad sam malo radio preinake izboljšanja, spojio sam hidraulična crijeva na cilindrima na ovaj način, prije je bilo ukriž, pa se javio problem:
Na mjestu ako se javi bilo kakav otpor, recimo spuštena ralica, pa da malo zapinje, cilindri nemaju snage smotati traktor
u mjestu, mora se malo krenuti. Samo se čuje propuštanje sigurnosnog ventila. Zanima me da li bi kakvo štelanje razvodnika pomoglo, da se poveća pritisak u sistemu. Na ovaj način je i FiremanPeter spojio svoj volan pa me zanima da li i on ima ovakvih problema. :scratch

16032010194.jpg


16032010195.jpg


16032010196.jpg
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav deva!

Ti imaš problema sa dobavom ulja u sistemu hidraulike pošto imaš
pumpu od običnog modela (kapacitet te pumpe je 4,2 cm3/okretaj),
a ti imaš glavu od 80 cm3/okretaj.
Možda bi bilo dobro da nabaviš pumpu od modela koji imaju
hidrauličan upravljač ta pumpa je kapaciteta 6,18 cm3/okretaju,
cijena te pumpe u PPT je 90€.

Ujedno bi trebao nabaviti ventil sigurnosti i ventil kostatnog protoka
i spojiti kompletan hidrauličan sistem kako je kod mene to spojeno....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Spoji ti to natrag kako je bilo ..
Ima nekoliko prednosti križnog spajanja , ali to ne uključuje mjenjanje pumpe ..
Vidla žaba da potkuju konja pa i ona digla nogu :lol: :lol:
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Zaboravio sam reći da je volan tvrd, neda se okretati dok se traktor malo ne pomakne i olakša skretanje. Mislim da na glavi piše 50 cm3.
Neda mi se ulagati više, ako ne bude išlo ovako spojit ću nazad u križ, spojio sam danas tako i sve radi dobro, ima snage na mjestu kako god ga opteretio, samo mu treba skoro 2 kruga više jer puni obadva cilindra istovremeno.

picture034v.jpg


puknuti kaže:
Spoji ti to natrag kako je bilo ..
Ima nekoliko prednosti križnog spajanja , ali to ne uključuje mjenjanje pumpe ..
Vidla žaba da potkuju konja pa i ona digla nogu :lol: :lol:

Da, digla i to odavno. Najlakše je dat na servis da ugrade, iskeširaj i vozi. A gušti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nema tu gušta , gušt je kad navečer izuješ cipele broj manje nego ti trebaju .
Moj ti je preijdlog da ugradiš jedan hid. akumulator(i sve kaj treba uz njega ) ..a ti vidi kaj je jeftinije .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sedo

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

POZDRAV -DEVA--ej gledao sam tvoje ove slike super su dobar ti je tomo kakva slucajnost imamo potpuno iste tome idi par postova nazad pa vidi isti su pozdrav
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo malo još slika Tomo Vinkovića serije 700 sa tvorničkim hidrauličnim upravljačem:


1aa4416f6fc7466db8cc0f4.jpg


702aecab837b43af8ae0649.jpg


c57c1686a5ff4aa796b4d27.jpg


bbf3a4a8df4e45dfb9ab63b.jpg


5927bb8d00d248c0acdd493.jpg


fotografija0420.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Deva
Imam ja spojeno kako ti kažeš i nemam nekih problema da nebi mogal skrenut volan. Možda ako je neka takva pozicija traktora ili ralice, da je dosta velik otpor onda osetim na ler gasu malo tvrđiji volan nego u obično ali to je rjedkost in može se odmah rješit sa davanjem gasa. Hoču da kažem da mi ne predpostavlja ovaj moj primer za neki problem i zadovoljan sam sa radom volana. Isto tako nije mi se još desilo da nebi mogal na mjestu zaokrenut volan, da bi bijo tvrd a na ler gasu, kako več rečeno u priliki je bilo samo to da sam osetil nešto odpora ali nije to stalno. Koliko sam imao priliku doznat, ima puno takvih kučnih napravljenih volana, da se u mjestu uopšte ne može vrtit volan ako se ne dava gas.
Pošto ti glava volana nije velika, vjerujem da bi trebala radit dosta ispravno več na ler gasu i možeš pokušat samo malo podesiti- podignuti ler gas na neku malo veču razinu (ali još prikladnu) i to bi možda več tebi bilo odgovarajuče i zadovoljajuče. Možeš to brzo isprobat sa davanjem ručnog gasa i tako vidjeti koliko bi trebalo i ako je to još neki normalni ler gas.
Istina je i to da sa križnom spojitvom cilindara imaš dva cilindra kaja rade u isto vreme pa je zato sve jače- tako si imao vezano prije ali to znači da treba za motanje praviti više obrtaja. Možeš i nazad križno spojit ako tako bolje radi.

Probaj te stvari koje sam ti predložijo in onda odluči šta ti je bolje pa tak napravi, imaš dvije varijante. Sa podešivanjem sigurnostnog ventila, ja mislim da se neče ništa pridobit jer on počne radit kad se protok ulja sasvim zatvori pa on onda omogučava ponovni protok preko njega.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!

Pozdrav Joe! :mrgreen:

Pozdrav svima koliko VAS ima!

... posebno pozdrav dalekome prijatelju; joekiki-ju!!! u predivnu zemlju Vojvodinu!., pa prijatelju svaka ti čast na tvojoj izvornosti i orginalnosti napravil si za deset., tako sam zamislil u mojoj blesavoj glavi da bi bilo dobro napravit., mislil sam ti i pisat., a ti si se nešto razmišljal ovo ili ono., mislil si na orginal!., i ovo si pripasal ko pravi ORGINAL!., svaka čast legendarac si!!!

Veliki pozdrav! Bog!., čitamo se...
 
J

jpavic

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!!!
Ja sam novi na forumu i tražim pomoć. Imam traktor Tomo Vinković TV826 iz 1992 godine i muče me kočnice.
Papuča kočnice propada skroz do lima ( držač za noge), promijeni sam pakne ( kočione obloge), očistio bubnje ,štelao na španerima ali ništa kočnica propada do lima i traktor koči ali loše. Kupio sam i nove ključeve kočnica misleči da ključevi dosta ne šire pakne pa zato ne koči, ali i to nije pomoglo. Podesio sam kočnice na španerima tako da je kotač malo kočio i kad je kočnica bila otpuštena ali i dalje je papuča kočnice propadala do kraja i traktor ja slabo kočio. Gledao sam traktor TV 420 i 730 papuča kočnice ide prema dolje kod kočenja ali jedno tri centimetra prije lima stane i možeš je stiskati koliko god hočeš ali ona više ne propada.Zvao sam mehaničara koji je rekao da ti traktori TV826 i onako nemaju baš neke kočnice te da je to greška u proizvodnji. Ja taj traktor vozim od prošle godine i neznam kakve su bile kočnice kad je bio nov.
Ima li ko kakva iskustva kako rješiti problem???

Unaprijed hvala .
Joža
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh