• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

e jbg jarane
ma ja sam se raspitivo znas,a jaran izgleda sebi pazaruje imt frezu sirine 120cm
ja prvo morma srediti zglob koji je odnesn kod majstroa,pa srediti elektro instalaciju pa prodat traktor i uzet novi,a naknado posle uzet frezu,jer ova moja nepase na 732
a to sa cijenom me cisto interesovalo jer mi je pisalo na racunu nesto oko 300000 dinara a nov kosto 8000km pa me intersoval suma,e kad sve preracunm ja svoj nov uzeo za 3400dm pa me to interesovalo.......
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

max1.jpg


Ajde reci ti meni Matrix, jesi li to ti, ovaj ispred, na desnoj strani. Samo me to tako uzput zanima :mrgreen:
 
M

mladen83

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Društvo, vidim da ste upućeni ... Treba mi pomoć. Gde mogu da kupim frezu za Tomo Vinković 821?
Ko je zastupnik za Srbiju za prodaju priključnih mašina za Tomo Vinković?
Naravno, dolazi u obzir i polovna.
Babrao sam po netu ali nisam uspeo da nađem :shock: :?

Hvala unapred!!! :)
 
A

alvarez

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam opremu za Tomu nabavljao od oca i sina iz okoline Krusevca , ljudi su nekada radili na odrzavanju Tomo Vinkovica u zadruzi Krusevac ,dobri su majstori .Zovu se , sin Verko i otac Vita iz sela Kobilje telefon je 037/636-071.
Za frezu pitaj kod njih.
 
B

bacsku

Guest
u subotici imaš firmu METRO
oni mogu da ti nabave svu priključnu opremu za tomicu
tel 024-555-335, 063-538-935 .
vlasnik se zove joška i reci da ti je dao broj bačkulin iz horgoša

Momci ja Vas već dugo vreme bez reči prati i divim se vašim pametnim mislima kako od TV napraviti nešto sto su i konstruktori zaboravili, ja imam TV 732 iz 1988 g i jako sam zadovojan, ali imam jedan problem,
Novi zakon o saobračaju R.Srbije zahteva da i mi montiramo ROL na TV. Kada smo kupili traktor nismo uzeli ROL jer u voćnjak nismo mogli da uđemo sa tom konstrukcijom.
ima li neko od Vas neki crtež prema kojoj mogu da ga napravim ROL za TV 732,
pozdrav iz severne Bačke sa granične linije iz Horgoš-a
unapred hvala za pomoć
 
Posljednje uređivanje:
Z

zimmerman

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nakon 35 godina i ja se evo odlučio malo "srediti" i ušminkati TV-a. Prvi put u 35 god mu je npr promjenjen filter goriva ili filter zraka.
Ovako je na početku izgledao kada smo ga malo rastavili:
:D
14384833.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Re: TOMO VINKOVIĆ

bezimeni kaže:
evo ti nazovi 032650559, imo je frezu 120cm za 800km. tešanj. dao sam ti već jednom ovaj broj kad si tražio neki plug. ima ti on i traktore ako sebi tražiš još uvijek.


čitam ovo pa pomislih prvo da je teslić u pitanju,kad ono tešanj na svu sreću jer u tesliću kod čede ništa ne kupujte!!!ni jaje!!!
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svim forumasima ....Ja nemam ,niti sam ikad imao Tomu Vinkovica ,sto naravno
neznaci da ga ne zelim...Naprotiv imam u planu da kupim i treba mi vasa strucna pomoc.
Naleteo sam danas na jednog TV 523 90 godiste za 1500e.Na izgled nije los,jedino sam primetio
da ima veliki luft na stredini ,tj na onom mestu gde se lomi...
Dali je to uobicajna problematika kod ovih traktora i da li se lako popraviti?
Unapred hvala od Aleksandra........
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Taj kvar ti je cirka dvijesta trista kuna ovisi ko ce ti slagati jos za ruke i to ti je to, inace to se desava na tomi !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Tomo Vinković brošure?

ima li koja aktivna brosura za TV ? ovo sve isteklo .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković brošure?

zbalija uplodaš fajlove na SpeedyShare ..mislim da se ti fajlovi mogu skinuti max. 10 puta ..
Uplodaj fajlove na http://www.rapidshare.com/ ali se tamo registiraj kao na neki forum.
Ako ne uspiješ imam ja tamo aKaunt pa ti pošaljem podatke za logiranje . ;)
Jer ako se ne registriraš fajlovi se isto mogu skinuti samo 10x
Slicna stvar ti je s box .net-om .
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ukratko puknuti puno ti hvala na obavijesti.
To stvarno nisam znao.Trenutno sam malo u gužvi,
ali čim uhvatim malo više vremena registriram se i
odmah sve prebacujem gore. Ako bude trebala pomoć
javim ti se! Unaprijed hvala!


savoris kaže:
ima li koja aktivna brosura za TV ? ovo sve isteklo .

savoris reci što ti treba i poslati ću ti,
na klasičan način god ne napravim kako mi je puknuti savjetovao.

bok i čitamo se....

acapapec kaže:
Pozdrav svim forumasima ....Ja nemam ,niti sam ikad imao Tomu Vinkovica ,sto naravno
neznaci da ga ne zelim...Naprotiv imam u planu da kupim i treba mi vasa strucna pomoc.
Naleteo sam danas na jednog TV 523 90 godiste za 1500e.Na izgled nije los,jedino sam primetio
da ima veliki luft na stredini ,tj na onom mestu gde se lomi...
Dali je to uobicajna problematika kod ovih traktora i da li se lako popraviti?
Unapred hvala od Aleksandra........

Pozdrav i dobro došao acapaec!

Ukratko da ti velim taj TV ima istu bolest kao i svi TV do serije 800,
800-tka je nešto imunija na tu bolest. dakle kod tebe je dosta poderana
čahura i trn (luft u sredini), a ni bolcni i ležajevi ili pikse ovisno o čemu se radi
nisu u ništa boljem stanju. To se prije svega dešava iz toga razloga što ljudi
štede na podmazivanju. Taj kvar se rješava tako da se čahura i trn istokare
tako da budu opet ravni, a ne ovalni, na trn se upreša piksa koja ispunjava tu prazninu,
piksaju se ležišta bolca i piksi bolca, te se mijenjaju se bolcne,a i preporučljivo je
da se u sredini promjene ležajevi kardana i po potrebi križ kardana kad je već se
skinut i raskopano. Cijena popravaka cijelog upravljačkog mehanizma ti je cca 1000 kn.

Dydy kaže:
Taj kvar ti je cirka dvijesta trista kuna ovisi ko ce ti slagati jos za ruke i to ti je to, inace to se desava na tomi !

Dydy kvar od 200-300 kn je kad se mijenjaju samo piksene i bolce,
a koliko sam shvatio ovdje treba i piksati sredinu te je nešto skuplje....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ja sam i onako mislio samo na djelove da kostaju toliko ruke nisu ursacunate ! hehe , jesam te.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA!!

evo danas je ljepo vrijeme pa sam išao snimiti jedan kratki videozapis o svome tomi.
[youtube:11lmu2bl]ThcfmKKK7A0[/youtube:11lmu2bl]
 
A

acapapec

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala puno ljudi....Znaci to i nije neki problem....
Ja sam mehanicar pa cu pokusati odnosno sigurno cu to sam raditi....
Nisam do sad nikad radio traktore,ali ako ovaj uzmem sigurno cu....
Sta mislite o ceni od 1000e?
Hvala vam jos jednom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Re: Tomo Vinković brošure?

ma nije nista hitno , jednom mom drugaru treba sve sto ima dostupno od TV , vecinom ga zanimaju jednoklipci

kada budes postavio linkove skinut cu nije frka ;)
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

zimmerman kaže:
Nakon 35 godina i ja se evo odlučio malo "srediti" i ušminkati TV-a. Prvi put u 35 god mu je npr promjenjen filter goriva ili filter zraka.
Ovako je na početku izgledao kada smo ga malo rastavili:
:D

daj nam još slika, pogotovo jer je rijetko da neko još ima i popravlja ovakav traktor. mene posebno zanima jer imam isti.
 
A

alvarez

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Narode imam problem , hteo sam malo da sredim Tomicu ali sam poodkacinjo zice one ispod volana , i sada neznam gde idu , bila je jedna zica za masu dodata i ona se odkinula , ma sve je otislo i sada nista ne funkcionira .
Ako neko ima skicu vezivanja elektro instalacije ili ako moze da mi skicia vezivanje bio bih mu zahvalan .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh