• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

LJUDI MOJI...Prije dok se ja nisan uvatija ovog mog traktora na njemu je bilo prst šporkice masti ....svega pomalo.....I kaad bi ga doveli u garažu s guma pi otpalo blata i smelo bi se po 2-3 maže mjesečno ...ali sad sam ga se ja uvatija ...i stoji u mojoj garaži ..i kad ga ja koristin onda ga ja i očistin a kad ga koristi stric ili neko drugi zapritija san mu nesmi ga slučajno donit s jednom niti prašine od zemlje.... :lol: :lol: :twisted:
 
V

vinkotomovic

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Koliko je istine u postu Puknutoga...
Lijepo si rekao Puknuti ono sa igračkama (taktori za slikanje) i traktorima sa kojima se privređuje za život.
Nema se ni vremena ni novca za uređivanje, pranje lickanje... rijetki to mogu, uglavnom smo to mi hobi poljodjelci, vinogradari (do 1000trseva)itd..
No nema veze. Htio sam navesti jedan jako tragičan primjer neodržavanja traktora, naime prije tri ljeta stradala mi je strina koja se vozila na blatobranu jednog poluispravnog (KOČNICE) velikog traktora, pala je,nije se moglo zaustaviti na vrijeme i ode... LJudi nemogu opisati... Zato: je*eš i ulje, signalizaciju ali BREMZE štelajte, održavajte, kontrolirajte.

Kako li je rekao fireman naći sredinu između picajzle i onog ko nemari...Najbolje
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

06062010004.jpg

06062010006.jpg

Ova gornja mi je ono PRAVO DOBRA :) ma za kalendar :) ma maneken :)
06062010007.jpg

06062010008.jpg

06062010009k.jpg

06062010010.jpg

06062010011.jpg

06062010013.jpg


Slike napravljene još ovo prolječe, al nikako da stignem ja to stavit a obečajem ljudima (pozdrav Grofu ) !
Vibro-kultivator oduševio me za primjenu u vočnjaku, super stvar za "prašenje" tla i uništavanje korova (posebno Labode :( ) ali idealno mi se pokazalo da nakon vibrokultivatora prođem da drljačom koja sve fino zaravna i pokupi korov koji je ostao nakon vibrokultivatora :)
Inače radi se o vibro-kultivatoru TP/5 120 cm 5 radnih tijela, 180 kg, dubina do 25 cm, Tomo to fino vuče za sobom u drugoj sporoj / brzoj a dubina je nekih 15 cm, može i dublje ali nema smisla jer se tada izvlači vlažna zemlja.
jedino mi je žao što nisam uspio snimiti yubito kad naletim na kakv kamen u tlu onako od kojih 20 kg da se vidi kako ga vibrokultivator vadi na sunce :) i kakvi pritom nastaju zvukovi :) smatram da su ovi tipovi vibrokultivatora idealni za ova područja (Dalmacija) gdje redovito izvućemo kakvi oveči kamen iz njive :)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Re: TOMO VINKOVIĆ

ovo nema veze s temom tomo vinković ali zna se da tomo može nositt' čovika čiji prijetelji mogu izist janjca s kapulicom -mladom
[youtube:2czm1ypy]Ti16QENyc3o&feature[/youtube:2czm1ypy]
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Slike napravljene još ovo prolječe, al nikako da stignem ja to stavit a obečajem ljudima (pozdrav Grofu ) !
Vibro-kultivator oduševio me za primjenu u vočnjaku, super stvar za "prašenje" tla i uništavanje korova (posebno Labode :( ) ali idealno mi se pokazalo da nakon vibrokultivatora prođem da drljačom koja sve fino zaravna i pokupi korov koji je ostao nakon vibrokultivatora :)
Inače radi se o vibro-kultivatoru TP/5 120 cm 5 radnih tijela, 180 kg, dubina do 25 cm, Tomo to fino vuče za sobom u drugoj sporoj / brzoj a dubina je nekih 15 cm, može i dublje ali nema smisla jer se tada izvlači vlažna zemlja.
jedino mi je žao što nisam uspio snimiti yubito kad naletim na kakv kamen u tlu onako od kojih 20 kg da se vidi kako ga vibrokultivator vadi na sunce :) i kakvi pritom nastaju zvukovi :) smatram da su ovi tipovi vibrokultivatora idealni za ova područja (Dalmacija) gdje redovito izvućemo kakvi oveči kamen iz njive :)

Jao bagudina,,,šta ti imaš ljepe sprtače,,,to su pravi,,ja sam odlučio da ču ih radit ručno,,jer ovi pitaju puno para za ove šta ih prodaju,,,nabijaju maržu da nije za ljude :? :? ,oće da se obogate preko noči....negovorim za sve ali ovdje kod nas deru ko ludi........
vidim ljepo se oko ulika zemlja rasiplje,,,skoro ko da je freza iza...
Svaka čast na obavljenom poslu i stroju... 8) 8)

Da te pitam...radio bi sprtače,,,e sad zanimaju me cijene od ovih motika šta idu u zemlju,,komplet sa šustama i bragama koje dođu spojene na cijev,,,nači radio bi samo konstrukciju sam,,,jel znaš koliko šoldi dođu koštat neznam mijeru ali pitao bi za imt 539.....vijerojatno postoji više modela,prema snazi traktora?????????????????
Ako ša znaš bio bi ti zahvalan ko bratu.. :mrgreen: 8)
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

vinkotomovic kaže:
Koliko je istine u postu Puknutoga...
Lijepo si rekao Puknuti ono sa igračkama (taktori za slikanje) i traktorima sa kojima se privređuje za život.
Nema se ni vremena ni novca za uređivanje, pranje lickanje... rijetki to mogu, uglavnom smo to mi hobi poljodjelci, vinogradari (do 1000trseva)itd..
No nema veze. Htio sam navesti jedan jako tragičan primjer neodržavanja traktora, naime prije tri ljeta stradala mi je strina koja se vozila na blatobranu jednog poluispravnog (KOČNICE) velikog traktora, pala je,nije se moglo zaustaviti na vrijeme i ode... LJudi nemogu opisati... Zato: je*eš i ulje, signalizaciju ali BREMZE štelajte, održavajte, kontrolirajte.

Kako li je rekao fireman naći sredinu između picajzle i onog ko nemari...Najbolje


Potpisujem........... ;)
Netreba lickat i kad mijenjaš drugi priključak odmah prat,,,,ali ako si završio vozit neznam gnjoj ili bilo šta,,,pa da nemožeš malo oprat to nemogu popit nikako...... :? a pogotovo kod održavanja ,,,volan,kočnice,,i signalizacija,,,pod obavezno i nijedan nebi prošo bez kazne ako je u pitanju to....
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

BAGERISTA kaže:
Jao bagudina,,,šta ti imaš ljepe sprtače,,,to su pravi,,ja sam odlučio da ču ih radit ručno,,jer ovi pitaju puno para za ove šta ih prodaju,,,nabijaju maržu da nije za ljude :? :? ,oće da se obogate preko noči....negovorim za sve ali ovdje kod nas deru ko ludi........
vidim ljepo se oko ulika zemlja rasiplje,,,skoro ko da je freza iza...
Svaka čast na obavljenom poslu i stroju... 8) 8)

Da te pitam...radio bi sprtače,,,e sad zanimaju me cijene od ovih motika šta idu u zemlju,,komplet sa šustama i bragama koje dođu spojene na cijev,,,nači radio bi samo konstrukciju sam,,,jel znaš koliko šoldi dođu koštat neznam mijeru ali pitao bi za imt 539.....vijerojatno postoji više modela,prema snazi traktora?????????????????
Ako ša znaš bio bi ti zahvalan ko bratu.. :mrgreen: 8)

Evo link, sa detaljnim specifikacijama modela i cijenikom na dnu u pdf formatu.
http://www.messis.hr/poljoprivredni_str ... rikaz=opis
Po pitanju kupovine samo "nogu" sa radnim tjelima, može, moguče ih je naručiti.
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Probat čemo ih zvat,,,i pitat...hvala na jako brzom odgovoru....... ;)
Dali si ti šta naručiva od njih ......ili si uzeo komplet te svoje preko njih.??????
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
ovo nema veze s temom tomo vinković ali zna se da tomo može nositt' čovika čiji prijetelji mogu izist janjca s kapulicom -mladom
[youtube:2jyy6riu]Ti16QENyc3o&feature[/youtube:2jyy6riu]


Šteta što ona sidalo novo na tomi ima skalu za namištat feder samo do 115 kg :) več je počelo škripat.... greška u prijektiranju.

Je, a što reč nego živa istina...... tužna priča o selu, to što se sve radi jadnim životinjama ........... :)

p8150007.jpg

p8150008.jpg

p8150013.jpg
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Eeeee to je pravi begeš... :D
Jel se mož pespa naručiti..? :lol:

Petre - neznam odakle da te citiram... :scratch ...al... :prayer: ...
Mogao bi i ja, na balkon zapalit cigaru....

Pozzzz Joe! :mrgreen:
 
C

caprez

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Poštovani forumaši evo prijavio se i ja ,već neko vrijeme tražim tomo vinkovića i nailazim na probleme neimanja nikakvih dokumenata i papira. Uglavnom vlasnici tvrde da se traktor može registrirati te da su vlasnici duže vrijeme. Traktor je TV420 i 87god. Pa me zanima dali se mogu registrirat i dali ima tko iskustva sa tim kad je traktor bez računa ili bilo kakvih papira.Pozdrav
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

caprez kaže:
Poštovani forumaši evo prijavio se i ja ,već neko vrijeme tražim tomo vinkovića i nailazim na probleme neimanja nikakvih dokumenata i papira. Uglavnom vlasnici tvrde da se traktor može registrirati te da su vlasnici duže vrijeme. Traktor je TV420 i 87god. Pa me zanima dali se mogu registrirat i dali ima tko iskustva sa tim kad je traktor bez računa ili bilo kakvih papira.Pozdrav

lako sem oze registrovati sa racunom, a i bez racuna se moze samo treba izmisliti racun napisat sta tebi odgovara uneses i broj sasije i eto ga moze i bez pecata, nemojte sad misliti da to govorim iz licnog iskustva vec iz iskustva drugih
 

ddalibor

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
189
Re: TOMO VINKOVIĆ

caprez kaže:
Poštovani forumaši evo prijavio se i ja ,već neko vrijeme tražim tomo vinkovića i nailazim na probleme neimanja nikakvih dokumenata i papira. Uglavnom vlasnici tvrde da se traktor može registrirati te da su vlasnici duže vrijeme. Traktor je TV420 i 87god. Pa me zanima dali se mogu registrirat i dali ima tko iskustva sa tim kad je traktor bez računa ili bilo kakvih papira.Pozdrav
...hm..sve se može, ali ako je sve u redu i legalno, zašto su onda toliki problem ti papiri....ipak sam mišljenja da je najbolje sve sa orginalnim papirima....traži sa papirima, ima takvih traktora......sretno
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

bercolinija kaže:
Pozdrav svima!

evo par slik mog tome:

poslje pranja

Pozdrav Bercolinija!
Vidim da ti je hidraulika, ono ispod sjedala nešto drugača od uobičajne na Tomi. Ajde uslikaj malo da vidimo u čemu je riječ. Uslikaj i onu gajbu- priključak pozadi.

joekiki kaže:
Petre - neznam odakle da te citiram... :scratch ...al... :prayer: ...
Mogao bi i ja, na balkon zapalit cigaru....

Pozzzz Joe! :mrgreen:

Mogli bi mi zajedno koju zapalit, baš šteta što nas razdvaja 1000 km.

caprez kaže:
Poštovani forumaši evo prijavio se i ja ,već neko vrijeme tražim tomo vinkovića i nailazim na probleme neimanja nikakvih dokumenata i papira. Uglavnom vlasnici tvrde da se traktor može registrirati te da su vlasnici duže vrijeme. Traktor je TV420 i 87god. Pa me zanima dali se mogu registrirat i dali ima tko iskustva sa tim kad je traktor bez računa ili bilo kakvih papira.Pozdrav

Kod nas u SLO nemože se registrirat ako nema ama baš nikog papira za traktor. Bilo je u neko vreme moguče i bez papira, da si imao svjedoke da je tvoj. Ali to je prošlo. Pozanimaj se kod državnih služba, neznam kako se zovu kod vas.
Ja nebi kupovao da nisam 100% da se može registrirat.

Tomazy
Vidim da se radilo na Tomi. Nešto mi puno bolje izgleda nego prošli put. Pohvale, pohvale...
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

FIREMAN ČESTITAM :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :drinkers: :drinkers: :gitarist: :gitarist: :gitarist: :gitarist: :gitarist: :gitarist: :gitarist:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije svega da dam potporu mome prijatelju firemanpeteru, koji je jko dugovremena
tolerirao puknutova podbadanja i sl. ali svemu dođe kraj, pa i tome je došlo.
Petre svaka ti čast što si smogao hrabrosti i snaga da napišeš kako stvari zapravo stoje.
A ti puknuti što si tražio to si i dobio, nećeš prao na nikakva opravdanja, izvlačenja i sl.,
jer ti najviše provociraš na forumu kako Petra, tako i ostale članove foruma....


firemanpeter kaže:
caprez kaže:
Poštovani forumaši evo prijavio se i ja ,već neko vrijeme tražim tomo vinkovića i nailazim na probleme neimanja nikakvih dokumenata i papira. Uglavnom vlasnici tvrde da se traktor može registrirati te da su vlasnici duže vrijeme. Traktor je TV420 i 87god. Pa me zanima dali se mogu registrirat i dali ima tko iskustva sa tim kad je traktor bez računa ili bilo kakvih papira.Pozdrav

Kod nas u SLO nemože se registrirat ako nema ama baš nikog papira za traktor. Bilo je u neko vreme moguče i bez papira, da si imao svjedoke da je tvoj. Ali to je prošlo. Pozanimaj se kod državnih služba, neznam kako se zovu kod vas.
Ja nebi kupovao da nisam 100% da se može registrirat.

Tomazy
Vidim da se radilo na Tomi. Nešto mi puno bolje izgleda nego prošli put. Pohvale, pohvale...

Na tu temu sam već par puta pisao u ovoj temi.
Dakle u HR je moguće registrirati traktore bez ikakve dokumentacije,
samo traktor treba da bude proizveden do 31.12.1990. god.,
samo je potrebno da se otiđe kod javnog bilježnika sa jedan ili dva svjedoka
koji će posvjedočiti vlasništvo. Sa tom dokumentom koji se ishodi kod
javnog bilježnika traktor treba registrirati u roku od 15 dana.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
@bercolinija - jel ti je to originalna boja na TV..? ili si je već bojao?
Vidim na gazištu za noge,,,ima štitnik sa strane...jel je to original, ili kasnija kućna izrada?
Roll Bar - isto me zanima dali je takav bio u originalu, ili si je ti pravio? Nisam takav zaštitni ram vidio na seriju 800...?
@Tomazy - bravo kolega...sve pohvale na sređivanju i ulepšavanju tomice! Ja sam prezadovoljan!
Nego šta bi tamo oko zadnjeg desnog blatobrana? Nešto je posle bojanja puklo i zavarivano? Mora da si bio besan, kad se to desilo... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh