• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Nemam šta dodati komentarima...riknuo mi komp,,,kad je stigo novi,,,ima šta da se čita i vidi... :D :D :D
Nemogu da se saberem i sakupim! :cry:
Ima mnogogo noviteta...sve postove sam prelistao...auuuuuuuu ......
Samo pozzzz ljubiteljima TV-a!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

bok ljudi!!!

evo dugo vrimena nisam bio na forumu,jednostavno nisam imao vrimena,a i internet me jedno vrime zeza,ali od sada cu bit aktivan kao i prije.... ;)
imam par slika od čišćenja sniga sa svojim tomon i od oranja pa cu ih ubrzo stavit,nadam se da ce sve biti kao i prije.......
pohvala svim forumasima na izboljšanjima,popravcima,obnavljanjima svojih TV...svi ste napravili odlican posao...sve je super..... ;) ;) ;)


pozdrav!
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

sto se tice diferencijala za starog TV-a, sve koje sam vidio su bili zavareni, ne znam dali to tvornicki teko dolazi ili pukne u toku rada
limeni3333 kaže:
....zaleti se i stisni kočnicu obadva kotača moraju blokirati za prolz
po ovome kriteriju ni jedan tomica nebi prosao na tehnickom

@zoran frenki postoji tema o pravljenju vitla za TV u temi mehanicka radionica, pogledaj tamo......
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo jednog; TV-521 sa prednjim utovarivačem TUR4. Inače to je Poljski utovarivač koji se ugrađivao u Poljskoj na Tomo Vinkoviće (i na ostale traktore) koji su se tamo prodavali za vrijeme bivše Juge.

ut1v.jpg


ut2m.jpg


ut4.jpg


Evo i par Tomica TV-521 rađenih za Poljsko tržište.

poljak1.jpg


poljak2.jpg


Prihvat oruđa na Tomici od Zetora TZ4-K14 tako da onda pašu njegovi priključci na Tomicu.

poljak3.jpg


poljak5.jpg


poljak6.jpg



Slika literature o Tomici za Poljake.

poljuputstva.jpg



Naš Tomica je mali traktor no daleko je dogurao, ima ga di god se čovjek okrene. :)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

zoran frenki kaže:
Ej momci evome opet nije me bilo duze vreme na forumu pa vas tako sve pozdravljam i zelim vam puno zdravlja i srece.nestobih vas zamolio ako biste hteli da se ukljucite u ovu temu naime hteo bih da napravim neko vitlo za mog tomicu[730] imam neku sumu po nekim jarugama pa bih hteo to izvlaciti.Nesto sam citao po forumima i neko je spominjao menjac nekog auta sa prednjom vucom.Ja imam neki rucni cekrk sa bubnjem[sutra cu ga uslikati] to je ranije korisceno za podizanje stubova za struju.Da skratim ako neko zna nesto o ovome neka slika ili crtez bio bih zahvalan.Vidimo se sutra sa slikama inace ovaj cekr se zove VINDA mozda neko zna o cemu se radi.POZDRAV

imas temu u mehanickoj radionici pod naziuvo mvitlo za toma vinkovica koj usam postavio,jer i ja imam namjeru napravit jedno,pa vidi tamo ima dosta ideja koje je majstor savo predlozio pa procitaj ili pitaj sta te zanima

ove tomice za poljsku ne izgledajau nesto posebno drugacije,ovaj utovarivac je super sam oda nije malo pretezak...........
 

stipe

Član
Tu od
16 Ožu 2009
Poruka
118
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ovo je nevjerojatno , pa gdje ste svi.... :D :D :D


Sorry šala mala , dali netko zna koliko košta sjedalo za tomicu ili ima neko univerzalno i gdje pogledati ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav stipe!

Koliko ja znam originalno sjedalo za TV serije 400,500 i 700 se više ne proizvodi
(možda je jedino moguće to naručiti da se izradi po narudžbi)
Najbolje da potražiš univerzalno sjedalo za poljoprivredne strojeve i montiraš ga na jednu pločevinu na kojoj napraviš rupe za postojeće prihvate i problem riješen.

Cijena univerzalnih sjedala je od cca 450 kn na dalje možeš ih pronaći u svim malo bolje opremljenim
trgovina rezervnih dijelova za poljoprivrede strojeve.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pošto su se neki zapitali gdje su to Grof i Bagudina ovaj put zaglavili pa ih nema na forumu ??!!
(pa nisu valjda opet za Bjelovar krenuli ?)
stoga šaljemo video zapis "Avanture sa tomekom" by GROF and Bagudina II dio

[youtube:3mpmebby]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ZCtpJL-jKJY&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ZCtpJL-jKJY&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:3mpmebby]>

[youtube:3mpmebby]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/p0-JHYy98nI&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/p0-JHYy98nI&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:3mpmebby]

[youtube:3mpmebby]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/mZQCGvKckc4&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/mZQCGvKckc4&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:3mpmebby]
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: TOMO VINKOVIĆ

uuu filmići su Svaka čast... :D :D
prekrasan zvuk, dvocilindraša :)
pozdrav dečki!!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Pošto su se neki zapitali gdje su to Grof i Bagudina ovaj put zaglavili pa ih nema na forumu ??!!
(pa nisu valjda opet za Bjelovar krenuli ?)
stoga šaljemo video zapis "Avanture sa tomekom" by GROF and Bagudina II dio


Bagudina video je odlični.

Veliš da je to drugi do,
a što je onda prvi dio...!?!
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

dsc09302.jpg


dsc09305v.jpg


Nema smisla da gledamo samo ove novije idemo malo pogledat i ovog starca oronulog a još
u pogonu koji je isto tamo izrađen u Tomo Vinković u Bjelovaru među prvima.
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo još malo video zapisa "avanture sa tomekom" sa tim da se spominju opet, sinhroni :) magarci i konji :) te kako guzica utrne nakon 5 sati vožnje :)

[youtube:dngz1pfz]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/6BHfO_hXhXg&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/6BHfO_hXhXg&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:dngz1pfz]

[youtube:dngz1pfz]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/zR8cTFZtbYw&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/zR8cTFZtbYw&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:dngz1pfz]

[youtube:dngz1pfz]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/xHrmnO5g2SM&hl=en&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/xHrmnO5g2SM&hl=en&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube:dngz1pfz]
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Tomo Vinković
Meni se činilo da si odustao od foruma a sad kažeš za.....va internet. Drago mi je da je ono drugo a ne prvo :D

Bagudina
:lol: "koji če ti k....ac sinhroni, špera :lol: netreba nama to". Faca ja ovaj naš Grof :D :prayer:
A kod vas ima kamenja, nemože se brzinom proč :scratch , a kamo li da ideš izvan puta :scratch . Zaheban teren.
A nemoj mi reči da se vi vozili 5 sati? :scratch :D

Gledao sam slike traktora od Bagudine i vidim da mu je poluga dekompresora na drugom cilindru sa obzirom na moj traktor. Motori su oba dva LDA 672. U stvari to nema veze ali me zanima kod koga je to premješteno, ili je tvornički bilo tako pošto su motori različitih godišta. Zanima me kako imate ostali.

slika8m.jpg


Motor od Bagudine na TV-732

sestavljanje-tv-731-licarska-obnova-foto_10744305_14552960_17627337.jpg


Moj motor na TV-731
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nema smisla da gledamo samo ove novije idemo malo pogledat i ovog starca oronulog a još
u pogonu koji je isto tamo izrađen u Tomo Vinković u Bjelovaru među prvima.[/quote]

daj nam onda malo upali taj stari traktor, to je zanimljivo da se vidi kako radi...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

dobra voznja samo mogla je bit i brza
ma kakvi sikroni spere kurci palci,ma ja to ne koristim a svog tomicu saltma ko da je sinkro mjenjac samo je malo problem kad ga vracam iz trece u drugu ili iz druge u prvu malo za krci a u vecu kad saltam to ide ko sinhro u automobila...........
ex dobri su vam traktori nadam se da ce i uskoro kod mene u grazu jedan takav
 

deva

Član
Tu od
7 Tra 2009
Poruka
140
Re: TOMO VINKOVIĆ

Koja bespuća, ja još mislim da je tako samo kod mene. Po takvim putevima ispustim prednje gume na 0,7, zadnje na 1 bar, i piči, nema skakanja. Pod teretom su prednje guma ionako malo rasterećene. Poslušajte onaj metalni zvuk kad Grof izvozi Tomicu iz garaže, na leru se najviše čuje, jel to spojka hidraulične pumpe?, to se i kod mene tako jako čuje, a kod brata na 732 ništa.
Petre, kod mene je dekompresor na prvom cilindru, kao kod tebe.
Pozdrav.
 
B

Bagudina

Guest
Bespuča Bukovice ( Dalmatinske zagore) :) rekli bi kod nas: tamo di vuk pošti nosi :)
Metalni zvuk ? nisam baš nešto išao za tim zvukom, teško mi je prepoznati jer nemam nijednog TV-a u blizini za usporediti, a primjetio sam da kad se motor malo zagrije promjeni dosta zvuk motora, a naravno i manje dimi :)
Gume su sve četri na 1.2 bara napumpane, a pičim je i trečom sporom, al onda nabija ko magare :)
Firemanpeter, moj motor bi trebo biti LDA672, mada me i dalje zbunjuju one oznake LDA-670 na vrhu oba cilindra ?
Koliko sam imao saznanja, postojalo je više generacija LDA-672 motora, valjda u toliko puno godina koliko se proizvodio LDA-672 izvršene su neka mala "izboljšanja" na motoru, dok je u principu motor ostao isti.
Zadnjeg kojeg sam vidio, (ustvari zadnje serije koje se proizvodile), čep za ulje su imale na potpuno drugom mjestu nego naši LDA-672, pozicioniran nešto iznad kontrolne šipke za mjerenje ulja. Ovi naša su valjda neka srednja godišta motora, sa varijacijama: oznake 670, 672 i mjesta dekompresije, čepa od ulja i sl.....
Nego zanimljiva tematika oko "generacija" i "izboljšanja" oko LDA-672 motora, koju bi mogli malo pobliže iztražiti ?

GROF kaže:
dsc09302.jpg


dsc09305v.jpg


Nema smisla da gledamo samo ove novije idemo malo pogledat i ovog starca oronulog a još
u pogonu koji je isto tamo izrađen u Tomo Vinković u Bjelovaru među prvima.


Grofe, a gospodin sa desne strane ? :) čini mi se da bi mogao biti slavonac :)
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
A naročito pozdrav dvojici kauboja jahača brdskih puteva Bukovice! ;) Aj me,,, pa vas dvoje nikad nemate mira, stalno neke egzibicije izvodite,turneje po HR :lol: Baš su me ovi klipovi prijatno iznenadili! Nema šta...fenomenalni ste...
fireman - ma vozili bi oni i 5 sati, ako treba...bilo je tu i malo antifriza i podmazivanja suvih usti,,,nevidiš kako su se raspričali! :lol: :lol: :lol: Da su još malo terali , GROF bi mogao prepričati Anu Karenjinu... :lol:
Po tom vetru,,,a bez antifriza...hehehe teško! ;)
Samo tako nastavite...extra ste!
1558861590-cowboy.gif

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Što se tiče špere ja nju upotrebim ako traktor stane. To je najviše puta na snjegu uzbrdo ili ponekad ako nešto težko vuče u lošem terenu. To se jako malo puta desi. Inače pre kad sam imao mehanski volan nije me brinulo da zaboravim isključit jer sam odmah osetijo na volanu pa je tako nisam ni mogao pokvarit. Sad sa hidrauličkom upravljačem me to malo brine jer mislim da tog osječanja- tvrdoče na volanu neče biti. Zbog toga ako uključim šperu, ja držim ručicu toliko vremena sve dok je ne isključim, znači ne ispustim ručice ako nije isključena. Da je takva na uključivanje sa nogom, koja se sama onda isključi to bi bilo najbolje. Možda nekad to prepravim :scratch . Al šta češ, malo se to upotrebljava pa se čak ne isplati to praviti.

Joe, mora da je tu kod ovih naših dvoje kauboja radijo svoje antifriz. :D
Možda čeju priznat neki dan :lol: .

Deva, sad kad si napomenuo onaj zvuk odoh ja još jedan put gledat video. Stvarno mi se čini da i ja čujem to ali težko da bi to bila spojnica pumpe jer bi trebal onda zvuk biti neprekidan jer se ona stalno vrti. A tu mi se čini da čujem zvuk u kratkim presljedcima, najviše na ler gasu u dvorištu. Kad ima gasa ona se gubi. Ili prestaje ili ga sakrije veči zvuk motora. Inače ovi motori svi imaju pomalo metalni zvuk. Vjerovatno nije to ništa strašno.

Bagudina, nemoj da te sad iznervira ovo oko napomenutog zvuka.
A motor, oznake glave več sam ti reko svoje mišljenje. Ta oznaka na glavi LDA-670 vjerovatno znači serija motora jer postoje dvo i više cilindričan motor pa su vjerovatno glave sve iste za tu seriju 670.
Čep za ulje je stvarno na nekima iznad a drugima ispod. Ali nije neka velika razlika jer je rupa- kanal u blok motora kod svih na istom mjestu samo što neki imaju čep na početku kanala a ovi naši imaju produžetak sa gumenom crevom na vrh motora da se lakše naspe ulje. Znači još bolje kod ovih naših starijih. Za dekompresor neznam pa zato i pitam. Moglo bi to bit fabrički promjenjeno a moglo bi bit i da je neko sam tako stavijo :scratch
Inače čuo sam nekad da je na novijim motorima radilica nešto jača nego na starima, kažem čuo sam a šta je u stvari neznam.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh