• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
Kakva je ova kombinacija? Kad vidim da je kućište zadnjeg trapa od tipa TV800...??? :scratch
Ima tu jako puno izboljšanja...i sve su za pohvalu!
To je sklepano od 10 vrsta modela traktora, i auta...svaka mu čast na trudu i volji da to odradi, i da sve funkcionira kako treba!
Pozdrav Joe! :mrgreen:

Stvarno ima puno izboljšanja i mislim da je ovaj Tomo nešto posebno. Što se tiče zadnjeg trapa on je obični od serije 700. To što ti vidiš Joe je inverzija, kučni rad. Opet ima ta inverzija neku specifiku a to je da se može okretat smjer vrtnje kardana.
Tu je jedna slika na kojoj se vidi ta inverzija. Na njoj je sajla sa kojom se odabira smjer vrtnje.

p1010016.jpg


Ado kaže:
Dobar je ovaj Tomica

Ado, ovaj TV sa balon gumama je od jednoga mog kolege forumaša iz SLO foruma s kim sam se več nekoliko puta sreo. On ima neku sličnu bolest sa traktorima kao ja, zna se koja... Inače traktor ima kotače, utege i produžetke od traktora AGT. Isto tako i hidro volan njihove proizvodnje koje prave za TV i još koja izboljšanja.

Medimurac dobrodošao na forum. Traktor ti je uredan.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ


gdje mogu nabavit takve gume il bar malo sire od originalnih 6x16 a da nisu vise!? dobro,ovaj je vjerojatno imal original 7.5x16,ne?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Prije svega medimurec dobro došao na poljoprivredni forum!
Toma ti je za 5+, sva čast!
E da konačno odgovorim na tvoje postavljeno pitanje, gume šireg profila se dadu nabaviti
u tvornici Prima po narudžbi.....

 
Posljednje uređivanje od moderatora:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala. onda mi treba i sira felga,ne? :scratch gume su mu jos prve gore pa su vec dosta ispucane pa bi kupio nove tak da bi sad odmah iso na sire gume ako je to moguce i ako je za nekvu normalnu cijenu?! jucer i danas sam bas radio onaj zastitni luk na njega posto ga nije imao gore....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

da treba i šire felege i za jednu colu niže, ove gume na slici su 15.3".
Ti trebaš u tom slučaju nabaviti u kompletu felge sa gumama.
 
N

NEBA933

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

DRUGARI ZDRAVO :D
Evo me posetio onaj prljavi Marfi iz .... Rekao sam mu da cu Vam sve ispricati kako jeste, iako se nisam javljao duze vreme( mladost zivot problemi zene ......), nadam se da ga i dalje redovno pobedjujete :lol: :lol: :lol:
Poce nesto da lupka u menjacu dok sam kosio, ja iskljucim kosu, sve ok, ja ukljucim - nesto drobi,otvorim ga ono piljevine u ulju kolko hoces-kad pre mislim se ja. Raspali se lezaji na uh kako se to zove (kad mi nije tu katalog pa da pametujem :oops: ) donjem reduktoru ili vec kako... Uglavnom ih je dva komada, skinem, zamenim, vratim kad Marfi zeza li zeza :x
Vidim ja nesto sto mi je ostalo jos od pre dve godine, zupcanik trece brzine malko je ona cementacija okrnjena pa i njega zamenim.
I OPET ONAJ :twisted: Zaglavljuje mi ista ta rucica sto ukljucuje to gonjeno vratilo, nema sanse da utrci. Posto sam vec bio mokar od znoja ja ga lepo uparkiram pa kod Vas po pomoc. Sta sam uradio? Da nisam kontra okrenuo zupcanik, na to najvise sumnjam, one osigurace zegere sam vratio kako su i stajali, sta je m..... mu , a bio je cool tip?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

NEBA933 kaže:
DRUGARI ZDRAVO :D

I OPET ONAJ :twisted: Zaglavljuje mi ista ta rucica sto ukljucuje to gonjeno vratilo, nema sanse da utrci. Posto sam vec bio mokar od znoja ja ga lepo uparkiram pa kod Vas po pomoc. Sta sam uradio? Da nisam kontra okrenuo zupcanik, na to najvise sumnjam, one osigurace zegere sam vratio kako su i stajali, sta je m..... mu , a bio je cool tip?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

NEBA933 pozdrav!

Koliko sam shvatio tebe muči ručica za promjenu brzina (1 - 2 - 3) ako sam dobro shvatio.
Zupčanik treće brzine ne možeš krivo okrenuti zbog igličastog ležaja po kojem se vozi.
Sad mogući problemi su:
preveliki aksijalni i radijalni luftovi u zupčanicima donje piramide (zupčanici brzina)
velika istrošenost ključa i osovine ključa (mada u tom slučaju se u pravilu dešava da mjenjač iskače iz brzine...)
 
N

NEBA933

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

UH UH UH Ma kako se zove donja leva rucica sto ukljucuje i iskljucuje rad prikljucaka:freze,kose,itd...
To me zeza i jos ihaaaaaaa ha :?
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Re: TOMO VINKOVIĆ

imam pitanje, pa ako sam fulao temu, oprostite
uglavnom, trebam gume za svog Holdera ED2 (kao na slici)

traktorholdered2slika22.jpg

60865421.jpg


dimenzija je 7.00 x 18
međutim, takve gume ovdje nema više za nabaviti, odnosno, možda bi se i moglo naručiti ali cijena premašuje moja očekivanja

zanima me koliki je raspon rupa na felgi tomo vinkovića, ako se ne varam, gume su 16 cola što nije pretjerano manje nego moje, a i gume su relativno povoljne, pa da probam staviti umjeto mojih
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

sokol2503 kaže:
zanima me koliki je raspon rupa na felgi tomo vinkovića, ako se ne varam, gume su 16 cola što nije pretjerano manje nego moje, a i gume su relativno povoljne, pa da probam staviti umjeto mojih
Zar bi gume i felge + popravak/zamjena srca ili ako je sreće samo bušenje novih rupa bilo jeftinije nego kupiti nove gume ? :scratch ,
nevjerojatno :oops:
puki22 kaže:
joekiki kaže:
Pozdrav svima!
firemanpeter kaže:
Radi se o seriji 730, znači 30 KS.
p1010014f.jpg
Kakva je ova kombinacija? Kad vidim da je kućište zadnjeg trapa od tipa TV800...??? :scratch
Ima tu jako puno izboljšanja...i sve su za pohvalu!
To je sklepano od 10 vrsta modela traktora, i auta...svaka mu čast na trudu i volji da to odradi, i da sve funkcionira kako treba!
gvozdeni - nabavi neku deblju čeličnu okruglu ploču,,,šlicuj je po sredini toliko, da je možeš podvući ispod volana!
nategni ga radapcigerom,,,i polivaj vrelom vodom oko središte volana...možda i skoči dole? Samo da te ne opali po zubima... :lol:
Pozdrav Joe! :mrgreen:


UFFFF vidi čeljusti ... :shock: :shock: :shock:
I to po 4klipa svaka :shock:
Pa to ima da zaustavi autobus s prikolicom 8)
Svaka čast kak je to sklepal!!!
pitam se kakvu ima ručnu ili ti parkirnu kočnicu :scratch

medimurec kaže:

gdje mogu nabavit takve gume il bar malo sire od originalnih 6x16 a da nisu vise!? dobro,ovaj je vjerojatno imal original 7.5x16,ne?

Od ovih guma koristi kao i kamena u cipeli , jebe te a s njim ne možeš ništa pošudrati .
No , tko voli ..zna se .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Čemu čovjeku služe ove gume?
Kako on meni kaže služe mu za više svrha. Traktor je jako dobro stabilan a to mu je u njegovim uslovima puno od koristi jer živi u brdima. Drugo što je, on sa okretačem sjena čak sa ovako stabilnim traktorom ide u nekim uzbrdicama samo pravac gore i dole. Tada mu gume sa večom površinom manje proklizavaju, ne oštete, ne izkopa i uništava travu. U nekim površinama gde se ne može pokupiti sjeno sa samoutovarnom prikolicom, on uz pomoč neke sprave na okretaču izgura sjeno u dolinu. Tamo ga onda pokupi sa Štore 504 koju je razširen- ima okrenute sredine kotača a ima i puno druge opreme i izboljšanja na njemu ali to je več priča za neku drugu temu.

Na sliki uslovi u kojima se on bori.

sanco-tv732-foto_10744305_12960542_18039844.jpg


Inače za običajne svrhe, obične uslove koje večina ljudi ima ove gume nisu od neke koristi, na primer meni bi čak otežile rad ali kod njega to je sasvim nešto drugo.
 

sokol2503

Član
Tu od
21 Srp 2010
Poruka
90
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
sokol2503 kaže:
zanima me koliki je raspon rupa na felgi tomo vinkovića, ako se ne varam, gume su 16 cola što nije pretjerano manje nego moje, a i gume su relativno povoljne, pa da probam staviti umjeto mojih
Zar bi gume i felge + popravak/zamjena srca ili ako je sreće samo bušenje novih rupa bilo jeftinije nego kupiti nove gume ? :scratch ,
nevjerojatno :oops:

ne, nego sam se nadao da možda imam neku ludu sreću da paše rupa u rupu... ali očito nemam...
a zvao sam i vulkala i nekoliko obližnjih prodavača, i ovakve gume nema, odnosno tako su mi barem rekli. ima 18 cola guma, ali nije ripnjača...
uglavnom, opcija sa tomom otpada, sorry na OT. pozz
 
B

BAGERISTA

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Čemu čovjeku služe ove gume?
Kako on meni kaže služe mu za više svrha. Traktor je jako dobro stabilan a to mu je u njegovim uslovima puno od koristi jer živi u brdima. Drugo što je, on sa okretačem sjena čak sa ovako stabilnim traktorom ide u nekim uzbrdicama samo pravac gore i dole. Tada mu gume sa večom površinom manje proklizavaju, ne oštete, ne izkopa i uništava travu. U nekim površinama gde se ne može pokupiti sjeno sa samoutovarnom prikolicom, on uz pomoč neke sprave na okretaču izgura sjeno u dolinu. Tamo ga onda pokupi sa Štore 504 koju je razširen- ima okrenute sredine kotača a ima i puno druge opreme i izboljšanja na njemu ali to je več priča za neku drugu temu.

Na sliki uslovi u kojima se on bori.



Inače za običajne svrhe, obične uslove koje večina ljudi ima ove gume nisu od neke koristi, na primer meni bi čak otežile rad ali kod njega to je sasvim nešto drugo.



Bogami ima di gurat po brdima,,,i nije bez veze montirao široke gume,,,na početku san mislija suprotno,,,ali gledajuči sliku imam osiječaj da je kod njega jako brdovito............. 8) 8)
 
Posljednje uređivanje:

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

e sad ste mi pomogli uvezi tih guma,i kod mene ima dosta brijegova jer sam u gornjem kraju al takvih brijegova s kojima se ovaj covjek bori kod nas ipak nema a i jos mi je jedan covjek reko da je taj moj traktorcic prelagan za takve gume tak da nema smisla to gore stavljat jer mi nije bitno da to dobro izgleda neg da imam koristi od njega... :roll:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Re: TOMO VINKOVIĆ

medimurec kaže:
a i jos mi je jedan covjek reko da je taj moj traktorcic prelagan za takve gume tak da nema smisla to gore stavljat jer mi nije bitno da to dobro izgleda neg da imam koristi od njega... :roll:
Čovjek ti je dobro rekao , zamisli da imaš gume široke 50 cm. TV bi skliznuo niz brijeg kao sanjke po snijegu .Narocito bočno .
Guma mora imati grip , usjeći se u zemlju .Ako treba proširiti- proširi, opet u nekim granicama koje propisuju iz tvornice .
Svako pretjerivanje će izazvati kontra efekt , otežano upravljanje , veće teret na ležajevima itd.
 

medimurec

Član
Tu od
26 Lip 2010
Poruka
418
Re: TOMO VINKOVIĆ

definitivno idu gore njegove 6x16... e sad jos koje gume uzeti a da su donekle dobre i jeftine? znam da to dvoje obicno nejde skupa al je stvar u tome da taj traktor nebu jako puno radio pa mislim da ce prije ispucat od starosti neg se potrosit al ipak da ne kupim nekvu glupost!? :oops:
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

kupi MITAS gume i nećeš požaliti, uzmi minimalno sa 6 platna....
U mojem kraju su MITAS dimenzije 7,50x16 sa 6 platna 550 kn,
Dakle ove bi trebale biti nešto jeftinije….
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

i1z96t.jpg

pozdrav svima
ovo je slika od hidraulicne pumpe (gumica) TV P18 koje mi je poslao Batek, pumpa mi malo pusta ulje pa ne mogu dizati frezu (plug, plug za krumpir mogu) htio sam promjeniti gumice pa sam otisao u bjelovar u tvornicu TV kupiti gumice medutim oni kazu da to vise ne proizvode (ni pumpu ni gumice) sta da radim i gdje se moze nabaviti gumice ili pumpa ako je ptisla pumpa
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh