• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

Firemanpeter capice naštelaj kako ti je gvozdeni napisao ali stavi malo više lufta jer kad se lamela troši capice se približavaju potisnom ležaju pa ako bude pre tjesno moglo bi doč do proklizavanja lamele.Izmjeri koliko hoda ima potisni kad stisneš pedalu kvačila i po tome odredi luft ako ima hod 10mm slobodno stavi 3-4mm lufta.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav,znam da ovo ne spada u ovu temu pa bez ljutnje :D ,imam pitanje u vezi mtk labinprogres 14 ks mislim da je motor lda 450.Primjetio sam kada sam vozio po ovim vrućinama pod teretom da mi iz filtera zraka znaju tu i tamo špricnuti kapljice ulja.E sada jel to možda što sam više natočio ulja pa prilikom vibracija šprine ulje :scratch ili je možda nešto ozbiljnije :?:
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Nemam odgovor na tvoje pitanje ali mogao si otvoriti novu temu u Mehanička radionica...to tebi se zbalija riješi kad se probudi .... :)
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

mtd001 kaže:
Pozdrav,znam da ovo ne spada u ovu temu pa bez ljutnje :D ,imam pitanje u vezi mtk labinprogres 14 ks mislim da je motor lda 450.Primjetio sam kada sam vozio po ovim vrućinama pod teretom da mi iz filtera zraka znaju tu i tamo špricnuti kapljice ulja.E sada jel to možda što sam više natočio ulja pa prilikom vibracija šprine ulje :scratch ili je možda nešto ozbiljnije :?:

Ako si natočija previše ulja preko,,,max,,onda ga vadi,jer če ti ga probit i bacat di stigne...... :?

Ja kad točim,stavljam uvijek između min-max,,to mi je nekako optimalno,,,nit ga može falit niti ga je previše,,,kod freza i kopačica dosta se motor naginje pa je možda bolje da je do max,,,ali nikako preko.......... 8)
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Najbolje je kako bagerista radi ..negdi po sridini(između crtica i to e to ....a i nakraju bolje da ti ga ima malo viška nego da ti zariba mašina.....meni je skoro zaribala freza 15 ks ali sredija san nju pa san je proda2005 i još je danas živa
 
Posljednje uređivanje:

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Golem pozdrav do site forumasi, jas sum od Makedonija,i sum sum nov na forumot. Neodamna naidov na forumot, super e ,go citam od pocetok momentalno sum do 85 strana. Oprostete sto pisuvam na makedonski relativno sum mlad i neznam srpskohrvatski. Sega imame Tomo Vinkovic 821 i sum mnogu zadovolen od nego. Go kupivme nastaro no nikogas nemase orano so 280 saati, momentalno ima 1200 Rs. Go imame veke 7 godini a imavme i TV-18 Ks od prvata serija , i bese od 74 godina. Zasega me interesira kolku treba da bide zazorot na usisni i izduvni ventili na TV 821. Naskoro ke postavam i sliki od traktorot i priklucocite koi gi imam.

95845875tv01.jpg


82339946tv02.jpg


82891139tv03.jpg


Dvobrazden i tribrazden plug

12609824tv01a.jpg


Prikolica domasna zrabotka, kipa samo nazad so cilindar od kombajn

68282922tv02a.jpg


Ednobrazden plug prispozoben za zakacuvanje na polugi

13577324tv03a.jpg


Podrivaci ili prasaci isto domasna izrabotka

45915843tv04a.jpg


19160400tv05a.jpg


83045267tv06a.jpg


Eve uste nekolku sliki

image111xtv01.jpg


image127qtv02.jpg


image126qtv03.jpg


Tribrazdniot plug i brana, branata e isto taka domasna izrabotka

image123jtv04.jpg


image124ftv05.jpg


image125rtv06.jpg


Prskalka agromehanika prisposobena za TV-domasna izrabotka so bure od 100 litri

image113htv07.jpg


image112rtv08.jpg


image115jgtv09.jpg


image114yftv10.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
playstation5 kaže:
BAGERISTA kaže:
mtd001 kaže:
Pozdrav,znam da ovo ne spada u ovu temu pa bez ljutnje :D ,imam pitanje u vezi mtk labinprogres 14 ks mislim da je motor lda 450.Primjetio sam kada sam vozio po ovim vrućinama pod teretom da mi iz filtera zraka znaju tu i tamo špricnuti kapljice ulja.E sada jel to možda što sam više natočio ulja pa prilikom vibracija šprine ulje :scratch ili je možda nešto ozbiljnije :?:

Ako si natočija previše ulja preko,,,max,,onda ga vadi,jer če ti ga probit i bacat di stigne...... :?

Ja kad točim,stavljam uvijek između min-max,,to mi je nekako optimalno,,,nit ga može falit niti ga je previše

Najbolje je kako bagerista radi ..negdi po sridini(između crtica i to e to ....a i nakraju bolje da ti ga ima malo viška nego da ti zariba mašina.....meni je skoro zaribala freza 15 ks ali sredija san nju pa san je proda2005 i još je danas živa

Viška nije poželjno da bude,,,,jer če ga počet bacat van,zato postoji i max.ali bolje nego ništa svakako............ :mrgreen:


Ljepa makina....................... :mrgreen: :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Re: TOMO VINKOVIĆ

danotnt kaže:
Golem pozdrav do site forumasi, jas sum od Makedonija,i sum sum nov na forumot. Neodamna naidov na forumot, super e ,go citam od pocetok momentalno sum do 85 strana. Oprostete sto pisuvam na makedonski relativno sum mlad i neznam srpskohrvatski. Sega imame Tomo Vinkovic 821 i sum mnogu zadovolen od nego. Go kupivme nastaro no nikogas nemase orano so 280 saati, momentalno ima 1200 Rs. Go imame veke 7 godini a pred nego imavme TV-18 Ks od prvata serija , i bese od 74 godina. Zasega me interesira kolku treba da bide zazorot na usisni i izduvni ventili na TV 821. Naskoro ke postavam i sliki od traktorot i priklucocite koi gi imam.
dobrodošao na forum! :)

Imaš dobrog tomicu a i patent šprice je jeben, skoro bi ga i prekopiral :)

A za zazor ventila će ti već netko odgovorit, ja nemam pojma :)
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

mtd001 kaže:
Pozdrav,znam da ovo ne spada u ovu temu pa bez ljutnje :D ,imam pitanje u vezi mtk labinprogres 14 ks mislim da je motor lda 450.Primjetio sam kada sam vozio po ovim vrućinama pod teretom da mi iz filtera zraka znaju tu i tamo špricnuti kapljice ulja.E sada jel to možda što sam više natočio ulja pa prilikom vibracija šprine ulje :scratch ili je možda nešto ozbiljnije :?:


Dečki mislim da ste malo pobrkali lončiće.
Čovjek pita za ulje u kućištu filtra zraka, a ne o ulju u karteru motora.
Na donjem dijelu kućišta filtara zrak postoji sam oznaka do koje treba biti ulje u kućištu,
nema oznake MIN. i MAX.. Sad ne znam dali taj motor ima spojen odušak ponovno
u filtar zraka ili ne jer od oduška ulja zna sliniti dosta filtar,
ali moja je preporuka da svakako provjeriš razinu ulja i u kavom je stanju ulje,
te da provjeriš gumice na kućištu..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav i dobro došao na poljoprivredni forum danotnt!

Što se tiče tvojeg pitanja u vezi podešavanja ventila na tvojem LDA 820 motoru vrijednost su ti
0,2 mm za usisni i ispušni ventil (naravno važe za hladan motor).

P.S.
milo bi te da pročitaš upute za postavljanje slika na forum tako da kad postaviš slike da
su odmah vidljive na forumu hvala. Imaš dole ispod u mojem potpisu tekst sa upute za slike, pa klikni na to i odmah će ti se otvoriti upute.
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dobrodosao na forum danotnt! Ti samo pisi, malo mozgam, ali sve razumem.
Fireman, kako idu radovi?
Odoh i ja da radim...
Pozdrav Svima!!!
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
mtd001 kaže:
Pozdrav,znam da ovo ne spada u ovu temu pa bez ljutnje :D ,imam pitanje u vezi mtk labinprogres 14 ks mislim da je motor lda 450.Primjetio sam kada sam vozio po ovim vrućinama pod teretom da mi iz filtera zraka znaju tu i tamo špricnuti kapljice ulja.E sada jel to možda što sam više natočio ulja pa prilikom vibracija šprine ulje :scratch ili je možda nešto ozbiljnije :?:


Dečki mislim da ste malo pobrkali lončiće.
Čovjek pita za ulje u kućištu filtra zraka, a ne o ulju u karteru motora.
Na donjem dijelu kućišta filtara zrak postoji sam oznaka do koje treba biti ulje u kućištu,
nema oznake MIN. i MAX.. Sad ne znam dali taj motor ima spojen odušak ponovno
u filtar zraka ili ne jer od oduška ulja zna sliniti dosta filtar,
ali moja je preporuka da svakako provjeriš razinu ulja i u kavom je stanju ulje,
te da provjeriš gumice na kućištu..
:scratch :scratch :scratch U pravu si zbalija ...to sto posto nije minjano i nakupilo se taloga i digla se površina i sad štrca...ja san svome nikidan diga prst taloga i pra ga ivasolon...mtd001 ako budeš minja ulje filtera zraka najbolje ti je uliti isto i koje ide u korito motora -super 3


fireman ....ja i gvozdeni1 čekamo koju slikicu od tvojih radova ako nije problem, :D :D :D :D
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Majstor
Hvala na uputi. U pravu si trebam na druk lageru imat nekoliko mm lufta. Napravit ču tako.

gvozdeni1 kaže:
Fireman, kako idu radovi?
Odoh i ja da radim...
Pozdrav Svima!!!

playstation5 kaže:
fireman ....ja i gvozdeni1 čekamo koju slikicu od tvojih radova ako nije problem, :D :D :D :D

Idu radovi ali polako. Znam da se čekaju slikice, bit če i to.

Danas sam nosijo druk lager na zavarivanje. Odneo sa sobom i jedan komadič željeza i ajd kod majstora. Pokažem ja njemu u čemu je problem i zamolim da zavari i nek čuva da nebude išao zavar u rupu u koju ide vodilica lagera. Imao je samo elektrode 3,5, zavarijo ali išlo i nešto zavara u rupu :scratch . Onda sa prijateljem izbušino ponovo tu rupu.

Posle toga obradim navarenu pločicu na druk lageru, izmontiram korpu i lamelu na motor, promjenim lager i semeringa na spojničkoj osovini, opruge za druk lager, izmontiran nazad vodilice druk lagera i isprobam kako radi druk lager. Opet neka zajebancija. Nešto ga kačilo i nije htijo klizit po vodilicama. Onda ja zapazim da ima u rupama još neke ivice. Izbrusim ja to sa biaksom tako da su rupe fine gladke. Isprobam pa opet brusi i tako nekoliko puta. Onda počeo fino klizit. Onda sam očistijo spojeve zvona, podmažem brtveni silikon i zmontiram zvono na menjač. Izvršijo sam sad još neka mjerenja tako da budem sledeči put uštelal capice.

Zvono

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18013011.jpg


Obrada druk lagera

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18013017.jpg


ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18013024.jpg


Izmontirano zvono na mjenjač, spojnička osovina i druk lager

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18013032.jpg


Izmontirana korpa i lamela

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18013039.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
Pozdrav @danotnt u prelepu Makedoniju!
Dobro nam došao!
Pohvale za slike,,,vidim imaš lepih priključaka...prskalica je extra :supz:
Kako vuče trobrazni plug? Mislim dubina i brzina?

@petre - lepo teku radovi,,,bit će nešto...nebrinem ja za tebe...
samo tako nastavi... :D
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ



Jel ti to sve radiš đabe ili naplatiš??
 
Posljednje uređivanje:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Odlican posao Fireman! Lepo napredujes sa radovima... samo tako!
Joe, ti citas sta ja mislim? I meni se najvise svidja prskalica kod danotnt-a. Mene isto interesuje taj trobrazni plug, kojim brzinom se vuce i dubina oranja, ili je to namenjeno za ugar?
Danas sam ispustio mesavinu iz kuciste volana, ukrao kasiku od zene, i stim sam izvadio mulj iz kucista. Morao sam da zategnem i onaj osigurani sraf, jer je bilo labavo. Cetvrtinu kruga sam mogao da zavrnem. Hteo sam da skinem volan, ali nikako nisam mogao. :( Mozda mi treba radapciger? Barem da izmerim simering, da nabavim.
Evo slika, tako izgleda.
p2707101819.jpg

Pozdrav Svima!!! :D :D :D
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki so ogled na toa sto glavite na trobrazdniot plug se pogolemi od drugi trobrazdni plugovi za Tomo Vinkovic i ja pokrivaat sirinata na traktorot plugot go koristam za preoruvanje. Oram so vtora-spora na dlabocina od nekoi 13-15 cm otprilika.
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni1 kaže:
Hteo sam da skinem volan, ali nikako nisam mogao. :( Mozda mi treba radapciger?
Volan na osovini drži konus i zato bez čekiča neide.Odšrafi orginalni vijak koji drži volan i u osovinu zašrafi drugi vijak (koji češ kasnije baciti)tako da ti ne uhvati volan a da primi čim više navoja znači malo duži vijak,koljenima se upri u volan tako da ga izvlačiš a po vijku udariš par puta i mora otpustit.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh