• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
P

playstation5

Guest


Koje ces ulje ulit u volan ? i kako ces kroz onu rupu kad je ona veritkalna? :|

firemanpeter kaže:
Eto ti slike ali ona je u SLO jeziku. Inače mislim da jo ume svako razumit. Možeš si ju isprintat pa napravit naljepnicu.



Klikni na nju i biče večeg formata.


Fireman od kojeg je ovo traktora

Kakvi ti je ovo spoj na crijevu od hidraulike(na navoje) kak to ...kolko znam treba biti ono samo uštekaš i on ostane kad oces skinit povuces nešto kao maticu i on ispadne??

Ovo ulje šta se prolilo malo ce ti podmazat zglob! heheheheh :lol: :lol:

zbalija kaže:
playstation5 kaže:
firemanpeter kaže:
Eto ti slike ali ona je u SLO jeziku. Inače mislim da jo ume svako razumit. Možeš si ju isprintat pa napravit naljepnicu.



Klikni na nju i biče večeg formata.


Fireman od kojeg je ovo traktora


to je za Tv serije 400 i 500, za 700 je malo drugačiji (čitaj manji) broj okretaj
izlaznog zadnjeg kardan, a ostalo je sve isto....


Da nisi malo falija >>manji<< broj okretaja ili veći pošto je to ipak seriaj 700
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

to je za Tv serije 400 i 500, za 700 je malo drugačiji (čitaj manji) broj okretaj
izlaznog zadnjeg kardan, a ostalo je sve isto....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
Koje ces ulje ulit u volan ? i kako ces kroz onu rupu kad je ona veritkalna? :|
ATF cu da naspim. Na levak navucem neko crevo i polako cu da napunim sa uljem. Mozda cu i malo ugrijati ulje da bude sto redje.
Hvala Majstore! Ta operacija ce morati da saceka do cetvrtka ili do subote, posto cu biti 400km od tomeka. :( :( :(
Pozdrav Svima!!!
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Majstor
Hvala na uputi. U pravu si trebam na druk lageru imat nekoliko mm lufta. Napravit ču tako.
Izvršijo sam sad još neka mjerenja tako da budem sledeči put uštelal capice.
Danas smo na motokultivatoru labinprogres mjenali lamelu i korpu i kad smo sastavili nije bilo potrebe nikakvog štelanja pošto su ti motori iz iste porodice i korpa je nova mislim da ni kod tebe nebi trebalo ništa podešavat.
Nemoj me pitat kolki je bio razmak jer ja nisam to radio nego kad je več bilo sastavljeno dođem ja i pitam kako su podesili capice a oni mene pitaju zar treba podešavat :scratch :scratch :scratch .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Re: TOMO VINKOVIĆ

I ja sam na svome mjenjao lamelu i sajlu ali mi je dosta tvrdo kvačilo,mislim da ću najesen morati ponovo u raskapanje :scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni1 kaže:
ATF cu da naspim. Na levak navucem neko crevo i polako cu da napunim sa uljem. Mozda cu i malo ugrijati ulje da bude sto redje.
Hvala Majstore! Ta operacija ce morati da saceka do cetvrtka ili do subote, posto cu biti 400km od tomeka. :( :( :(
Pozdrav Svima!!!
U volan ulij hipoidno ulje znači ulje za mjenjače mislim da nečeš pogriješiti ako uliješ SAE90 jer je i najjeftinije.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

gvozdeni1 kaže:
playstation5 kaže:
Koje ces ulje ulit u volan ? i kako ces kroz onu rupu kad je ona veritkalna? :|
ATF cu da naspim. Na levak navucem neko crevo i polako cu da napunim sa uljem. Mozda cu i malo ugrijati ulje da bude sto redje.
Hvala Majstore! Ta operacija ce morati da saceka do cetvrtka ili do subote, posto cu biti 400km od tomeka. :( :( :(
Pozdrav Svima!!!

Iz kojega razloga ATF pošto je on za automatske mjenjače i servo upravljače,
a u taj upravljač idu ulja za hipoidne prijenosnike (HIPENOL 90 i sl..)!?!
Eventualno da naliješ tekuću mast ako curi na sve strane i kako je veliki luft upravljača
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Re: TOMO VINKOVIĆ

mtd001 kaže:
I ja sam na svome mjenjao lamelu i sajlu ali mi je dosta tvrdo kvačilo,mislim da ću najesen morati ponovo u raskapanje :scratch
Problem ti je u korpi odnosno potisnoj ploči vjerovatno trebaš samo podesiti jer potisna ploča je malo istrošena i na staroj lamelu je to valjalo a kad si stavio novu sve se malo poremetilo uglavnom rastavi i malo podesi i mislim da če bit u redu.
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

A mogu li i hipenol sae 90 u prednji i stražnji trap
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

ta i ulja idu u te dijelove i sklopove traktora koje ti navodiš...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
gvozdeni1 kaže:
playstation5 kaže:
Koje ces ulje ulit u volan ? i kako ces kroz onu rupu kad je ona veritkalna? :|
ATF cu da naspim. Na levak navucem neko crevo i polako cu da napunim sa uljem. Mozda cu i malo ugrijati ulje da bude sto redje.
Hvala Majstore! Ta operacija ce morati da saceka do cetvrtka ili do subote, posto cu biti 400km od tomeka. :( :( :(
Pozdrav Svima!!!

Iz kojega razloga ATF pošto je on za automatske mjenjače i servo upravljače,
a u taj upravljač idu ulja za hipoidne prijenosnike (HIPENOL 90 i sl..)!?!
Eventualno da naliješ tekuću mast ako curi na sve strane i kako je veliki luft upravljača
ATF sam hteo sipati, posto toga imam kuci. Osecao sam miris 90ke kad sam skinuo deknu, a to jos treba da nabavim, ali nije problem, uzput cu kupiti. Koliko litara ide unutra otprilike? :scratch Luft nije veliki, mislim da ce ulje dosta poboljsati volan, znaci nije opasno.
Hvala unapred! :D :D :D
Pozdrav svima!!!
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Obavezno moraš nabaviti HIPENOL SAE 90!
Što se tiče količine ulja u upravljačkom mehanizmu količine su sljedeće:

TV serije 400 i 500 1,5 l
TV serije 700 i 800 2,0 l
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Hvala Zbalija! :D :D :D Prekosutra uzecu na pumpi u povratku 2 litara 90ke.
Pozdrav svima!!!
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

playstation5 kaže:
zbalija kaže:
mtd001 kaže:
Pozdrav,znam da ovo ne spada u ovu temu pa bez ljutnje :D ,imam pitanje u vezi mtk labinprogres 14 ks mislim da je motor lda 450.Primjetio sam kada sam vozio po ovim vrućinama pod teretom da mi iz filtera zraka znaju tu i tamo špricnuti kapljice ulja.E sada jel to možda što sam više natočio ulja pa prilikom vibracija šprine ulje :scratch ili je možda nešto ozbiljnije :?:


Dečki mislim da ste malo pobrkali lončiće.
Čovjek pita za ulje u kućištu filtra zraka, a ne o ulju u karteru motora.
Na donjem dijelu kućišta filtara zrak postoji sam oznaka do koje treba biti ulje u kućištu,
nema oznake MIN. i MAX.. Sad ne znam dali taj motor ima spojen odušak ponovno
u filtar zraka ili ne jer od oduška ulja zna sliniti dosta filtar,
ali moja je preporuka da svakako provjeriš razinu ulja i u kavom je stanju ulje,
te da provjeriš gumice na kućištu..
:scratch :scratch :scratch U pravu si zbalija ...to sto posto nije minjano i nakupilo se taloga i digla se površina i sad štrca...ja san svome nikidan diga prst taloga i pra ga ivasolon...mtd001 ako budeš minja ulje filtera zraka najbolje ti je uliti isto i koje ide u korito motora -super 3


fireman ....ja i gvozdeni1 čekamo koju slikicu od tvojih radova ako nije problem, :D :D :D :D


Opet ima one rupice ja mislim, i ulje ide do pola rupica...........to je kao optimalno,,,,a filter se zna kako se čisti i na koliko sat rada........ili prema potrebi.....................
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
gvozdeni1 kaže:
Evo slika, tako izgleda.
p2707101819.jpg

Fujjjjj.....lepa moča... :lol:

danotnt kaže:
joekiki so ogled na toa sto glavite na trobrazdniot plug se pogolemi od drugi trobrazdni plugovi za Tomo Vinkovic i ja pokrivaat sirinata na traktorot plugot go koristam za preoruvanje. Oram so vtora-spora na dlabocina od nekoi 13-15 cm otprilika.
To sam mislio da pitam, jer hoću i ja još jednu dasku nabaciti (da imam tri),,, i da mi ugar pokrije širinu traktora!!!
Ma meni bi bilo dovoljno i 10cm, samo da ga može vući!
Pozdrav Joe!
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Re: TOMO VINKOVIĆ

Danas naletio na transportnu zvijer,slika je malo lošija jer sam morao jako zumirati

ws1qbp.jpg
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdav svim forumašima...
Jucer sam vadio krumpire evo malo videa:

[youtube:7gsooulz]gBlQXfCB0Vg[/youtube:7gsooulz]

[youtube:7gsooulz]xrcCj5rgBkY[/youtube:7gsooulz]

[youtube:7gsooulz]ozvDHWez1oE[/youtube:7gsooulz]

Evo i još što sam uspio snimiti ....



[youtube:7gsooulz]67DKaPbV6io[/youtube:7gsooulz]

Na kraju mi je bilo ža jadnog stroja


Evo i malo slika :

Malo testirao pituru na haubi sjaji se ko sunce

DSC03821-1.jpg


DSC03846-1.jpg




Nova boja na aubi

DSC03857-1.jpg


DSC03858-1.jpg


DSC03859-1.jpg


DSC03860-1.jpg


Pozz svima
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh