• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sve funkcionira, samo da ima nešto ravno iz i ima da gura :D
Sve je bolje od lopate.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav

i ja sam danas malo cistio sa traktorom,snjeg je jugov i tezak a ja ko i uvjek nisam nabio lance pa sam se malo patio al je islo,veliki problem mi predstavla sam da ska koja nije dovoljno nakosena a neda mi se da je prepravljam jer vec nabavljam matetija za metalnu koja ce bit naprijed, sistem podizanja mislim sklepati pomocu sajeli koje cu povezat na zadnji poluge........... osnova za dasku je ko sto znate hauba od stojadina :mrgreen:
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Pozdrav bacsku!
Kako ja vidim,volite vi sneg više nego deca... :lol:
Pa onda samo napred...
Petre - video je čista 10-ka... :prayer: :supz:
Gde si stavio kameru??? Na Roll-Bar???...Ili da ti nije bio Bagudina u goste, pa možda on snimao :lol: :lol: :lol: Znaš da voli čovek snimati sa Roll-a :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

He he, u pravu si Joe. Jesmo malo ko deca što se snijega tiče. U pravu si i što se kamere tiče, ona je na roll baru. Vidi se to kad traktor zaokrene pa snima u drugu stranu- u stranu u koju ide zadnji kraj 8) . Što se Bagudine tiče, dobro bi mi on došel, snimci bi bili još bolji, profesionalniji. On ima u tome dosta prakse :mrgreen: pa je več profi.
Trebal sam ja stavit kameru gore na vrh rolla (kao da imam Bagudinu za snimatelja), tako bi se još puno više vidjelo.
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma neču nija više da se pentram po roll bar-ovima :) još me sve boli kako me iznabijalo držeči se za roll bar, a i prsti mi promrzli :) ma napravit ču i ja neki "interface" pa da montiram kameru fiksno na roll-bar :)
nego, evo kako kodmene nema snjega, nego samo kiše, prisiljen sam parkirati traktor u garažu :(
usput sam snimio zvuk motora na ler gasu pa da iskusne "uši" čuju i detektiraju problem, sukladno komentarima od prošlog puta da se "nešto" čuje :) ?! e, pa sad i mene zanima što se to čuje :) ?
ovo če biti ko neka "tele - medicina" za TV :)
Usput veliki pozdrav forumašu ZJ, sa kojim sam se našao i popio kavu te ispričali o svim bitnim i nebitnim stvarima oko traktora :), svako malo pa se nađem sa nekim ! opet mi pade ona moja stara ideja o okupljanju forumaša ljubiteljaTV-a ! ovo bi mogli odraditi ovo ljeto, kad Firemnpeter i JoyKiki budu na ljetovanju tu blizu mene, a naravno i Puknuti :) !
Danas sam opet malo lutao po našoj RH i prošao kroz sela Promine (ispod planine Svilaja, malo prije Drniša :) )
tamo se ljudi bave naveliko vinogradarstvom te proizvode vino Debit, i mogu samo reči da malo koja kuča nema u svom dvorištu Tomu Vinkovića, koriste ih naveliko u vinogradima za frezanje, prskanje, oranje i sl... !

Nego, evo film, pa molim dijagnozu :)
[youtube:1rk09vrx]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/k8uv1Yu6xt8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/k8uv1Yu6xt8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:1rk09vrx]
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Nego, evo film, pa molim dijagnozu :)
[youtube:108f81px]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/k8uv1Yu6xt8&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/k8uv1Yu6xt8&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:108f81px]

Pozdrav svima!

Ma motoru se čuj dosta pumpa visokog pritiska što je čest slučaj
na tim motorima kad još nisu dosta razrađeni
U tvojem slučaju motor treba još fino razraditi
još je kao nov. A i po zvuku mogu reći da si ga snimao hladnog.

Ukratko nemaš nikakvog straha i potrebe za panikom sve je ok.

A vidim da mu lijepo paše nova gumica na filtru zraka ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Re: TOMO VINKOVIĆ

E moj Bagudina. Ispada da sam ja najveća skitnica ovdje na forumu, i tebi koji si mi (gotovo) najdalje od forumaša, najviše dosađujem :D
Šalim se! Kaj god znam, rado podijelim s drugima. A glede zvuka na tvom Tomeku...mislim da trebaš nabaviti one slušalice-antifone. Jer da mnogi drugi korisnici traktora tak pažljivo osluškuju svoje strojeve, ovo bi bil forum izložbenih eksponata.

Samo ti radi s njim, gledaj da ima dovoljno ulja i da ti se ne upali lampica od tlaka ulja, i uživaj :)

Glede skitnice: prošli sam tjedan bil sa Savoris-om na kavi, u njegovom kraju...
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav bećarima!!!

... matrix1234567890!!!., pa forumašu moj kako si ti zapel za cijene oko novoga tomice iz onih davni dana., a ko fol ???., onako brzo i žurno za nepoverovat ča se iza brda tače?., aj, aj, ... drugi put malo uspori kad pitaš?., a ni baš neke preše, ni oglavu!., ma sprešil ti nas!; KO CIGANA NA VIŠALA!!!., a ono zeka-peka!!!...

... BaTek!., prijatelju., vridni prijatelju!., kako se lipo vidi da si potiral Marfija! iz svoga dvora!., traktorić sastavljen i dela oko čišćenja sniga ko pravi!., SRETNO TI!., samo delaj i uživaj u snižnim radostima!!!

... firemanpeter!., pa prijatelju Petre!!!., ma čistiš i ti snig ko pravi!., ki je vridan?, je vridan???...

... Joekiki!., pozdrav lipi prijatelju u predivnu Vojvodinu!., ti si vridan i pedantan, za nekoliko dan već vidim kako će taj znameniti okvir bit pripasan - izboljšan na tvome tomi!!! /ča bi pisal naš vridni firemanpeter!/., a kako kaže isto tako naš nadasve vridni i mladi Savo iz Bosne!., /je*eš mašinu ka se neda popravit i pripasat sa fleksericom i švas-aparatom!/.- ., samo da ti napomenem u svezi visine traktora sa zaštitnim okvirom!., znači; traktor sa zaštitnim lukom - okvirom - arnjem - roloba..., nesmi biti niži od 180 cm., niti viši od 205 cm!!!., si razumil???

... Puknuti!., fala za klopicu! /žena ti je Carica!/, i dobro društvo., ljubi cure!!!

... Bagudina!., prijatelju moj!., skromnog sam mišljenja!., ma ti tomo tako slabo dela i vuče!!!., MA SAMO BOLJE NEGOLI NOVI! ... jeb..e patak nevjernog!!!....

... zbalija!., tvoja ocijena čista petica!., samo oštro i na prvu!!!

Bog!., narode moje!., čitamo se...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
matrix1234567890!!!., pa forumašu moj kako si ti zapel za cijene oko novoga tomice iz onih davni dana., a ko fol ???., onako brzo i žurno za nepoverovat ča se iza brda tače?., aj, aj, ... drugi put malo uspori kad pitaš?., a ni baš neke preše, ni oglavu!., ma sprešil ti nas!; KO CIGANA NA VIŠALA!!!., a ono zeka-peka!!!...

sta si ti mislio da cu uzet novi traktor,da mozda i bice toga namjeravam uzet 732 ali otom potom
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jel zna mozda netko gdje ima za kupit ovaj pinjon na motoru 732 tomo vinkovica ,gdje se serafi sajla za okretaje motora?
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina, ajde probaj kad radi tako na leru podizati hidrauliku pa da ostali čuju kako se promijeni tj. nestane metalni zvuk, tuckanje metala o metal, kad se hidraulična pumpa optereti.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti nemam sliku,pogledaj na ovoj snimki gore,kad ce snimat ispod filtera zraka di je sajla zaserafena
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Usput veliki pozdrav forumašu ZJ, sa kojim sam se našao i popio kavu te ispričali o svim bitnim i nebitnim stvarima oko traktora :), svako malo pa se nađem sa nekim ! opet mi pade ona moja stara ideja o okupljanju forumaša ljubiteljaTV-a ! ovo bi mogli odraditi ovo ljeto, kad Firemnpeter i JoyKiki budu na ljetovanju tu blizu mene, a naravno i Puknuti :) !
Danas sam opet malo lutao po našoj RH i prošao kroz sela Promine (ispod planine Svilaja, malo prije Drniša :) )
tamo se ljudi bave naveliko vinogradarstvom te proizvode vino Debit, i mogu samo reči da malo koja kuča nema u svom dvorištu Tomu Vinkovića, koriste ih naveliko u vinogradima za frezanje, prskanje, oranje i sl... !

N
Znaš kaj , ako sami pojedete tog janjca daBog da vam zadnji bio :lol:
Oršić -to je onaj probušeni vijek s dugačkim navojem , ima na sebi kontra maticu ..s njim se nateže sajela ?
Ako je to idi kod indijanaca koji rade sajele ..IMa jedan na Samoborskoj preko puta" zelen dvora " ,odnosno s desne strane prije bivšeg parkinga auto blaževića .
Druga opcija ti je biokovo komercc (googlaj ) ..iako oni rade veliki program .. oni sigurno znaju ;)
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

POZDRAV SVIM FORUMAŠIMA!!

BAGUDINA, slažem se sa zbalijom, mislim da se čuje visokotlačna ili BOSCH pumpa;
Kod mene se na Golfu dvojki također čuje lupkanje prilikom štand gasa.
Eto to je moje mišljenje!

ČITAMO SE!
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
Re: TOMO VINKOVIĆ

ne puknuti,to su ti dvije osovine,jedna izlazi iz bloka motora van i na nju se druga spaja po 90 stupnjeva,i na tu drugu ide jala za okretaje,ima ko katalog dijelova za tomu?
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

[/quote]
Znaš kaj , ako sami pojedete tog janjca daBog da vam zadnji bio :lol: [/quote]

Puky, :) ja sam ti skoro pa vegetarijanac,,,,, od pečene janjetine jedem samo "plečku", i di koji put malo lešo janjetine :) ali jako malo..... a juhu prolijem niz avliju.... :)

Deva, navukao sam se na snimanje videa :), pa budem pokušao snimiti kako se čuje hidro pumpa na ler gasu, da vidimo promjenu zvuka, koliko se sad mogu sjetiit, osjetna je razlika u zvuku....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,991
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
Bagudina kaže:
Usput veliki pozdrav forumašu ZJ, sa kojim sam se našao i popio kavu te ispričali o svim bitnim i nebitnim stvarima oko traktora :), svako malo pa se nađem sa nekim ! opet mi pade ona moja stara ideja o okupljanju forumaša ljubiteljaTV-a ! ovo bi mogli odraditi ovo ljeto, kad Firemnpeter i JoyKiki budu na ljetovanju tu blizu mene, a naravno i Puknuti :) !
Danas sam opet malo lutao po našoj RH i prošao kroz sela Promine (ispod planine Svilaja, malo prije Drniša :) )
tamo se ljudi bave naveliko vinogradarstvom te proizvode vino Debit, i mogu samo reči da malo koja kuča nema u svom dvorištu Tomu Vinkovića, koriste ih naveliko u vinogradima za frezanje, prskanje, oranje i sl... !

N
Znaš kaj , ako sami pojedete tog janjca daBog da vam zadnji bio :lol:
Oršić -to je onaj probušeni vijek s dugačkim navojem , ima na sebi kontra maticu ..s njim se nateže sajela ?
Ako je to idi kod indijanaca koji rade sajele ..IMa jedan na Samoborskoj preko puta" zelen dvora " ,odnosno s desne strane prije bivšeg parkinga auto blaževića .
Druga opcija ti je biokovo komercc (googlaj ) ..iako oni rade veliki program .. oni sigurno znaju ;)

Puknuti, čuj, možda idem u srijedu opet kroz Bagudinin kraj. Mi se pridružiš? Nemoraš niti prijevoz platiti (samo janjetinu meni i Bagudini :lol: :lol: :lol: ).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: TOMO VINKOVIĆ

Može , printaj doznake ...
Bagudina je na zelenju a ti nesmeš popit pa nesmeš ni pojest ..
e7cy04.gif
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh