• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

imam pitanje
naime trebala bi mi freza za tv700 serije,odnosno ne meni nego jaranu,pa kolko kosta orginal freza ovde kod nas u bih il ona sa kopcanjem u tri tacke isto kod nas
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav
Pa čuj ja mislim da bi novu mogao nači za cca 800-900 eura pa nadalje
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nova freza "starog tipa" za TV-a serije 7xx, širine 120 cm je nekih 7500 kn, ma računaj to tauzenku eura :), inače vidio sam u tvornici Prima freza novih "starog tipa" 95 cm za TV setrije 4xx, 5xx, i veli šef da nemogu naštancati koliko se traže na tržištu, točnu cijenu neznam.....
Ovo "nove freze staroga tipa" mislim na freze koje imaju na sebi kardan sa direktnim prijenosom (ako sam se dobro tehnički izrazio" a nose se na lancu.
Al ipak sve je to puno novaca za frezu dati staroga tipa, ako se radi o TV-u 7xx, bolje iči na neku krticu, rosit i sl....
il nači neku polovnjaču od freze pa priminit noževe ukoliko su loši (30 kn po nožu), a ostalih djelova ionako imaš svugdje za kupit, (najskuplje ti je kučište prijenosa freze 1100 kn).
 
Posljednje uređivanje:
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo ti nazovi 032650559, imo je frezu 120cm za 800km. tešanj. dao sam ti već jednom ovaj broj kad si tražio neki plug. ima ti on i traktore ako sebi tražiš još uvijek.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala na odgovorima
jaranu to treba pa cu mu prosljediti brojeve,isto sam mu i ja prico da najde neku polovnjcau lil barte drljacu pa drljaj,nije vreza nesto posebno,jest da izmelje zemlju ali ostan korjenje ispod

gdje rece djelove za frezu,da li imaju peraja da se kupe za frezu i kako je prosirit sa tim perajima,jer mal freza za 400 seriju je 1m sirine,a ova za seriju 700 je 120 dakle jedan par nastavako tj. novih peraja,primjetio sam da je prenosna kutija ista smao je dodoano jos po jedan nastavak sa obadvije strane,e sad kao to izvesti...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

matrix123456 kaže:
gdje rece djelove za frezu,da li imaju peraja da se kupe za frezu i kako je prosirit sa tim perajima,jer mal freza za 400 seriju je 1m sirine,a ova za seriju 700 je 120 dakle jedan par nastavako tj. novih peraja,primjetio sam da je prenosna kutija ista smao je dodoano jos po jedan nastavak sa obadvije strane,e sad kao to izvesti...

Pozdrav svima!

Što se tiče dijelova za frezu najlakše ti ih je naručiti poštom direktno iz tvornice.
E sad što se tiče proširenja freze tipa TV95 na tip TV 120 to je već malo veći i
zajebaniji posao. Jer te dvije freze osim kućišta freze, kutnog prijenosnog mehanizma i
noževa nemaju ništa drugo zajedničko.

Dakle freza tipa TV 120 ima sljedeće:
1. noseći okvir za kojeg se pričvršćuje kućište prijenosnog mehanizma i krajnji ležajevi
2. krajnje ležajeve pogonskih "polosovina"
3. dva flaha za centriranje kardana
4. poklopac puno teži i masivnije napravljen
5. duži kardan
6. skije sa kojima se regulira dubina obrade tla
7. dvije prirubnice više za montažu noževa
8. 8 noževa više.

sve nabrojano freza tipa TV 95 ne posjeduje.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo izvlacili malo djubre na njivu





:lol: :lol: :lol: rucno kipanje,natjeram prikolicu u brazdu,uhvatimo je nas trojica i prevrnemo
e kad je sve to odradjeno skinu sam zglob da ga nosim na obradu





mislio sam da se zglob skroz u sredini pojeo,a on nema ni zere lufta,luft je bio samo u bolcnama koje se lako piksnuju i obradjuju,i stim je cjnea popravke vrlo mala cak i neznatna............................

stavljaj slike da se odmah vide i u pravilnoj veličini
zbalija
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: TOMO VINKOVIĆ

pa vama ni netreba traktor možete vio to sve ručno :mrgreen: :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

ček malo ,polako ..i isto toliko gnoja bude bagudina vozio u onoj svojoj grdosiji od prikolice? :lol:
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

manje, uuuuuuu puno manje ja mogu voziti u svojoj prikolici :) ..... ako stavim puno, onda nas trojica nemožemo bočno prevrnuti prikolicu, bude nam preteška :(, a ako stavimo malo, onda je onako na 1,2,3 uspijemo nekako prevrnuti...
 
Posljednje uređivanje:
A

alvarez

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zdravo svim a koji Tomicu smatraju clanom obitelji , On je moj clan porodice od 1981godine , poceli smo sa najmanjim , da bi ja pre dve godine kupio tv730 , i tu pocinju moji problemi , pa bih Vas sve koji mogu da mi pomognu to i zamolio . Evo o cemu se radi .
Prvo , problem sa hidraulikom , mnogo sporo podize i spusta prikacena orudja .
Drugo , kada se zagreje gubi na brzini ali zvuk motora se ne menja .
I trece , ako zakacim neko orudje ili prikolicu za njega on , po pustanju kvacila polako ubrzava a ne startuje od jednom , tako da kada krecem uzbrdo desava se da nece uopste da krene .
To su trenutno moji problemi , pa bih Vam bio zahvalan za pomoc , i jos nesto ako neko ima knjigu o ovom tipu traktora uputstvo za upotrebu i tako to neka me uputi gde mogu i ja da je nabavim .
Mnogo Vam hvala .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

alvarez kaže:
Prvo , problem sa hidraulikom , mnogo sporo podize i spusta prikacena orudja .

hm..
alvarez kaže:
Drugo , kada se zagreje gubi na brzini ali zvuk motora se ne menja .
I trece , ako zakacim neko orudje ili prikolicu za njega on , po pustanju kvacila polako ubrzava a ne startuje od jednom , tako da kada krecem uzbrdo desava se da nece uopste da krene .
proklizava lamela ..treba mjenjati lamelu ili samo podesiti prazan hod papuče kvačila ....no bojim se da je kasno za to
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

alvarez kaže:
Zdravo svim a koji Tomicu smatraju clanom obitelji , On je moj clan porodice od 1981godine , poceli smo sa najmanjim , da bi ja pre dve godine kupio tv730 , i tu pocinju moji problemi , pa bih Vas sve koji mogu da mi pomognu to i zamolio . Evo o cemu se radi .
Prvo , problem sa hidraulikom , mnogo sporo podize i spusta prikacena orudja .
Drugo , kada se zagreje gubi na brzini ali zvuk motora se ne menja .
I trece , ako zakacim neko orudje ili prikolicu za njega on , po pustanju kvacila polako ubrzava a ne startuje od jednom , tako da kada krecem uzbrdo desava se da nece uopste da krene .
To su trenutno moji problemi , pa bih Vam bio zahvalan za pomoc , i jos nesto ako neko ima knjigu o ovom tipu traktora uputstvo za upotrebu i tako to neka me uputi gde mogu i ja da je nabavim .
Mnogo Vam hvala .


Pozdrav alvarez i dobro došao!

Kod tebe treba da se promjeni cijeli set kvačila tako jer očito
nije bilo dobro podešen luft tako da je lamela lijepo otišta u P.M.
Što se tiče hidraulike i podizanja pitanje kakvo je ulje unutra, kad
je zadnji puta promijenjeno, u kakvom je stanju filtar hidraulike u
povratnom vodu, te i u kakvom je stanju hidraulična pumpa.

Što se tiče smanjenja brzine kada se zagrije traktor to mi je malo čudno,
jer moj ide brže kada je topao, a ne kad je hladan. očito je nešto prčkano
u mjenjaču i ostalim prijenosima i nije nešto dobro podešeno i montirano te
sa povećanjem brzine nešto se zaglavljuje ili sl....
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma to je zbog lamele
jer kad se ona zagrije traktor gubi na snazi jer proklizava,a i sam je reko da traktor ne mjenja zvuk

bezimeni
jaran odusto
a ja nisam jos kupio traktor,a ni prodo svoj tako da mi sad i netreba
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

jel zna neko pošto je helikopter MI 8 i to u dinarima koliko je bilo 1963-će, hoće jaran da uzme jedan sebi i jedan meni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ovo je na matriksov račun...moram se našalit, sve nešto kupuješ a nikad ništa ne kupiš...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh