• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
firemanpeter kaže:
Majstor
Dobro napravljen posao, ljepo zavaren ljev.
Hehe,,,ne da je ljepo zavaren,,, nego extra...
Jel to vareno sa CN29/9-A...bez zagrevanja,tako mi izgleda???
Ja se ne bojim za zavare od @majstora...se sećaš kako je onaj srednji trap nagojen zavarom...i obrađen nakon toga,,,pa to je fenomenalnooooo odrađenooo...

@gvozdeni - dobro je dok šprica... :lol: :lol: :lol:
čini mi se :scratch da je @edosoko rekao da se u takvim slučajevima popusti(otvori) donja dekna na kućištu volana,,,sve lepo isprazni, očisti...jer se tu nataloži 100 kuraca i raznih sranja...ima o tome na predhodnim stranicama,,,ali na kojoj???...nemam pojma???...negde oko 100-ke??? davno beše...
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Bagerista
Tako je kako ti kažeš, ma sve si u pravu. A ona rečenica "Naš kako se kaže,,kakav gazda takav stroj " pogotovo ta sigurno drži.

Eto da vidiš stanje traktora. :lol:

Pozdrav svima!

ovaj tomek zgleda koda je po betonu vozil :mrgreen:
ili po nekom gliništu.

Ispravite me ako griješim, ali izgleda da je volan naopačke.

Eto toliko od mene!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

:supris: :?
Potpuno si u pravu,,,ali šta je tuje,žalosno je kad sve napraviš i onda ti ga dovede u ovakvom stanju, :? ,,pa barem ga je oprat moga ako niš drugo...........
Ali opet sve šta smo pisali stoji,,,joj kad sam slike vidio,,ko da je bio kod hirošime,kad su rokali.. :blackeye
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Joe
U pravu si, majstorovi zavari su prva liga, pogotovo ako znaš da varenje ljeva nije šala. I da, sječam se sredine koju je sređivao.

Bercolinija
Vozi tomek po šumi- po blatu. Čini ti se da je volan naopačke, jel. Izgleda tako ali nije. On je takav zbog prevrtanja traktora. To mu se svake tolko desi. :lol:

Bagerista
Da, mogal je traktor barem oprat. Sad stoji u garaži pa se blato suši i leti od njega.
Inače on je stalnoi u Hirošimi- šumi :lol:
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

Majstor je to vario ali ne ja nego jedan prijatelj koji je profesionalni varioc,vareno je na hladno sa CN elektrodama koji je broj neznam.
Firemanpeter kad bi meni došao u takvom stanju traktor pomislio bi da sam prvi puta bio pre jeftin.
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma rođo moj pitaj ge oce li servo volan abs...diskove na sve ćetri hehehhehheheh šala mala :lol: :lol:


Samo cu reci ...dobro je on u jednom komadu... :rolfer: :rolfer:
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagerista
Da, mogal je traktor barem oprat. Sad stoji u garaži pa se blato suši i leti od njega.
Inače on je stalnoi u Hirošimi- šumi :lol:[/quote]


Hirošima......... :lol: :lol:
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Krumpironja kaže:
zakvaljujem se na slici ali ja to nis ne kontam meni je nes drukčije ako ima na hrv bilo bi super


Evo ja sam preveo sad se sve razumi

 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka čast,,,,,,evo da ne kažu da samo postavljaš pitanja,.................šala.. :mrgreen: :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

majstor kaže:
Majstor je to vario ali ne ja nego jedan prijatelj koji je profesionalni varioc,vareno je na hladno sa CN elektrodama koji je broj neznam.
Firemanpeter kad bi meni došao u takvom stanju traktor pomislio bi da sam prvi puta bio pre jeftin.

Stvarno tako izgleda da sam prejeftin. Ne čuva on ništa.

playstation5 kaže:
Evo ja sam preveo sad se sve razumi


Ima jedna greška.
Nije po HR AMPERMETER nego AMPERMETAR
Ajoj, jel učite nešto u školi ili ne? Nemoj da te slovenac uči HR. :lol:
Malo se šalim, bez zamjerke. Dobro si uradijo.

Inačeoko ovog PE 18, mogu ja i stavit hidro volan ako oče, samo da vadi pare. :lol:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Počeo sam danas sa radovima i eto rezultati. Nije se dalo ništa uštelat da bi bio kuplung mekaniji. Sajla je vukla polugu več skoro sasvim do kraja da se moglo odvojit kvačilo- kuplung, znači nije to ok.

Pa sam morao skinut motor:

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009758.jpg


Našao ovo: capice poderane, a ne samo to čak su neravnomjerno istrošene.

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009768.jpg


ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009778.jpg


Potisni ležaj nema uva za jedan feder, otkinuto je uvo gde se okači

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009786.jpg


Lamela čak nije tolko istrošena ali ona nema ivice na jednoj strani. Izgleda mi nešto kemijano. Ko da je neko odbrusijo tu ivicu, ali zašto?

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009794.jpg


Ako polegnem korpu da stoji na capicama onda ona stoji ovako- na sliki. Izgleda da one nisu bile dobro uštelane.

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009805.jpg


Material: lamela, korpa, ležaj imaju ali samo u jednoj trgovini. Cjena 140€.
Zanima me koliko se štalaju capice na korpi i odakle trebam mjerit? Sve vaše sugestije, mišljenja su dobrodošla. Ako ima i koja koristna uputa molim napišite.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

playstation5

Guest
firemanpeter kaže:
majstor kaže:
Majstor je to vario ali ne ja nego jedan prijatelj koji je profesionalni varioc,vareno je na hladno sa CN elektrodama koji je broj neznam.
Firemanpeter kad bi meni došao u takvom stanju traktor pomislio bi da sam prvi puta bio pre jeftin.

Stvarno tako izgleda da sam prejeftin. Ne čuva on ništa.

playstation5 kaže:
Evo ja sam preveo sad se sve razumi


Ima jedna greška.
Nije po HR AMPERMETER nego AMPERMETAR
Ajoj, jel učite nešto u školi ili ne? Nemoj da te slovenac uči HR. :lol:
Malo se šalim, bez zamjerke. Dobro si uradijo.

Inačeoko ovog PE 18, mogu ja i stavit hidro volan ako oče, samo da vadi pare. :lol:


znan za meter to san vidija pa reko ajd nije tolko glup valjda ce znat da je to metar.... a za volan se dogovori s njim :lol: :lol: :lol:

BAGERISTA kaže:
Svaka čast,,,,,,evo da ne kažu da samo postavljaš pitanja,.................šala.. :mrgreen: :mrgreen:


Netribaš pisat šal heeheh xd :roll: :roll: :roll:
 
Posljednje uređivanje:

bercolinija

Član
Tu od
21 Lip 2009
Poruka
74
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bercolinija
Vozi tomek po šumi- po blatu. Čini ti se da je volan naopačke, jel. Izgleda tako ali nije. On je takav zbog prevrtanja traktora. To mu se svake tolko desi. :lol:

A,sad mi je i jasno njegovo stanje. :lol: :mrgreen:
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Re: TOMO VINKOVIĆ

BAGERISTA kaže:
kr-tko-neki-foto_10744305_15646587_18008695.jpg

.....pa barem ga je oprat moga ako niš drugo...........
jest da je malo kocio blatobranima al nista strasno :lol:
a joj pa sto se zalite ovo je cisto meda lizat s njega kakvi meni dolaze, jedne prilike uleti lik u avliju s IMT-560 pravo iz sume, lanci na tockovima, blata i zemlje sigurno troja limex kolica da se natovari, prikolica zakacena (nije bilo drva) i hoce da mu se zamijene obloge na kocnicama
naravno samo ga pitam hoces platit toliko i toliko da ja skidam lance, otkacim prikolicu i ostruzem to silno blato i zemlju :eek: kaze nisi normalan to mogu i ja za te pare, e onda izvoli vozi kuci
firemanpeter kaže:
Našao ovo: capice poderane, a ne samo to čak su neravnomjerno istrošene.
ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009768.jpg
mislim da ovo nije korpa od stare serije TV-a nego od nove samo zbrusena da bi uklopila u zamajac
capice definitivno nisu od stare serije......
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Lamela čak nije tolko istrošena ali ona nema ivice na jednoj strani. Izgleda mi nešto kemijano. Ko da je neko odbrusijo tu ivicu, ali zašto?

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009794.jpg


Ako polegnem korpu da stoji na capicama onda ona stoji ovako- na sliki. Izgleda da one nisu bile dobro uštelane.

ivotov-tv-foto_10744305_17398039_18009805.jpg


Material: lamela, korpa, ležaj imaju ali samo u jednoj trgovini. Cjena 140€.
Zanima me koliko se štalaju capice na korpi i odakle trebam mjerit? Sve vaše sugestije, mišljenja su dobrodošla. Ako ima i koja koristna uputa molim napišite.
Fireman, po mome treba da namestis alat. Nesto ravno, to stavis na zvono, izmeris dubinu do druk lagera koliko je mm. Drugi korak: namestis alat npr. od U profila, probusis rupu, zavaris maticu, u maticu sraf koji mozes da kontriras. taj alat nalegnes na obruc(tamo gde se spaja sa zvonom) i sa srafom mozes da podesis visinu zabice. Znaci, vrh zabice moraju da budu 1mm manje, nego odstojanje izmadju zvona i druklagera.Ako je odstojanje izmedju zvona i druklagera 20mm, onda sraf treba da nastelujes da bude19mm od obruca motora-drukcije neznam da objasnim- i tako nastelujes svaku jednu zabicu, dok ne dodirne sraf. Ovako je sva tri jednako nastelovana. Nadamse, da nisam prekomplikovao i razumes sta hocu kazati.
Pozdrav svima!!!
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Može bit Edosoko da je korpa neka druga. Lemela je 100% mjenjana.

Išao sam več u potragu za djelovima. Nabavijo sam novu korpu a lamelu nisam pošto ona u trgovini- nova nije skoro ništa bila debelija. Tako sam zaključijo da lamela ostaje stara.
Druk ležaja nema i tako ču morat nešti iskemijat. Inače ovaj star je još dobar samo mu fali ono uvo za feder. Treba če varit novo uvo samo što je tu opet ljev pa budu problemi to zavarit.
Nabavijo sam i nov ležaj spojničke i nov semering.

Skinuo sam i zvono i tako je bila mogučnost pogledati u diferencial. Ajoj joj joj, :scratch :roll: vidi se konusno tanjurasti par. Tanjurasti bi prošao nekako a konusni, ajoj, taj je poderan dosta. Dobro sad prvo kuplung da sredim onda kad vlastnik dođe iz odmora po traktor ja ču ga izvestit kakvo je stanje. Sad je još pravo vrijeme ali ako bude tak vozil onda če se poderat i kučište difa. Kad nebu dobro ozubil ima da pukne kučište, kao prošli put na zadnjem djelu traktora. Ako bude tako onda se ja ne taknem traktora više. I onak mi je dosta toga jer nema djelova ili se težko nađu. A predni menjač i diferencial, kad to otvorim do kraja, tu če stvarno bolet glava.

Gvozdeni1
Hvala za upute. Morat ču nešto tako iskemijat ako nebudem negde dobil podataka na koliko naštelat capice. Onda ču se morat snači na neki tvoj način.
Hvala još jednom.
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

E pa sigurno da jesi. Svako mišlenje je od koristi i dobrodošlo. Više glava više zna :D
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

A fireman nagledaš se ti svakakvih traktora .aaa.. :lol: :lol: :lol:
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh