• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

lipi pozdrav bećarima najboljega poljoprivrednoga-foruma!

Na samome početku ove moje štorije!., najprije se moram zafalit mome malome prijatelju u VELIKOM izdanju!!!.,
forumašu; Bagudini! na predivnom obiteljskom druženju i domjenku!
...prijatelju moj! veliko fala do samoga neba tvojoj!; predivnoj - HRVATSKOJ, orginalnoj, dragoj, domaćoj, srdačnoj, vjerničkoj - katoličkoj, prijateljskoj, vridnoj, poštenoj, časnoj, jedinstvenoj, ... štovanoj!!! OBITELJI u tome i takovome kutiću!; KAMENI GENA!, NEBU PODOBLAKE!, LIPE NAŠE DALMATINSKE ZAGORE !!!
...bilo nam je predivno!., 1000 /tisuću!!!/ pitanja?, toliko odgovora!., 1000 /tisuću!/ pitanja?, OSTALO ZA ODGOVORIT! za neko drugo vrime i dane!
... + Božja reč u tome kršu i kamenu Dalmatinske zagore!, u GOSPINOM SVETIŠĆU Radojice!., blagoslov SVIĆA i GRLA!.,
/po zagovoru +svetog Blaža+!/., spomen i obilazak vječnih počivališta naših najmilijih.-
...kušanja i uživanja u dalmatinskim specijalitetima raznovrsne SPIZE! iz orginalnih dalmatinski PIJATA!; fritula, smokava, slatki "sladoleda", kobasica, kuvana pršuta, sa gradela pečene teleće i praseće mesine, bele ribe brancina i orada, salate; krumpirove i zelene!., zalivene dijevičanskim maslinovim uljem za specijalne prilike!!!
...ča nam osta?., pa zna se!., dalmatinska orginalna domaća rakija, vino!., fino misno vino!!!., i kako nam zapisa naš vridni član i forumaš iz prijašnji postava!; Joekiki!., poznavatelj dobra "goriva" i "antifriza"!., ma jedino smo sa takovim antifrizom mogli van na nu Božju buru!., ma bura ide drito do kosti i nazad, jedino magarcu tomi ni smetala!
...merkanje i vožnja sa traktorom TOMOM po bespućima zagore kršne i kamene! Vožnja po novome putu ča je nakon samog ISUSA!!!., ponovo naš nadasve vridni forumaš BAGUDINA! sa svojom legendarnom obitelji trasira, radnim strojevima poravna. Tim i takovim putem jedino je mogal proć magarac i manji konj. Ovce i koze morale su stajat u redu da bi mogle proć na ispašu., ma onako u redu ko naši žitelji velik nam metropola!!!
...nemogu da nespomenem moga vernog snimatelja!!!., ma ja "brstim" - divanim bez veze, a snimatelj snima, snima???,
ko fol ja lagano gonim traktora tomu!., ma da čovik - snimatelj nepade., komentiramo - brstimo - divanimo o kamenu i zidu Dalmatinske zagore!., usporedjujem vaj naš zid sa CINESKIM zidom!., ono???, Cinezi napravili celu štoriju o kamenu i zidu!., a u nas kamena i zida koliko oćeš?!., a mi niš, sramimo se u najmanju ruku!., a kamenu, zidu - suhozidu, majstorima - kamenoklesarima!., ma morali bi oltar napravit!.-
Narode moj!., lipota i divota!., zato nam naša himna i ide rečima; Lipa naša domovino!...

ŠUNJIĆI!!!., fala Vam!., Vranići - grofi - kovači! čekadu da Vas ugostidu u našoj Liki - Lipi Jezerani!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Firemanpeter, moj motor bi trebo biti LDA672, mada me i dalje zbunjuju one oznake LDA-670 na vrhu oba cilindra ?
Koliko sam imao saznanja, postojalo je više generacija LDA-672 motora, valjda u toliko puno godina koliko se proizvodio LDA-672 izvršene su neka mala "izboljšanja" na motoru, dok je u principu motor ostao isti.
Zadnjeg kojeg sam vidio, (ustvari zadnje serije koje se proizvodile), čep za ulje su imale na potpuno drugom mjestu nego naši LDA-672, pozicioniran nešto iznad kontrolne šipke za mjerenje ulja. Ovi naša su valjda neka srednja godišta motora, sa varijacijama: oznake 670, 672 i mjesta dekompresije, čepa od ulja i sl.....
Nego zanimljiva tematika oko "generacija" i "izboljšanja" oko LDA-672 motora, koju bi mogli malo pobliže iztražiti ?


Bagudina Pozdrav!

Što se tiče oznake na tvom motor nemoj se ništa brinuti.
kako sam i prije rekao motori serije LDA 670 su svi imali isi cilindra,klip,klipnjaču,
glavu motora i još neke sitnice.
Moja je pretpostavka da je tvoj motor sa više dijelova iz DMB tvornice jer su oni
sve motore označivali na glavama motora tako da.

Što se tiče oko mjesta ulijevanja ulja u karter motora to ti ovisi sa
kojim dijelovima su raspolagali u tvornici pa to su montirali gore.
Jer neki motori iste godine proizvodnje imaju da se ulje ulijeva gore pored turbine
te ulje u karter motora ulazi preko gumenog crijeva, a dio motora ima da se ulje
direktno ulijeva kod pumpe visokog pritiska (boš pumpe) ubiti na motorima LDA 672
ulazi na istom mjestu samo na drugom mjestu čep za dolijevanje.

Ujedno ima još razlika na usisnim grana i filtrima za gorivo.


Bok i čitamo se...
 
G

GROF

Guest
Bagudina kaže:
GROF kaže:
dsc09302.jpg


dsc09305v.jpg


Nema smisla da gledamo samo ove novije idemo malo pogledat i ovog starca oronulog a još
u pogonu koji je isto tamo izrađen u Tomo Vinković u Bjelovaru među prvima.


Grofe, a gospodin sa desne strane ? :) čini mi se da bi mogao biti slavonac :)

Poštovanje!., lipi Vam pozdrav dragi moj narode!

Bagudina!., prijatelju moj!., ovaj ovdega čovik /gospodin!/, ni slavonac, već ljuti ličan!., sada se baš puno na licu nevidi ljutež!., ma ljutnju su ukrotile švabe!., dela već u švabiji 15 godin., sad je ko janje!!!

...na ovoj slikici ovaj stari očerupani traktorić tome, "PE" /tv-418/, godina proizvodnje!? 1969. /moja generacija!/.,
i ča je interesantno?., dela, još uvik pomalo "tucka" - dela u proliće i jesen., ore i freza bašće po našoj predivnoj Istri, a kod moga prijatelja Žaca!., čovika rodjenog Bjelovarčanina kaj se u Istru doselil pred 30-set godin!

forumašu; bezimeni!., ma kresnuli bi mi traktora tomu, ali vani je bilo zima., ne zanjega, već za nas., poslikano oko 05.01.2010.godine., toma stoji vani celo vrime i samo je pokriven trošnim najlonom!!!

forumašu; Deva!., ovaj motor lombardini od Bagudine i firemanpeter-a ima dekompresor na obadvije glave!., a ova ručica može se stavi sa jedne i druge strane!., znači., ili bliže jednoga ili drugoga celindra., onako prosto!., sve zavisi sa ke strane je stajal radnik - montažer motora? pa je zašarafil., onako kako mu je došla pod ruku ručica i "strana".-

forumašu; zbalija!., malo smo te ogovarali!., ali! uglavnom su to bile pozitivne vibre!!!

forumašu; Bagudina!., video zapis je dobar!., fala dragome Bogu! da se slabije čuje moje opširno i prosto - prošireno izlaganje - iznošenje stavova - mišljenja - uvjerenja!., ma ova tehnika 21. stoljeća i ni tako loša., nemore sve detalje snimit!!!

forumašu; firemanpeter!., i tebe smo spominjali u pozitivnom, orginalnom smislu onako kakov ti i jesi., bil bi nam dobro došal da si negdi bliže da te iskoristimo za razno - razna izboljšanja!!!

Bog!., narode moj!., čitamo se...

Bagudina kaže:
Evo još malo video zapisa "avanture sa tomekom" sa tim da se spominju opet, sinhroni :) magarci i konji :) te kako guzica utrne nakon 5 sati vožnje :)

... e moj prijatelju Bagudina!., ma moram malo pojasnit., slabo se čuje na snimki!...

ma interesantno je to kada ljudi pripovidadu o sihronima i brzinama., ono ko fol!!!?., tomi falidu sihroni?!., jebote! fićo je išal 120 km na sat pa ni imal sihrone na svimi brzinami!, pa falidu tomi brzine., malo mu tri?., ono ide tome 200
ili 260 km na sat pa se čuje getriba???!., a nekad mi i ove tri dosadidu!., najviše bi volil imat na tomeku automatik?!., ma samo pičiš po gasu!...,/ko sa TOMOSOM!/.-

ili ona domaća pripovitka iz ZAGORE!., ma rodijače imaš dobroga magarca!., šteta ča ni 100 kil teži i malo višlji.,
ma bil bi taman???!., e rodijače jebo te magarac!., da sam til jačeg i višljeg!., ma zel bi konja!!!..., nebi kupoval magare!...

...ma moj prijatelju Bagudina tebi je sve oprošćeno!., ali kada već spominješ guzicu ka je utrnula od vožnje po kršu i kamenu 5 sati., e onda nemoj preskakat jaja!., ča je bilo sa jaji???., ma jaja jednostavno neosjetiš da imaš!.,
ko mućci?!., samo lemućkadu!, i kad piškiš???., sve obaviš!!!... čitamo se...

Bog!
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
forumašu; firemanpeter!., i tebe smo spominjali u pozitivnom, orginalnom smislu onako kakov ti i jesi., bil bi nam dobro došal da si negdi bliže da te iskoristimo za razno - razna izboljšanja!!!

Bog!., narode moj!., čitamo se...

Grofe, drago mi je da se vi i mene setili, još bolje ako u pozitivnom smislu :D . I meni je ponekad žao da sam toliko daleko :( i nemože se tu baš ništa.
A moram reči da si svjetski čovek, puno si forumaša več obilazijo ili oni tebe, vjerovatno imaš ti najviše osobnih poznanstva što se tiče ljudi iz foruma. ;)
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

imam pitanje za poznavaoce cijena traktora oko 1987 god
dakle interesujeme koliko je traktor tomo vinkovic 732 kostao maraka tad ili dolara,informacijami hitno treba pa molim za odgovore............
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Traktor TV 732 1986 godine koštao je 1.737,650 dinara :)

Neznam koliko je to :) al znam samo da mi je čača rekao da je to bilo i onda puno dinara, a usput je nešto promrmljao oko slične cijene stojadina :)
 
Posljednje uređivanje:
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

1985 1 dm - 127,50 dinara

usput, jesu li slova sad na forumu malo drugačija ili se meni čini...
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

matrix123456 kaže:
imam pitanje za poznavaoce cijena traktora oko 1987 god
dakle interesujeme koliko je traktor tomo vinkovic 732 kostao maraka tad ili dolara,informacijami hitno treba pa molim za odgovore............

... lipi pozdrav!

Tomica; TV-732-S je te daven godine koštal u markama oko; =13.000,00 dem.-, sa servo volanom i dodatnom opremom u rangu i visnini koštanja traktora; IMT-ea sa kabinom i kompresorom bez servo volana!., TV-420 bez dodatne opreme i servo volana koštal je oko; =8.000,00 dem.-, u dinarima neznam iznosa., ako najdem orginalne račune u dinarima, upišem točan iznos iz računa u dinarima!., moram svakako navest da je ta "luda" godina bila; 1987.!., inflacija je pizdila gotovo iz dana u dan., ma moj narode trebalo je i to preživit!!!

aj Bog!., čitamo se...
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: TOMO VINKOVIĆ

A 87, Ursus C360 je koštao 7500dem :blackeye , jeftiniji i od tome i 539 :scratch , naravno da je otac kupio tek 90-te kad je poskupio na mislim 12000dem.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kvaliteta je uvijek skupa ;)
Nego za što ti trebaju ti podaci,
ako nije poslovna tajna.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Matrix
Batek mi reko da mu je sad dosta snjega i da se nada da ga neče bit više u ovoj zimi. :lol:

Batek
Danas je baš fino bilo, sunčano i toplo. Taman da se još malo zezaš sa Tomom i ralicom. :D
A da, bilo je i fino vreme za ovu foto reportažu, ljepe su ti slike. ;)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Batek,,,pa ti si neuništiv...pravi snežni čovek... :D
Ja danas kupio Roll,,,za Tomu serial 400-500...možda ga i napašem nekako...

Kako mu stoji??? ....Kao piletu, sisa... :lol:

Platio 50eura...pa da ga je bem...tolika je i kazna najmanja...
Pozzzzzz Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pa to češ ti da pripašeš, bez brige, malo seckanja, varenja i farbanja pa če bit ko nov. :D Ovaj prednji nosač bi trebal več pasat :scratch , a ovaj zadnji treba prepravit jer če ti smetat gornje poluge hidraulike i ploča za priključak. A možda napraviš nosač na rukavce. Stavi gore pa češ onda vidjet koja bi bila varijanta najbolja.
Kako mu paše? Bit če super, ne brini. :D
 
B

bacsku

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Momci ja Vas već dugo vreme bez reči prati i divim se vašim pametnim mislima kako od TV napraviti nešto sto su i konstruktori zaboravili, ja imam TV 732 iz 1988 g i jako sam zadovojan, ali imam jedan problem, Novi zakon o saobračaju R.Srbije zahteva da i mi montiramo ROL na TV. Kada smo kupili traktor nismo uzeli ROL jer u voćnjak nismo mogli da uđemo sa tom konstrukcijom. ima li neko od Vas neki crte,ž prema kojoj mogu da ga napravim ROL za TV 732, pozdrav iz severne Bačke sa granične linije iz Horgoš-a
unapred hvala za pomoć
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zimske radosti :mrgreen:

[youtube:39fmopjp]<object width="560" height="340"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/VA5bPa-fTdE&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/VA5bPa-fTdE&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="560" height="340"></embed></object>[/youtube:39fmopjp]
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
Re: TOMO VINKOVIĆ

i ja imam konja za snijeg,jednostavno a funkcionira.

slika0316.jpg





Stavljaj slike ubuduće da se odmah vide!
Ova druga slika se ne može vidjeti jer nešto ne štima sa linkom.
Ako ne znaš javi se na PP pa ću ti pomoći.

zbalija

 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh