• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Re: TOMO VINKOVIĆ

meni se cini da tanjurasti zupcanik ima iza sarafe koji ga drze. malo mi je cudno to da se ga mora raspilit pa opet zavarit onda vec ne pase u centar ,onda se najlakse polomi tanjurasti
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pa nisam ni ja toliki čoban da ne znam da se skida tanjurasti, nego, napisao sam u par postova ranije, neko je već rasjecao kućište prije mene, tako da ga je smanjio taman toliko da se nije moglo više napakovat nove zupčanike unutra bez ponovnog rasijecanja... :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil:
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bezimeni
Zanimljiva priča oko onog čovjeka koji vozi- šeta iza traktora :lol:
Kad budeš imao priliku uslikaj malo to njegovo dvorište sa djelovima.

Normalno da se može skinuti tanjurasti, to dokazuje ova slika na kojoj se vidi kad sam mjenjao tanjurasti na jednom PE 18. Njegov je i dif gore na sliki.

pe-18-popravilo-zadnjega-menjalnika-in-dif-foto_10744305_15873561_15882940.jpg


Nemoj se ljutiti, ljudi nisu razumjeli da je prijašnji vlastnik smanjio prostor kod zupčanika pa se zbog toga nije moglo promjeniti zupčanike.
A šta ako ideš kod onog lika (koji vozi- šetajuče), uzmeš kučište od njega, prepakuješ nove zupčanike i dif ti je ko nov.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nemate vi poima :lol: , pričekajte malo , zbalija će vama to utanane objasniti :mrgreen: ;)
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

neću, neću, jer i kod njega su vareni. kupiću potpuno novo kućište i gotov problem...
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

da smo bliže pa da ti otkupim dijelove što imaš...
 
Posljednje uređivanje:
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

a jel imaš sve ostalo?? koliko bi to koštalo...možda mi se dadne navratit do tamo..
 
Posljednje uređivanje:

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Re: TOMO VINKOVIĆ

bezimeni kaže:
imt5550 kaže:
HEHE cjeli je u djelovima u garazi osim motora kojeg sam stavio na 418

a jel imaš sve ostalo?? koliko bi to koštalo...možda mi se dadne navratit do tamo..

pojma nemam
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

bliži se tehnički pregled mog 418 iz 75 g. a imam problem svake godine isti

nemogu natjerati kočnice da blokiraju kotače, kočnice koče ali nemogu blokirati

sve izgleda dobro

u čemu bi mogao biti problem :scratch
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Re: TOMO VINKOVIĆ

ferode ti ne sjedju dobro skini ih pa ih stavi u dobos da vidik kako stoje
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

kočnice i ne smiju blokirati .
Radi toga efekta (blokiranja) se prije nekih destek a možda i više godina skupilo dosta mudrih glava ( slično kao i mi ovdje) i kao produkt njihove nesanice ispao je ABS tj "anti blokir sistem" .koji upravo ima za funkciju da nedozvoli kotaču da blokira ..Kad kotač blokira njegova tj kočna funkcija rapidno opada ..i lako se desi da završimo u grabi.

Ali pošto je tvoj traktor star i upitno je normalno održavanje lako moguče da su i obloge :masne , poderane , krivo naštelan mehanizam poluga ...itd
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

masne i poderane nisu štelane više puta bez rezultata

neznam zašto pišeš ovo sve kad valjda znaš kako izgleda tehnički za traktor i kako se "ispituju" kočnice

ukratko malo veća asfaltirana površina ispred DVD ili sl. pregled signalizacije, lufta na volanu i tom sklopu opće stanje i na kraju zaleti se i stisni kočnicu obadva kotača moraju blokirati za prolz
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Sory nisam nikad bio na tehničkom s traktorom .
Ako je sve ispravno (mehanizam) i ako ima feroda (obloga ) a neće kočiti , kaže se u struci da su ferode pregorele .
Mislim da je netko tu negdje napisao da ih treba namočiti u vodi ..pa ako odradi 2-3kočenja , blokiranja onda su sigurno one u pitanju
 

limeni3333

Član
Tu od
4 Kol 2009
Poruka
97
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti hvala na savjetu budem probao makar mislim da bi moglo biti to


pozdrav sa druge strane Plešivice
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

I jesmo se sanjkali u nedjelju? ..kuhano vino je tak-tak ..sama voda 8)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zoran frenki

Član
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
78
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ej momci evome opet nije me bilo duze vreme na forumu pa vas tako sve pozdravljam i zelim vam puno zdravlja i srece.nestobih vas zamolio ako biste hteli da se ukljucite u ovu temu naime hteo bih da napravim neko vitlo za mog tomicu[730] imam neku sumu po nekim jarugama pa bih hteo to izvlaciti.Nesto sam citao po forumima i neko je spominjao menjac nekog auta sa prednjom vucom.Ja imam neki rucni cekrk sa bubnjem[sutra cu ga uslikati] to je ranije korisceno za podizanje stubova za struju.Da skratim ako neko zna nesto o ovome neka slika ili crtez bio bih zahvalan.Vidimo se sutra sa slikama inace ovaj cekr se zove VINDA mozda neko zna o cemu se radi.POZDRAV
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh