• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

da krenem redom

sto se tice freze
moze se ona udaljiti dodavanjem krstova kardana

lanic ne predstavljaju nikakav problem i da ih stavis naprijed i nazad,trebaju naprjed kad je daska naprijed jer traktora podize daska gore stoga mora imati bolji grip,a naj bolje ih je imat na sva cetri tocka......
da strada dif. od lanca nemoguce,samo ako koristis grifofe za rad u sumi pa da ga provozas po trvdoj podlozi a vako nikako moguce,inace kod mene kum ima imt 542 i na njega stavi grifove i u sumu po makadamu i dosad mu niakd nije otiso dif,
a jedan isto iz sela ima tv730 i na njemu su sva cetri kamionska lanca i nikad ih neskida stalno su na njemu gume su lose i po makdamu i po snijegu i po blatu,i kad ga parkira u garazu neskida ih,i tako mu traktor vecf 10 godina

st ose tice hidraulicnog klipa,skido sam onaj imbus saraf i ons sluzi samo kao ozracivanje samog klipa ako ti propusti ulje ovamo...............

danas sam cistio snijeg sa tomicom,ima dobrih 30 cm jugovog snijega koji je nevjerovatno tezak,i nekako sam cistio do duse sam se napatio ali sam ocistio,staln osam ga morao goniti u drugoj rikverc jer drugacije nije mogo cistiti jer prvom odam prokliza
slijede slike:













 

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svima.

Ali ima kateri električno vezavo za TV, kateri imajo original vgrajen A-meter?

lp batek
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Matrix
Kažeš da si se napatijo, da proklizava, da ide težko... kad si čistijo snjeg. Sad vidiš da je ralica širine 2m malo previše, plus toga nemaš ralicu ukoso, mokar snijeg, a mali je TV i onda nije ni čudo da neide. Napravi ukoso, suzi barem malo ralicu i odmah če bit bolje i netrebaš onda svakih nekoliko metara skrenut i pustiti snjeg. Nego samo ideš pičiš pravac. Potrošit češ manje vremena sa nešto užom ralicom koja stoji ukoso, takvu da ju traktor sa laknočom tjera.

I ja stavljam slike od danas.

pluzenje-2009-2010-foto_10744305_17377522_17611612.jpg


pluzenje-2009-2010-foto_10744305_17377522_17611614.jpg


pluzenje-2009-2010-foto_10744305_17377522_17611615.jpg


bezimeni kaže:
sad je meni jasno što mi je puko diferencijal, buraz vozio drva nekom čovjeku dva dana i to pola puta je asvalt a pola puta makadam, nekih 2 km u oba smjera...tek poslije mi reče da je stavljo lance...

Jel imaš koju sliku difa, da se vidi pukotina. Ja sam nešto tako popravljao baš na PE 18. Stoga me zanima kako je kod tebe.

zbalija kaže:
ddalibor kaže:
evo bolje poslikana hidraulika:

bile slike

Daj se malo raspitaj za što je služio taj dio hidrulike.?

To je 3T kopčanje, ali čemu kad serija 700 več ima 3T kopčanje? Tu fale još poluge i španeri. Možda mu je trebala jača hidraulika pošto su tu dva cilindra?
Ajde ddalibore raspitaj se malo pošto smo radoznali :scratch .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ta je izvedba hidraulike vjerojatno zato da sjedalo može doći niže... ???
Off topic: Peter, kak te služi volan? Si ugradil sigurnosni ventil?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Da ZJ, sa ovom hidraulikom sigurno može. Ali treba onda neki drugi nosač za blatobrane.

Volan radi super, lako se upravlja. Dodatnog sigurnostnog nisam ugradijo jer vidim da ovaj originalni obavi funkciju, otpusti čitav sistem ako se nabije pritisak. Probao sam nabit pritisak i on ga otpustijo. Gumene cjevi se malo napušu ako je prejak pritisak pa se po tome vidi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

Men bi to bila hidraulika za one TV-je koji nemaju kopčanje u 3 točke nego onaj profil s rupama .. Profil i ona skalamerija se maken i namontira ovo
 
B

bezimeni

Guest
firemanpeter kaže:
Jel imaš koju sliku difa, da se vidi pukotina. Ja sam nešto tako popravljao baš na PE 18. Stoga me zanima kako je kod tebe.

kućište diferencijala nije bilo puklo nego je podrobio sve zupčanike unutar kućišta a ja sam onda stavio sve nove zupčanike.
nisam bacio stare pa ti ih mogu slikat ako ti to nešto znači. i osovina planetara (ili satelita ne znam tačno koji su koji ne sjećam se) je bila savijena...ja ipak mislim, mada se niko ne slaže, da je uzrok bila vožnja s lancima po tvrdoj podlozi, jer, vožen je dobra dva dana neprestano po asvaltu i vukao je prikolice pune drva, a samo jedan dio puta je makadam sa velikim usponom, i radi toga je stavljao lance, a sve ostalo je asvalt...lanci mu povećavaju prečnik u obimu točka barem za col, a na gazivoj površini znači za pola, e sad, da li je to dovoljno za kvar, ne znam, ali ne vidim drugog razloga...

gledajući peterovog tv, pade mi na pamet sljedeća ideja:
predlažem da se napravi kalendar s raznim tipovima tv-a, nije sad bitno da li je uređen ili ne, nego samo da su zastupljene sve vrste...mada njegov zaslužuje da bude na naslovnoj strani.

lanic ne predstavljaju nikakav problem i da ih stavis naprijed i nazad,trebaju naprjed kad je daska naprijed jer traktora podize daska gore stoga mora imati bolji grip,a naj bolje ih je imat na sva cetri tocka......
da strada dif. od lanca nemoguce,samo ako koristis grifofe za rad u sumi pa da ga provozas po trvdoj podlozi a vako nikako moguce,inace kod mene kum ima imt 542 i na njega stavi grifove i u sumu po makadamu i dosad mu niakd nije otiso dif,
a jedan isto iz sela ima tv730 i na njemu su sva cetri kamionska lanca i nikad ih neskida stalno su na njemu gume su lose i po makdamu i po snijegu i po blatu,i kad ga parkira u garazu neskida ih,i tako mu traktor vecf 10 godina

a na koliko točkova je pogon imt542, samo na zadnje ili na sve 4???
a taj na 730 ima lance na sve 4 točka, tako da ni to nema problema, stvar je u tome da je dilema ako se stave samo na jednu osovinu i to traktora sa pogonom 4x4...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

bezimeni kaže:
gledajući peterovog tv, pade mi na pamet sljedeća ideja:
predlažem da se napravi kalendar s raznim tipovima tv-a, nije sad bitno da li je uređen ili ne, nego samo da su zastupljene sve vrste...mada njegov zaslužuje da bude na naslovnoj strani.

Dobra ideja :D , samo neznam ko ima volje i ko ume da to napravi.

Ako imaš volje uslikaj one udrobljene zupčanike.
Jesi li ti pre ovog kvara otvorijo diferencial? Ako jesi, jel izgledalo sve u redu?
Jel moguče da tvoj frend nije stavijo oba dva menjača (prednji i zadnji) v istu brzinu pa vozijo ili barem krenuo tako?
To mi se čini više vjerovatan uzrok kvara.
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav bećarima najboljeg poljoprivrednog-foruma!!!

...evo iz moga skromnoga iskustva par natuknica ke želim podilit sa vami svimi!

Nekoliko moji susjeda ki su mićali lance na tomeke, uvik su ji mićali na prednje kotače, vozili sa njimi i po asfaltu, i po makadamu, oranju, snigu,... nikada nisu imali lomova., tako da prosudite sami?!., ja osobno nis nikada mićal lance tako da takovi iskustava jednostavno nimam.

...ova hidraulika od našega člana ddalibora!., ugradjivana je u neke tomeke tvornički - serija od neki 100-tinjak traktora i to serija tv-731 i tv-732., išlo se "probat" nešto drugo i drugačije po uzoru na talijanske traktoriće., ali to i takovo bilo je znatno skuplje u konačnici, a rezultat i moć dizanja hidrulike ostal je isti., Istina i Bog!., taj sistem sa dva hidraulična celindra mogal je podignut veći teret., ALI, ALI!., samo na ravnom., sve ostalo mora se zaboravit jer dolazi do prekrićanja - prevraćanja - prevrtanja traktorića!., da rezoniramo - zaključimo!., taj i takov način podizanja poljoprivrednih priključaka - orudja je bil dobar., ali malo preskup, prekompliciran, niš novo!!!

Bog!., bećarine!., ...p.s. zbalija! frende!!!., najiskrenije čestitke na tvojoj novoj funkciji - unapredjenju!., budi DOBAR ko i do sada i budi zakon dovjeka!!!...

P.S. skoro sam zaboravil!., svakako podržavam i predlažem kalendar traktora tome svi modela, naravno sa prvim i početnim NASLOVNIM! od našega najvridnijega - najpedantnijega - najorginalnijeg forumaša; firemanpeter-a!!!
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
bezimeni kaže:
gledajući peterovog tv, pade mi na pamet sljedeća ideja:
predlažem da se napravi kalendar s raznim tipovima tv-a, nije sad bitno da li je uređen ili ne, nego samo da su zastupljene sve vrste...mada njegov zaslužuje da bude na naslovnoj strani.

Dobra ideja :D , samo neznam ko ima volje i ko ume da to napravi.

Ako imaš volje uslikaj one udrobljene zupčanike.
Jesi li ti pre ovog kvara otvorijo diferencial? Ako jesi, jel izgledalo sve u redu?
Jel moguče da tvoj frend nije stavijo oba dva menjača (prednji i zadnji) v istu brzinu pa vozijo ili barem krenuo tako?
To mi se čini više vjerovatan uzrok kvara.
pa ne znam, ako ima gdje kakva štamparija koja bi to uradila a da mi prije toga između sebe odaberemo slike i koji kvalitet i format kalendara hoćemo, pa onda nek nam kažu koliko bi koštalo, uplatimo svaki koliko treba i mislim da ne bi trebalo bit problema...ko god ima kakav prijedlog bolje je, pa da uporedimo koja je varijanta najjeftinija i najbolja...

snimiću ti zupčanike, nema problema, to je brat vozio, nije prijatelj, prilično sam siguran da je upario brzine kako treba...
a jesam i ranije otvarao diferencijale, a ovaj je bio varen (kućište), već sam to i ranije navodio, vjerovatno zato jer nisu mogli ubacit nove zupčanike bez da su kućište rasjekli, i malo je tad bio nakrivo zavaren pa i to može bit razlog drobljenja, mada su se zupčanici okretali bez problema...sad sam ga ja zavario tako da je ravan, mada ću na proljeće kupit novo kućište tako da zaboravim više na to...
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter

daska je nakrivljena ali sa drveta snijeg ne klizi pa kad se nabije moram u desnu stranu skrenut,ma ova drvena je napravljena za probu,ova od haube ce bit opet 1,80 a napravio bih na izvlacenje nesto ali to dodatno poskupluje stvar,za mog tomicu mislim da bi najbolja sirina bila 120 da bude knap kad se ukosi...........

za tvog tomicu mislim da je dobra ova moja od 1,80 sirine to bi mu bilo taman za sireg puta
a jes ti lijep traktor i zasluzuje da bude na naslovnici kalendara,inace meni je u planu da kupim jedan takav,ali plan je vise nesiguran no siguran pa cu viditi sta ce bit
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ima jedan se prodaje 732 sa svim priključcima u busovači...ja ne znam je li to realna cijena, pa ti vidi ako te zanima...
papirologija uredna itd...
p.s. to je oko 27000 kuna ili 3,500€...

Sad ovisi u kakvom je stanju taj TV i kave su cijene u BiH,
ali po cijenama kakve su u RH to je više nego odlična prilika za
kupnju malo se pregovara i spusti cijene u to je to....
Imaš koju sliku tog TV-jca pa da vidimo o čemu se radi.....?!?

Što to smatraš pod svim priključcima!?
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pridružujem se Grofovoj čestitki našem dobrom forumašu Zbaliji, koji več od juče popravlja i ispravlja neše postove, slike... Čeka te puno posla jer smo mi tak, tak, malo na fuš :mrgreen:

matrix123456 kaže:
firemanpeter

,za mog tomicu mislim da bi najbolja sirina bila 120 da bude knap kad se ukosi...........
za tvog tomicu mislim da je dobra ova moja od 1,80 sirine to bi mu bilo taman za sireg puta
Da trebat češ napravit nešto širu od traktora, tako da kad se ukosi da ne leti snjeg pod kotače.
Mogal bi moj gurat širu ralicu od ove, možda čak od 1,8m širine. Firma koja jih proizvodila pravila je za TV i 1,8m. Ali ova meni odgovara, jer hoču imat traktor okretan, da mogu u svaki kutak sa njim.

bezimeni kaže:
pa ne znam, ako ima gdje kakva štamparija koja bi to uradila a da mi prije toga između sebe odaberemo slike i koji kvalitet i format kalendara hoćemo, pa onda nek nam kažu koliko bi koštalo, uplatimo svaki koliko treba i mislim da ne bi trebalo bit problema...ko god ima kakav prijedlog bolje je, pa da uporedimo koja je varijanta najjeftinija i najbolja...

Trebali bi mi napravit anketu pa bi vidjeli koliko je interesa za kalendar, koji format, kvalitetu...
Ako ima ko neke veze sa štamparijo i da ima volje, nek se javi.

bezimeni kaže:
a ovaj je bio varen (kućište), već sam to i ranije navodio, vjerovatno zato jer nisu mogli ubacit nove zupčanike bez da su kućište rasjekli, i malo je tad bio nakrivo zavaren pa i to može bit razlog drobljenja...

Kako nisu mogli ubacit zupčanike, to baš ne razumem :scratch Vjerovatno je bijo neki kvar pa se zato slomio

PS
Hvala vam na pohvalama mog TV i drago mi je da vam se tolko dopada.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

u dobra mu cijena i ako ima prikljucke to je odlicno...............
vidjecu mada neznam prvo moram svog prodat a cijeni mga oko 5000km ili 2500evra za one koji neznaju koliko je marka,samo go traktor jer prikljucic kao sto je kosacica i freza mi trebaju a pasu na 732,najgore od svega je to sto mi traktor treba ove zime i na proljece a dok kupim drugi to je bar mjesec dana
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: TOMO VINKOVIĆ

GROF kaže:
pozdrav bećarima najboljeg poljoprivrednog-foruma!!!

...ova hidraulika od našega člana ddalibora!., ugradjivana je u neke tomeke tvornički - serija od neki 100-tinjak traktora i to serija tv-731 i tv-732., išlo se "probat" nešto drugo i drugačije po uzoru na talijanske traktoriće., ali to i takovo bilo je znatno skuplje u konačnici, a rezultat i moć dizanja hidrulike ostal je isti., Istina i Bog!., taj sistem sa dva hidraulična celindra mogal je podignut veći teret., ALI, ALI!., samo na ravnom., sve ostalo mora se zaboravit jer dolazi do prekrićanja - prevraćanja - prevrtanja traktorića!., da rezoniramo - zaključimo!., taj i takov način podizanja poljoprivrednih priključaka - orudja je bil dobar., ali malo preskup, prekompliciran, niš novo!!!

nisam niti sumnjeo da Grof neće znati :D
nisam ništa saznao od čega bi to moglo biti...buni me sam izgled ne znam kako to pripasat na seriju 700, jer ne stoji okomito već pod kutem...
možda iskoristim za nešto drugo.....
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

po redu da idem, taj traktor je meni nuđen kad sam tražio neke dijelove za svoj, i pravo da kažem, bilo mi je žao što se to nije ranije desilo, jer sad bih vozio 732 zasigurno... o stanju tog 732 ne znam baš nešto jer me nije zanimalo da ga ispitujem u tom momentu, jedino čega se sjećam jer ga nisam baš ni slušao dok je govorio s mojim bratom, bilo je to da je spomenuo da ima sve priključke, nešto kao plug, freza, kosa...dalje ne znam i još je rekao da je u ispravnom stanju...
e sad, za diferencijal, ja kad sam ga rastavljao, nisam znao kako se izbija ili vadi osovina koja drži zupčanike pa sam odnio u servis ITC, edo zna o čemu pričam, dakle renomirana firma, i oni su to izbili i pokušali su da napakuju nove zupčanike unutra i nije išlo. dakle, ponavljam, pravi servis traktora. taj diferencijal (kućište),je bio varen ranije,(tamo gdje je varen i fabrički) i to nakrivo, i pošto nisam mogao pronaći novi, jedino što mi je bilo preostalo je da ga i ja ponovo rasiječem, napakujem zupčanike i zavarim, što sam i uradio. znam da to nije trajno rješenje tako da na proljeće stavljam novo kućište zasigurno.
možda je to čak bio i prednji diferencijal pa ga je slomio pod blokadom, i onda ga prebacio nazad, jer kad sam ga uzeo, poluga blokade je bila otkopčana iznutra, u samom bloku mjenjača. možda ju je odvojio da se ne bi ponovo slomilo. ne znam.
za anketu kalendara dajem odmah glas.
matriks, ako se odlučiš, ja ti mogu potražit broj za taj 732, nije mi usput, ali prvi put kad budem išao tim putem uzet ću broj, pa ako izraziš želju da ga možeš nazvat.
pozdrav svima.
postajem dosadan, tako da prekidam priču. zasad. :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kako ja razumem ti si ovaj zvar, koji se vidi na sliki, morao ponovo rasječi da si onda promjenio zupčanike.

pe-18-popravilo-zadnjega-menjalnika-in-dif-foto_10744305_15873561_15873642.jpg
 
B

bezimeni

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter, upravo je tako!!! to je taj var koji sam morao rasjeć i ponovo zavarit!!!
sad se sjetih, dok sam tražio kućište, naišao sam na čovjeka koji se bavi traktorima, i tad mi je bilo žao što nisam imao kameru da snimim šta radi. upravo mu je bila pukla sajla od kvačila, i onako kroz priču, odjednom, on ga upali, i traktor, pošto je bio u brzini, krenu, a on polako za njim, smota špagu, bez ikakve žurbe, uhvati ga za plug, uopšte nije sjeo na njega, i tako ga je odvezao tamo negdje iza kuće, ja i buraz smo otišli za njim da vidimo gdje je otišao, a on, nećete vjerovat, tako idući za njim, ustjerao ga je na prvi sprat kuće uz stepenice.
on ima jedan traktor kao moj i jedan, ako se ne varam 823, neka novija tipa, crveni, dva cilindra, jel ima to?? ili nešto tako, i ima puno dvorište i garaže dijelova, a kućišta koja mi je iznosio su bila sva isto varena kao i moje tako da nisam uzeo od njega. još se začudio kad sam mu rekao da hoću kupit nove zupčanike, veli, uzmi pa navari zube, ja tako radim....i pokaza mi kako to izgleda...bilo mi je zanimljivo, ali, ipak sam kupio nove. otiću jednom do njega i poslikat njegove traktore i dijelove. definitivno biser koji treba spomenuti :D
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nekom logikom trebalo bi prvo skinuti tanjurasti zupčanik s kućišta diferencijala zatim se mogu izbiti osovinice koje drže trkače i na kraju se vade zupčanici u koje sjeda poluosovina.Nisam nikad radio tv ali po logici bi tako trebalo ići a ne variti kučište koje nema šanse da je više u centru.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh