• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
Da nisi malo falija >>manji<< broj okretaja ili veći pošto je to ipak seriaj 700

Nisam ja ništa fulao oko okretaj izlaznog vratil (kardana).

Evo ti izrezano iz Uputa za seriju 400 i 500:





Serija 700 izrezano iz uputa:

kardanokretajserija700.png


Serija 800 izrezano iz uputa:

kardanokretajserija800.png


P.S.

Molim te da otvoriš temo u sebi i da stavljaš tamo slike koje nemaju veze sa TV i sl.
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dali neko zna zasto se slusa onaj metalni zvuk kao zvonenje kod lda100 motora, negde sam procitao da je do hidro-pumpe ali siguran sam da nije do nje jer u mom slucaju nalazi se na zadnji trap(kod pe-18).
I da nepomenem da mu ja radjen generalni remont pre 2 godine, novi klip i karike.

p.s znam da je ovo pitanje ranije odgovarano, al hocu podetaljan odgovor.

:?:

Pozdrav svima
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
[youtube:10vfz8cg]67DKaPbV6io[/youtube:10vfz8cg]

I eto priče kako nastaju požari u Dalmaciji :) :) :) :) !
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5,pa kaj se kod vas prije vađenja krumpirište ne pokosi,ne bi se mučili s travom :scratch
Ja prije pokosim da je lijepo čisto
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

A nebi bilo loše pokosit ...a caca mi je tija cekat da padne kiša pa pogulit travu pa onda vadit ali ja nisan moga cekat ...a i lani i ostalih godina nikad nije bila ovolika trava kad su se vadili ... :)
 
Posljednje uređivanje:
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

[youtube:el73i26j]67DKaPbV6io[/youtube:el73i26j]

Vidi se da si najveci frajer u susjedstvo, posle ovoga sigurno svi cure lete pо tebe :lol:
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hahahah ovo ja nebi radija sa svojin traktoron pa da mi neko kupi novog iz (meni najdraže) serije 800 ... A kao dokaz da nije moj ovi ljudi znaju da je moj pituran u crno i ima ono željezo protu prevrtanja
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobro vece!
Fujjjjj.....lepa moča... :lol:
Joe, mislio si na mocvaru? ;)
Playstation5
Trebalo bi, samo ja sam tako kupio. Rastaviti ne treba, nek ostane. Sa konjskim plugom vadis krompir? Farba je ok, samo se boja ne svidja.
Danotnt,
interesantna prskalica, vidi se kreativnost.
Danas sam uspeo da kupim ulje, krenuo da skidam volan, ali nisam mogao skinuti. Pametniji nije popustio, a razlupao dva srafa od 8.8
Videcemo sutra.
Fireman,
Kako idu radovi? Sad vidim da je gotovo! :D :D :D Namucio se?
Zasto baca plamen kroz auspuh na video sto Play stavio? Nije dobar zazor ventila, ili su ventili izgoreni, mozda paljenje?
Pozdrav svima!!!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Spreman da se vrati u Hirošimu, :scratch em mislim u šumu. :lol:
Majko mila,na što to liči :roll: ,a kako tek gazda izgleda ako mu je takav traktor :scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svakome kome traktor služi za posao a ne kao igračka za velike ovako izgleda .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ali ipak bi ga trebalo malo držat u redu da duže potraje :scratch,a ima ljudi koji jako puno rade i drže do strojeva
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
puknuti kaže:
Svakome kome traktor služi za posao a ne kao igračka za velike ovako izgleda .
Jupiiiii...puknuti reče da je Tomo traktor...
29qazo8.gif


mtd001 kaže:
Ali ipak bi ga trebalo malo držat u redu da duže potraje :scratch,a ima ljudi koji jako puno rade i drže do strojeva
Slažem se...al ovaj već traje 40 godina...tu je negde, i izgleda da će još trajati...to sve ovisi o vlasnika, šta se radi snjim...ako nema drugih prihoda, nego ganjati Tomicu u Hirošimu...
gvozdeni1 kaže:
Fujjjjj.....lepa moča... :lol:
Joe, mislio si na mocvaru? ;)
Je je..baš na močvaru...
Ali u smislu, moče u tepsiji pečenja, da poližeš prste... :lol:
Ja se zajebavam...al i mene to čeka uskoro...

Play5 - video ti je sad odličan...bolje nego onaj mračni snimak...
A onog što turira tomu...da ne komentarišem...

@petre - sve pohvale na odrađenom poslu...verovatno sve fercera, kao cuker...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18019612.jpg


puknuti kaže:
Svakome kome traktor služi za posao a ne kao igračka za velike ovako izgleda .

To je izgovor za one koji ne održavaju svoje strojeve. A tvoj mi odgovor daje mislit da si ti jedan između tih.
A da, između tih kojima služe traktor za posao.

Joe
Ono što sam uradijo, uradijo sam dobro.
Bilo je dosta posla. Ono oko kvačila več znaš. A bilo je još drugih stvari kao npr. varenje haube, ravnanje blatobrana, napravijo neke nosače i stavijo opruge na poluge kvačila, ravnanje pedale kvačila i kočnica, popravak kočnica, vađenje višaka ulja iz motora (cca 1 lit.), malo poravnal volan, podmazivanje, prepravlanje nosača akumulatora, sređivanje ručice gasa i zamjena sajle gasa, podmazivanje i skračenje sajle kvačila, zamjena lagera i semeringa spojničke osovine, dihtovanje između zvona i menjača i još nekih sitnica da ne nabrojavam previše...

A brine me diferencial, konusno tanjurasti. Jako je kritično. Bit če vlastnik obaviješten o tome pa čemo vidjet kad dođe po njega.

gvozdeni1 kaže:
Danas sam uspeo da kupim ulje, krenuo da skidam volan, ali nisam mogao skinuti. Pametniji nije popustio, a razlupao dva srafa od 8.8

Imaš ispod obruča volana dve matice. Odšarafi gornju do obruča i onda još odvij sa majzelom i čekičem da se upere u obruč, stavi nov šaraf u osovinu, potuci ga čekičem. Ima da ti izleti volan u zrak.

gvozdeni1 kaže:
Fireman,
Kako idu radovi? Sad vidim da je gotovo! :D :D :D Namucio se?
Zasto baca plamen kroz auspuh na video sto Play stavio? Nije dobar zazor ventila, ili su ventili izgoreni, mozda paljenje?
Pozdrav svima!!!

Je je , namučijo se malo ali išlo ;)
Baca plamen pošto jedan drži gas do kraja a drugi ga gasi na leptiru. onda popusti leptir pa pukne i baci plamen. Barem meni tako izgleda. To če raditi dok se jedan dan ne razleti motor.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Jupiiiii...puknuti reče da je Tomo traktor...
29qazo8.gif
Jesi me , u prvoj rundi ...
fubz9x.gif

@perte , to gvožđe služi mene a ne ja njega ,od mene dobije ulje , masti itd . a blato :scratch blato samo štiti lak od propadanja .
Ako se mi mažemo kremicama za sunce treba i traktor imati neku zaštitu ..uf!
166hoig.jpg
, opet ja traktor .
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Spreman da se vrati u Hirošimu, :scratch em mislim u šumu. :lol:

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18019612.jpg

Odlično napravljen posao,,,sad barem malo liči na tomu,,,,,,,,,,samo je najžalosnije šta če to kratko trajat :? :madmana:
opet si ga malo uredio,.,,da na nešto liči...
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
joekiki kaže:
Jupiiiii...puknuti reče da je Tomo traktor...
29qazo8.gif
Jesi me , u prvoj rundi ...
fubz9x.gif

@perte , to gvožđe služi mene a ne ja njega ,od mene dobije ulje , masti itd . a blato :scratch blato samo štiti lak od propadanja .
Ako se mi mažemo kremicama za sunce treba i traktor imati neku zaštitu ..uf!
166hoig.jpg
, opet ja traktor .

Ne treba njemu kremica za sunčanje nit me ne brine blato nego nešto drugo. Nije imao kočnica nit kuplunge, lim sav izudaran, višak ulja 1lit. preko max. u motoru...več sam prije nabrojio šta mu trebalo. I to gvožđe mora dobit svoje da bi moglo služit.

Bagerista
Koliko če ovo potrajat :scratch pa vidjet čemo kolko če bomba past u Hirošimi :lol:
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Istina........ :lol: :lol:
 
Posljednje uređivanje:
P

playstation5

Guest
gvozdeni1 kaže:
Dobro vece!
Fujjjjj.....lepa moča... :lol:
Joe, mislio si na mocvaru? ;)
Playstation5
Trebalo bi, samo ja sam tako kupio. Rastaviti ne treba, nek ostane. Sa konjskim plugom vadis krompir? Farba je ok, samo se boja ne svidja.
Danotnt,
interesantna prskalica, vidi se kreativnost.
Danas sam uspeo da kupim ulje, krenuo da skidam volan, ali nisam mogao skinuti. Pametniji nije popustio, a razlupao dva srafa od 8.8
Videcemo sutra.
Fireman,
Kako idu radovi? Sad vidim da je gotovo! :D :D :D Namucio se?
Zasto baca plamen kroz auspuh na video sto Play stavio? Nije dobar zazor ventila, ili su ventili izgoreni, mozda paljenje?
Pozdrav svima!!!


Ovo šta je crvano to te nisan razumija ni očemu je riječ!

A sad ovi šta baca iskru ....vidi priforsira ga je nije mu dava gasa na ručicu od gasa nego vuka isam sajlu tako da je bilo puto više okretaja od dopuštenog...a i neznam u kakvom je stanju ...a cuja san da je prije dva dana ima drugi auspuh u koji je ulija neke benzine i još neke kemiklaije i auspug je puka pa je stavija ovi ...mka dobro je tomica živ

puknuti kaže:
Svakome kome traktor služi za posao a ne kao igračka za velike ovako izgleda .

Pa pogledaj od firemana pa valjda njemu ne služi kao igračka ...pa nije problem kupiti miny wash nes svaki dan davat 500 kn daš jedan puti i pereš traktor i eto ga...

E fireman pretpostavljam da je ovo tvoj video:


[youtube:lg8vogr2]NjQfSfOamJQ&NR=1[/youtube:lg8vogr2]

Pa kako ti ovo traktor radi ....meni se cini da mu ne dolazi gorivo i da ce svaki cas povuc zraka....ili nema gasa???? :?:
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh